سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
تکثر و تغییر مداوم قوانین اقتصادی؛

عدم اجرا تخصیص ۳۰ درصد از درآمد حاصل از واگذاری‌ها به تعاونی‌ها برای فقرزدایی

رضا وفایی یگانه می‌گوید: حرف فعالان تعاونی این است که در وهله اول حمایت در مقابل آن بخش‌هایی صورت گیرد که شبه-دولتی هستند. اگر اینها مداخلاتشان در اقتصاد کاهش یابد از میزان آسیب‌ها نیز، کاسته می‌شود. انتظار بخش خصوصی و تعاونی از دولت این است که فضای کسب و کار مناسب ایجاد کرده، و وارد حوزه‌هایی که نباید، نشود.
معاون وزیر تعاون خبر داد:

اعطای وام ارزان قیمت به تعاونی‌ها روی میز شورای هماهنگی سران قوا

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین طرح جدید برای پرداخت وام ارزان قیمت به تعاونی‌ها خبر داد و گفت: این طرح در صورت تصویب شورای هماهنگی سران قوا اجرایی می‌شود.
رئیس اتاق تعاون کرمانشاه:

۱۰۰۰ تعاونی راکد کرمانشاه نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

غفار محمدی از وجود حدود ۱۰۰۰ تعاونی غیرفعال در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: برای فعالسازی این تعاونی‌ها مبلغی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است که سرمایه در گردش و مواد اولیه آنها تأمین و پس از رفع مشکلات مذکور این تعاونی‌ها فعال شوند.
عملکرد ۹۷ تعاونی ها؛

هر تعاونی زمینه اشتغال ۱۶ نفر را در ۹۷ فراهم کرده است

بررسی های آماری نشان می دهد که در سال گذشته هر تعاونی توانسته است زمینه اشتغال 16 نفر را مهیا کند.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ؛

ورود تعاونی‌ها برای کمک به توزیع بهتر کالاهای اساسی و تنظیم بازار

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ورود تعاونی‌ها برای کمک به توزیع بهتر کالاهای اساسی و تنظیم بازار خبر داد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

فعالیت ۹۳ هزار تعاونی در کشور

‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعداد تعاونی های کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به ۹۳ هزار مورد رسید
معاون وزیر تعاون خبر داد:

خبرخوش برای تعاونیهای مرزنشین/معاف از تعرفه صادرات کالاهای مصرفی

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب معافیت ١٠٠ درصدی تعرفه صادرات کالاهای مصرفی و معافیت ٥٠ درصدی تعرفه صادرات محصولات خانگی تعاونی های مرزنشین در صورت موافقت هیئت دولت خبر داد.
تعدیل، اقتصاد مشارکتی را زمین زد؛

چگونه مزدبگیران، تعاونی‌های سالم را کلید بزنند؟

تنگناهای معیشتی ایجاب می‌کند که علیرغم افزایش معقول دستمزدها سیاست‌‌های رفاهی به اجرا دربیاید. یکی از راه‌های عمده‌ای که فعالان کارگری توصیه می‌کنند، تقویت تعاونی‌ها در کشور است.
عباس علیزاده در گفتگوی ویژه خبری؛

بررسی روند توسعه فعالیت تعاونی ها ،در عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی

عباس علیزاده مدیر کل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت:با توجه به بضاعت ما شرکت‌های تعاونی که در استان گیلان فعالیت می کنند،در سال ۹۶ بالغ بر ۱۸ میلیون دلار صادرات داشتیم،عمدتاً در استان گیلان صادرات بر مبنای کالاهایی مثل چای، محصولات کشاورزی ، مصنوعات پلاستیکی و خاویار است.این عمده‌ترین محصولاتی است که شرکت‌های تعاونی در سطح استان به کشورهای اغلب اروپایی از قبیل سوئد هلند دانمارک آلمان ترکیه و عراق صادرات داشتند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان:

۱۱۲۰ تعاونی در زنجان فعال است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان از وجود ۴ هزار و ۴۴۷ تعاونی در استان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد تنها هزار و ۱۲۰ تعاونی در استان زنجان فعال است.وی به فعالیت تعاونی‌های بانوان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بانوان زنجانی در بحث تعاونی‌ها فعالیت خوبی دارند ولی باید فعالیت‌هایشان تقویت شود.
پیشبرد اهداف اقتصادی؛

نقش زنان در تعاونی‌های سراسر کشور به ۲۶ درصد رسید

نقش زنان در تعاونی‌های سراسر کشور به ۲۶ درصد رسید در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۷۰، پس از تصویب بخش تعاونی در مجلس شورای اسلامی، وزارت تعاون جهت نظارت و حمایت بر این بخش تشکیل شد. براساس آمار، ۱۹۰ هزار تعاونی ثبت شده در کشور فعال هستند.
آمارها نشان می دهند؛

سهم ۰.۳ درصدی تعاونی‌ها از پروانه‌های ساختمانی در سال گذشته

در سال 96 تعداد 361 پروانه ساختمانی توسط شهرداري‌هاي کشور براي تعاونی‌ها صادر شده که در حـدود 0.3درصـد کـل پروانه‌هاي ساختمانی صادر شده را تشکیل می‌دهد.
صبح چهارشنبه؛

سیزدهمین اجلاس تعاون درآسیا و اقیانوسیه

سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه صبح چهارشنبه با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.
رئیس اتاق تعاون اعلام کرد:

حضور ۱۵۰ شرکت در اجلاس بین‌المللی تعاون در ایران

بهمن عبدالهی در نشست خبری سیزدهمین اجلاس بین‌المللی تعاون در منطقه آسیا و اقیانوسیه که هفته آینده، طی روزهای ۵ تا ۹ آذرماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود، با اشاره به فعالیت تعاونی‌ها در دنیا گفت: تعاونی‌ها در جهان دو هدف عمده را تعقیب می‌کنند که این دو، اهداف اقتصادی و اجتماعی هستند که به اعتقاد ما هرچند اهداف اقتصادی تعاونی ها در بین افکار عمومی و فعالان بر اهداف اجتماعی غلبه می‌کند، اما اهداف اجتماعی فعالیت تعاونی‌ها کمتر از اهداف اقتصادی آنها نیست.
چالش های محوری بخش تعاون ؛

ده چالش بخش تعاون و ضرورت چاره اندیشی آقای وزیر!

بخش تعاون کشور، برخلاف خانواده گسترده خود و مانورهای زیادی که روی کارآمدی آن می شود، متاسفانه درگیر چالش های عدیده است. چالش های که هر کدام به تنهایی ، قادر به کاهش معنادار اثرگذاری این بخش در اقتصاد کشور خواهند بود. متن زیر به 10 چالش مهم و اولویت دار بخش تعاون اشاره دارد. چالش هایی که که می بایست آقای دکتر شریعتمداری برای آنها چاره اندیشی نماید. چالش هایی که حتی می توانند بعنوان شاخصی مناسب برای سنجش سطح توانمندی گزینه ها و انتخاب معاون تخصصی وزیر در این حوزه مورد استفاده قرار گیرند.
رئیس اتاق تعاون:

بیکاری مهمترین عامل فقر در ایران است

رئیس اتاق تعاون ایران با تاکید بر ضرورت فقرزدایی ادامه داد: تعاونی ها به طور عمده در نقاط مرزی که با دو معضل فقر و بیکاری مواجه هستند، ایجاد شده اند به همین دلیل می توان گفت که توسعه تعاون راهکاری مناسب برای مقابله با فقر محسوب می شود.
در اطلاعیه ای اعلام شد؛

بنیاد تعاون سپاه از شرکت توسعه اعتماد مبین خارج شد

روابط عمومی بنیاد تعاون سپاه در اطلاعیه‌ای از واگذاری سهام و خروج این مجموعه، از شرکت توسعه اعتماد مبین مربوط به سهامداری شرکتهای مخابرات ایران و همراه اول خبر داد.
مدل فقرزدایی هند؛

تعاونی ها و معجزه انقلاب سفید در هندوستان

اگرچه با شنیدن اسم «انقلاب سفید» خاطرات اصلاحات ارضی کشور به ذهن‌ها متبادر می‌شود، اما مقصود از انقلاب سفید در اینجا و در ادبیات اقتصادی هندوستان، انقلاب حوزه‌ی شیر و لبنیات است که موجب تغییر زندگی حداقل 12 میلیون خانواده در هند شد. تفهیم این مدل از فقرزدایی قطعاً می‌توان تجربیات ارزشمندی را به جوامع منتقل نماید.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون؛

صدور ۸۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای طرح‌ اشتغال روستایی

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون از رشد ۳۵۰ درصدی عملکرد این صندوق در دولت یازدهم خبر داد و گفت: تاکنون ۸۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه برای طرح اشتغال روستایی صادر شده است
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون؛

سالانه 6هزار میلیارد ریال ضمانت نامه در بخش تعاون صادر می شود

مهدی حسین نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در کاشان افزود : یک هزار و 400 میلیارد ریال ضمانت نامه در 6 ماهه نخست امسال صادر و نزدیک به سه هزار میلیارد ریال ضمانت نامه مصوب شد که زمینه اشتغال 900 نفر را فراهم کرده است
صفحه  از ۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها