سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۶۷۸۰
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
وزیر خارجه آلمان در سخنرانی خود در «همایش سیاست خارجی برلین» اظهار داشت که «نظم جهانی جدید و در حال ظهور شاهد نفوذ فزاینده ایران، روسیه و ترکیه به عنوان قدرتهای بزرگ خواهد بود».

شعارسال:وزیر خارجه آلمان در سخنرانی خود در «همایش سیاست خارجی برلین» اظهار داشت که «نظم جهانی جدید و در حال ظهور شاهد نفوذ فزاینده ایران، روسیه و ترکیه به عنوان قدرتهای بزرگ خواهد بود».

به نقل از دیلی صباح، «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان در سخنرانی خود در «همایش سیاست خارجی برلین» گفت که نظم جهانی جدید و در حال ظهور شاهد نفوذ فزاینده ایران، روسیه و ترکیه خواهد بود.

زیگمار گابریل در سخنان خود پیرامون سناریوهای آینده در سیاست جهانی، با انتقاد از سیاست خارجی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت که واشنگتن نقش رهبری خود را واگذار کرد و سایر قدرتها خلاء قدرت در خاورمیانه و آفریقا را بطور فزاینده ای پُر خواهند کرد.

وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به افزایش چشمگیر نفوذ چین در قاره آفریقا و همچنین تلاش ایران، روسیه و ترکیه برای ایفای نقشی نیرومندتر در شکل دهی به تحولات خاورمیانه گفت: «ما می بینیم که رقبا در خواب بسر نمی برند».

گابریل نشست رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه پیرامون بحران سوریه در شهر سوچی را «نشانه ای از ظهور دوباره امپراتوریهای کهن» خواند.

وی تصریح کرد: «قدرتهای بزرگی که در سوچی گردآمده بودند، دوستان یکدیگر نیستند. اما آنها اشتراکاتی دارند. هر کدام از این قدرتها عظمت تاریخی خود را هم در داخل و هم در خارج از سرزمین خود توسعه می دهند».

زیگمار گابریل در ادامه افزود: «این قدرتها آماده پذیرش نوعی از فشار برای برخورداری از موقعیت یک قدرت بزرگ هستند... آنها ضررهای اقتصادی، تنشهای دیپلماتیک، مجازاتهای مالی، تحریمها و بسیاری موارد مشابه را پذیرفتند تا از ادعای خود برای رهبری منطقه ای حمایت کرده و قدرت ملی خود را به نمایش گذارند».

وی همچنین گفت که سایر قدرتهای منطقه ای نیز درصدد اتخاذ سیاست خارجی جسورانه تری هستند.

شعارسال، با اندکی تلخیص واضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ،تاریخ انتشار15آذر96،کدخبر: 4164530، www.mehrnews.com

اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین