سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۰۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵
در طول این یک هفته هم فقط ٤ وزير به شبستان مصلي رفتند. حجت الاسلام علوي وزير اطلاعات، ظريف وزير امور خارجه ، آذري جهرمي وزير ارتباطات و وزير ارشاد كه متولي برگزاري نمايشگاه بود .

شعار سال: روز گذشته بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات، خبرگزاري ها و پايگاههاي خبري به كار خود پايان داد

اين گردهمايي سراسري رسانه اي كه همه ساله به مدت يك هفته در مصلاي تهران برگزار مي شود، امسال هم همچون سنوات گذشته با حاشيه هايي همراه بود.
از عدم حضور رسانه هاي پر مخاطبي چون خبرگزاري فارس و تسنيم گرفته تا روزنامه هاي شرق و اعتماد.
اما نكته قابل توجهي كه اين ره آورد رسانه اي را با ساليان گذشته متفاوت كرد، عدم حضور مسئولين دولت تدبير و اميد براي بازديد از نمايشگاه مطبوعات بود .

 در يك هفته اي كه رسانه ها در مصلاي تهران گرد هم آمده بودند، اسحاق جهانگيري معاون اول ، بجاي رئيس جمهور به افتتاحيه رفت و براي اختتاميه هم در يك كج سليقگي، دبير شوراي امنيت ملي به سخنراني پرداخت.

در طول این یک هفته هم فقط ٤ وزير به شبستان مصلي رفتند. حجت الاسلام علوي وزير اطلاعات، ظريف وزير امور خارجه ، آذري جهرمي وزير ارتباطات و وزير ارشاد كه متولي برگزاري نمايشگاه بود .

در اين ميان، ظريف با تيم حفاظت سنگين و تعداد زيادي از محافظان، به ميان رسانه ها آمده بود. ميزان اقدامات حفاظتي و امنيتي اطرافيان وزير امور خارجه تا حدي بود كه اينگونه به نظر مي رسيد كه وي در کشوری به جز ایران در بين انبوهي از دشمنان و مخالفان حاضر شده است!
گفته مي شود عدم حضور بسياري از مسئولين دولتي از جمله وزراي كابينه، بدليل اعتراضات متعدد مالباختگان موسسات مالي و اعتباري و همچنين متحصنين پديده بوده كه باعث شد تا وزرا جرات حضور در نمايشگاه مطبوعات را پيدا نكنند.
علي ربيعي وزير كار، شريعتمداري وزير صنعت ، كرباسيان وزير اقتصاد و سلطاني فر وزير ورزش و جوانان ، و وزراي راه ، بهداشت، نفت ، آموزش و پرورش و علوم، از جمله وزرايي بودند كه به نظر مي رسد عدم حضور را به آمدن ميان اهالي رسانه و رو در رو شدن با مردم ترجيح داده اند .

به هر حال آنچه بیش از همه به چشم می آمد، تحریم نمایشگاه مطبوعات توسط مسئولین بود.
و این در حالی است که کارگزاران نظام اسلامی بیش از گذشته باید خود را به مردم و رسانه ها که به نوعی نماینده مردم هستند پاسخگو بدانند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری صراط ، تاریخ انتشار 13 آبان 96، کدمطلب:۳۸۷۴۳۸، www.seratnews.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین