سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۴۰۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
سرانجام اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس انتخاب شد تا این تیم ریشه دار و البته دولتی پس از مدت ها سر و سامان بگیرد و تا حدی وضعیتش روشن شود.

شعار سال: مدیران وزارت ورزش که مسئول انتخاب هیأت‌ مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هستند درباره این تأخیر دلایل جالبی را مطرح می‌کردند. عجیب‌ترینش اما این بود که گزینه‌های مورد نظر وزارت به‌ دلیل وضعیت عجیب و متزلزلی که باشگاه دارد راضی به حضور در هیأت‌مدیره نمی‌شدند. محمدرضا داورزنaی، معاونت ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان هم دراین‌باره گفته بود: «متأسفانه نیروهای توانمند بیکار نیستند. با هر کسی که صحبت می‌کنی یا مسئولیت دارد یا بازنشسته است یا اشکالی است که سازمان بازرسی می‌گیرد مبنی‌ بر اینکه فلان عضو در هیأت‌ مدیره باشگاه دیگری است و دو شغله محسوب می‌شود.»

گمانه‌زنی‌ها حاکی از رضایت وزیر از طاهری دارد!

حقیقت این است که باشگاه پرسپولیس از زمان حضور علی‌اکبر طاهری در این باشگاه در بعد نتیجه‌گیری خوب عمل کرده است؛ البته که به اعتقاد خیلی‌ها نقش اصلی را در موفقیت باشگاه پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ ایفا کرده است. به ‌همین‌ دلیل هم بود که شایعه استعفا یا برکناری طاهری از پرسپولیس هرگز به واقعیت نپیوست چون مدیران وزارتخانه از او راضی بودند؛ البته این اواخر مشکلات مالی فراوان باشگاه شایعه رفتن طاهری را دوباره داغ کرده بود. اما مسئله این است که اغلب بدهی‌هایی که درحال‌حاضر مشکل‌ساز شده‌اند ربطی به دوره مدیریت او در پرسپولیس ندارند و از مدیران پیشین این باشگاه به جا مانده‌اند. با این همه میزان بالای بدهی‌های باشگاه کار را به جاهای خطرناکی کشانده است و خطر حذف از فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا این تیم را همچنان تهدید می‌کند. شاید به‌همین‌دلیل هم بود که وزارتخانه تصمیم گرفت دو مدیر با پیشینه و پشتوانه اقتصادی را وارد هیأت‌ مدیره باشگاه پرسپولیس کند.

اعضای جدید چه کاره هستند؟

ابوالفضل روغنی ‌گلپایگانی، عضو جدید هیأت ‌مدیره باشگاه پرسپولیس درحال‌حاضر رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران است. در وبسایت شخصی او سوابق کاری فراوانی دیده می‌شود؛ از جمله مدیرکل در حوزه وزارت بازرگانی، مسئولیت در شرکت‌های فروشگاهی رفاه، مدیرعامل و عضویت در شرکت‌های بسته‌بندی پارس، شرکت کمپرسور‌سازی، شرکت بلا، شرکت آزمایش، شرکت پارس‌الکتریک، شرکت ارج، شرکت کارتن‌پلاست و شرکت چوب و کاغذ مازندران. او متولد اراک است و سابقه حضور در جبهه‌های جنگ بین ایران و عراق را هم دارد. او در دانشگاه‌های مختلف تهران و مازندران هم مشغول تدریس است. روغنی ‌گلپایگانی درباره اینکه آیا باشگاه ‌می‌تواند مشکلات بزرگی مثل بدهی هنگفت به مانوئل ژوزه و دستیارانش را حل کند یا نه، گفت: «ما را حتما انتخاب کرده‌اند که بتوانیم به باشگاه کمک کنیم و مشکلات را حل کنیم.» دومین عضو جدید هیأت‌ مدیره پرسپولیس ناشناخته‌تر است. در سوابق محمد حاجی‌بیگی مدیریت روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری‌اسلامی و مدیر اداره رفاه کارکنان بانک مرکزی دیده می‌شود.

مأموریت‌های مهم هیأت مدیره

امروز بعد از اولین جلسه هیأت‌ مدیره جدید با وزیر ورزش مشخص خواهد شد که برنامه باشگاه برای حل مشکلات بزرگ مالی چیست. از اضافه ‌شدن دو عضو با سوابق اقتصادی به هیأت‌ مدیره کاملا مشخص است که دغدغه اصلی باشگاه و وزارت ورزش مشکلات مالی باشگاه است. پرونده مانوئل ژوزه و دستیارانش اولین و مهم‌ترین چالش هیأت ‌مدیره است. پرونده‌ای که بسته‌شدنش در فیفا بین هفت تا هشت میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. چند بازیکن خارجی از پرسپولیس طلب دارند و به نظر می‌رسد شکایت بازیکنانی مثل نیلسون کوریا، مایکل اومانیا و... هم در راه است. مشکل بزرگ‌تر البته این است که این بار AFC خیلی جدی وارد داستان شده و این بار نمی‌‌شود با سندسازی و وقت گرفتن موضوع را حل کرد.

طاهری سرانجام مدیرعامل می شود؟

علی اکبر طاهری که به مدت دو سال پست سرپرستی را یدک می کشد انتظار دارد پس از نهصد روز به مدیریت عاملی این تیم برسد و با اکثریت ارا بتواند کارش را آغاز کند. اگر موانع گذشته برداشته شود و دوشغله بودن یا بازنشستگی جلوی او را نگیرد!

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی پارسینه ، تاریخ انتشار 16 مرداد 96، کدمطلب:۳۷۲۶۶۳، www.parsine.com


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین