سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۶۷۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
یک دکترای اصلاحی و حرکات ورزشی معتقد است: دید متخصصان ارتوپد درمانی است و به فکر تشخیص منشأ درد و پیشنهاد حرکات اصلاحی نیستند..

شعار سال:حمید بابایی، یک عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان با انتقاد از اینکه متخصصان ارتوپد به بیماران دید  درمانی دارند و تنها به درد و علامت توجه می‌کنند، اظهار کرد: ارتوپدها برای درمان بیمار فقط دارو تجویز می‌کنند و به فکر تشخیص منشأ درد و پیشنهاد حرکات اصلاحی نیستند.

وی اضافه کرد: ریشه بسیاری از دردهایی چون فشار روی گردن، دیسک و پادرد در داشتن وضعیت بد در بدن در هنگام راه رفتن، خوابیدن و نشستن است. متخصصان اصلاحی و حرکات ورزشی با تجویز تمرینات اصلاحی همراه با درمان‌های فیزیوتراپی بسیاری از آسیب‌ها و دردهای عضلانی را درمان می کنند.

این دکترای اصلاحی و حرکات ورزشی با بیان اینکه وضعیت نامناسب بدن در حالتی مانند نشستن منجر به آسیب و درد عضلات و استخوان می‌شود، خاطرنشان کرد: در هنگام نشستن روی صندلی به خصوص افراد کارمند باید استانداردهای لازم را رعایت کنند تا به بدن فشار کمتری وارد شود.

وی تصریح کرد: زاویه بین پشتی صندلی و نشیمن‌گاه باید 100 درجه باشد در حالیکه در صندلی‌هایی که ما استفاده می‌کنیم، این زاویه 90 درجه است. همچنین ارتفاع صندلی با یک سوم قد شخص باشد و در صورت استفاده از میز باید ارتفاع آن نصف قد افراد درنظر گرفته شود.

این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان گفت: در هنگام نشستن باید سر و گردن شخص روی شانه‌ها باشد به نحوی که با یک خط فرضی بدن به دو نیمه مساوی تقسیم شود. در هنگام ایستادن قسمت پایین گوش(لاله گوش) باید در سطح شانه‌ها قرار گیرد و سر به سمت عقب یا جلو متمایل شده باشد.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی افلاک نیوز، تاریخ انتشار: 22 خرداد 1396، کد مطلب: -:www. aflakvarzeshi.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین