سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۶۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
شرکت‌های اینترنتی در روزهای اخیر تعرفه های اینترنت غیر حجمی خود را ارائه داده‌اند.

شعار سال: در چند روز گذشته، شرکت های اینترنتی تعرفه‌های غیر حجمی خود را اعلام کردند که شاهد بالا و پایین شدن بسیاری نیز در این میان بودیم. با توجه به مهلت آخر وزیر ارتباطات، احتمال آنکه طرح‌های اعلام‌شده، نهایی شوند بسیار زیاد است (هرچند ممکن است تغییر کنند). بر همین اساس اقدام به ساخت جدولی از تمام تعرفه‌های اعلام‌شده و طرح‌های تشویقی برای هر سرویس کردیم تا بتوانید با مقایسه ترافیک‌ها و همچنین طرح‌های تشویقی هر شرکت، بهترین تصمیم را بگیرید.

نکات ضروری قبل از مطالعه جدول

ترافیک‌های درج‌شده در جدول، همگی به‌صورت آزاد هستند و میتوانید از تمام آن برای اینترنت خارج نیز (بین الملل) استفاده کنید. شرکت‌های اینترنتی در جدول‌های مخصوص خودشان این اعداد را بر اساس سقف ترافیک داخلی ثبت کرده‌اند که گمراه‌کننده است. ما در این جدول، ترافیک آزادانه را محاسبه و ثبت کرده‌ایم. بنابراین از تمام حجم‌های درج‌شده در جدول می توانید برای ترافیک خارج نیز (تلگرام، اینستاگرام؛ یوتیوب و ...) استفاده کنید.

بر اساس تعرفه یک به دو ، ترافیک‌ داخل به‌صورت نیم‌بها از اعداد ثبت‌شده کسر خواهد شد. برای مثال اگر یک گیگابایت از سرور خارج (برای مثال یوتیوب) استفاده کنید همان یک گیگ، اما اگر یک گیگابایت از سرور داخل ایران (برای مثال آپارات) استفاده کنید تنها ۵۰۰ مگابایت از حجم های درج شده در جدول کاسته خواهد شد. این رقم برای سرویس پیشگامان، یک‌سوم محاسبه خواهد شد.

تمامی تعرفه‌ها از سایت رسمی شرکت‌ها برگرفته شده؛ اما ممکن است در چند روز آینده تا تصویب نهایی، مجدد دچار تغییر شوند.


بسته‌های تشویقی درج‌شده از سایت و پشتیبان رسمی شرکت‌ها برگرفته شده است؛ اما تضمینی برای برقرار بودن همیشگی آن‌ها نیست

طبق گفته مسئولان، ترافیک داخل باید شامل تمامی سایت‌های داخل ایران باشد؛ نه فقط لیست منتخبی که چندی پیش منتشر شده بود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت زومیت، تاریخ انتشار 12 آذر 96، کد مطلب: -، www.zoomit.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین