سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۲۲۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۲
میته فتوای دانشگاه الازهر، بزرگترین نهاد مذهبی اهل تسنن در جهان اسلام، تعدادی کیوسک «پاسخ به اشکالات دینی» با عنوان کیوسک فتوا در ایستگاه های متروی زیرزمینی قاهره راه اندازی می کند.

شعار سال: کمیته فتوای دانشگاه اسلامی الازهر در مصر، تعدادی کیوسک «پاسخ به اشکالات دینی» با عنوان «کیوسک فتوا» در یکی از ایستگاه های متروی زیرزمینی قاهره راه اندازی کرده است.
احمد عبدالهادی سخنگوی رسمی شرکت مصری قاهره در مدیریت و عملیات مترو در این باره به خبرنگاران گفت: اعضای کمیته این کیوست ها در روز در دو شیفت یعنی شیفت اول از ساعات نه صبح تا دو بعد از ظهر و شیفت دوم از ساعت دو عصر تا هشت شب در این کیوسک ها حضور خواهند داشت.
به گفته وی نخستین کیوسک فتوای دانشگاه الازهر در ایستگاه متروی الشهدا در قاهره نصب شده است. و این پروژه نتیجه پروتکل امضایی میان شرکت متروی مصر و آکادمی تحقیقاتی الازهر می باشد.
*
پخش محتوای مذهبی در ایستگاه رادیویی مترو
در یک ابتکار مرتبط، الازهر، بالاترین نهاد مذهبی اهل سنت در جهان اسلام، از ماه می 2017، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان امسال، شروع به پخش محتوای مذهبی در ایستگاه رادیویی مترو نیز کرده است.
محی الدین عفیفی، دبیر کل این دانشگاه در بیانیه ای مطبوعاتی هدف این فعالیت های جدید را مقابله با ایدئولوژی های افراط گرایانه و فتواهای دروغین ارائه شده توسط افراط گرایان عنوان کرد.
وی افزود: دانشگاه الازهر قصد دارد مفاهیم درست اسلامی را گسترش داده و بر روی جلوه های اخلاقی دین اسلام تاکید داشته باشد. این دانشگاه تنها در نیمه نخست سال جاری در سایت خود 13 هزار پرسش و اشکال دینی دریافت کرده است که تقریبا تمامی این پرسش های دینی مربوط به موضوعات رایج روز بوده و در ماه مبارک رمضان پرسیده شده اند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت تی نیوز، تاریخ انتشار 2 مرداد 96، کد مطلب: 90526280:www.tnews.ir

اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین