سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۶۹۰۷
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به ساماندهی بیمه سلامت در بودجه سال آینده گفت: روش مدیریت بیمه سلامت قطعاً تغییر خواهد کرد و وضعیت درصدها،‌ سهم بیمارستان‌ و بیماران بازتعریف خواهد شد.

شعارسال: با توجه زمزمه های مسئولین در هفته های اخیر در خصوص تغییرات بودجه سال 97، شاهد تغییرات چندانی در بخش حامل های انرژی نخواهیم داشت و در این بین نیز دولت برنامه ای برای ساماندهی یارانه بگیران در نظر گرفته است.

به علاوه در تامین بیمه سلامت اقشار جامعه وضعیت درصدها،‌ سهم بیمارستان‌ و بیماران بازتعریف خواهد.

در این رابطه ابوذر ندیمی مشاور رئیس کل سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: پرداخت منابع در بودجه سال 97، با تغییر رویکردها نگاه به بودجه عملیاتی و عملکردی باز تعریف خواهد شد.

وی در ادامه افزود: دولت برنامه‌ای برای افزایش حامل‌های انرژی ندارد و پیشنهاد افزایش یارانه نیازمندان ارائه شده است.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در توضیح تغییرات بودجه هدفمندی یارانه ها در سال آینده اظهار کرد: دولت با نگاه مدیریت منابع هدفمندی و نفی فقر مطلق در بودجه سال آینده در تلاش است تا از طریق تجمیع و هدایت منابع هدفمندی انجام خواهد شد بنابراین پیشنهاد شده تا یارانه دهک‌های پایین مانند مددجویان و افراد شناخته‌شده تحت پوشش سازمان‌های حمایتی افزایش یابد.

ندیمی یادآور شد: احتمالا صندوقی برای منابع هدفمندی یارانه‌ها پیش‌بینی شود تا یارانه نقدی از محل این صندوق به صورت متمرکز هزینه شود؛ در حقیقت به‌جای اینکه بگوییم چه میزان ثروتمند یا غیرنیازمند باید حذف شوند، آنهایی که احراز شده‌اند مشمول دریافت یارانه خواهند بود. بنابراین پیشنهاد مدیریت پرداخت یارانه نقدی در دولت مطرح است و باید منتظر ماند که چه پیشنهاد‌ی تصویب می‌شود.

وی در خصوص افزایش حامل‌های انرژی در بودجه سال آینده گفت: سازمان برنامه و بودجه هیچ تصمیمی در مورد افزایش حامل‌های انرژی ندارد و با مدیریت منابع از محل نفت، مالیات به دنبال پوشش مصارف بودجه است اما این احتمال وجود دارد که در مجلس برای این موضوع تصمیم‌گیری شود.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در توضیح تغییر رویکرد بودجه سال 97 در خصوص بیمه سلامت تصریح کرد: روش مدیریت بیمه سلامت قطعاً تغییر خواهد کرد و وضعیت درصدها،‌ سهم بیمارستان‌ و بیماران بازتعریف خواهد شد. یک پیشنهاد این است که درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نیز به خزانه واریز و با نظارت بیشتری تخصیص یابد. اکنون درآمد اختصاصی آنها خود هزینه‌ای است و بدون نظام نظارتی به خزانه واریز نمی‌شود.

به گفته ندیمی برای توسعه اشتغال و طرح‌های عمرانی توأمان از منابع یارانه،‌ تسهیلات، درآمد بودجه و ردیف‌های رونق تولید استفاده خواهد شد و موضوع واگذاری طرح‌های عمرانی به بخش خصوصی را دنبال خواهیم کرد.

وی در ادامه عنوان کردک یکی دیگر از رویکردهای بودجه‌ای را تمرکز بیشتر روی ردیف‌های بودجه دانست و به‌جای آنکه به درآمد ردیف اختصاص دهیم، بر دستگاه‌ها و نهادهای مختلف در فصل و بخش‌های بودجه تمرکز خواهیم کرد و برابر کار انجام‌شده ردیف اختصاص خواهد یافت.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در انتها خاطر نشان کرد: سهم نفت در بودجه عمومی کشور 10 درصد کاهش خواهد یافت و افزایش درآمدهای بودجه سال 96 در مجلس، دولت را با دشواری روبرو کرده اما با این حال برای جلوگیری از کسری بودجه با مدیریت و جابه‌جایی منابع و مصارف و همچنین بهره‌گیری از میزان تخصیص آن را مدیریت خواهیم کرد، همچنین در ماه‌های پایانی درآمدها افزایش می‌یابد تا کمبودها جبران شود.


شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری میزان، تاریخ انتشار 15 آذر 96، کد خبر:374088 ، www.mizanonline.ir


اخبار مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین