سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۸۹۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۷
موضوع اين پژوهش بررسي نقش اعتماد اجتماعي در امر برنامه هاي توسعه روستايي است. هدف از اين بررسي تبيين نقش اعتماد اجتماعي در برنامه هاي توسعه روستايي بوده و در کنار آن شناخت ميزان اثر اعتماد اجتماعي بر روي برنامه هاي توسعه روستايي مي باشد.

شعارسال: موضوع اين پژوهش بررسي نقش اعتماد اجتماعي در امر برنامه هاي توسعه روستايي است. هدف از اين بررسي تبيين نقش اعتماد اجتماعي در برنامه هاي توسعه روستايي بوده و در کنار آن شناخت ميزان اثر اعتماد اجتماعي بر روي برنامه هاي توسعه روستايي مي باشد. نظريات مرتبط با اعتماد در قالب نظريه هاي جامعه شناسي و توسعه روستايي قرار دارند. با مطالعه نظريات اعتماد اجتماعي در حوزه هاي جامعه شناسي و توسعه روستايي فرضيات تحقيق طرح شد و شاخص هاي مورد نياز تعيين و تعريف گرديده و به جمع آوري اطلاعات پرداخته شده است.

در اين تحقيق از روش پيمايش و با استفاده از ابزار پرسشنامه به جمع آوري اطلاعات اقدام شده است. نمونه اي به تعداد 366 نفر از مردم روستاهاي دهستان ميدان چاي از توابع شهرستان تبريز در استان آذربايجان شرقي با استفاده از نمونه گيري تصادفي انتخاب و مورد پرسش قرار گرفته اند که برنامه هاي توسعه روستايي به عنوان متغير وابسته از عواملي همچون سن، جنس و تحصيلات و خاستگاه جغرافيايي و اجتماعي متاثر است.

در تحليل چند متغيره در مدل رگرسيوني بيشترين تاثير مستقيم مربوط به متغير اعتماد اجتماعي با 0.45 و متغير انسجام اجتماعي با 0.42 و ميزان تحصيلات با 0.12 مي باشد و تاثير غير مستقيم بيشتر مربوط به مشارکت اجتماعي، مشارکت ذهني و عملي (عيني) و ميزان ياريگري و سن و جنس با قدرت تبيين 0.36 نشانگر تاثير بالاي متغيرهاي تحقيق است.

در يک نتيجه گيري کلي، پيشنهاد مي شود که با توجه به تاثير اعتماد اجتماعي در اجراي برنامه هاي توسعه روستايي در ميان مردم روستا، براي تقويت و توسعه اصولي آنها با بررسي کارشناسي سرمايه گذاري هاي بيشتري صورت گيرد.

متن کامل را  اینجا بخوانید.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از سایت اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی ، تاریخ انتشار: -، کدخبر: 118129: www.fa.journals.sid.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین