سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۱۹۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۶
اگربعنوان پدر یا مادر بدنبال عینک مناسبی برای کودک خود می گردید ، شاید در اولین مراجعه به عینک فروشی برای خرید عینک مناسب سوالاتی برایتان مطرح شود . بدیهی است ابتدا با انبوهی از قاب های عینک روبرو می شوید ولی مشکل همین جاست . اینکه کدام عینک مناسبتر است ،آیا کودک من تمایلی به زدن عینک خواهد داشت واینکه آیا با رسیدن به منزل آنرا به گوشه ای انداخته ودیگر ازآن استفاده نخواهد کرد .
شعار سال: در صورتی که کودکتان نیاز به عینک دارد، به معیارهای مختلف برای انتخاب عینک مناسب دقت نمایید.اجازه دهید که کودک خودش فرم عینکش را انتخاب کند و شما نیز این انتخاب را تحسین و تمجید کنید. این امر موجب افزایش انگیزه ی او در استفاده از عینک خواهد شد. در نظر داشته باشید که کودک از زدن عینکی که دوست ندارد، به بهانه های مختلف خودداری خواهد کرد.

سعی کنید با کودک خود درباره نکات مثبت عینک وی صحبت کنید و پیشاپیش به سایر فرزندان خود توصیه کنید تا از اذیت کردن خواهر یا برادر عینکی خود پرهیز نمایند.


برخی کودکان از عینک زدن سر باز می زنند و در برابر عینک زدن مقاومت می کنند. با کودک خود مقابله و تندی نکنید، ولی در برابر واکنش های وی مقاوم باشید. اگر کودک شما عینک را قبول نمی کند، به صورت مقطعی از ادامه تلاش خود صرف نظر کنید و در فرصت مناسب دیگری آن را تکرار کنید. هنگام انجام کار‌های لذت ‌بخشی مانند تماشای تلویزیون، رفتن به سینما و یا خواندن کتاب از او بخواهید که عینک بزند.


بهترین عدسی در کودکان
انتخاب درست عدسی، اولین نکته در تهیه عینک مناسب برای کودکان است. در برخی کشورها استفاده از عدسی‌های پلی کربنات در عینک کودکان زیر 12 سال الزامی است؛ زیرا محکم، کم وزن و نشکن می باشند و همچنین معیارهای کافی ایمنی در شیرخواران فعال را دارا می باشند. عدسی های پلی کربنات به راحتی خراشیده می شوند. شیشه های پلی کربنات در مقابل اشعه ماورابنفش ذاتا مقاوم بوده و با موادی نیز پوشیده شده اند که آنها را ضد خش کرده اند.

قاب مناسب برای کودکان


در خرید عینک مناسب برای کودک خود، به این نکات توجه نمایید:

در قاب های فلزی این امکان وجود دارد که پل بینی آنها را در حد دلخواه تنظیم کنیم تا دقیقا روی صورت استقرار مناسبی داشته و به آسانی پایین نیامده و لیز نخورند . پد بینی سیلیکونی از سر خوردن عینک بر روی بینی جلوگیری می کند.

یکی از انواع مناسب دسته عینک، انواعی هستند که لولا های فنری دارند . این لولا ها این امکان را فراهم می کنند که دسته عینک از محل این لولا ها کمی به بیرون حرکت کرده و روی گیجگاه فرد راحت تر وبدون فشار بیش از حد قرار گیرند . دسته هایی که کاملا به پشت گوش کودک برمی گردند ، مانع لیز خوردن و پایین آمدن عینک روی صورت می شوند . این دسته ها که دسته های مدل Comfort Cable Temples نامیده می شوند، برای کودکان یک تا چهار ساله استفاده می شوند.

لولاهای انعطاف پذیر که به راحتی به سمت بیرون خمیده می شوند، برای کودکانی که در حین جابه جا کردن عینک دسته ها را به سمت بیرون می کشند، مناسب است.

استفاده از بند عینک ممکن است در کودکان ضروری باشد، به کار بردن این وسیله به کودک اجازه می دهد تا بدون ایجاد ناراحتی یا ترس از افتادن عینک، غلت بزند یا بازی کند.

در هنگام خرید عینک برای کودک خود سعی کنید شکل قاب با فرم صورت کودک شما مطابقت داشته باشد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت دکتر علیرضا نادری، تاریخ -، کد مطلب: -: www.dr-naderi.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین