سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۹۹۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۹
در دنیای جدید جوانانی ظهور کرده اند که هر یک به عنوان رهبر یک کشور بزرگ شناخته شده اند.

شعار سال: در جهان جدید جوانان نقش پررنگ تری دارند، بطوریکه به عنوان افراد مهم و تاثیر گذار در حال هدایت و رهبری یک کشور هستند. در ادامه به چند جوانی که به عنوان فرد مهم در جهان امروز تلقی می شوند خواهیم پرداخت؛

سباستین کورتس

سباستین کورتسصدراعظم جدید اتریش،با 31 سال جوانترین رهبر جهانمحسوب می شود که به تازگی به قدرت رسیده است؛ هر چند حزب وی اکثریت قاطع را در پارلمان ندارد و برای تشکیل دولت باید با احزاب راست افراطی ائتلاف کند.وی پیش از این به عنوانجوانترین وزیر خارجهتاریخ اتریش و جهان نیز معرفی شده است.

جوانترین رهبران جهان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

کیم جونگ اون

کیم جونگ اون جوانترین رهبر کره شمالیمحسوب می شود که از سال 2011 به جای پدرش تکیه داده است و فقط 33 سال دارد. وی این روزها بخاطر تنش هایی که با ترامپ دارد بیشتر از گذشته بر سرزبانها افتاده است و مسائل موشکی که هر روز بیان می کند وی را در صدر اخبار جهان قرار می دهد.

کیم جونگ اون آمریکا را تهدید کرده اگر به دخالت هایش در امور کره شمالی ادامه دهد از بمب اتمی استفاده خواهد کرد.

جوانترین رهبران جهان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

شیخ تمیم

شیخ تمیم بن حمد ال ثانیامیر قطرکه در سال 2013 با یک کودتا جانشین پدرش شد 31 سال سن دارد. امیر قطر در سال های اخیر با پرداختن به حوزه ورزش جایگاه کشور قطر را در جهان بهبود بخشیده است. وی 3 همسر و 9 فرزند دارد.

جوانترین رهبران جهان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

جیگمی خسار نامگیال وانگچوک

جیگمی خسار نامگیال وانگچوک با 37 سال به عنوان رهبرپنجمین رهبر کشور بوتانمحسوب می شود که در 26 سالگی جانشین پدرش شد. یکی از کارهای بزرگ وی کمک به حرکت بوتان در مسیر دموکراسی است که در این راستا در سال ۲۰۰۸ انستیتوی قانون اساسی جدید بوتان را ایجاد کرد.

جوانترین رهبران جهان را بیشتر بشناسید+ تصاویر


امانوئل مکرون

مکرونرییس جمهور فرانسهکه 39 سال دارد. وی به عنوانجوانترین رییس جمهور تاریخ فرانسهشناخته شده که در می سال 2017 به این پست رسید. امانوئل مکرون قبل از ریاست جمهوری به عنوان وزیر اقتصاد فرانسوا اولاند بود؛ هر چند قبل از ریاست جمهوری وی به عنوان یک بانکدار شناخته می شد.

نکته جالب در مورد مکرون ازداوجش با معلم خود است؛ وی با بریژیت تروینو که ۲۴ سال از او بزرگتر است در سال 2007 ازداواج کرده است.

جوانترین رهبران جهان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

ولادیمر گرویسمن

گرویسمن نخست وزیر اوکراینهم 39 سال دارد و قبل از نخست وزیری به مدت 8 سال شهردار وینیتسیا بود؛وی بعد از درگیری شدید سیاسی و آشفتگی های شهری اوکراین از سمت پارلمان به عنوان نخست وزیری که سمت و سویش بیشتر به روس هاست، انتخاب شد.

جوانترین رهبران جهان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

یوری راتاس

یوری راتاس39 ساله هیجدهمین رییس جمهور استونی محسوب می شود که در لیست جوانترین رهبران جهان قرار دارد. وی از سال 2005 به مدت دو سال شهردار شهر تالین و معاون رییس پارلمان استونی بوده است.

جوانترین رهبران جهان را بیشتر بشناسید+ تصاویر

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار 10 آبان 96، کدمطلب:۶۳۰۰۳۳۹، www.yjc.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین