سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کد خبر: ۹۸۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
روزنامه واشنگتن تایمز نزدیک به محافل جمهوریخواه آمریکا احتمال داده است که ترامپ روز سیزدهم ژانویه که موعد 90 روز بررسی پایبندی ایران به برجام فرا می رسد به کلی آمریکا را از این توافق خارج خواهد کرد.

شعارسال: این روزنامه آمریکایی نوشته است نظر به اینکه موعد 60 روزه تعیین شده برای کنگره آمریکا در خصوص تعیین تکلیف ماندن یا خارج شدن آمریکا از توافق هسته ای به پایان خود نزدیک می شود و اعضای کنگره هنوز نتوانسته اند برای اعمال تحریم های جدید علیه تهران توافق کنند، تصمیم گیری درباره آینده برجام مجددا به دونالد ترامپ سپرده می شود.

واشنگتن تایمز در این مقاله نوشته است تا این لحظه تلاش های قانون گذاران جمهوری خواه برای ایجاد انگیزه های جدید که می تواند سبب اعمال مجدد تحریم های سخت گیرانه علیه ایران شود، راه به جایی نبرده است.

براساس این گزارش روز سه شنبه، مهلت غیر رسمی شصت روزه تعیین شده از سوی ترامپ برای کنگره به منظور بررسی اوضاع در پی عدم تأیید پایبندی ایران به توافق هسته ای به پایان می رسد و کنگره هنوز هیچ نظری درباره اینکه آیا این توافق در راستای منافع ملی آمریکا قرار دارد، نداده است.

اگرچه مشاوران کنگره می گویند قانون گذاران آمریکایی همچنان برای ارائه طرح خود فرصت دارند اما مشاوران کاخ سفید می گویند ترامپ به دلیل نبود پیشرفت در کنگره در خصوص تعیین تکلیف برجام ناامید شده است و احتمالا روز سیزدهم ژانویه مصادف با 23 دی ماه که دوره 90 روزه بررسی توافق هسته ای توسط رئیس جمهوری آمریکا فرا می رسد، این کشور را به طور کامل از توافق برجام خارج خواهد کرد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری خبرآنلاین ، تاریخ انتشار: 21 آذر 1396 ، کدخبر: 736297 ، www.khabaronline.ir.

اخبار مرتبط
خواندنیها-دانستنیها
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
آخرین اخبار
پربازدیدترین
پربحث ترین