سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۲۷۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
یک طرح اولیه کشاورزی شهری در پاریس جهت افزایش پایداری محیط زیست شهری از طریق توسعه کشاورزی روی پشت بام منازل آن قدر موفق بوده است که شهردار پاریس در این هفته از مرحله بعدی این پروژه پرده برداری کرده است.
شعار سال: کشاورزی روی پشت بام طی سال گذشته در شهر های نیویورک، توکیو، لندن و امسال در پاریس توجه همه را به خود جلب کرده است. بر اساس پیش بینی ها، پایتخت فرانسه تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ هکتار از پشت بام های شهر را تبدیل به بام سبز می کند که یک سوم آن زیر کشت محصولات کشاورزی می رود.


نخستین گام این طرح منجر به ایجاد ۳۲ سایت با پیش بینی تولید ۴۲۵ تن میوه و سبزیجات، ۲۴ تن قارچ، ۳۰ هزار شاخه گل، ۸۰۰۰ لیتر نوشیدنی و ۹۵ کیلوگرم عسل در سال خواهد شد.


این طرح، شامل یک زمین زراعی ۹۰۰ متر مربعی در پشت بام اداره پست فرانسه نیز می شود. که محل کار ۵۰۰ فرانسوی در پاریس است. در این پشت بام محصولات کشاورزی ارگانیک با ارقام قدیمی و سنتی جهت تولید بهترین کیفیت میوه و سبزیجات مورد کشت قرار گرفته است.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایانا، تاریخ 5 مهر 96، کد مطلب: 48740: www.iana.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین