سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
پروژه های فنی و مهندسی ایران در عراق؛

درآمد 5 میلیارد دلاری ایران از فروش گاز و برق

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به درآمد 5 میلیار دلاری از فروش گاز و برق در سال جاری به عراق گفت: پروژه های فنی و مهندسی متوقف شده در عراق مجدد آغاز به کار کرده است.
شرکای اقتصادی ایران قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام؛

دیپلماسی تجاری در پساخروج

دیپلماسی تجاری ایران قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام دوران پرافت‌‌و‌خیزی را تجربه کرده است. همزمان با امضای برجام در ۲۳ تیرماه سال ۱۳۹۴، انبوه هیات‌هایی که مایل بودند پس از سال‌ها، دوباره از نزدیک با ایران تعامل داشته و دست‌کم دریافت‌های خود را از فضای کسب‌وکار در ایران واقعی‌تر و عینی‌تر کنند، صفی از تقاضا را برای ورود به ایران و تعامل با فعالان اقتصادی در بخش خصوصی ایجاد کردند. با روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا و خروج این کشور از برجام از یکسو و فشار برای نقض یا تغییر در تعهدات طرفین در این توافق بین‌المللی از سوی دیگر، این روند به گونه دیگری تغییر یافت. پارلمان اقتصاد همزمان با چهارسالگی برجام، ترکیب شرکای اقتصادی قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام را بررسی کرده است.
امتیاز ویژه دولت هند برای تجارت با ایران؛

بانک دولتی هند شعب همکاری مالی با ایران را ۳برابر کرد

به گزارش بیزینس لاین، این بانک دولتی هند تعداد شعبه‌های اختصاصی برای همکاری تجاری با ایران را از ۲۲ شعبه به ۶۷ شعبه افزایش داده‌است. این بانک درحال ایجاد یک مرکز ویژه در میان شبکه شعب خود (بیش از سه هزار شعبه) است تا به صادرکنندگان هندی برای تجارت با ایران کمک کند.
سانسور آمارهای تجارت خارجی سه ماهه شد؛

گمرک ایران به بهانه تحریم، آمار جزئی تجارت را اعلام نمی‌کند!

گمرک ایران از فروردین سال جاری همه آمارهای تجارت خارجی کشور را سانسور کرده است. در این زمینه استدلال دولتی‌ها این است که در فضای تحریمی باید مسیرهای تجاری کشور محرمانه بماند، این درحالی است که برخلاف تصور دولت، همه گمرکات جهانی آمار تجارت خارجی خود با ایران را روزانه و ماهانه با جزئیات بیشتر در وب‌سایت خود منتشر می‌کنند که این امر استدلال دولتی‌ها را نقض می‌کند.
زارعی:

اینستکس تحریم و حکمرانی جدیدی بر اقتصاد ایران است

کارشناس مسائل بین الملل اینستکس را برجام جداگانه ای دانست و گفت: اگر قلب اینستکس را بشکافیم متوجه می شویم که این طرح ایجاد یک تحریم، محدودیت و حکمرانی جدیدی بر اقتصاد ایران است.
در نشست با وزیر صنایع و تجارت کشور عمان؛

آمادگی عمان برای سرمایه گذاری در طرح‌های توسعه ای چابهار

وزیر حمل و نقل و ارتباطات عمان در دیدار با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به برقراری خطوط هوایی بین دو کشور، بر لزوم فعالیت در حوزه دریایی تاکید و برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای چابهار اعلام آمادگی کرد.
دبیر اتاق بازرگانی ایران و برزیل خبر داد؛

ایران و برزیل به دنبال تهاتر کالا

طاهریان گفت: اکنون بحث جدی بین مسئولین دو کشور برای تهاتر کالا در میان است که البته این امر بیشتر به نفع طرف برزیلی است زیرا کالای ما که شامل نفت و پتروشیمی است، مزیت استراتژیک بیشتری نسبت به کالاهای آنها دارد.
عضو هیات رئیسه مجمع واردات عنوان کرد؛

ژاپن شریک تجاری تهران نیست

عضو هیات رئیسه مجمع واردات گفت: پس از انقلاب ما هیچ‌گاه به لحاظ سیاسی و یا اجتماعی چالشی با ژاپن نداشتیم پس می‌توانستیم از لحاظ اقتصادی با یکدیگر همکاری داشته باشیم و مانعی وجود نداشت اما عدم نیاز دو کشور به یکدیگر در بحث تجارت سبب شده بود تا مراوده خاصی در این حوزه صورت نگیرد.مناقبی با اشاره به تجارت محدود صورت گرفته بین دو کشور گفت: کشور ژاپن به صورت سنتی از ایران نفت خریده و معمولاً آن را به صورت نقدی پرداخت کرده است. فاصله زیاد و عدم تولید کالاهای مورد نیاز ایران با قیمت ارزان سبب شده که بخش خصوصی و تاجران دو کشور تمایلی برای همکاری با یکدیگر نداشته باشند.
پول بدهید، رد شوید؛

اخذ عوارض عبور کشتی‌ها از تنگه هرمز چقدر قابلیت اجرا دارد؟

طرح اخذ عوارض از کشتی‌های عبوری در تنگه هرمز اخیرا از سوی تعدادی از مجلسی‌ها امضا و اعلام وصول شده و قرار است برای کمیسیون مربوطه ارسال شود.
تامین قطعات از سایر کشورها؛

مذاکرات برای همکاری با شرکت‌های لوازم خانگی کره جنوبی به نتیجه نرسید

رئیس اتاق مشترک ایران و کره جنوبی با بیان اینکه مذاکرات برای همکاری دو شرکت لوازم خانگی کره‌ای به نتیجه نرسیده است، گفت: سیستم مالی ایران و کره جنوبی قطع است و فعلا قطعات مورد نیاز تولید لوازم خانگی از کشورهای دیگر تامین می‌شود.
احمد پورفلاح، رئیس اتاق مشترک ایران و ایتالیا:

تاکنون فقط یک تراکنش مالی نمادین در اینستکس ثبت شده است

پورفلاح گفت: تاکنون فقط یک تراکنش مالی نمادین در اینستکس ثبت شده است.
صادرات به همسایه شمال غربی ۵ برابر شد؛

جهش تجارت ایران با ترکیه

کارنامه تجارت خارجی ایران در بهار امسال از ۵ برابر شدن صادرات کالاهای غیرنفتی به همسایه شمال غربی حکایت دارد. مطابق آمارها، ترکیه به یکی از شرکای اصلی تجاری ایران تبدیل شده و میزان صادرات به این کشور در سه ماه منتهی به خردادماه ۹۸ به ۲ میلیارد و ۲۳۵ میلیون دلار رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد قابل توجه ۴۳۰ درصدی را ثبت کرده است. در عین حال، براساس گزارشی که سرپرست سازمان توسعه تجارت اعلام کرده، میزان کل صادرات در بهار امسال به حدود ۵/ ۱۱ میلیارد دلار رسیده است.
آمار اختصاصی از صادرات و واردات سه ماهه کشور؛

چرخش در مسیر تجارت خارجی

تغییر مقاصد صادراتی و وارداتی اتفاقی است که این روزها در حوزه تجارت خارجی کشور رخ داده است. صادرکنندگان برای آنکه تحریم‌ها برای آنها سدی ایجاد نکند، سراغ بازارهای منطقه رفتند، بازارهایی که می‌توانند کالاهای ایرانی را به آنجا صادر کنند.گسترش صادرات با کشورهای منطقه، محصول دیپلماسی فعال دولت درتعامل با همسایگان است.
دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق؛

روزانه ۲.۵ میلیارد دلار کالا از ایران به عراق صادر می‌شود

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با اشاره به آمار تجارت صد روزه دو کشور، گفت: در صد روز گذشته ۲.۵ میلیارد دلار صادرات ایران به عراق بود و این یعنی روزانه ۲۵میلیون دلار کالا از ایران به عراق صادر شده است که این آمار نشاندهنده رشد بیش از ۲۰ درصدی صادرات ایران به عراق نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
قهرمان‌پور:

اینستکس "نفت‌ در برابر غذا" نیست

قهرمان‌پور گفت: اینستکس نفت در برابر غذا نیست چون فعلا نفتی در آن فروخته نمی‌شود که پولش به غذا یا چیز دیگر تبدیل شود. ساز و کاری است برای وارد نکردن پول در شبکه مالی جهانی.
رایزن بازرگانی ایران در عراق :

ورود بیش از ۶۵۰ کالای جدید ایرانی به سبد مصرفی مردم عراق

رایزن بازرگانی ایران در عراق در دیدار با رییس اتحادیه رادیو و تلوزیون‌های عراق، ظرفیت بالای تبادلات کالایی و همکاری‌های تجاری را نیازمند اطلاع رسانی‌های مستمر و اگاهی مخاطبان عراقی از تنوع محصولات و کیفیت محصولات ایرانی دانست و گفت: ایجاد اولین کارگزاری رسمی برای تبلیغات کالاها و برندهای صادراتی ایران در عراق ضرورت دارد.
یادداشت فرشید فرحناکیان ؛

موافقت‌نامه‌ای که مانع مصادره اموال ایران در لوکزامبورگ می‌شود

شاید زمانی که موافقتنامه سرمایه‌گذاری بین ایران و لوکزامبورگ امضا می‌شد، کمتر کسی تصور می‌کرد هیچ نوعی از فایده بر این موافقتنامه مترتب باشد. آن هم موافقتنامه سرمایه‌گذاری مشترک با کشوری که در هیچ صنعت مهمی صاحب مزیت نیست و در شرایط تحریم مشخص نیست قرار است در این قالب چه اتفاقی رخ دهد.
مدیرعامل اینستکس:

شرکت متناظر اینستکس در مرحله آزمایش است

مدیرعامل شرکت سازوکار ویژه تجارت و تامین مالی ایران و اروپا گفت: اروپا یا باید مانند قبل از ما نفت بخرد یا باید خط اعتباری اختصاص داده شود؛ نمی‌شود که اروپایی‌ها شرکتی تاسیس کنند اما راه حلی برای عملیاتی شدن آن نداشته باشند.
وزیر صنعت:

پاکستان علاقه‌مند به توسعه روابط اقتصادی با ایران است

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: دولتمردان و مسئولان کشور پاکستان علاقه‌مند به توسعه مراودات اقتصادی با ایران هستند و در همین زمینه تفاهم نامه خوبی به امضا رسید.
مهدی محمدی:

اینستکس به مثابه یک نشانه

اروپا اگر واقعا خواهان حفظ برجام است، راه بلندی برای رفتن در پیش دارد که باید آن را در زمانی بسیار کوتاه و فشرده طی کند و اینستکس در این مسیر طولانی حتی یک گام کوچک هم محسوب نمی‌شود.
صفحه  از ۸۴
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها