سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۴۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۶
همایون یوسفی عضو فراکسیون امید و نماینده سلفی‌بگیر با موگرینی، گفت: هیچ تقاضایی برای گرفتن عکس وجود نداشت. این یک عکس همچون صد‌ها عکسی بود که روز تحلیف گرفته شد.

شعار سال: همایون یوسفی، نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به واکنش‌های صورت گرفته در فضای مجازی نسبت به عکس‌های روز گذشته تعدادی از نمایندگان با موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه مراسم تحلیف رئیس جمهور اظهار داشت: اولا عکس گرفتن در همه جای دنیا در حاشیه مراسمات مختلف مرسوم است؛ از سوی دیگر هزاران عکس روز گذشته نمایندگان با هیئت‌های مختلف گرفتند و تن‌ها نسبت به یکی از این عکس‌ها که آن هم عکس با خانم موگرینی بود سر و صدا ایجاد شد.

وی در تشریح نحوه گرفتن عکس دسته جمعی نمایندگان با فدریکا موگرینی، افزود: در لحظه عکس گرفتن خانم موگرینی بر طبق رسم دیپلماتیک جلو ایستادند و نمایندگان نیز در صف منظم قرار گرفتند و آقای قشقاوی با دوربین‌های مختلفی که به دستش داده می‌شد عکس می‌گرفت.

یوسفی در پاسخ به این سوال که علت تشکیل چنین صفی برای گرفتن تنها یک عکس با موگرینی از سوی نمایندگان چه بود؟ تصریح کرد: این صف برای همه هیئت‌ها تشکیل داده می‌شد!

عضو فراکسیون امید در پاسخ به اینکه حسام الدین آشنا، مشاور روحانی در واکنش به این سلفی اعلام کرده که مشکل سیاسی نیست اشکال فرهنگی است، بیان داشت: نباید همه چیز را سیاسی کنیم این تنها یک عکس در کنار هزاران عکس دیگری بود که روز گذشته با هیئت‌های مختلف و اشخاصی همچون ورزشکاران، هنرمندان و ... که در این مراسم حضور داشتند گرفته شد.

وی در پاسخ به اینکه این عکس گواه از تلاش و شور و اشتیاق نمایندگان برای گرفتن سلفی با موگرینی داشت، آیا آن را در حد شان یک نماینده و عرف دیپلماتیک میدانید، تاکید کرد: هیچ تلاش و شوری در کار نبود. هیچ تقاضایی برای گرفتن عکس وجود نداشت. این یک عکس همچون صد‌ها عکسی بود که روز گذشته گرفته شد.

یوسفی در پاسخ به اینکه نظرتان درباره واکنش‌های صورت گرفته نسبت به این عکس چیست؟ خاطرنشان کرد: هیچ نظری ندارم، چون هیچ درخواستی برای عکس انداختن وجود نداشت. حقایق چیزی بود که عرض کردم و جز این چیزی نبود ما مسائل مهمتری در کشور داریم و نباید چندان بر روی این موضوعات مانور دهیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی صراط ، تاریخ انتشار 18 مرداد 96، کدمطلب:۳۷۵۵۰۳، www.seratnews.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین