سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۳۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶
رهبر داعش در اولین نوار صوتی خود بعد از آزادسازی موصل و شکست‌های پی در پی گروهش در مناطق مختلف عراق و سوریه گفت: آمریکا جایگاه خود را به عنوان تنها کشور در راس کشورهای جهان از دست داد.

شعار سالابوبکر البغدادیرهبر گروه داعش در فایل صوتی جدیدی که توسط این گروه در سایت‌های اینترنتی منتشر شد، هواداران خود را به حمله به مراکز رسانه‌ای «کافران» دعوت کرد.

رهبر داعشدر این پیام گفت: شما سربازان اسلام و مدافعان خلافت، مراکز رسانه‌های کافران و ستادهای جنگ ایدئولوژیک آنان را هدف قرار داده و حملات خود را افزایش دهید.

رهبر تشکیلات داعشدر این فایل ۴۶ دقیقه‌ای به موضوعات مختلف جهان مانند تهدیدات هسته‌ای کره شمالی در برابر ایالات متحده و ژاپن اشاره کرده و گفت که آمریکا دچار ضعف شده است.

اشاره به موضوع مشاجره کره شمالی و آمریکا نشان می‌دهد که اینفایل صوتیدر ماه‌های اخیر ضبط شده است در حالی که پیش از این روسیه ادعا کرده بود که رهبر داعش در حملات هوایی ماه ژوئن به شهر رقه، مرکز خودخوانده خلافت این گروه کشته شده است.

ابوبکر بغدادی اظهار داشت، آمریکا جایگاه خود را به عنوان تنها کشوری که در راس جهان است، از دست داده و دولت ترکیه نگران حضور کردها در مرزهایش است.

وی با اشاره به درگیری‌های داعش در سرت، رقه، رمادی و حماه گفت: عناصر داعش در خاک موصل پایداری کردند و بعد از یک سال درگیری و جنگ بعد از اینکه جمجمه‌ها و تکه‌های بدنشان باقی ماند این شهر را واگذار کردند.

بغدادی از نیروهای داعش خواست به "جهاد و افزایش تبلیغات" ادامه دهند. وی به آنها نسبت به واگذاری سلاح و مذاکره و تسلیم شدن هشدار داد.

رهبر داعش به نیروهای خود یادآور شد که هر کسی در این جنگ کشته شود در بهشت " 72 حوری بهشتی" نصیبش می‌شود. این عبارتی است که عناصر داعش و گروه‌های مسلح برای تحریک جوانان به جنگ همواره مطرح می‌کنند.

وی افرود: آمریکا که به مردم این گونه القا کرده تنها کشور بزرگ جهان است جایگاه خود را از دست داده و با بدهی‌های سنگین اکنون از پا افتاده است.

بغدادی سعی کرد در این نوار صوتی شایعات درباره کشته شدنش را در سوریه یا عراق از طریق پرداختن به موضوع همه‌پرسی کردستان عراق، کره شمالی و نشست آستانه درباره سوریه رد کند.

بغدادی اشاره کرد که آمریکا زمینه را برای روسیه به عنوان قدرت بزرگ به جای واشنگتن و اعمال نظر در پرونده سوریه باز کرده و این موضوع اخیرا در نشست آستانه حاصل شد و خروجی‌های طنرآمیز داشت.

از نظر بغدادی کره شمالی، ژاپن و آمریکا را با قدرت هسته‌ای تهدید می‌کند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری موج ، تاریخ انتشار مهر 96، کدمطلب:۱۸۶۴۴۴، www.mojnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین