سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سیستم آموزشی هم متناسب با نیازهای کشور نیروی متخصص تربیت نمی‌کند ولی در شرایط فعلی سازمان فنی و حرفه ای هم امکانات فراوانی دارند که باید برای مهارت آموزی فارغ التحصیلان استفاده کنیم.

شعار سال: رحیم شهرتی‌فر صبح سه شنبه در جلسه ستاد امور جوانان آذربایجان شرقی که در استانداری برگزار شد، با اشاره به بالا بودن جمعیت جوان در استان اظهار کرد: وجود جمعیت جوان فرصت بی‌بدیلی است که می‌تواند استان را به سمت توسعه همه جانبه جهش دهد.

وی افزود: این نیروی انسانی جوان و متعهد فرصت بزرگی در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ولی متاسفانه چالش‌های زیادی داریم که سهم بالای جوانان در مقابله با مخاطرات و... از نقاط مثبتی است که باید مدیران از این نقاط مثبت بهره گیری کنند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تقدیر از کسب رتبه اول کشوری ساماندهی امور جوانان استان و کسب رتبه دوم ارزیابی ادارت کل ورزش توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: باید از توسعه کمّی به سمت توسعه کیفی حرکت کنیم، آسیب‌ها، مخاطرات و چالش‌ها را شناسایی کرده و با برنامه ریزی برای برون رفت از آن بیاندیشیم.

وی چالش‌های حوزه جوانان را «اَبَرچالش بیکاری»، «ازدواج» و «طلاق» عنوان کرد و گفت: باید روش‌های مناسب برای رفع این چالش‌ها برنامه ریزی شود و سهم مشارکت خود جوانان را در رفع مشکلات افزایش دهیم.

شهرتی فر خواستار ارتباط بین بخشی کارگروه‌های تخصصی شد و گفت: کارگروه اشتغال و آسیب‌های اجتماعی از جمله کارگروه‌هایی است که بیشتر به حوزه جوانان ارتباط دارد و باید در تصمیم گیری‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه جوانان ما در کنار تحصیلات دانشگاهی از مهارت لازم برخوردار نیستند و با فوق لیسانس و دکتری برخی کار خاصی بلد نیستند افزود: سیستم آموزشی هم متناسب با نیازهای کشور نیروی متخصص تربیت نمی‌کند ولی در شرایط فعلی سازمان فنی و حرفه ای هم امکانات فراوانی دارند که باید برای مهارت آموزی فارغ التحصیلان استفاده کنیم.

معاون استاندار آذربایجان شرقی، علاقمندی جوانان به مهاجرت را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: مهاجرت در جوانان با برنامه و تحت نظارت و کنترل باشد، خوب است ولی مهاجرت بی حساب و کتاب و بدون مطالعه هم آسیب‌زاست که باید در جلسات بعدی ستاد در دستور کار قرار بررسی گیرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید جوانان را با کارآفرینان برتر آشنا کنیم و با معرفی این الگوها از نا امیدی به وجود آمده جلوگیری کنیم اضافه کرد: جوانان را به تشکیل تعاونی سوق دهیم و از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید هم استفاده کنیم و سایر بانک‌ها نیز باید پای کار بیایند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم، تاریخ انتشار 23 آبان 96، کد مطلب: 1573481 ، www.tasnimnews.com


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین