سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
خوابیدن با یک بالش بین زانوها دارای فواید بسیاری است. در این راه استفاده از یک بالش سفت به جای بالش نرم کمک بیشتری می‌کند به این دلیل که سفتی بالش از حرکت قسمت ران بر روی ساق پا جلوگیری می‌کند.
شعار سال: در قسمت ذیل اطلاعات بیشتری در مورد مزایای بسیار بالش‌های زانو در اختیارتان می‌گذاریم.

توصیه می‌شود برای زانوها از بالش اسفنجی هوشمند زانو استفاده شود به دلیل آنکه شکل منظمی ندارد و موجب می‌شود این بالش در طول شب در جای خود ثابت بماند، این بالش‌های زانو از این جهت شناخته شده‌اند که برای بدن تکیه‌گاه کاملی فراهم می‌سازند.
استراحت و خواب یکی از ضروری‌ترین نیازهای بدن هستند. افراد روزانه به دلیل فشار کاری و حرکت هایی که به بدنشان می‌دهند تحت فشار فیزیکی، استرس روانی و فشار ناشی از حالت بدن قرار می‌گیرند. بنابراین، خوابیدن در یک حالت و وضعیت مناسب بسیار اهمیت دارد. در طول استراحت، عضلات و رباط‌های بدن، فرسودگی و ساییدگی ناشی از فعالیت‌های مختلف را التیام می‌بخشند.


 

سه منحنی در ستون فقرات ما وجود دارد که لازم است به آنها توجه شود، این منحنی‌ها در قسمت پایین و وسط کمر و یکی از آنها نزدیک به گردن قرار دارند. هدف حفظ و پشتیبانی از این خمیدگی‌های طبیعی به هنگام خواب است. 
لحظه‌ای که در رختخواب پاهای خود را بر شکم جفت می‌کنیم، هر روزه بدون آنکه فکر کنیم، به گونه‌ای می‌خوابیم که با آن حالت راحت هستیم. با این حال، ضرورت دارد بدانیم وضعیت و حالت خوابیدنمان معمولاً تنها دلیل دردهای مختلف در قسمت های مختلف بدنمان است. درست نخوابیدن یا در یک راستا نبودن بدن به هنگام خواب موجب ایجاد فشار بر روی ستون فقرات، گردن، پا، زانو، شانه، و قسمت های دیگر بدن می‌شود که می‌تواند بر امور عادی ما در روز بعد تأثیر بگذارد.
از این رو، استفاده از بالش‌های مخصوص زانو به منظور بالا بردن قسمت های خاصی از بدن و کمک به ایجاد هم ترازی و در یک راستا شدن بدن توصیه می‌شود. این نوع بالش می‌تواند جهت کاهش درد در قسمت های کمر، ران و زانو مورد استفاده قرار گیرد. این کار با قرار دادن بالش بین دو زانو و یا در زیر آنها انجام می‌شود، در نتیجه این کار پاها از یکدیگر جدا شده و آنها را از فشار غیر ضروری می‌رهاند.مزایای خوابیدن با یک بالش در میان دو زانو

* خوابیدن با یک بالش بین دو زانو راحتی و آسودگی را بیشتر کرده و به از بین بردن فشار و کشش عضلات پایین کمر و باسن کمک می‌کند بدین طریق که از کشیده شدن ستون فقرات توسط ران ممانعت به عمل می‌آورد.

1- قرار دادن یک بالش در بین زانوها به تقویت و تکیه پایین کمر از طریق قرار دادن پاها، باسن، زانو و ستون فقرات در مسیر درست آناتومیک بدن کمک می‌کند.
2- این بالش کمک می‌کند تا مشکلات افرادی که از درد پایین کمر، گرفتگی عضلانی، واریس و سیاتیک رنج می‌برند، کاهش یابد.
3- بالش‌های مخصوص زانو پایین تنه را بالا برده تا حالتی مستقیم به هنگام خواب به بدن ببخشد.
4- بالش های زانو فشار روی زانوها را از طریق یکنواخت کردن فشار روی پاها کاهش می‌دهند و پاها را از هم باز نگاه می‌دارند.
5- آنها از چرخش باسن و خم شدن بدن به یک طرف در حین خواب جلوگیری می‌کنند.
6- بالش‌های زانو گردش خون به سمت پاها را بهبود بخشیده، در نتیجه از فشار عضلانی، زانو درد، و پا درد ممانعت به عمل می‌آورند.
7- خوابیدن با بالش زانو برای زنان باردار مناسب می‌باشد به این دلیل که به بهتر کردن و داشتن خوابی آرام از طریق فراهم ساختن حالت خواب مناسب کمک می‌کند.
بالش‌های مخصوص ناحیه کمر و بالش تیغه‌ای سه گوش نیز می توانند به عنوان بالش زانو جهت بالا بردن پا و شل کردن عضلات مورد استفاده قرار گیرند. یک بالش کمری عمدتاً جهت راحتی، کمک و تسکین پایین کمر و حفظ حالتی درست در حین نشستن استفاده می‌شود. به طور مشابه، یک بالش سه گوش به حفظ و پشتیبانی از انحناهای بدن شما کمک می‌کند و به کسانی که رگ های واریسی، پا، ساق و مچ‌های متورم دارند و همینطور پاهایشان خسته است، کمک می‌کند. این بالش‌ها به ما کمک می‌کنند بهتر بخوابیم، احساس طراوت بیشتری داشته باشیم و روز خود را بدون داشتن احساس کمبود خواب شروع نماییم.
شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وبسایت راسخون، تاریخ 31 تیر 94، کد مطلب: 1086748: www.rasekhoon.net


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین