سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تهدید نمی‌کنم؛ عواقب را به آمریکا گوشزد کردم
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه سرعت و برد تسلیحات جدید روسی این امکان را می‌دهد تا آنها در آبهای بین‌المللی هم مستقر باشند، تاکید کرد که اعلام این توانایی‌ها یک تهدید نیست.
آیین نامه اجرایی تبصره دو ماده ۱۰۱ در دولت تصویب شد
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده از تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه کشور در هیات دولت خبر داد.
مقام معظم رهبری درپیام تاریخی خویش «گام دوم انقلاب» راتدوین کردند
رئیس هیئت‌ مؤسس و هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: مقام معظم رهبری به‌خوبی در پیام تاریخی خویش «گام دوم انقلاب» را تدوین کردند.
پیشنهاد تحویل سامانه پدافندی «پاتریوت» از طرف واشنگتن به آنکارا؛
ترامپ لایحه عدم ارسال جنگنده‌های «اف-۳۵» به ترکیه را امضاء کرد
رئیس‌جمهور آمریکا طرحی را امضا کرده که تحویل جنگنده‌های «اف-۳۵» به ترکیه را تا زمان روشن شدن وضعیت خرید سامانه روسی «اس-۴۰۰» توسط ترکیه، به حالت تعلیق درآورده است. در یکی از بند‌های این لایحه بودجه، ارسال جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه به بعد از دریافت گزارش نهایی وزرای خارجه و دفاع آمریکا در مورد تصمیم آنکارا برای خرید سامانه دفاع موشکی «اس-۴۰۰» از روسیه موکول شده است.
واکنش ناتو به اظهارات پوتین در تهدید کشورهای غربی
ناتو اظهارات روز گذشته رئیس جمهور روسیه در تهدید کشورهای غربی را غیرقابل قبول توصیف کرد.علاوه بر این، ناتو معتقد است که دفاع موشکی از واحد نظامی صرفا یک دفاع طبیعی است و امکانات موجود در رومانی و لهستان به طور کامل با پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد و کوتاه برد مطابقت دارد.
فرشاد مؤمنی مطرح کرد؛
پذیرش FATF نفی استقلال کشور نیست
دو دستگی در مواجهه با FATF باعث شده که فعالان اقتصادی نسبت به آینده و اوضاعی که پیش رو داریم، نگرانی‌هایی داشته باشند. مخالفان هیچ استدلالی را نمی‌پذیرند و می‌گویند با تصویب FATF وارد مرحله جدیدی از تحریم‌ها می‌شویم.اینها همان افرادی هستند که برجام را هم زیر سؤال می‌بردند و با قاطعیت آن را نفی می‌کردند.هر چند که این روزها مشخص شد برجام چه کارایی برای کشور داشت.اما موافقان FATF از بُعدهایی آن را نگاه می‌کنند که اگر جدی گرفته نشود، گرفتاری‌های کشور از سال آینده شاخ و برگ بیشتری می‌گیرد.
تحولات سیاسی در ایران؛
هدف از استیضاح روحانی چیست؟
شرایط موجود، همدلی و همراهی و وحدت را می‌طلبد نه مطرح‌کردن خود به‌عنوان طراح استیضاحی که امکان عملیاتی‌شدن آن از منظر تفسیر حقوقی شروط استیضاح، محل اشکال و از منظر سیاسی، تقریبا محال به نظر برسد.از منظر حقوقی درخواست بدون پشتوانه مردود است، به‌ویژه اگر چند نماینده در شرایط دشوار فعلی بخواهند از آن برای مطرح‌کردن خود در سال منتهی به انتخابات مجلس استفاده کنند و الا کیست که نداند در شرایط موجود و خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا و شرایط ویژه اقتصادی که بر کشور حاکم شده است، نمی‌توان یک فرد یا قوه را مقصر قلمداد کرد.
ابراز علاقه ترامپ برای مذاکره با تهران؛
قاسمی : ابتدا باید اعتماد از دست رفته را احیا کند
سخنگوی وزارت امور خارجه در ارتباط با ادعای دولت ترامپ مبنی بر علاقه به مذاکره، تاکید کرد: آمریکا به دنبال مذاکره جدی نیست و اول باید اعتماد ازدست‌رفته را احیا کند. بهرام قاسمی تاکید کرد: ایران بر اساس اصل استقلال و منافع ملی خود تصمیم گیری می‌کند و سیاست‌های تهران متکی به نظر قدرت‌های جهانی نیست.سخنگوی وزارت امورخارجه درباره تنش‌های جاری در روابط تهران و واشنگتن گفت: آغاز این مشکلات از سوی ایران نبوده و ریشه آن‌ها حاصل تحریم‌های ناعادلانه‌ای است که ایالات متحده بر خلاف موازین بین المللی و پس از خروج جام و نقض قطعنامه ۲۲۳۱ بر کشورمان تحمیل کرده است.
اختیاریه شبکه تهران با حمله به دولت آغاز کرد؛
پاسخ قاضی‌پور به مواضع ضد زنانش: چه کسی خط داد این را بپرسی؟
کلاه بافتنی‌اش را به سر گذاشته و با بغض از شهید باکری می‌گوید، به وزرای دولت روحانی و نمایندگان لیست امید می‌تازد و معلوم می‌شود ابراهیم حاتمی‌کیا را هم نمی‌شناسد و اصولا اهل فیلم نیست!اولین مهمان برنامه «اختیاریه» نادر قاضی پور بود و سئوال اول هم خیلی اتفاقی احتمالا درباره آقازاده ها بود! نماینده مردم ارومیه که فرزندانش به اتهام داشتن اموال بسیار و تجارت دامپروری هدف قرار می گیرند اینگونه پاسخ می دهد: «بچه های من که زحمت می کشند و کارشان دامپروری است که اسمشان آقازاده نیست. آقازاده آنهایی هستند که رفتند خارج و...»
جمعه روز حرکت به‌سمت مسجد الاقصی است
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس جمعه پیشِ‌رو را روز خیزش و حرکت ملت فلسطین به مسجد الاقصی برای پاسداری از آن اعلام کرد.وی هشدار داد: اقدامات صهیونیستها در شهر اشغالی قدس و مسجد مبارک الاقصی و اقدام آنها در بستن باب الرحمه و برخی مؤسسات الاقصی حاوی وجود خطری استثنایی و بیانگر مقاصد آنها برای تحمیل شرایط جدیدی برای تقسیم مکانی و سیطره تدریجی بر این مسجد است. هنیه همچنین از مقاومت و مبارزان خواست تا با همه ابزارها و امکانات موجود به دفاع از مسجد الاقصی برخیزند.
لاریجانی: راهکارهای عملی برای تقویت روابط ایران و چین بررسی شد
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایران و چین در زمینه مسائل بین‌المللی و اقتصادی نگاه مثبت و سازنده‌ای دارند، گفت که در سفر اخیرش به چین راهکارهای عملی برای پررنگ‌تر شدن روابط دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.وی با بیان اینکه البته فرصت ما در این سفر خیلی کوتاه بود، افزود: در همین فرصت اندک بحث‌های مهمی در بخش‌های مختلف صورت گرفت و در زمینه توسعه همکاریهای پارلمانی و همکاری‌های بیشتر دو دولت مذاکرات سازنده‌ای با رئیس مجلس خلق چین انجام شد.
علی ماجدی، سفیر بازگشته ایران از آلمان:
بسیاری از پروژه‌هایم عقیم ماند
علی ماجدی یکی از سه سفیر ایران بود که به بهانه اجرای قانون بازنشستگی، مأموریت چهارساله‌اش به‌عنوان سفیر در آلمان پایان یافت و به تهران بازگشت. او از معدود سفرایی بود که از سال‌های انقلاب و دولت میرحسین موسوی در سمت‌های اقتصادی و دیپلماتیک مشغول به کار بوده؛ مدتی کاردار در سفارت ایران در ابوظبی بوده و پس از آن سفارت در برزیل و ژاپن را تجربه کرده است.
یک عضو جدید برای آگاه کردن سیاستگذاران از نحوه سیاستگذاری!
باشگاه سیاست‌پژوهان علم و فناوری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، صندوق نوآوری و شکوفایی و انجمن مدیریت فناوری و نوآوری ایران افتتاح شد.
لایحه جامع خاک به تصویب مجلس رسید
دبیر سیاست محیط زیست در مرکز بررسی‌های راهبردی نهاد ریاست جمهوری گفت: لایحه جامع خاک پس از سال‌ها، به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.
یک مسلمان به عنوان رییس ستاد انتخاباتی سندرز؛
مردم ظرف ۱۰ ساعت ۳.۳ میلیون دلار به ستاد سندرز کمک کردند
برنی سندرز، سناتور ۷۷ ساله ایالت ورمونت روز گذشته اعلام کرد که برای دومین بار وارد کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد. او در صفحه رسمی توییتر خود با انتشار یک ویدئو از این تصمیم خود خبر داد.
دولت هیچ وقت با منافع ملی و معیشت مردم بازی سیاسی نخواهد کرد
رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور درباره افزایش قیمت دلار و طرح دولت برای فشار در تصویب لوایح FATF، گفت: دولت هیچ وقت با منافع ملی و معیشت مردم بازی سیاسی نمی‌کند.
به رسمیت شناختن
یک گزارش کارشناسی که به سفارش پارلمان آلمان انجام گرفته است اقدام دولت آلمان در به رسمیت شناختن رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا را غیر معمول و نوعی تابو شکنی دانست.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
فردی که از پشت‌پرده کودتا توسط من حرف می‌زند هم احمق است، هم عوضی
مجتبی ذوالنوری گفت: اگر ما به دنبال کودتا هستیم پس چرا بین ما اصولگراها در درون مجلس بر سر این موضوع تفرقه وجود دارد؟ کودتا با شورش و آشوب فرق دارد. شورش و آشوب سازماندهی ندارد اما کودتا سازمان خوشه‌ای دارد یعنی نباید در آن تفرق و اضطراب دیده شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
اسناد سری آزاد شده از سوی انگلیس حقایق در رابطه با خلیج فارس را آشکار می‌کند
روز گذشته(سه شنبه) سفیر کشورمان در لندن در صفحه توییتر خود از تلاش یکساله این سفارت برای گردآوری مجموعه‌ای از اسناد محرمانه و سری آزاد شده و از وزارت خارجه و دفاع انگلیس در خلیج فارس از ۱۹۰۷ تا ۱۹۷۱، در ۲۱ مجلد خبر داد.مجموعه ای که برای استفاده محققین و دانش پژوهان مطالعات تاریخ ایران، در اختیار کتابخانه تخصصی وزارت امور خارجه قرار گرفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
کمک‌های ارتش آمریکا به مرز ونزوئلا رسید
ارتش آمریکا کمک‌های بشردوستانه خود به ونزوئلا را به شهر کلمبیایی نزدیک مرز ونزوئلا فرستاد. روز شنبه ۲۷ بهمن ارتش آمریکا مبادرت به ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه مرزی میان کلمبیا- ونزوئلا کرد. «ارنستو لاندونو» در گزارش ۱۶ فوریه برای نیویورک‌تایمز، نوشت که هواپیمای ترابری C-۱۷ هزاران بسته غذایی و بهداشتی را از میامی به کوکوتا انتقال داد که حجم آن میلیون‌ها دلار می‌شود. رهبران مخالف امیدوارند که این کمک‌ها بتواند به دست مردم برسد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
۶۰ هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد
رئیس کمیسیون اصل نود گفت: دستوری در مورد خرید خدمت بیمارستان رحیمیان از وزیر بهداشت اخذ کردیم تا خدمات با تعرفه‌های دولتی ارائه شود.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
توافق پاریس ترمز اقتصادی ایران؛
اجرای الزامات FATF شرایط اقتصادی را بدتر می‌کند
معاون سابق امور زیربنایی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همانند آمریکا و چین باید از توافق پاریس خارج شویم گفت: پیوستن به لایحه FATF شرایط اقتصادی کشور را بدتر می‌کند.
پذیرش FATF هیچ نکته مثبتی برای ایران ندارد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه پذیرش FATF هیچ نکته مثبتی برای ایران ندارد، گفت: در عوض آمریکایی‌ها می‌توانند از آن برای اعمال دقیق‌تر تحریم‌ها علیه ایران استفاده کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رؤیای تشکیل ناتوی عربی در حال رنگ باختن است
مقام‌های دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از ماه‌ها پیش بارها ایده تشکیل یک ائتلاف نظامی عربی را مطرح کرده‌اند که هدف اصلی آن مقابله با ایران است. نشریه «وال‌استریت ژورنال» روز سه‌شنبه در گزارشی در این مورد، نوشته است که دولت ترامپ در حالی به نیمه کار خود رسیده که این ایده عملا در آستانه شکست قرار گرفته است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
یک کارشناس اقتصادی پاسخ داد؛

هیات دولت ایران چرا این‌قدر جلسه دارد؟

دکتر محمود سریع‌القلم/ استاد دانشگاه شهید بهشتی:

تفاوت اروپا با آمریکا در مورد ایران

یادداشت محمدحسین محترم؛

وقاحت و گستاخی اروپایی‌ها

«گام دوم انقلاب» به‌مثابه یک دکترین؛

چرا باید کار را به جوان‌ها سپرد؟

علي بهادري‌جهرمي/حقوق‌دان و مدرس دانشگاه:

انتخابات استاني، اكثريتي يا تناسبي؟

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
گفت‌وگو با سفیر جدید ژاپن در تهران؛

ژاپن هرگز ایران را ترک نکرده است

«آنگلا مرکل» پشت پرده اهداف غرب را افشا کرد؛

«خدعه گری» قاره سبزی‌ها با نقشه کاخ سفید علیه ایران

بیانات رهبر انقلاب در جمع مردم آذربایجان شرقی ؛

آتش‌به‌اختیاری جوانان در چارچوب قانون و مصلحت

محمد جمشیدی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران ؛

غرب تا هزینه ندهد فشار می‌آورد/ هیاهوی ترامپ از ضعف است

حجاریان، علوی‌تبار و تاجزاده در میزگردی به این پرسش پاسخ می‌دهند؛

دموکراسی از صندوق رأی بیرون می‌آید؟

نقد و بررسی
علی بهادری‌جهرمی / حقوق‌دان:

نقدی بر طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس

بیانیه تحقیرآمیز اتحادیه اروپا؛

داستان ایران و غرب پیچیده‌تر می شود

گلايه ظریف از خنجرزدن‌هاي داخلي؛

در بر پاشنه تخريب وزير امور خارجه مي‌چرخد

وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
کشاورزی و محیط زیست