سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۶۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲
سرویس پیام کوتاه در 3 دسامبر 1992 توسط یک برنامه نویس جوان انگلیسی ابداع شد و حالا وارد بیست و پنجمین سال تولد خود شده است.

شعار سال: شاید در حال حاضر برای میلیونها کاربر تصور زندگی بدون پیام کوتاه ممکن نباشد.پیام کوتاهاین فرصت را برای افراد ایجاد کرد تا با سرعت بیشتری کارهای خود را انجام دهند. 25 سال پیش در تاریخ 3 دسامبر 1922 یک برنامه نویس جوان انگلیسی به نامنِیل‌پپ‌ورثتوانست اولین پیام کوتاه را به مناسبت کریسمس با محتوای " کریسمس مبارک " از طریق رایانه به یکی از همکارانش ارسال کند.

بعدها شرکت نوکیا با افزودن قابلیت‌های جدید این سرویس را ارتقا داد. این شرکت در طراحی محصولات جدیدش گزینه هشدار دریافت پیامک را گنجاند. پس از آن با پیشرفت فناوری، پای ایموجی‌ها هم به سرویس پیامک باز شد و آن را هر چه جذاب تر کرد. این روند تا جائی ادامه یافت که به تدریج قابلیت ارسال عکس وپیام صوتی هم به آن اضافه شد.

و حالا در سال‌های اخیر با توجه به ظهور پیام رسان‌های جدیدی چونتلگرامواینستاگرامو... امکان ارسال ویدئو نیز میسر شده است.

در کلیپ زیر روند تکامل سرویس پیام کوتاه نشان داده شده است.سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان ، تاریخ انتشار 13آذر 96، کدمطلب:۶۳۴۷۵۶۱، www.yjc.ir


اخبار مرتبط
خواندنیها -دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین