سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چالش های محوری بخش تعاون ؛

ده چالش بخش تعاون و ضرورت چاره اندیشی آقای وزیر!

بخش تعاون کشور، برخلاف خانواده گسترده خود و مانورهای زیادی که روی کارآمدی آن می شود، متاسفانه درگیر چالش های عدیده است. چالش های که هر کدام به تنهایی ، قادر به کاهش معنادار اثرگذاری این بخش در اقتصاد کشور خواهند بود. متن زیر به 10 چالش مهم و اولویت دار بخش تعاون اشاره دارد. چالش هایی که که می بایست آقای دکتر شریعتمداری برای آنها چاره اندیشی نماید. چالش هایی که حتی می توانند بعنوان شاخصی مناسب برای سنجش سطح توانمندی گزینه ها و انتخاب معاون تخصصی وزیر در این حوزه مورد استفاده قرار گیرند.
رئیس اتاق تعاون:

بیکاری مهمترین عامل فقر در ایران است

رئیس اتاق تعاون ایران با تاکید بر ضرورت فقرزدایی ادامه داد: تعاونی ها به طور عمده در نقاط مرزی که با دو معضل فقر و بیکاری مواجه هستند، ایجاد شده اند به همین دلیل می توان گفت که توسعه تعاون راهکاری مناسب برای مقابله با فقر محسوب می شود.
در اطلاعیه ای اعلام شد؛

بنیاد تعاون سپاه از شرکت توسعه اعتماد مبین خارج شد

روابط عمومی بنیاد تعاون سپاه در اطلاعیه‌ای از واگذاری سهام و خروج این مجموعه، از شرکت توسعه اعتماد مبین مربوط به سهامداری شرکتهای مخابرات ایران و همراه اول خبر داد.
مدل فقرزدایی هند؛

تعاونی ها و معجزه انقلاب سفید در هندوستان

اگرچه با شنیدن اسم «انقلاب سفید» خاطرات اصلاحات ارضی کشور به ذهن‌ها متبادر می‌شود، اما مقصود از انقلاب سفید در اینجا و در ادبیات اقتصادی هندوستان، انقلاب حوزه‌ی شیر و لبنیات است که موجب تغییر زندگی حداقل 12 میلیون خانواده در هند شد. تفهیم این مدل از فقرزدایی قطعاً می‌توان تجربیات ارزشمندی را به جوامع منتقل نماید.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون؛

صدور ۸۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای طرح‌ اشتغال روستایی

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از رشد ۳۵۰ درصدی عملکرد این صندوق در دولت یازدهم خبر داد و گفت: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای طرح اشتغال روستایی صادر شده است
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون؛

سالانه 6هزار میلیارد ریال ضمانت نامه در بخش تعاون صادر می شود

مهدی حسین نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در کاشان افزود : یک هزار و 400 میلیارد ریال ضمانت نامه در 6 ماهه نخست امسال صادر و نزدیک به سه هزار میلیارد ریال ضمانت نامه مصوب شد که زمینه اشتغال 900 نفر را فراهم کرده است
نقش تعاونی ها در اقتصاد؛

تعاون، الگوی ترمیم کژی و کاستی های پیچیده اقتصاد

در شرایطی که بیکاری به عنوان علت العلل بسیاری از مشکلات، دغدغه دائم جوانان ، خانواده ها ومسئولان شده به نظر می رسد در شرایط سترونی بخش خصوصی و ناکارامدی بخش فربه دولتی اکنون زمان اهتمام و اقعی و غیر کلیشه ای به بخش تعاون فرا رسیده است .
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان:

تعاونی مرز نشینان قشم به عنوان تعاونی برتر ملی شناخته شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان گفت: از استان هرمزگان پنج تعاونی برای انتخاب تعاونی نمونه ملی به وزارتخانه معرفی شد که در نهایت 2 تعاونی «مرز نشینان قشم» و «گَچ پَری سر» جزء تعاونی های برتر کشور شناخته شدند و از آنان تقدیر به عمل آمد.
مدیرکل تعاون و کار و رفاه اجتماعی کرمان:

۱۰ درصد اشتغال استان کرمان در حوزه تعاون بوده است

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: سال گذشته نزدیک به چهار هزار فرصت شغلی در تعاونی ها ایجاد شده و ۱۰ درصد اشتغال استان در حوزه تعاون بوده است.
شرکت تعاونی مصرف؛

تعاونی مصرف شبکه ای مطمئن اما غریب

'شرکت تعاونی مصرف' نام آشنا در نظام جمهوری اسلامی است که امروزه با گسترش بیش از حد واحدهای صنفی و مجتمع های تجاری کوچک و بزرگ، این شبکه مطمئن عرضه به فراموشی سپرده شده است
اقتصاد تعاونی؛

نسخه نجات ایران

رئیس اتاق تعاون تهران گفت: تعاون و همیاری اقتصادی، مردمی ترین و اجتماعی ترین بخش اقتصادی است که توسعه ثروت را تابع مستقیم نیروی انسانی قرار می دهد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت:

بیش از ۱۰ درصد تمرکز تعاونی‌های کشور در حوزه مسکن است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تمرکز تعاونی‌ها در دنیا به حوزه مسکن میانگین ۱ درصد است اما در کشورما انحراف معیار شاخصی با دنیا وجود دارد که نشان از عمده توجه تعاونی‌های کشور به میزان ۱۰ درصد به حوزه مسکن است.
گلایه رئیس اتاق تعاون سمنان از عدم توجه به تعاونی‌ها؛

"مالیات"، "بیمه" و "بروکراسی اداری" چالش بیشتر تعاونی‌ها در سمنان

رئیس اتاق تعاون استان سمنان با انتقاد از عدم توجه به تعاونی‌ها در کشور گفت: "مالیات"، "بیمه" و "بروکراسی اداری" چالش بیشتر تعاونی‌ها در سمنان است
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر:

750میلیارد ریال به تعاونی های روستایی بوشهر پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: از مجموع 960میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده برای تعاونی های روستایی و عشایری این استان تاکنون 750میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است
حميد کلانتري؛

پيشنهاد معاون وزير کار براي واگذاري 3 درصد بازار پولي به بخش تعاون

معاون وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي براي تقويت بخش تعاون سه راهکار «برونسپاري پروژه هاي عمراني به اين بخش، پرداخت سهم 30 درصدي تعاوني ها از عوايد سهام عدالت و واگذاري سه درصد از بازار پولي و مالي به آنها» را پيشنهاد کرد.
سیدحمید کلانتری؛

در تعاونی‌ها کمترین فساد را داریم

کلانتری با بیان اینکه هم‌اکنون 11 میلیون نفر از جمعیت کشور عضو تعاونی‌ها هستند که از منافع آن برخوردار می‌شوند، گفت: کمترین فساد را در مجموعه تعاونی‌های کشور داریم اینکه وقتی به مردم اعتماد کردیم و فساد را به دست آنها دادیم توانستیم با زدودن فساد به فقرزدایی و محرومیت‌زدایی کمک کنیم.
بر اساس آخرین جلسه هیات مقررات زدایی؛

شرکت های تعاونی نیازی به مجوز جهت تغییرات ثبتی ندارند

تعاونی‌ها پس از ثبت مکلف بودند برای انجام تغییرات دیگر بازهم مجوزهای لازم را از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کسب‌ کنند. اما از این پس دیگر نیازی به اخذ مجوز در مورد ثبت تغییرات وجود ندارد.
سهم ناچیز تعاونی‌ها در اقتصاد ملی؛

سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟

با وجود انتقاد صاحبنظران اقتصادی و فعالان بخش تعاون از سهم ناچیز تعاونی‌ها در اقتصاد ملی و مغفول ماندن ظرفیت‌های این بخش، طرح سرشماری، تعاونی‌ها را به جایگاه واقعی می‌رساند و سهم دقیق آن‌ها در تولید، صادرات و اقتصاد را مشخص می‌کند.
سهم تعاون در اقتصاد؛

چرا سهم 25 درصدی تعاونی ها در اقتصاد محقق نمی شود

سهم 25 درصدی تعاون در اقتصاد هنوز محقق نشد، مشکل در قانون یا زیرساختها و یا نبود اراده و فرهنگ آن است ، چرا با توجه به نقش کمرنگ این مهم در اقتصاد، اقدام اساسی انجام نمی شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران؛

واگذاری ۶۷/۳درصد از سهام شرکت خدمات حمایتی به اتحادیه مرکزی تعاونی‌ها

در بازدید روز گذشته وزیر جهاد کشاورزی از سازمان مرکزی تعاون روستایی دکتر حسین شیرزاد رئیس این سازمان در گزارشی مبسوطی به فعالیت های 40 روزه خود در سازمان اشاره کرد.
صفحه  از ۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها