سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۰۹۸۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۷
طراح طرح سوال از رئیس جمهور با بیان اینکه این سوال به امضای 130 نماینده رسیده، گفت: اظهارات سیف در جلسه غیر علنی مجلس مبنی بر اینکه مطالبات زیر 100 میلیون سپرده گذاران موسسات مالی – اعتباری را پرداخت کرده، یک دروغ بود و تا کنون پولی به حساب سپرده گذاران واریز نشد بنابراین سوال از رئیس جمهور باید به کمیسیون اقتصادی ارجاع شود.

شعار سال: علی وقف چی نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات موسسات مالی اعتباری گفت: سیف رئیس کل بانک مرکزی در جلسه غیر علنی سه شنبه گذشته مجلس حاضر شد و پیرامون حل مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی- اعتباری اظهاراتی داشت و وعده هایی داد که عاری از حقیقت بود.

وی افزود: آقای سیف اعلام کرد که ما 600 میلیارد تومان پول به حساب سپرده گذاران واریز کردیم و مطالبات زیر 100 میلیون سپرده گذاران پرداخت شد. این در حالی است که هنوز مردم پولی نگرفته و تجمعات آنها و مراجعات به نمایندگان در این زمینه ادامه دارد.

طراح طرح سوال از رئیس جمهور با بیان اینکه این اظهارات سیف درست نیست، افزود: اطلاعاتی که ما تا امروز داریم این است که 90 درصد سپرده مردم بلا تلکیف است و وعده های سیف محقق نشد.

وقف چی با تاکید بر اینکه در حال حاضر طرح سوال از رئیس جمهور، دارای 130 امضا است، افزود: طبق آئین نامه داخلی مجلس برای طرح سوال از رئیس جمهور 74 امضا کافی است و تقریبا دو برابر حد نصاب، امضا داریم.

وی با اشاره به ادامه تجمعات سپرده گذاران افزود: صبح دیروز عده ای از سپرده گذاران موسسه آرمان و کاسپین مقابل دادسرای پولی و بانکی در خیابان فاطمی تجمع کرده و از مسئولین قضایی استمداد طلبیدند. اگر مطالبات مردم پرداخت شده، چرا تجمعات و اعتراضات مردمی ادامه دارد.

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز مردم به ما نمایندگان مراجعه می کنند و می گویند پولی به حساب آنها واریز نشد و سیف دروغ گفت، افزود: نمایندگان با اقتدار تمام دنبال طرح سوال از رئیس جمهور هستند و چرا که برخلاف وعده های داده شده پولی به حساب مردم واریز نشده است.

وقف چی گفت: وقتی مردم برای دریافت پول خود مراجعه می کنند به آنها می گویند چک می دهیم و چند روز دیگر نقد می شود و یا می گویند نوبت گرفتن مطالبات شما هنوز نشده است.

وی افزود: بر اساس تصمیم گیری در مجلس که آقای لاریجانی رئیس مجلس هم در جریان است مقرر شد تا روز دوشنبه این هفته، وعده های آقایان در خصوص پرداخت مطالبات مردم محقق شود اما تا امروز این وعده ها محقق نشد.

طراح طرح سوال از رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سوال از رئیس جمهور باید به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شود، افزود: متاسفانه نه تنها اصل پول مردم پرداخت نشده بلکه سودی که به مردم داده شده را از اصل پول کم می کنند و مابقی پول را می خواهند پرداخت کنند. ضمن اینکه در خیلی موارد اصل پول هم پرداخت نشده است.

سپرده گذاران موسسه مالی -اعتباری کاسپین، آرمان، البرز، ثامن در روزها و ماه های گذشته در اعتراض به پس ندادن پول های خود از سوی این موسسات، تجمعاتی برگزار کردند.

نمایندگان مجلس در همین زمینه با طرح سوال از رئیس جمهور خواستار پاسخگویی وی در صحن مجلس شدند.

هفته گذشته این طرح تحویل هیئت رئیسه مجلس شد.

هیئت رئیسه از نمایندگان مجلس متقاضی سوال از رئیس جمهور خواست تا در نشست مشترک با نمایندگان دولت شرکت کنند و موضوع حل و فصل شود اما ظاهرا توضیحات مسئولین دولت برای نمایندگان قانع کننده نبود.

متن کامل طرح سوال از رئیس جمهور به شرح زیر است:

هیئت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

به استناد اصل 88 قانون اساسی، سوال ذیل از رئیس‌جمهور با امضای نمایندگان تقدیم می‌شود، مستدعی است اقدام مقتضی و قانونی انجام شود.

نظر به مشکلاتی که برای سهامداران برخی از موسسات اعتباری مانند کاسپین، آرمان، ثامن‌الحجج و غیره در چند سال اخیر پدید آمده و ریشه اصلی آن نقص در نظارت بانک مرکزی بوده است و از طرفی مجلس نمی‌تواند از رئیس بانک مرکزی سوال کند و توضیحات و رفتار ایشان نیز قانع‌کننده نبوده است و از طرف دیگر حقوق مردم نیز در حال ضایع شدن است، لذا از رئیس محترم جمهور تقاضا داریم پاسخ قانع‌کننده‌ای به نمایندگان ارائه نمایند، گرچه قبول داریم که نقطه آغازین این مشکل قبل از دولت فعلی بوده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت افکار نیوز، تاریخ انتشار 25 تیر 96 ، کد مطلب: 637465 :www.afkarnews.ir

اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
0
0
مگر غیر از این است که در نهایت هدف تمام این تلاشها ان است که سپرده گذاران موسسه مجاز کاسپین را مجبور نمایند تا سپرده گذاران به دریافت 3100 میلیاردتومان (موجودی مورد ادعا بانک مرکزی در تعاونی منحله فرشتگان )به جای 8600 میلیارد تومان طلب شرعی و قانونی سپرده گذاران راضی شوند و حداقل قربانیان صد در صدی این جریان سپرده گذاران کلان می باشندو سپرده گذاران خرد نیز فقط به بخشی از طلب خود خواهند رسید.تمام این تبلیغات در رسانه ملی و سایت ها نیز درجهت پوشش قصورات عمدی و یا با اغماض غیرعمدی بانک مرکزی می باشد که نادرستی این تبلیغات و ادعاهای بانک مرکزی با مدارک مستند و غیر قابل انکار موجود ثابت شده است نظیر مجوز مشروط , عدم موافقت بانک مرکزی با نصب تابلوهای کاسپین و سپرده گیری با فرم و امضا و مهر کاسپین , عدم اجازه فعالیت شعبه با تابلوی کاسپین جهت سپرده گیری , عدم اطلاع بانک مرکزی از ادامه فعالیت تعاونی منحله فرشتگان , عدم پرداخت تسهیلات 5000 میلیاردی توسط تعاونی فرشتگان (کاسپین ) , عدم ادغام تعاونی فرشتگان در ارمان ایرانیان با وجود اعلام بانک مرکزی در سال 94 و دهها ادعای دیگر . جالب انکه با وجود استعلام هزاران سپرده گذار در مورد صحت سپرده گذاری در این شعب موسسه کاسپین از بانک مرکزی و تایید بانک مرکزی بر صحت سپرده گذاری و تحت نظارت و محفوظ بودن سپرده های مردم در زمان سپرده گذاری و حتی تایید موسسه کاسپین و وجود این همه شاهد زنده باز این ادعاها مطرح شده است .بانک مرکزی با هر قانونی و با هر شرعی که به ان اعتقاد دارد مسئول پرداخت خسارات وارده به سپرده گذاران می باشد و دولت به عنوان ریاست بالا دستی این مجموعه می بایستی در این جهت اقداماتی انجام دهد که درنهایت باعث تضییع حقوق سپرده گذاران بیگناه نشود و با توجه به مسئولیت دولت کلیه مطالبات سپرده گذاران پرداخت شود تا بیش از این باعث بدبختی میلیونها خانواده این سپرده گذاران نگردد. اگر دولت نیز برای میلیونها ایرانی بیگناه تلاشی نکرد این وظیفه حاکمیت است که برای تامین منافع ملی از سپرده گذاران به صورت مستقیم حمایت و حق قانونی انها را مسترد سازد. درغیر اینصورت علاوه بر حق الناسی که قطعا مسئولین باید پاسخگو باشند باعث ایجاد بی اعتقادی عمیق در جامعه نسبت به دولت اسلامی می گردد که با هیچ روشی نتایج حاصله قابل جبران نیست .ضمنا ایشان به عنوان مدیرعامل موسسه کاسپین باید جوابگوی این کلاهبرداری بزرگ باشد که چگونه اجازه داده است یک تعاونی منحله در پوشش تابلوی کاسپین و با مهر و امضا کاسپین و فرم و دفترچه کاسپین از مردم سپرده گیری کند و تازه موسسه کاسپین در عوض جلوگیری از این موضوع با تایید استعلامهای مردم در این کلاهبرداری بزرگ همکاری کرده است .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین