سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۰۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳
به دنبال حواشی ایجاد شده در پی اعتراض متخصصان بیهوشی به کاهش تعرفه‌هایشان و همچنین طرح مباحثی مبنی بر به خطر افتادن سلامت بیماران، انجمن بیهوشی ایران اعلام کرد که پزشکان متخصص این رشته در روزهای ۲۶ و ۲۷ شهریور، برگه تعرفه مالی برای انجام خدمات خود را پر نمی‌کنند و به صورت رایگان فعالیت خواهند کرد.

شعار سال: دکتر علیرضا سلیمی- رییس انجمن بیهوشی ایران در این باره ، گفت: از آنجا که متخصصان بیهوشی به عنوان طبیب، خط قرمز خود را بیماران قرار داده‌اند و اعتقاد دارند مردم نباید در این کشمکش‌ها آسیب ببینند، به صورت نمادین تصمیم گرفتند که در این روزها رایگان فعالیت کنند و اگر لازم شد این حرکت را ادامه دهند.


وی تاکید کرد که پیام این تصمیم این است که مشکل ما نبود عدالت بین رشته‌ای است و به هیچ وجه پول نیست.

رئیس انجمن بیهوشی ایران با اشاره به جلسه هیات مدیره این انجمن با رییس کل سازمان نظام پزشکی برای حل مشکل تعرفه‌ای متخصصان بیهوشی تصریح کرد: در راستای پیگیری و احقاق حقوق جامعه بیهوشی در جلسه هیات مدیره این انجمن با رئیس کل سازمان نظام پزشکی ضمن توضیح و بررسی موضوع، سازمان نظام پزشکی به عنوان مطالبه‌گر حقیقی انتخاب شد. همچنین قرار شد استفاده از کتاب مرجع و اصلی تعرفه‌ها (کتاب کالیفرنیا)، بدون هیچ کم و کاستی به عنوان راهکاری ریشه‌ای در تعیین تعرفه‌ها انتخاب شود.

با اندکی اضافات و تلخیص، برگرفته از پایگاه خبری-تحلیلی سلامت نیوز، تاریخ انتشار 22 شهریور 1396، کد مطلب: 224182: www.salamatnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین