سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پاسخ وزارت کشور به اظهارات منتجب‌نیا
در پی درج خبری در یکی از پایگاه‌های خبری به نقل از حجت الاسلام والمسلمین منتجب نیا با عنوان "5 میلیون نفر در صف ها ماندند و نتوانستند رأی بدهند"، مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با صدور یک یادداشت رسانه ای ضمن رد این اظهارات توضیحاتی را به شرح ذیل جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد.
نادیده گرفتن رأی ۲۴ میلیونی مردم در تشکیل کابینه پذیرفتنی نیست
سخنگوی فراکسیون امید تاکید کرد که اگر کابینه بارأی مردم هماهنگی نداشته باشد، نمایندگان به آن رأی اعتماد نخواهند داد.
زلزله سیاسی در عراق؛
چرا عمار حکیم استعفا کرده است؟
ریاست عمار حکیم بر حزب مجلس اعلای عراق 8 سال بیشتر دوام نداشت تا حکیم جوان تصمیم خود را برای جدایی از این حزب پرنفوذ شیعه به دلیل اختلافات درونی و فشارهای بیرونی و تاسیس حزب جدید اعلام کند.
افشاگری فارین پالیسی از تلاش امارات علیه قطر
نشریه آمریکایی فارین پالیسی روزسه شنبه درگزارشی با اشاره به مواضع دوحه در قبال بحران این کشور با چهار کشورعربی که آغازگر آن رژیم سعودی بود، تاکید کرد: امارات درصدد است تا قطر را متهم اصلی حوادث یازده سپتامبر نشان دهد.
وقتی برجام پیاپی مورد نقض قرار می گیرد؛
مدافع سرسخت برجام بعد از 2 سال به حرف جلیلی رسید!
«باید با اقتصاد مقاومتی مجموعه اقداماتی را صورت دهیم که سلاح تحریم را از دست امریکایی‌ها بگیریم و این خدمت بزرگی به کشور خواهد بود چرا که با این کار عملا آمریکاییها متوجه می‌شوند که با سلاح تحریم دیگر نمی‌توانند به ایران فشار وارد کنند.»
حمایت های آشکار آمریکا از صهیونیست ها تاسف بار است
سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل با اشاره به تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطینی ها و نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، اشغال این سرزمین ها را کانون همه بحران های خاورمیانه دانست.
اختلاف نظر بین جمهوریخواهان امريكا درباره فشار بر ایران
شبکه خبری فاکس نیوز روز گذشته گزارشی را منتشر کرد تحت عنوان پنج توصیه به ترامپ برای مقابله با ایران تا بتواند آن کشور را به زانو درآورد.
دارندگان گرین کارت و افراد دو تابعیتی نباید بعنوان وزیر به مجلس معرفی شوند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مجلس نسبت به افراد دو تابعیتی و دارای گرین کارت حساس هستند، گفت: دارندگان گرین کارت و افراد دو تابعیتی نباید بعنوان وزیر به مجلس معرفی شوند و در صورت معرفی، مجلس به آنها رای نخواهد داد.سیاسی اخبار ویزه
رئیس جمهور در انتخاب کابینه سهم مردم را درنظر بگیرد نه سهم عده ای خاص
ابوالفضل قناعتی گفت: موضوعی که باید در انتخاب اعضای کابینه دوزادهم باید رئیس جمهور به آن توجه کند این است که افراد کارآمد و کاردان دوازدهم و کسانی که دلسوز به نظام هستند در کابینه آقای روحانی دیده شوند.
کردهای عراق راضی به جدایی از عراق نیستند
سیاست کوچک سازی کشورهای اسلامی که در دستور کار قرار آمریکا قرار گرفته است و موجب میشود این کشور برای این جدایی تلاش هایی داشته باشند. « در حال حاضر 17 درصد از بودجه سالانه عراق در اختیار اقلیم کردستان قرار میگرد. همین کافی است که اقلیم کردستان بتواند تبدیل به منطقه ای پیشرفته و پر رفاه شود. متاسفانه رئیس اقلیم کردستان به جای توجه به این مسائل تنها هدف خود را معطوف به جدایی کرده است. اگر این اتفاق بیفتد حتی به ضرر مردم کردستان عراق خواهد بود».
جمنا اول حاشیه کناره‎گیری کاندیدا را جمع کند، بعدا برنامه 4ساله بنویسد!
روزنامه خراسان نوشت: سیدمحمد حسینی عضو هیئت رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرده که «سند راهبردی» این جبهه آماده شده و این سند «نقشه راه 4 سال آینده» خواهد بود.
دولت اسلامی است و شرکت سهامی نیست
اصولگرایان پس از شکست سنگین در دو انتخابات گذشته ریاست جمهوری حال به دنبال اعمال نفوذ و سهم خواهی در دولت فراجناحی دوازدهم هستند.
اگر دست من بود، ۱۸۰ روز پیش عدم‌ پایبندی ایران به برجام را اعلام می‌کردم
رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یک روزنامه تصریح کرد اگر کار به او واگذار می‌شد ۱۸۰ روز پیشتر عدم‌ پایبندی ایران به برجام را اعلام می‌کرد.
ارائه مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی، اصل فراموش شده قانون اساسی
با وجود اینکه قانون اساسی در اصل 69 تصریح دارد که جلسات مجلس باید علنی بوده و به اطلاع مردم برسند، متاسفانه ارائه مشروح مذاکرات صحن علنی (بعنوان حداقل چیزی که مجلس باید ارائه بدهد) به شیوه ای کاملا سنتی و از طریق پخش زنده رادیویی و روزنامه رسمی انجام میشود!
نارضایتی و اختلاف داخلی در دولت آمریکا روبه افزایش است
ناخرسندی مسئولان سیاست خارجی دولت دونالد ترامپ رو به افزایش است و آنها از ناکامی برخی سیاست ها و نداشتن استقلال در کارشان ناراضی هستند.
واکنش تند فرانسه و آلمان در پی برهم‌زنی برجام !
وب‌سایت تحلیلی-خبری «دبلیواس دبیلو‌اس» در گزارشی تحلیلی با اشاره به سیاست ها‌ی خصمانه روز‌های گذشته دولت ترامپ نسبت به ایران و تشکیل یک کارگروه ویژه در کاخ‌سفید با هدف زمینه‌چینی برای برهم‌زنی توافق هسته‌ای با ایران، دلیل اصلی اظهارات ضدایرانی دونالد ترامپ و اختلاف رئیس‌جمهور آمریکا با وزیر خارجه و دفاع را بررسی کرده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وضع تحریم های جدید علیه دوحه؛
بیانیه چهار کشور تحریم کننده قطر
عربستان، امارات، مصر و بحرین بر ادامه اقدامات کنونی خود تا زمان پایبندی قطر به مطالبات در خصوص مقابله با تروریسم و تحقق امنیت و ثبات در منطقه تاکید و تحریمهای جدیدی علیه دوحه وضع کردند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
پروژه شکست خورده رحم اجاره ای؛
خیال حسن روحانی از چه چیز راحت است؟
اصلاح‌طلبانی که در ابتدای دولت یازدهم از دولت روحانی با عنوان رحم اجاره‌ای نام برده بودند، حال و در ابتدای دولت دوازدهم احتمالاً مطمئن شده‌اند که پروژه رحم اجاره‌ای به عکس خود بدل شده است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
وحدت دولت و نیروهای مسلح،منجر به امنیت و پیشرفت می‌شود
مشاور وزیر امور خارجه گفت: قطعا حفظ امنیت و آرامش در داخل کشور به سادگی مهیا نمی شود و نیازمند یک وحدت است که نشست رییس جمهور با فرماندهان سپاه نشان می دهد وحدت در کشور، در راستای منافع ملی وجود دارد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
تحولات اخیر جبهه اصولگرایی؛
نامه قالیباف و چند سؤال کلیدی
نامه دکتر قالیباف خطاب به جوانان انقلابی که اخیراً منتشر شد ممکن است از حیث محتوا بیان همان دغدغه‌هایی باشد که کم و بیش بین عناصر جوان و پیر اصول‌گرایان مطرح است و پس از انتخابات در مقام تحلیل شکست و پیروزی دو جریان رقیب بیان شده؛ اما تفاوت اساسی آن در این است که او دست به قلم برده و دغدغه‌هایش را با دیگران به اشتراک گذاشته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رکس تیلرسون در فکر کناره گیری از سمت وزارت امورخارجه ترامپ
بنا بر گزارش های منتشره، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در پی آن است که با توجه به تغییر و تحولات پدید آمده در شرایط کاخ سفید و همچنین فشارهای شخص دونالد ترامپ از سمت خود کناره گیری کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
انتقاد عضو جبهه پایداری به اظهارات قالیباف:
نواصولگرایی بازی با کلمات است
عضو جبهه پایداری نواصولگرایی را نوعی سیاست‌بازی دانست و گفت: دیدگاه‌های افراد آنقدر فاصله دارد که نمی‌توانند تحت عنوان حرکت دوم در جریان اصولگرایی تجمیع شوند.
احمدی نژاد حبیب را جذب کرد، اصولگرایان تتلو را؛ قالیباف هم ابی و داریوش را جذب کند که آس رو کرده باشد!
توییتر فارسی در دو یا حتی سه روز گذشته نشان داد قرار نیست همیشه در را روی یک پاشنه بچرخاند و از میان دو جناح سیاسی عمده کشور دست به دامن یکی پاچه دیگری را رها نکند.
غصب سرزمین فلسطین و قدس شریف درد مشترک امت مسلمان
رئیس مجلس: وقایع دردناک که در راستای یهودی سازی کامل قدس شریف و تسلط رژیم صهیونیستی است، بار دیگر خوی غیرانسانی این رژیم اشغالگر را برای جهانیان نمایان کرد.
دست رد قطر بر شروط محور سعودی؛
قوت گرفتن احتمال تشدید مواضع علیه قطر
بر خلاف برخی انتظارها، در سخنرانی اخیر امیر قطر هیچ نشانی از حل و فصل بحران با محور سعودی دیده نشد وامید بستن به امتیاز دهی قطر به یاس تبدیل شد.
دیدارهای کمیته تعامل با روحانی، تشریفاتی نیست
در این دیدار هر دوطرف نقطه نظرات خود را بیان کردند و اعضا از رفع حصر تا کابینه سخن گفتند.
در لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور؛
واحد پول ایران تومان و برابر ۱۰ ریال تعیین شد
هیئت وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به‌ریاست رئیس‌جمهور گزارش کمیسیون اقتصاد را درباره لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور بررسی کرد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
جنجال تماس با روس ها؛

گوشمالی ترامپ جونیور توسط پدر

کاریکاتور حسین شریعتمداری؛

در حاشیه حملات عجیب به قرارداد توتال

حواشی انتخاب وزرا در کابینه دوازدهم ؛

این هم الیاس پیشگو!

روزنامه قطری «الوطن» منتشر کرد؛

کاریکاتور تمسخر فشارهای عربستان بر قطر

درباره حادثه تروریستی در تهران؛

داعش در تهران و ترامپ نفرت انگیز!

گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها