سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۲۶۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
معاون مدیرکل و رئیس آموزش و پرورش شهرستان چابهار گفت: متاسفانه در استان ۵۴۳ هزار نفر بی سواد وجود دارد که شهرستان چابهار 74 هزار نفر را به خود اختصاص داده است.

شعار سالمعاون مدیرکل و رئیس آموزش و پرورش شهرستان چابهار گفت: متاسفانه در استان ۵۴۳ هزار نفر بی سواد وجود دارد که شهرستان چابهار 74 هزار نفر را به خود اختصاص داده است.

نوروزی در جلسه ‌شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان چابهار که به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد، افزود: شهرستان‌های زاهدان و چابهار دارای بیشترین جمعیت بی سواد در استان هستند.

رئیس آموزش و پرورش چابهار در ادامه گفت: تمامی امکانات و تمهیدات لازم برای کاهش آمار بی سوادان و در نهایت ریشه کنی بی سوادی در سیستان و بلوچستان اندیشیده شده است.

همچنین در این جلسه فرماندار چابهار از شاخص‌های وضعیت سواد آموزی در شهرستان ابراز نگرانی کرد و گفت: متاسفانه مانند سایر شاخص‌ها چابهار وضعیت مناسبی با میانگین کشوری و حتی استانی ندارد.

وی ادامه داد: نبود سواد و آموزش کافی در جامعه می‌تواند آسیب‌های فراوانی به جامعه تحمیل کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تصریح کرد: بایستی برنامه‌ای ویژه و عملیاتی، بین دستگاه‌ها تدوین گردد تا ما بتوانیم با کمک یکدیگر موضوع بی سوادی را حل نماییم، علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته متاسفانه فاصله زیادی با ریشه کنی کامل بی سوادی در منطقه داریم‌.

وی در پایان گفت: نبایستی صورت مساله پاک شود و از ارائه شرح توصیف به سمت آمارهای کمیحرکت کنیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار 17 آبان 96، کدمطلب:96081710052، www.isna.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین