سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۲۳۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
نائب رئیس‎ کمیسیون امنیت ملی گفت: آمریکا مسبب اصلی آشوب‎های جدید در منطقه خاورمیانه است.

شعار سال: منصور حقیقتپور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم درباره تحولات اخیر منطقه خاورمیانه که از سوی عربستان سعودی و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است اظهارکرد: اتفاقاتی که امروز در خاورمیانه و به سرکردگی سعودیها و با محوریت ریاض در خاورمیانه در حال شکلگیری است از منظر بنده مقطعی بود و ما به زودی شاهد پایان آن خواهیم بود.

وی تصریح کرد: تاکتیکها و راهبردهای به کارگرفته از سوی ولیعهد تازه به دوران رسیده عربستان تنها خط مشی است که سران آمریکا برای سعودیها به منظور ایجاد آشوب در منطقه طراحی کردند و هیچ ماهیت دیگری ندارد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه شکلگیری مثلت سعودیها با آمریکا و اسرائیل بدون شک به ضرر جهان اسلام و خود مردم عربستان خواهد بود تاکید کرد: مقامات ریاض باید به خوبی بدانند که حرکت آن ها در جهت تحقق مطالبات دولتمردان آمریکا و رژیم غاصب صیونیستی در منطقه خاورمیانه نه تنها هیچ دستاوردی برای آن ها نخواهد داشت بلکه موجبات کاهش قدرت آن ها در منطقه را نیز فراهم میکند چرا که تجریه ثابت کرده است که آمریکا برای هر کشوری تصمیمگیری کند نتیجه و پیامد مثبتی در برنخواهد داشت.

حقیقتپور درباره توطئه و اظهارات مکرر مقامات سعودی نیز تصریح کرد: اینگونه اظهارات و یاوهگوییها بارها از سوی دشمنان جمهوری اسلامی ایران رخ داده است از این رو برای ما هیچ ارزش و اهمیتی ندارد.

وی همچنین درباره اوضاع و شرایط کنونی لبنان تاکید کرد: نقشه‌های شومی که امروز دوباره با طراحی آمریکا در لبنان به منظور از بین رفتن وحدت این کشور شکل گرفته در گذشته نیز تکرار شده و بازهم خواهد شد اما بدون شک خللی را در اداره لبنان ایجاد نخواهد کرد.

مشاور رئیس مجلس تاکید کرد: آمریکا، اسرائیل و سعودیها بارها نقشههای مختلفی را در جهت شکست قدرت حزبالله در لبنان انجام دادند و این بار نیز با توطئه سعد حریری وارد عمل شدند اما این نقشه نیز راه به جایی نخواهد برد چون وحدت شکل گرفته امروز در لبنان به هیچ وجه شکننده نیست.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم خاطرنشان کرد: امیدوارم مقامات سعودی هرچه سریعتر عقل به سرشان برگردد و از راهی که آمریکا برای آن ها طراحی کرده است بازگردند و اوضاع منطقه را بیش از این ملتهب نکنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری خبرفوری، تاریخ انتشار 20 آبان 96، کد مطلب: -، www.khabarfoori.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین