سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۸۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۳
استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط عراق در طول هشت سال جنگ تحمیلی، ایران را در رتبه اول کشورهای قربانی حملات شیمیایی قرار داده است.

شعار سالطبق کنوانسیون‌های بین‌المللی استفاده از هرگونه سلاح شیمیایی در جنگ‌ها غیرقانونی است اما دولت‌های سلطه‌گری که آغازکننده جنگ در دوره‌های مختلف بوده‌اند بارها و بارها این قانون را نقض کرده و با انواع سلاح‌های شیمیایی باعث مرگ و جراحت هزاران انسان بیگناه شده‌اند.

از جمله این کشورها جمهوری اسلامی ایران است که در طول جنگ تحمیلی هشت ساله، 572 بار مورد حمله شیمیایی عراق قرار گرفت و حاصل این تعداد حملات شیمیایی، بیش از 10000 شهید و حدود 127000 مصدوم می‌باشد. تنها در سال 1366 بر اثر حمله شیمیایی نیروی هوایی عراق به منطقه سردشت، 110 تن از ساکنان غیرنظامی شهید و 8000 نفر مصدوم شدند. آمار ارائه‌شده در اینفوگرافی زیر این واقعیت را ثابت می‌کند که جمهوری اسلامی ایران اولین و بزرگ‌ترین قربانی سلاح‌های شیمیایی است.

ایران بزرگترین قربانی سلاح‌های شیمیایی +اینفوگرافی

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار شهریور 96، کدمطلب:۶۱۴۶۸۴۵، www.yjc.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین