سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۹۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری گفت: تنش های موجود میان کره شمالی و کشورهای دیگر به نفع هیچ کشوری در دنیا نیست و آزمایش بمب های هسته ای هم به نفع هیچ یک از طرف ها نخواهد بود.

شعار سال : علی اکبر ولایتی در دیدار با گرات ایوانز وزیر اسبق امور خارجه استرالیا گفت: روابط این دو کشور بسیار طولانی و خوب است و باید برای توسعه روابط برنامه ریزی و تلاش کرد.

وی گفت: ما برای روابط خود با استرالیا احترام قائل هستیم و شما هم دارای تاریخ طولانی هستید و کشوری بزرگ و مهم محسوب می شود، باید دو کشور همکاری های خود را توسعه دهند و علی رغم برخی فراز و نشیب ها در روابط خوشبختانه، عزم جدی برای توسعه همکاری و روابط سازنده وجود دارد.

ولایتی ادامه داد: ایران کشوری تاثیرگذار در موضوعات منطقه ای و بین المللی است و امکان همکاری های ایران و استرالیا در مورد موضوعات منطقه ای و مبارزه با تروریسم و ایجاد ثبات و امنیت وجود دارد و عزم جدی و جهانی برای این مبازه ضرورتی انکار ناپذیر است.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری تصریح کرد: همه کشورها باید بااستفاده از ظرفیت های دیپلماسی خود در جهت ثبات و صلح پایدار منطقه ای و بین الملی تلاش کنند و ایران در این زمینه همواره بعنوان سیاست اصولی خود با همه مظاهر تروریسم مبارزه کرده و این مقاومت و ایستادگی برای ثبات جهانی بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی درباره بحران اخیر شبه جزیره کره نیز گفت: تنش های موجود میان کره شمالی و کشورهای دیگر به نفع هیچ کشوری در دنیا نیست و آزمایش بمب های هسته ای هم به نفع هیچ یک از طرف ها نخواهد بود و باید با آرامش همه طرف ها را دعوت به خویشتنداری کرد و با استفاده از ظرفیت های دیپلماسی تنش ها را کاهش داد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: 21 شهریور 1396، کدخبر: 611940 ، www.bornanews.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین