سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۴
نایب رییس اتاق بازرگانی اردبیل گفت: با وجود اینکه ارائه خدمات در گمرکات الکترونیکی شده است اما بروکراسی در گمرک بیله‌سوار پابرجا است.

شعار سال: بهروز پورسلیمان صبح امروز در جلسه کمسیون تجارت اتاق بازرگانی استان اردبیل با اشاره به وضعیت نامطلوب گمرک بیله‌سوار اظهار کرد: در حال حاضر در سطح کشور ارائه خدمات گمرکات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود اما در گمرک بیله‌سوار استان اردبیل کماکان بروکراسی پابرجا است.

وی افزود: عوامل مختلف دست به دست هم داده و باعث بروز مشکلات فراوان در گمرک بیله‌سوار می‌شود که در نهایت منجر به مراجعه واردکنندگان و صادرکنندگان به گمرگ آستارا می‌شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی استان اردبیل با اشاره به مشکلات حوزه تجارت خارجی استان اردبیل عنوان کرد: به دلیل نبود کامیون‌های یخچال‌دار در استان اردبیل صادرکنندگان موادغذایی و کشاورزی برای ارسال محصولات خود مجبور به مراجعه به گمرک آستارا می‌شوند.

پورسلیمان ادامه داد: شرکت‌های حمل و نقل بزرگ در استان وجود ندارد و فرسودگی ناوگان حمل و نقل از دیگر مشکلات اساسی صادرکنندگان استان اردبیل است و رانندگان نیز به دلیل اصطلاک و هزینه‌های مضاعف رغبتی برای ترانزیت ندارند.

وی در ادامه تشریح عوامل موثر در افول گمرک بیله‌سوار تصریح کرد: محدودیت‌هایی را کشور آذربایجان در گمرک بیله‌سوار ایجاد کرد است که از جمله آن‌ها صادرکنندگان نمی‌توانند برخی کالاها را از گمرک بیله‌سوار وارد آذربایجان کنند.

نایب رییس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: برخی محدودیت‌ها را نیز در خود استان اردبیل در بحث واردات ایجاد کرده است که برای مثال واردکنندگان نمی‌توانند تخته را از کشور روسیه با استفاده از گمرک بیله‌سوار وارد استان کنند.

وی بیان کرد: نبود انبارهای عمومی در استان اردبیل از دیگر مشکلات اساسی حوزه تجارت است که اگر حرکت جهادی را در حل مشکلات گمرک بیله‌سوار نداشته باشیم این مشکلات به قوت خود باقی خواهد ماند.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ 23 آبان 96، کد مطلب: 13960823000702: www.ardabil.farsnews.com


اخبار مرتبط
برگزیده ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین