سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۶۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۵
نیسان می‌گوید واحد شمارش نیرو "اسب بخار" زمانیکه خودرو در بیابان و صحرا باشد، منطقی به نظر نمی‌رسد و از این رو از کانسپتی رونمایی کرده که توان آن با "شتربخار" محاسبه می‌شود!

شعارسال: به نقل از اتوگاید، در وهله اول این خبر شبیه به "دروغ ماه آوریل" به نظر می‌رسد، اما ظاهرا "شتربخار" واحد جدید اندازه گیری قدرت یک خودرو در شرایط آفرود بیابان و صحرا است!

اگر تصور می‌کنید این کار صرفا برای شوخی و خنده انجام شده، سخت در اشتباه هستید. نیسان با تشکیل همکاری با "نشنال جئوگرافیک" ابوظبی نشان داده که چقدر درباره این واحد اندازه گیری جدید جدی است.

نیسان معتقد است "اسب بخار" در شرایط آفرود واحد اندازه گیری مناسبی برای محاسبه عملکرد یک خودرو نیست. بنابراین نیسان فرمول جدیدی را بر پایه علمی و محاسبه یک مقدار براساس وزن خودرو، سرعت و مسیر ایجاد کرده است. این توان خروجی بر اساس وات است که بعدا به "شتر بخار" تبدیل می‌شود.

نیسان آنقدر در زمینه واحد شتربخار جدی است که یافته های خود را به مقامات اماراتی برای استانداردسازی این موضوع ارائه داده و قصد دارد از شتربخار برای بازاریابی خودروهایش در امارات استفاده کند.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت عصر خودرو، تاریخ انتشار: 23 اسفند1395 ، کدخبر: 107438: www.asrekhodro.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین