سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۰۷۱۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
عضو کمیسیون قضایی مجلس در مورد حل مشکل سپرده گذاران کاسپین گفت: نزدیک به ۲۰۰ تن از نمایندگان در این خصوص طرح سئوال از رئیس جمهور را امضاء کرده اند اما هئیت رئیسه این طرح را در دستور کار قرار نداده است.

شعارسال : محمد علی پور مختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت سپرده گذاران پدیده گفت: مجلس به صورت فعالانه با این موضوع برخورد کرده است؛ سوالی از وزیر کشور به عنوان فردی که از سوی دولت تعیین شده بود داشت و قرار بود که وزیر محترم به مجلس بیایند و در خصوص این مسئله پاسخگو باشند. ایشان در صحبت‌های خود علاوه بر ارائه توضیحاتی، قول هایی نیز برای رفع این مشکل دادند.


وی ادامه داد: مسلماً این مسئله پیچیده شده است. به لحاظ ساختاری دستگاه‌های مختلفی اعم از قوه قضائیه، وزارت جهاد، وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور در آن نقش دارند و همین امر موجب شده است که بعضاً ناهماهنگی‌های داشته باشیم؛ این قبیل مسائل موجب تاخیر در تعیین و تکلیف نهایی شده است.


پور مختار افزود: از سوی دیگر هیئت مدیره‌ای که انتخاب کرده اند، متاسفانه به دلیل ملاحظات و یا نبود انگیزه، تصمیم‌های قوی اتخاذ نمی‌کنند. علیرغم اینکه قرار بود از چند ماه پیش کار تکمیل پروژه آغاز شود و این قول آقای وزیر کشور بود؛ متاسفانه حسب اطلاع این اتفاق رخ نداده است. سهام داران هم به این کار راضی هستند، چرا که تکمیل پروژه ارزش افزوده بیشتری خواهد داشت و با فروش پروژه احتمال پرداخت پول سهام داران بسیار زیاد است.


او ادامه داد: ما توقع داریم این مشکل، همانند سایر موارد مشابه تعیین و تکلیف شود و مردم از اضظراب خارج شوند. این انتظار وجود دارد که تصمیم گیران در این موضوع که مشخضاً دولت و قوه قضائیه هستند سریعاً تصمیم لازم را اتخاذ کردند، البته امیدواریم مجلس نیز ورود جدی تری به این مسئله داشته باشد.


پور مختار در پاسخ به این سوال که مشکل کاسپینی‌ها چه زمانی حل خواهد شد و مجلس چه برنامه‌ای برای حل این موضوع دارد گفت: در خصوص این موضوع سوالی از آقای رییس جمهور شده است و نزدیک به
۲۰۰ تن از نمایندگان آن را امضاء کرده و پیگیر این مسئله هم هستند؛ اما هئیت ریئسه مجلس این سوال را در دستور کار قرار نداده است.


وی ادامه داد: نمایندگان مجدداً این موضوع را پیگیری کردند و همان
۲۰۰ نفر درخواست سوال از ریئس جمهور را امضاء کردند تا هیئت رئیسه آن را در دستور کار قرار دهد. امیدواریم خود آقای رئیس جمهور پای کار بیایند و به عنوان مسئول و متولی احساس تکلیف بیشتری داشته باشند تا این مشکل و سایر مشکلات حل شود.


این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه اخیر شورای عالی امنیت ملی علیه تجمعات مالباختگان کاسپین هم گفت: یک سری افراد در این تجمعات نفوذ دارند و نفوذ کرده اند که اصلاً سپرده گذار نبوده اند و به فکر حل مشکل آن‌ها هم نیستند. این افراد به دنبال این هستند که از این تجمعات استفاده ابزاری کنند و شعارهای ساختار شکنانه علیه مسئولین و نظام سر دهند و به نوعی عقده دل خود را خالی کنند. ما هم اجازه نخواهیم داد که آنها، از این مشکل علیه نظام و کشور استفاده کنند.


وی ادامه داد: این مسئله باید کنترل شود؛ اما برخورد با تجمعات آن‌ها به معنی توقف کار نیست و حتماً مشکل مالباختگان باید پیگیری شود تا مردم به حق و حقوق خود برسند!

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجو، تاریخ انتشار: 14 آبان 1396، کدخبر: 644233، www.snn.ir


اخبار مرتبط
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
0
0
یک سال مردم را در بدبختی وفلاکت رها کردید و حتی حاضر نشدید حتی پنج در صد پول مردم را در طی این مدت به صورت علی الحساب برای رفع گرسنگی در اختیارشان بگذارید و حالا مردم بیگناه مجبور شدند برای جلوگیری از زندان افتادن و فرار از بدهکاران به دریافت بخشی از سرمایه خود رضایت بدهند. بدانید که این مردم مالباخته به صورت یکپارچه جزو مخالفین مسئولان خائن و دولت حامی انها خواهند شد.
313
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
0
برخي بعد ٥ سال كه از دولت احمدي نژاد گذشته دوست دارن هنوز نا كارامدي خود را به ايشان وصل كنند و فرار رو به جلو كنند .
احمدي نژاد علاوه بر بدي ها ، كه برخي از آنها فاجعه است چند ميراث خوب هم براي دولت روحاني گذاشت :

١- هدفمندي يارانه ها :
دريافتي دولت از اين محل حدود ٨٥ هزار ميليارد تومان است كه ٣٥ هزار ميليارد آن بين مردم پخش ميشود و بقيه در جيب دولت است .
هر چند بر اساس قانون دولت روحاني مي بايست در سال ٩٥ حداقل ١٠ ميليون نفر را حذف ميكرد ولي بخاطر انتخابات اينكار را انجام نداد .

٢- ماليات ٩ درصدي ارزش افزوده كه براي دولت فعلي ٥٠ هزار ميليارد درآمد با كيفيت ايجاد كرده و هيچ دولتي جرات اجراء آن را نداشت .

جمع اين دو عدد سالي ١٠٠ هزار ميليارد يا ٢٥ ميليارد دلار درامد پايدار است كه بي زحمت در جيب اين دولت است .

دولت روحاني در اين ٥ سال از همين دو محل ١٢٥ ميليارد دلار درامد از جيب مردم داشته .

از جمله زيانهاي جبران ناپذير دولت روحاني ٧٥٠ هزار ميليارد سود سپرده اي است كه طي ٤ سال اول با نرخ هاي بهره ٢٢ الي ٣٠ درصد به سيستم مالي و پولي و بانكي كشور تحميل كرد كه نصف آن بي جهت و بر اساس تصميمات اشتباه بود كه عوارض آن در هم شكستگي سيستم پولي و بانكي و ركود دامن گير است .
در اقتصادي كه هر ٥ روز يك ميليارد دلار سود سپرده بين مردم پخش شود ، آن هم سودي كه در اقتصاد توليد نشده نتيجه اي جزء ورشكستگي ندارد .
اين زيان هنگفت با تمام اشتباهات و فجايع احمدي نژاد قابل قياس نيست و دامنه آن هم ادامه دار است به طوري كه نقدينگي از ٥٣٠ هزار ميليارد طي ٥ سال به ١/٤ ميليون ميليارد رسيده ولي پولي هم وجود ندارد چون پولي در اقتصاد توليد نشده .

يكي ديگر از خدمات احمدي نژاد مسكن مهر بود كه حداقل براي چند ميليون فقير و بيكار و بي خانه سر پناهي ايجاد شد ، اين خدمت بزرگ به دروغ به ضد ارزش تبديل شده در حالي كه اگر اين پول در مسكن مهر خرج نميشد مثل بقيه پولها توسط مافياي قدرت و ثروت به يغما ميرفت . حداقل ايشان سبب شد ميليون ها نفر در زير سقفي با نون و ماست شب را روز كنند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین