سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
وزیر خارجه قطر با اشاره به اینکه ایران همسایه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است، تأکید کرد که ما منافع مشترکی با ایران داریم.

شعارسال: «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر می‌گوید که «اتخاذ هر گونه رفتار تنش‌آمیز بین عربستان و ایران احتمالا به ایجاد بحران جدیدی منجر می‌شود که منطقه تاب تحمل آن را ندارد».

آل ثانی در مصاحبه با شبکه تی آر تی ترکیه افزود که ایران همسایه کشورهای حاشیه خلیج‌فارس است و ما منافع مشترکی با آن داریم و بایستی بحران به وجود آمده نیز از طریق گفت‌وگو حل شود.

وزیر خارجه قطر تصریح کرد که کشورهای محاصره‌کننده قطر دست از تشدید تنش با قطر برنداشته‌اند و همچنان با گفت‌وگو مخالفت می‌کنند در حالیکه منطقه در وضعیت متشنج، کشمکش و اظهارنظرهای تنش‌آمیز بسر می‌برد.

رئیس دستگاه دیپلماسی قطر همچنین اظهار داشت که درایت کافی در منطقه برای متوقف کردن تنش موجود و مقابله با ماجراجویی‌های سیاسی وجود ندارد.

آل ثانی بر ضرورت پرهیز از ایجاد بحران‌های جدید بدون وجود استراتژی خروج از این بحران‌ها تأکید کرد.

وی گفت که میانجی‌گری کویت همچنان اصل و اساس حل بحران قطر است که از حمایت بین‌المللی نیز برخوردار است و ما آمادگی خود را برای گفت‌‌وگو اعلام کرده‌ایم اما کشورهای محاصره‌کننده قطر با گفت‌وگو مخالفت کرده و روش‌های غیرقابل قبولی را در پیش گرفته‌اند.

اعتماد به شورای همکاری خلیج‌فارس همانند سابق نخواهد بود

وزیر خارجه قطر در ادامه اظهار داشت که منشور شورای همکاری خلیج‌فارس از اهمال آشکار رنج می‌برد و بایستی این منشور اصلاح شود.

وی ضمن ابراز امیدواری برای بازگشت اعتماد به شورای همکاری خلیج‌فارس گفت که البته این اعتماد هرگز همانند سابق نخواهد شد مگر اینکه معیارهای روشن و شفافی داشته باشد.

نباید در امور داخلی لبنان دخالت کرد

آل ثانی همچنین با اشاره به کثرت طرف‌های بحران لبنان، اوضاع این کشور را دارای حساسیت خاص برشمرد و بر عدم مداخله در امور داخلی لبنان تأکید کرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار: ۲۲ آبان 1396 ، کدخبر: 13960822001188 ، www.farsnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین