سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
جزئیات راه اندازی کانال مالی با ایران به زودی نهایی می شود
«تاریا کرونبرگ» رئیس هیات روابط پارلمان اروپا با ایران اعلام کرد: جزییات راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران محرمانه است و وزیران اقتصاد کشورهای اروپایی به‌خصوص انگلیس، فرانسه و آلمان در حال کار روی این راه‌حل هستند و جزئیات به‌زودی نهایی شود.وی در ادامه با اشاره به تلاش اتحادیه اروپا برای راه‌اندازی SPV به‌عنوان کانال ارتباط مالی میان ایران و اروپا گفت: باید بگویم مسئولان این طرح در اروپا 24 ساعته مشغول کار روی آن هستند و تلاش دارند آن را هرچه زودتر به مرحله اجرا برسانند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جزئیات تازه‌ای از نقش بن‌سلمان در قتل خاشقجی
گزارش سیا به نمایندگان مجلس آمریکا درباره نقش ولیعهد سعودی در قتل جمال خاشقجی نشان می‌دهد که این سازمان به طور کامل در جریان سناریوی عربستان و نقشه قتل بوده است.شبکه ام بی سی آمریکا در گزارشی به نقل از 3 مسئول مطلع از این جلسه خبر داد هاسبل در ابتدای این جلسه تاکیدکرد با وجود آنکه دونالد ترامپ وی را از ارائه اطلاعات منع کرده اما قانونا مجاز به انجام چنین کاری نبوده و نمی‌تواند درخواست مجلس نمایندگان و سنا را برای حضور و تقدیم اطلاعات در رابطه با این جنایت رد کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ترزا می نخست‌وزیر انگلیس باقی ماند
نخست‌وزیر انگلیس روز چهارشنبه موفق شد تا از هم‌حزبی‌های خود رأی اعتماد بگیرد و همچنان به‌عنوان نخست‌وزیر انگلیس باقی بماند.منتقدین ترزا می درون حزب محافظه‌کار که خواستار این رأی‌گیری شده بودند، با توافقی که او با اتحادیه اروپا بر سر خروج از این اتحادیه به‌دست آورده موافق نیستند. این نمایندگان معتقدند که این توافق، خواسته اصلی بسیاری از طرفداران خروج از اتحادیه اروپا را برآورده نمی‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
غرب چیزی برای ما نداشته و ندارد
رئیس جمهور ترکیه در نشست صنایع دفاعی ترکیه در خصوص لزوم رسیدن به استقلال و خودکفایی اظهار داشت: از غرب برای ما هیچ چیزی نیامده و نمی‌آید و همواره ما را از در برگردانده‌اند.
همایش بصیرتی چهل سال افتخار ؛
خاطره مصلحی از دیدار با ولیعهد سعودی
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطره ای از دیدار با ولیعهد سعودی تعریف کرد.وی با اشاره به اینکه در گذشته با تعداد اندک از عهده مبارزات با دشمنان بر می‌آمدیم و قطعاً در حال حاضر نیز باید همین روند ادامه داشته باشد اظهار داشت: زمانی در دیداری که با ولیعهد عربستان داشتم، با سه سوال راه او را برای دفاع از خود بستم، از وی پرسیدم که همین صدامی که شما از او حمایت می‌کردید در حال حاضر کجاست؟ متقابلاً جمهوری اسلامی کجاست و در چه وضعیتی قرار دارد؟
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیانیه ۸ کشور اروپایی درباره برجام
نمایندگان ۸ کشور اروپایی قبل از آغاز نشست شورای امنیت درباره اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ درباره ایران خواستار اجرای کامل و موثر توافق هسته‌ای برجام شدند.«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا 18 اردیبهشت‌ماه به طور یکجانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته‌ای برجام کشورش را از این توافق خارج کرد. خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد تحریم‌های هسته‌ای که ذیل این توافق رفع شده بودند در دوره‌های 90 و 180 روزه احیا خواهند شد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سپاه سرنخ هایی از حادثه تروریستی چابهار به دست آورده است
وزیر کشور گفت: سپاه پاسداران تاکنون سرنخ هایی را از عوامل حادثه تروریستی چابهار به دست آورده و قطعا با آنان برخورد جدی می‌کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ایران نباید غنی‌سازی و پرتاب ماهواره را در داخل کشور انجام دهد
یک مقام آمریکایی در اظهاراتی که نشان از تلاش واشنگتن برای وابسته کردن کشورمان به خارج دارد، مدعی شد ایران باید غنی‌سازی اورانیوم و پرتاب ماهواره به فضا را به خارجی‌ها واگذار کند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب قطعنامه ضد سعودی را بست
قانونگذاران حزب جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان آمریکا راه تصویب هر قطعنامه‌ای را بستند که خواستار پایان حمایت دولت این کشور از ائتلاف سعودی شود.در یکی از بندهای این مصوبه عنوان شده قانونگذاران کنگره آمریکا نمی‌توانند در مدت زمان باقی مانده از دوران فعالیت کنگره صدوپانزدهم قطعنامه‌ای در خصوص یمن صادر کرده و به «قانون اختیارات جنگ» استناد کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مشاور معاون اول رئیس جمهور:
تبعیض موجب بی عدالتی و عدم امید به آینده
مشاور معاون اول رئیس جمهور گفت: به طور قطع محصول فساد اقتصادی، تبعیض است و این امر موجب ایجاد بی‌عدالتی و عدم امید به آینده خواهد شد.
رئیسی، لاریجانی را عامل شکست خود در انتخابات می داند
نوعی رقابت بین قالیباف، رئیسی و جلیلی در نقد و تخریب دولت وجود دارد. هرکدام از این افراد، خود را کاندیدای اصلی جریان اصولگرا می دانند.
به حمایت از بن‌سلمان ادامه می‌دهم؛ درباره احتمال برکناری او چیزی نشنیده‌ام؛ جایگاه او مستحکم است
رئیس‌جمهور آمریکا گفت با وجود قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، به حمایت از ولی‌عهد سعودی ادامه می‌دهد و معتقد است که نباید فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کرد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مسئول تاخیر در تشکیل دولت نیستم
خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، با انتصاب هشت عضو دیگر کابینه، دولت جدید عراق که متشکل از ۲۲ وزیر است تکمیل خواهد شد.نخست وزیر عراق دو ماه پس از آنکه به قدرت رسید با اختلافات بین احزاب سیاسی مواجه شده است که نمی‌توانند در خصوص انتصاب چندین وزیر به توافق برسند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
علی لاریجانی ۱۴۰۰ می‌آید
به صراحت می‌توان گفت دولت دوازدهم و روحانی روزهای بسیار بدی را سپری می‌کنند؛ روزهایی که برای خیلی از سیاسیون روزهای جالبی نیست، به‌خصوص برای اصلاح‌طلبان...
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی:
نظریه پردازی های علمی در دانش هایی با منشاء خارجی صورت گیرد
رییس جمهوری قدرت علمی را باعث غرور ملی خواند و گفت: از لحاظ علمی رشد قابل قبولی داشته‌ایم و البته توقع این است که در زمینه علومی که بیشتر منشا خارجی دارد، نظریه‌پردازی‌های علمی صورت گیرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
بیسوادی سیاسی در سطوح بالا هم وجود دارد
یک نماینده مجلس درباره اظهارات کریمی قدوسی گفت: سخنان آقای کریمی قدوسی شوک‌آور بود کاش قوه قضائیه همان‌گونه که به صحبت‌های وزیر امورخارجه واکنش نشان داد و از وی مستندات می‌خواست از آقای کریمی قدوسی هم بخواهد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
عضویت رژیم صهیونیستی در FATF اهمیتی برای ما ندارد
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «عضویت رژیم صهیونیستی در گروه اقدام ویژه مالی (FATF) مهم نیست»، گفت: رژیم صهیونیستی از تمامی ظرفیت‌هایش برای فشار به ایران استفاده می‌کند و ایران نیز روال کاری خود را به طور طبیعی انجام می‌دهد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
سازمان ملل در گزارش قطعنامه ۲۲۳۱ خواستار تضمین اجرای برجام شد
دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی محرمانه که به رویت رویترز رسیده از کشورها خواسته ادامه اجرای توافق هسته‌ای برجام را تضمین کنند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
آیا عربستان ناتوی عربی را جایگزین شورای همکاری معرفی کرد؟
روزنامه «رای الیوم» در تحلیلی اظهارات «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در کنفرانس خبری پس از نشست شورای همکاری که در آن از گفت و گوهای اعضای این شورا با آمریکا در راستای ساز وکار جدید امنیتی در منطقه خبر داد را معرفی جایگزین شورای همکاری بدون قطر و با اعضای جدید دانست
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
ماجرای دیدار شب گذشته قالیباف و رئیسی چه بود؟
دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت ماجرای دیدار شب گذشته رئیسی و قالیباف را تأیید کرد.
آیا ریاض از افشای مقام پشت قتل خاشقچی بیم دارد؟
وزیر خارجه ترکیه طی نشست خبری امروز خود درباره مسائل مختلفی از جمله پرونده روزنامه‌نگار مقتول سعودی، حمایت آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد سوری و روابط با اروپا صحبت کرد.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
جرایم سزاوار استیضاح؛
ترامپ از استیضاح خود نگران است
یک منبع گفته ترامپ مطمئن است که در برهه کنونی، اگر در مجلس نمایندگان استیضاح شود، مجلس سنا او را محکوم نخواهد کرد. چون جمهوریخواهان در مجلس سنا اکثریت هستند.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حفظ برجام با جیب ملت ایران، خوابی است که تعبیر نخواهد شد
سعید جلیلی عصر یکشنبه - ۱۸ آذرماه طی سخنانی در مراسم روز دانشجو که از سوی بسیج دانشگاه تهران در سالن فردوسی دانشکده ادبیات این دانشگاه برگزار شد، با بیان اینکه دانشجو در سال ۱۳۳۲ سقوط اخلاقی و سیاسی آمریکا را درک کرده بود، گفت: اما کسانی باید هزینه‌های زیادی به ملت تحمیل کنند، ۶۵ سال هم بگذرد و آن وقت بگویند بله ما هم اذعان می‌کنیم که آمریکا سقوط اخلاقی و سیاسی کرده است.
حسام الدین آشنا عنوان کرد؛
تا رفع حصر یک پوسته مانده است
آشنا در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که چرا آقای روحانی وعده‌هایی مطرح کرد تا به او رای بدهیم، اما امروز شاهد تحقق این وعده‌ها نیستیم، ادامه داد: همه ما دلمان می‌خواهد کسی که به عنوان رییس جمهوری رای داده‌ایم، بتواند با قدرت از طرف ما مشکلات را حل کند و ما از او انتظار نداریم که ما را به دولت در سایه یا دست‌های پشت پرده حواله کنند، اما واقعیت این است که دولت‌مداری در ایران در این دوره بسیار دشوار است.
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
یادداشت و دیدگاه ها
محمدجواد حق‌شناس/ رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران:

جنبش دانشجویی مولد فرهنگ جدید سیاسی

استیضاح های مکرر؛

جاده یک‌طرفه استیضاح

یادداشت مهدی پازوکی؛

نفع مردم ایران

خسارت های دولت به مردم؛

دولت شرعا به مردم بدهکار است

یادداشت احمد عظیمی‌بلوریان؛

جهان به کجا می‌رود؟

رهبری تحولخواه و صبور؛

چهره واقعی رهبری

کارشناس مسائل سیاسی نوشت:

حجاریان و پروژه جدید اصلاحات!

چرا به اینجا رسیده‌ایم؟

توییتر و سخنگوی شورای نگهبان!

طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها
کشاورزی و محیط زیست