سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۹۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
هاشمی حسینی گفت: با ادغام بانکها در هزینه‌های ستاد صرفه جویی شده، قیمت تمام شده پول پایین می‌اید، کارایی افزایش پیدا میکند و دارایی‌های غیرضرور نیز آزاد خواهد شد وبانکها چابک‌تر می‌شوند.

شعارسال : بهاءالدین هاشمی‌حسینی در مورد ادغام بانکهای زیان ده زیرمجموعه نیروهای مسلح اظهار داشت: زیان‌ده بودن بانکها به شرایط اقتصادی، تحریم بانکها، بالا بودن مطالبات معوق، کسری بودجه دولت برای پرداخت مطالبات شرکتهای دولتی و پیمانکاران وابسته است.

وی افزود: الزام قانونی‌این است که یک شخصیت حقوقی واحد نمی‌تواند مالک چند بانک باشد و سهام چند بانک را نیز داشته باشد.

هاشمی‌حسینی خاطر نشان کرد:از نظر اقتصادی نیز ادغام بانکها و مؤسسات مالی‌نیازمند پیش‌نیازهایی است، سهامداران و فرهنگ مشترک داشته باشند و دارای اهداف و ماموریت‌های مشترک و یکسان باشند.

این کارشناس‌ارشد بانکی گفت: برای ادغام، بانکها باید همسان باشند(بانکهای تجاری و یا بانکهای تخصصی) بانکهای مربوط به وزارت دفاع و نیروهای مسلح دارای این ویژگی برای ادغام هستند که بتوانند بانک قوی تری را ایجاد کنند.

این کارشناس‌ارشد بانکی‌افزود: با ادغام بانکها در هزینه‌های ستاد صرفه جویی شده، قیمت تمام شده پول پایین می‌اید، کارایی افزایش پیدا میکند و دارایی‌های غیرضرور نیز آزاد خواهد شد وبانکها چابک‌تر می‌شوند.

 وی با بیان اینکه ادغام فواید زیادی دارد نه تنها برای نیروهای مسلح بلکه برای تمامی بانکهایی که شبیه هم هستند گفت: بانکهایی که دارا‌ی یک حوزه فعالیت و سهامداران منسجم هستند می‌توانند ادغام شوند.

وی افزود: البته سیستم بانکی ما در شرایطی نیست که برخی بخواهند برایش جوی ناامن ایجادکنند و مشتریان را بترسانند، هیچ جای دنیا بدون مستند نمی‌توانند در مورد بانکها صحبت کنند زیرا برخی‌از شایعات و اخبار مشکلات بزرگی را برای مردم بوجود خواهد آورد

اخیرا اخباری منتشر شده که از مجموع چهار بانک و مؤسسه مالی متعلق به سپاه و ناجا انصار، مهر اقتصاد و قوانین هر سه زیانده هستند و مؤسسه ثامن در مرز ورشکستگی قرار دارد.     

 

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: 16 شهریور 1396 ، کدخبر:  532117، www.ilna.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین