سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۷۹۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
«رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی» گفت: دولت زمانی که قصد داشت به مبحث برجام ورود کند همواره عدد پول‌های بلوکه شده را بالا می‌برد ولی زمانی که مذاکرات و موضوع برجام به پایان رسید این عدد را خیلی پایین اعلام می کرد.

شعار سال: محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و با اشاره به سرنوشت پولهای بلوکه شده ایران و ارائه آمار دقیقی از مجموع این پولها، گفت: گزارشهایی از آمار پولهای بلوکه شده دو سال گذشته مطرح شده بود و به عنوان مثال به تفکیک کشورها این آمارها وجود داشت.

وی افزود: عددهای این آمار بیانگر این بود که مثلا ایران در کشوری 20 میلیارد دلار و در کشور دیگری 10 میلیارد دلار پول بلوکه شده دارد که البته این ارقام مربوط به انتهای دولت آقای احمدی نژاد و ابتدای دولت آقای روحانی بود.

«رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی» تاکید کرد: درحال حاضر ما اطلاعاتی از وصول و یا تهاتر این پولها در مدت زمان سپری شده در دولت آقای روحانی نداریم اما می‌توانیم خواستار گزارش این موضوع از دولت باشیم تا اینکه آخرین اطلاعات را احصا کنیم.

پور ابراهیمی تصریح کرد: البته دولت زمانی که قصد داشت به مبحث برجام ورود کند همواره عدد پولهای بلوکه شده را بالا می‌برد ولی زمانی که مذاکرات وموضوع برجام به پایان رسید این عدد را خیلی پایین اعلام می کرد و اذعان داشت که، نه؛ چه کسی گفته عدد پولهای بلوکه شده بالاست. تا اینکه کار به جایی رسید که عنوان شد ما بدهکار هم هستیم و حتی باید یک پول هم به حساب برخی از کشورها واریز کنیم که این جای تعجب داشت بنابراین این تفاوتها و رویکردها نهایتا آخرین وضعیت را نامعلوم گذاشت.

این نماینده مجلس اظهار داشت: حتما ما می توانیم گزارشات این موضوع را از دولت اخذ کنیم چرا که ما به هیچ وجه اطلاعاتی از وصول یا تهاتر پولهای بلوکه شده ایران طی 4 سال گذشته نداریم.

«رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی» در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فروش نفت به حسابهای ایران واریزی می شود و یا خیر ؟ گفت: بله. پول فروش نفت درحساب بانک مرکزی می‌نشیند اما ریز اطلاعات ، نحوه تسویه که چه بخشی از آن نقد است و یا چه بخشی از آن غیر نقدی است همگی در دست دولت است و ما اطلاعی از آن نداریم.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری میزان ، تاریخ انتشار: 21 شهریور 1396، کدخبر: 347949 ، www.mizanonlin.ir
اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین