سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۲۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
در آخرین ساعات شب گذشته بود که دوباره بخشی از کشورمان درگیر یک حادثه طبیعی دیگر شد و این بار زلزله، بخش هایی از استان کردنشین کشورمان یعنی کرمانشاه را لرزاند. شرایط به گونه ای رقم خورده بود که می شد تا حدودی به عمق فاجعه بار بودن این حادثه پی برد. در حالی که همه کشور داغدار این حادثه هستند، اخبار ضد و نقیضی از گرانی بلیت های پرواز به کرمانشاه در حال دست به دست شدن در شبکه های اجتماعی است.

شعارسال:در آخرین ساعات شب گذشته بود که دوباره بخشی از کشورمان درگیر یک حادثه طبیعی دیگر شد و این بار زلزله، بخش هایی از استان کردنشین کشورمان یعنی کرمانشاه را لرزاند. شرایط به گونه ای رقم خورده بود که می شد تا حدودی به عمق فاجعه بار بودن این حادثه پی برد. در حالی که همه کشور داغدار این حادثه هستند، اخبار ضد و نقیضی از گرانی بلیت های پرواز به کرمانشاه در حال دست به دست شدن در شبکه های اجتماعی است.

از گذشته های بسیار دور تا به امروز، کشورمان شاهد حوادث طبیعی بسیاری بوده و هر بار این حوادث ضرر و زیان هایی را به مردم خوب کشورمان چه به لحاظ جانی و چه به لحاظ مالی وارد کرده است. در تازه ترین این حوادث طبیعی، شب گذشته، 21 آبان 1396، تقریباً بخش غربی کشورمان و حتی بخش هایی از مرکز ایران به لرزه درآمد. مرکز این زمین لرزه در حوالی ازگله از استان کردنشین کشورمان یعنی کرمانشاه بود و بزرگی آن نیز 7.3 ریشتر گزارش شد.

با اعلام شدت زمین لرزه کرمانشاه می شد در همان دقایق اولیه حدس زد که باز فاجعه ای دامن کشورمان را گرفته است چرا که تقریباً 14 سال قبل در بم، زلزله ای به شدت 6.6 ریشتر فاجعه انسانی و مالی را در کشورمان رقم زده بود. تا لحظه تهیه این گزارش آمار فوتی ها این حادثه از 200 تن گذشته و مسئولین حدس می زنند که آمار فوتی ها به 300 تن نیز برسد.

همچنین مصدومین این حادثه، بیش از هزار تن بوده است. به هر صورت، این آمار و ارقام باعث شد تا مردم ایران داغدار شوند و همه با مردم استان کرمانشاه ابراز همدردی بکنند و همچنین سه روز عزای عمومی در استان کرمانشاه اعلام شود.

در این میان، برخی اخبار ضد و نقیض از وضعیت قیمت های حمل و نقل مسافر به کرمانشاه باعث شد تا ناراحتی مردم از این حادثه دو چندان شود. خبرها حکایت از آن داشت که قیمت بلیت های پرواز از تهران به کرمانشاه به 900 هزار تومان هم برسد.

البته پس از انتشار این اخبار، مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با تکذیب هر گونه افزایش قیمت بلیط پرواز تهران به کرمانشاه گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و هیچ شرکت هواپیمایی نرخ ها را بالا نبرده است.

وی ادامه داد: اگر در فضای مجازی افرادی بخواهند از وضعیت به وجود آمده و افزایش تقاضای سفر هوایی به کرمانشاه سوء استفاده کنند، با آنها به شدت برخورد خواهد شد.

البته بررسی های میدانی خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که در این زمینه گران فروشی هایی از سوی برخی آژانس ها صورت گرفته است، اما قیمت بلیت 900 هزار تومان نیست.

به هر صورت چون به تازگی مردم شاهد افزایش دو برابری قیمت های بلیت اتوبوس ها به سمت مرزها در ایام اربعین بودند، این اخبار به ظاهر کذب در نظر آن ها دور از واقعیت جلوه نمی کند؛ بنابراین، بهتر است مسئولین امر، نظارت های خود را در این زمینه افزایش دهند تا برخی شرکت های هواپیمایی با افزایش میزان تقاضای سفر به کرمانشاه هوس افزایش قیمت بلیت های پرواز را نداشته باشند و ناراحتی مردم از این حادثه را دو چندان نکنند.

شعارسال ، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تابناک ، تاریخ انتشار 22آبان 96،کدخبر: 747097، www.tabnak.ir

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین