سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
رئیس قوه قضائیه ضمن تسلیت و همدردی با داغدیدگان حادثه زلزله غرب کشور گفت: دستگاه قضایی نیز آماده ارائه هرگونه خدمت به مردم حادثه دیده است.

شعار سال: آیت الله آملی لاریجانیدر ابتدای جلسهمسوولان عالی قضایی، اظهار کرد: خبر زلزله غرب کشور که در ساعات پایانی دیشب مخابره شد و طی آن عده زیادی از هموطنان عزیز ما جان خود را از دست دادند و عده زیادی نیز مصدوم و مجروح شدند، بسیار تأسف انگیز بود و از خداوند متعال غفران و رحمت برای جان باختگان و شفای عاجل برای مصدومین و مجروحین مسئلت می کنیم.

مساله اصلی در کمک رسانی به مصدومان، توجه به مجروحانی است که احتمال زنده بودن آنها در زیر آوار وجود دارد

رئیس قوه قضائیهبا تاکید بر اینکه مسئولان کشوری و استانی باید از تمام توان خود برایکمک رسانی به مجروحان و درمان حادثه دیدگاناستفاده کنند، افزود: مساله اصلی در کمک رسانی به مصدومان، توجه به مجروحانی است که احتمال زنده بودن آنها در زیر آوار وجود دارد و جبران خسارت مالی در مرحله بعدی اهمیت است که دولت محترم به این مساله رسیدگی خواهد کرد.

آملی لاریجانیبا بیان اینکهامدادرسانی و رسیدگی به مجروحانبا توجه به برودت هوای مناطق غربی کشور، همت و تلاش همه دستگاه های اجرایی و نهادهای خدمت رسان را می طلبد، تصریح کرد: در تماس تلفنی با روسای کل دادگستری استان های غربی، گزارشی از وضعیت مناطق زلزله زده دریافت شد و در حال حاضر مسئولان قضایی استان‌های درگیر زلزله برای پیگیری مسائل و حل مشکلات موجود در منطقه حضور دارند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اولین بررسی‌های انجام شده، بیشترین مشکلات موجود را مربوط به سرپل ذهاب و روستاهای این منطقه عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تلاش همه دستگاه های اجرایی و نهادهای امدادی، خدمات رسانی به افرادی که با مشکل مواجه شده اند و نیاز به کمک دارند به بهترین شکل ممکن انجام و مشکلات مردم حادثه دیده برطرف شود.

رئیس دستگاه قضابا بیان اینکه گرچه وظیفه اصلیامدادرسانی با دستگاه های اجراییبوده اما دستگاه قضایی نیز آماده ارائه هرگونه خدمت به مردم حادثه دیده است، افزود: در خصوص تامین امنیت شهرهای زلزله زده به روسای کل دادگستری استان های مربوطه تاکیدات ویژه‌ای شده است.

آیت الله آملی لاریجانی بار دیگر بهداغدیدگان حادثه زلزله غرب کشورتسلیت گفت و برای مجروحان و مصدومان این حادثه شفای عاجل از درگاه خداوند متعال مسئلت کرد.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری موج ، تاریخ انتشار 22 آبان 96، کدمطلب:۱۹۸۰۹۷، www.mojnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین