سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: از همانجا که مخالفت با اهل بیت برمی‌خیزد، ندای تفرقه و اختلاف می‌شنویم بنابراین اهل بیت پیامبر است که اساس اتحاد هستند.

شعار سال: آیت‌الله محسن اراکی رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی امروز(جمعه 21 مهر) در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه به‌مناسبت سالروز تشکیل مجمع تقریب مذاهب، اظهار داشت: هرگاه در بین جمعی از مردم، ستیز راه افتدو کشتار بین آنها رخنه کند،نشانه عذاب الهی است لذا دشمنی و راه افتادن جنگبین مجموعه‌ها نشانه عذاب الهی است.

آیت‌الله اراکی با اشاره به روایتی از حضرت محمد(ص)گفت: از پیامبر اکرم(ص)نقل شده که "النجوم أمان لأهل الأرض من الغرق، وأهل بیتی أمان لاُمتی من الإختلاف، فإذا خالفتها قبیلة اختلفوا، فصاروا حزب إبلیس". ستارگان امان اهل زمین از گم شدنو نابودی در دریاها است و آنها را از نابودی در امان قرار می‌دهند و اهل بیت من امان امت هستند از اختلاف و تضمین کننده وحدت امت هستند.

وی افزود: در بخش دیگری از روایت، پیامبر خبر می‌دهند که بعضی از قبایل ممکن است با اهل بیت اختلاف کنند و در برابر اهل‌بیت به دشمنی برخیزند که اگر چنینشد موجب اختلاف امت می‌شود. آنها که از این دسته پیروی کنند و راه مخالفت را پیش بگیرنددر نتیجه حزب ابلیس می‌شوند.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به اینکه امروز این روایت را تفسیر شده می‌بینیم، گفت:از همانجا که مخالفت با اهل بیت برمی‌خیزد، ندای تفرقه و اختلاف می‌شنویمبنابراین اهل بیت پیامبر است که اساساتحاد هستند.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه در آستان اربعینحسینیو تظاهرات عظیم ده‌ها میلیونی بی‌سابقه در تاریخ بشر هستیم، اظهار داشت:در تظاهرات اربعینکه قطعاً بیش از سی میلیون در آن شرکت می‌کنند، سیل جمعیت روانه می‌شود. دراین سیل جمعیتدو هفته همه در حال حرکت بودند و بصورت متصل جمعیت به سمت کربلا روان بود.

وی افزود: همه این ده‌ها میلیون نفریک‌دست و یک جهت هستند و این از معجزات پیامبر اکرم است.امروز این معجزه در حال تفسیر است که فرمودند اهل بیت امان امت از اختلافو منشأ نزول رحمت الهی هستند.

رئیس مجمع جهانی تقریب مذاهب خاطرنشان کرد: امیدواریم همه مسلمانان گرد شمع وجود حسین بن علی(ع) و اهل بیت جمع شوند و با وحدت کلمه و اتفاقی که با اهل بیت دارند، همه ما حول محور قران و پیامبر و اهل بیت یک دل باشیم و با این یک‌دستی رحمت خدا نازل می‌شود.

آیت الله اراکی با بیان اینکه در روایات هست که از آن روز که امام حسین (ع)به شهادت رسید، ندا سرداده شد که برای این امت عید فطری که همه بخواهند با هم عید بگیرند اتفاق نخواهد افتاد، گفت: اما در عاشورا همه یکی هستیم و هیچگاه اختلاف در عاشورا نداشتیم ولی در عید فطر اختلافداریم و این نشانه این است که تنها حسین بن علی(ع) می‌تواند دل ها را جمع کند.امیدوارم با بهره‌گیری از مراسماربعینو سایر مراسمات اهل بیت،راه برای وحدت امت اسلامی هموار شود.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ 21 مهر 96، کد مطلب: 1544389: www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین