سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۷۶۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
با انفجاردفتر نخست وزیری در ۸ شهریور سال ۶۰، محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهور ایران و محمدجواد باهنر نخست وزیر او همزمان به شهادت رسیدند.

شعار سال: اگرچه اين روزها علي مطهري و محمدمهدي مفتح فرزندان شهيدان مطهري و مفتح نماينده مجلس هستند، محمدمهدي تندگويان فرزند شهيد تندگويان عضو شوراي شهر تهران بود و ... اما نام و نشاني از فرزندان شهيد رجايي و باهنر در تارک سياسي کشور نيست.

به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرآنلاین، شايد چون نه همچون محمدرضا عارف فرزند رئيس فراکسيون اميد مجلس ادعايي درباره "ژن خوب" دارند، نه همچون نوادگان امام خميني و فرزندان هاشمي رفسنجاني وصلت سياسي کردند و نه حتي تمايلي براي حضور در رقابت‎هاي سياسي و يا حضور در پست‎هاي مملکتي داشتند.

در بي رغبتي پيوند خانواده شهيد رجايي با رجال سياسي کشور همين بس که پس از شهادت آن مرحوم، همسرشان عاتقه صديقي تمايلي نداشتند که دخترانشان با خواستگاران سياسي‎شان ازدواج کنند و تنها پسرش "کمال" نيز عموما خود را با نام خانوادگي مادرش معرفي مي‎کند.

فرزند شهيد باهنر نيز عموما حضور در مجامع علمي را بر رفت و آمدهاي سياسي ترجيح داده‎اند. "ناصر باهنر" بزرگترين فرزند شهيد باهنر دکتراي ارتباطات دارد و از اعضاي هيات علمي دانشگاه امام صادق است. دو دخترش "نهضت" و "ندا"، پزشک و دندانپزشک هستند و کوچکترين فرزندش "ميثم" که بيش از خواهرها و برادرش شبيه پدر است، فوق ليسانس هوافضا دارد.

در دو تصوير ذيل شجره‎نامه خانوادگي شهيدان رجايي و باهنر را مشاهده کنيد: برای دیدن عکس در اندازه بزرگتر بر روی آن کلیک کنید.

تحصيلات فرزندان و نوادگان روساي دومين دولت جمهوري اسلامي

تحصيلات فرزندان و نوادگان روساي دومين دولت جمهوري اسلامي/عدم تمایل همسر شهید رجایی برای ازدواج دخترانش با سیاسیون


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی نامه ، تاریخ انتشار شهریور 96، کدمطلب:۴۲۴۳۹۰، www.namehnews.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین