سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۳۲۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۰
فرار مالیاتی در فوتبال امروزه به شدت زیاد شده است به طوری که هم اکنون برای فوتبالیست های مشهور زیادی پرونده مالیاتی باز شده است.

شعار سال: آخرین پرونده فوتبالی که به جرم فرار مالیاتی به دادگاه رفت در سه نوامبر مربوط به فرار مالیاتی خوزه مورینیو سرمربی پرتغالی منچستر یونایتد بود.

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبال

وی پس از این اتهام اقدام به پرداخت 3.3 میلیون یورو مالیات معوقه خود کرد و خیلی سریع پرونده مالیاتیش را بست.

در اینجا اشاره ای داریم به چندین پرونده مالیاتی فوتبالی ها که متهم به فرار مالیاتی هستند.

ساموئل اتوئو

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالدادستان جرائم اقتصادی بارسلونا ،در سال 2012 ساموئل اتوئو را متهم به نپرداختن 3.5 میلیون یورو مالیات کرد.همچنین ملی پوش سابق کامرونی مظنون به مخفی کردن میزان درآمدش در طول فعالیت خود در سال های 2006 تا 2009 در بارسلونا است.

و در صورتیکه این اتهام وی ثابت شود به پنج سال حبس و ملزم به پرداخت 17.5 میلیون یورو جریمه خواهد شد.

گاس هیدینگ

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالگاس هیدینگ سرمربی بین المللی به دلیل ندادن آدرس محل سکونتش در سال 2007 متهم به نپرداختن مالیات برای چندین سال شد.

زمانیکه وی پس از سرمربی گیری از کره جنوبی بازگشت به سازمان مالیاتی هلند اطلاع داد که در شهر آهل بلژیک زندگی می کند و طبق قانون مالیاتی شخص در کشوری که زندگی می کند حق دادن مالیات را دارد و در طول پنج سال هیدینگ مالیاتی را به کشور هلند پرداخت نکرد این در حالی است اداره مالیات هلند تصور می کند در این مدت هیدینگ در هلند زندگی می کرده و آدرس محل سکونت خود را به دلیل فرار از مالیات اشتباه اطلاع رسانی کرده است.

بازرسین پیگرد قانونی خواستار 10 ماه حبس برای هیدینگ شدند اما دادگاه 6 ماه حبس را کافی می داند به اضافه اینکه وی ملزم به پرداخت حداکثر 45 هزار یورو است.

مارادونا

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالاداره مالیاتی ایتالیا از مارادونا 48.6 میلیون دلار طلب کرد آنها معتقدند اسطوره آرژانتینی از سال 1988 که در ناپولی فعالیت می کرد ،مالیات پرداخت نکرده است.

در سال 2005 مقامات مالیاتی 78.5 هزار یورو بعنوان هزینه هایی جهت شرکت در برنامه تلویزیونی محبوب دریافت کردند و در سال 2006 یک ساعت طلای رولکس به ارزش 11 هزار یورو و

همچنین در سال 2009 گوشواره معروف وی که از برلیان بود نیز مصادره شد.

روماریو

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالروماریو اسطوره برزیلی از سال 1996-97 از پرداخت مالیات فرار کرد .درست زمانیکه از ریودو ژانیرو به تیم فلامینگو پیوست و در آن زمان یکی از چهره های محبوب تبلیغاتی بود. او در سال 2006 بدهی روماریو به خزانه مالیاتی برزیل به 544 هزار دلار رسید.سرانجام دادگاه ریو دو ژانیرو ،اسطوره برزیلی را به یک و نیم سال فعالیت اجتماعی و پرداخت 230 هزار دلار محکوم کرد.

اولی هوینس

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالرئیس سابق باشگاه بایرن مونیخ در سال 2014 متهم به فرار از مالیات به مبلغ یک میلیون یورو شد که این مبلغ با هر جلسه دادگاه افزایش می یابد و در نهایت پرداختی وی به 27.2 میلیون یورو رسید و همچنین او محکوم به 3 سال و نیم حبس شد و در نهایت در سال 2016 از زندان آزاد گردید.

هری ردنپ

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالدادستان ،هری ردنپ را به نپرداختن 300 هزار دلار مالیات متهم کرد اما هنوز اتهام وی ثابت نشده است و تا به امروز وی بی گناه است.

دان پترسکی

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالسرمربی سابق تیم کوبان که در اکتبر امسال این تیم را ترک کرد در سال 2012 متهم به نپرداختن مالیات به قیمت 1.5 میلیون یورو شد.تحقیق و تفحص در خصوص جرم وی ادامه دارد و در صورت به اثبات رسیدن تخلفش به هشت سال حبس محکوم خواهد شد.

لاسانا دیارا

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالدر اکتبر سال 2011 پرونده تخلف دیارا به اتهام فرار مالیات آغاز شد.

البته دیارا پرونده تخلف بدست فراموشی سپرده اما اگر جرمش ثابت شود تا پنج سال حبس انتظار وی را می کشد.

لیونل مسی

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالستاره آرژانتینی و پدرش هم متهم به فرار از مالیات بین سالهای 2007 تا 2009 هستند و در طول این مدت چهار میلیون یورو مالیات معوقه دارند.طبق قانون اساسی اسپانیا ، جرائمی که خشونت نداشته باشد و کمتر از دو سال باشد به جریمه نقدی تغییر شکل می دهد که مسی مشمول این قانون شده و از خطر حبس نجات پیدا کرده است.علاوه بر آن مسی محکوم به پرداخت دو میلیون یورو و پدرش 1.5 میلیون شده اند.

نیمار

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالستاره برزیلی تیم پاری سن ژرمن هم در سال 2016 درگیر پرونده مالیاتی شد و دادگاه اسپانیا وی را به دو سال حبس و پرداخت 10 میلیون یورو محکوم کرد.

پرونده وی همچنان ادامه دارد.

کریس رونالدو

لیست کامل مجرمان مالیاتی فوتبالستاره پرتغالی رئال متهم به نپرداختن مالیات در سالهای 2011 تا 2014 است و میزان مالیات او 14.7 میلیون یورو گزارش شده است.

رونالدو اخیرا نامه ای برای دادگاه و شخص قاضی پرونده مالیاتی اش ارسال کرده و در آن با لحنی تند مدعی شده که اتهامات وارد شده به او از سوی اداره مالیات بی پایه و اساس بوده و هیچ مدرکی پشت آن نیست.

همچنین آنخل دی ماریا و خاویر ماسکرانو هم از فوتبالیست هایی هستند که محکوم به فرار مالیاتی شدند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، تاریخ انتشار 25 آبان 96، کد مطلب: 6323097، www.yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها و دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین