سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چرا به جای خرج کردن در هیئت ها به فقرا کمک نمی کنیم؟
خطاب به آنانی که فکر میکنند بزرگترین مشکل فقر است و باید به شکل جدی،به رفع آن فقر تلاش کنند لیستی از هزینه های فرعی کشور در این یادداشت ارایه می شود.
الحاق خرافه به سوگواری‌ها، آسیبی بزرگ به فلسفه قیام امام حسین(ع) می زند
عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت در مجلس معتقد است باید در سوگواری‌های حسینی به جای تکیه به خرافات، فلسفه واقعه کربلا و قیام امام حسین(ع) برای عزاداران بازگو شود.
علی اصغر(ع) آیت الهی عظمی است
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه حضور شیرخوارگان حسینی با مادرانشان پیام مهمی برای اسرائیلی‌ها و تکفیری‌ها دارد، گفت: راه حسین(ع) راه آزادی است و علی اصغر(ع) موقعیت خاصی دارد، وی تنها شهید کربلا است که یک قطره از خونش به زمین برنگشت.
تنها وظیفه ما صیانت از آرمان های انقلاب و التزام به فرمایشات رهبری است
حوزه/ استاد حوزه علمی گفت: در این زمانه تنها وظیفه ما صیانت از آرمان های انقلاب و تاسی و التزام به فرمایشات رهبر انقلاب است، زیرا اگر از ولایت دوری کنیم و به امر ایشان التزام نداشته باشیم در دنیای فتنه های این زمان گرفتار خواهیم شد.
پس از تحمل مدت ها بیماری؛
آیت الله راستی کاشانی درگذشت
آیت الله راستی کاشانی از اساتید حوزه علمیه قم دار فانی را وداع گفت.
معاون اهداکنندگان انتقال خون تهران اعلام کرد؛
جزییات طرح
معاون اهداکنندگان انتقال خون استان تهران با اشاره به جزییات طرح نذر خون در ایام محرم، گفت: در این زمینه سیستم نوبت‌دهی برای نذر خون در ماه محرم راه‌اندازی شده تا در برخی زمان‌ها که نیازمند اهدای خون هستیم، افراد به میزان کافی به مراکزمان مراجعه کنند.
حجت الاسلام محسن مهاجرنیا؛
حکومت اسلامی محصول عقلانیت حوزه است
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر این که حکومت اسلامی محصول عقلانیت حوزه است، گفت: طلبه باید بداند که او در جایگاه نیابت از امام زمان(عج) است و قوام و استحکام معنوی و علمی با قدمت ۱۴۰۰ ساله دارد.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
رئیس سازمان اوقاف خبر داد؛
تبدیل امامزادگان به قطب گردشگری مذهبی
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: اماکن متبرکه و امامزادگان کشور به قطب گردشگری مذهبی تبدیل می‌شوند.
نظرات منتشره: ۲ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
حضور مداوم طلاب در مساجد، آنان را از اولویت‌های جامعه آگاه می‌کند
یک استاد حوزه علمیه، گفت: یک طلبه درصورت ارتباط مستمر با مردم در مساجد، از اولویت‌های جامعه آگاه می‌شود و از دوران نوجوانی و جوانی، خود را برای مدیریت بهتر مساجد در آینده آماده خواهد کرد.
دین‌شناسی وظیفه اصلی طلاب است/ لزوم توجه حوزویان به برنامه‌های بلندمدت
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با مهم ارزیابی کردن امر برنامه‌ریزی گفت: باید تمام حوزه‌های علمیه برای حداقل ده سال آینده خود برنامه جامع داشته باشند.
یادداشت حجت الاسلام مسیح مهاجری:
انتقاد روزنامه «جمهوری اسلامی» از مداحان
حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: سفارش‌های مکرر امام خمینی درباره برگزاری عزاداری سنتی، فلسفه و انگیزه‌ای داشت که با گذشت زمان اهمیت و انگیزه آنهمه اصرار ایشان بر این موضوع فهمیده می‌شود.
نظرات منتشره: ۳ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
مساجد، هیئت های عزاداری و تکایا بیمه می شوند
هیئت های عزاداری مذهبی، مساجد، ، تکایا، امام زادگان و اماکن متبرکه بیمه می شوند و تحت پوشش بیمه آتش سوزی و مسئولیت بیمه معلم قرار می گیرند .
نظرات منتشره: ۱ نظرات غیر قابل انتشار: ۰   درصف انتشار: ۰
«سبک زندگی حسینی» شعار عزاداری های امسال است/توجه به مسائل امنیتی
حجت الاسلام روحانی نژاد، معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی شعار سازمان تبلیغات برای عزاداری های امسال را «سبک زندگی حسینی» اعلام کرد.
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی:
اخلاق نیک در مومنان عامل تداوم بندگی خداوند است
حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی گفت: اخلاق نیک در وجود مومنان سبب می‌شود که آنها در سختی‌ها و رنج‌های روزگار بتوانند بندگی الهی را تداوم دهند.
آیت‌الله معصومی دار‌فانی را وداع گفت + تصاویر
آیت الله علی اصغر معصومی شاهرودی از علمای شاخص مشهد و از یاران امام (ره) دارفانی را وداع گفت و به لقاءالله پیوست.
آدم با یک ذرّه‌ رشوه، اختلاس بالا می آورد
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مردم جامعه تشنه عدل و انصاف هستند، گفت: ما در مملکت فرشته فراوان داریم، همین‌که شما می‌بینید شهدای مدافع حرم این‌ها فرشتگان‌اند، این خوی فرشتگی است.
حجت الاسلام والمسلمین عماد: زمان آگاهی مهم‌ترین لازمه نشاط علمی حوزه است
رییس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه های علمیه زمان آگاهی را مهم‌ترین لازمه ایجاد نشاط علمی در حوزه دانست و بر پاسخگویی به نیازهای جامعه براساس دانش دینی تأکید کرد.
برندسازی فاجعه‌ای برای جامعه/ خانواده ها درگیر صنعت مدگرایی هستند
دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان مرکزی گفت: امروز خانواده های جامعه اسلامی به شدت درگیر صنعت مدگرایی هستند که اثرات جبران ناپذیری بر اقتصاد، فرهنگ و بنیان خانواده ایرانی اسلامی برجای می گذارد.
آیت الله علوی گرگانی تأکید کرد؛
ضرورت سرمایه گذاری در زمینه تبلیغ دین
حضرت آیت الله علوی گرگانی بر اهمیت الگوبرداری از سبک تبلیغ امام سجاد(ع) تأکید کرد و گفت: باید در زمینه تبلیغ دین سرمایه گذاری کنیم.
«نهج‌البلاغه» هنوز مهجور است
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید، با صدور پیامی به کنگرۀ سیرۀ حضرت امیرمؤمنان علی(ع)، با بیان اینکه باید نهج‌البلاغه را در متن زندگی خود قرار دهیم، گفت: نهج‌البلاغه در میان ما هنوز مهجور است.
توضیح حشمت الله قنبری درخصوص روز مباهله ؛
علت طرح موضوع مباهله چه بود؟
حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ جهان اسلام درخصوص روز مباهله و رخدادهای اجتماعی، سیاسی آن گفت:مباهله یک رفتار سیاسی پیچیده بود، نصارای نجران وقتی موضوع مباهله را مطرح کردند بر اساس یک حادثه و تعصب نبود، آنها با 60 نفر از اکابر نصارای نجران، آمده بودند که در عاصمه قلمروی اسلامی پیامبر اکرم (ص) شبهه ای را در دامنه اسلام پهن کنند. درواقع نفس طرح موضوع مباهله برای ترک انداختن به اعتقادات مردم بود. چرا که آنها می دانستند پیروزی و یا شکست در مباهله از چهار حالت خارج نیست. یا نفرین هر دو قوم مستجاب می شود و یا یک قوم پیروز میدان خواهد بود و یا دیگری شکست دو طرف را در پی داشت. این یک اقدام متاثر از ریسک هوشمند بود، چون در سه حالت پیروزی با نصارای نجران است، اگر پیامبر نفرین کند و مستجاب نشود و آنها نفرین کند و مستجاب نشود جامعه عرب است و دین اسلام و پیامبر اکرم (ص) زیر سوال می رود.
در پیشگاه الهی بین زن و مرد تفاوتی نیست
حضرت آیت الله سبحانی به تشریح تفاوت دیه زن و مرد پرداختند و اظهار داشتند: نباید بین دیه و قصاص اشتباه شود که قصاص غیر از دیه است و قصاص در حقیقت تجاوزی است که به انسان شده است ولی دیه ربطی به انسانیت ندارد و به ضرر مادی مربوط است.
مصیبت دروغ‌هایی که
حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری پس از واکنش هایی که به مقاله اخیر او ابراز شد بار دیگر درباره راهکار پالایش روحانیت از عده قلیلی که به کارکردهای نادرست تن داده اند دست به قلم شد.
استاد اخلاق حوزه علمیه مطرح کرد؛
هدایت به عمل صالح؛ نتیجه تدبر در قرآن
حجت الاسلام والمسلمین نظری منفرد با بیان این که اطلاعاتی که ما در رابطه با قران داریم حقیقت این کتاب را برای ما معلوم نمی کند، گفت: هر چه بیشتر با قرآن آشنا بشویم بیشتر به عظمت آن پی خواهیم برد.
جامعه اگر عاقل باشد كشور را بهشت‌گونه درست می كند
حضرت آ‌یت الله جوادی ‌آملی گفت: اين جامعه اگر عاقل باشد كشور خودش را بهشت‌گونه درست مي‌كند، كشوري كه در آن امنيت هست، امانت هست، صداقت هست، وفا هست، اين نمونه‌اي از آن بهشت است.
آیت الله سبحانی:
نهضت امام حسین مکتب است
حضرت آ‌یت الله سبحانی با تأکید بر این که مطالب منبرها باید با مطالعه و صحیح باشد، گفت: اگر منابر علمی، اخلاقی و انقلابی به معنای حقیقی باشد نظام را هم بر پا می دارد.
یادداشت و دیدگاه ها
طنز و کاریکاتور
گفتگو و گزارش
نقد و بررسی
وبلاگستان
خواندنیها-دانستنیها
نظرات وگلایه ها
نکته ها و گاف ها