پایگاه خبری تحلیلی شعار سال

سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۶۷۲۵۱
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۴
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: فعالیت های فرهنگی، هنری و برگزاری مسابقات در بین دانش آموزان استثنایی کشور در دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته 265 درصد رشد نشان می دهد.

شعار سال: مجید قدمی شامگاه یکشنبه در شورای آموزش و پرورش یزد با تشریح اقدام های دولت در چهار سال گذشته برای خدمت به دانش آموزان استثنایی افزود: در این مدت، آموزش های تلفیقی و فراگیر در مدارس زیرپوشش با همکاری فرهنگیان و دستگاه های مختلف تا 51 درصد رشد نشان می دهد و در سال تحصیلی آینده بیشتر خواهد شد.

وی اظهار داشت: در چهارسال گذشته به رغم شرایط نامناسب اقتصادی، دولت برای نظام تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی کارهای بزرگی را انجام داده که نمونه بارز آن پرداخت 230 میلیارد ریال برای ایاب و ذهاب افراد زیرپوشش بوده است.

قدمی گفت: آمار دانش آموزان پذیرفته شده استثنایی در مراکز مختلف آموزش عالی و دانشگاه های معتبر کشور در دولت تدبیر و امید و در مقایسه با قبل از آن تا 23 درصد رشد نشان می دهد.

وی افزود: در این مدت افزون بر 70 میلیارد ریال برای ارائه خدمات مورد نیاز حمایتی دانش آموزان زیرپوشش در سطح کشور بر حسب نیاز هزینه شده که این روند در سال های آتی تداوم دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در خصوص سنجش سلامت دانش آموزان آماده ورود به دبستان گفت: در دولت تدبیر و امید سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در کشور 27 درصد رشد نشان می دهد.

قدمی تصریح کرد: توجه جدی به تفاوت های فردی در نظام تعلیم و تربیت کشور از ثمرات مهم انقلاب اسلامی است و همواره مورد تاکید بوده و در چهار سال گذشته در دولت به رغم مسائل و مشکلات مالی قدم های خوبی برای خدمات و رفاه دانش آموزان استثنایی برداشته شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در سفر یک روزه خود به یزد از چند طرح و پایگاه سنجش سلامت بازدید و در جریان فعالیت های این استان در این بخش قرار گرفت .

شورای آموزش و پرورش یزد با حضور استاندار یزد، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و اعضای این شورا در سالن اداره کل آموزش و پرورش یزد با بررسی اوقات فراغت و مدارس استثنایی برگزار شد.

استان یزد 220 هزار دانش آموز دارد.

با اندكي تلخيص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ انتشار: 29 خرداد 1396، کد مطلب: 82569403:www. irna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین