سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مشاور اقتصادی اتاق اصناف ایران تشریح کرد؛

اقدامات انجام‌شده برای حل مشکل اصناف و بازاریان/ برخورد جدی با احتکار و اختفای کالا

مشاور امور اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران با اشاره به اقدامات انجام‌شده برای تسهیل در ترخیص کالا گفت: در جلسات مشترک دولت و بخش خصوصی بخشی از مشکلات مربوط به ترخیص کالا از گمرکات حل شد.
خمیرهای ترشیده نانوایی‌ها در اثر قطعی مکرر برق؛

خبازان: دیگران اسراف‌ می‌کنند، هزینه‌اش را ما می‌پردازیم

در اثر قطعی مکرر برق، کارگران خباز سراسر کشور با مشکلات بسیاری مواجه شده‌اند.به گفته فعالان صنفی خبازان، این شرایط هم به دورریزِ آرد منجر می‌شود و هم از دستمزد کارگران خباز کم می‌کند.
هشدار به خانواده ها؛

هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست

گفتگو با ابوالفضل رجب زاده رئیس اتحادیه خشکشویی تهران و هشدار به مردم در ماه‌های آخرسال؛
سید محمود نوایی عنوان کرد؛

معرفی بالاترین تخلف صنفی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از عدم درج قیمت به‌عنوان بزرگ‌ترین تخلف صنفی در کشور یاد کرد. سیدمحمود نوایی در همایش تجلیل از واحدهای نمونه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در اردبیل ورود دستگاه‌های مختلف در بحث تنظیم بازار به‌ویژه ارتباط تنگاتنگ با تعزیرات، استاندارد، بهداشت و جهادکشاورزی را یادآور شد و افزود: ما در سال گذشته ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار مورد بازرسی در مناسبت‌های متعدد از تنظیم بازار عید گرفته تا طرح ضیافت رمضان و توزیع اقلام در ماه محرم انجام دادیم که در این ارتباط هزار میلیارد تومان پرونده تخلفاتی شکل گرفته و به آنها رسیدگی شده است.
رئیس اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک؛

فروش «مانتوی جلوباز» ممنوع شد

هر روز 30 گشت سه‌نفره در سطح شهر تهران بر واحدهای تولید و عرضه کننده پوشاک بازرسی و نظارت دارند و بازدید‌های انجام شده، صورتجلسه می‌شود.
پرداخت یارانه نان از جیب نانوایان به مردم؛

رشد سرسام‌آورهزینه‌ نانوایی‌ها و نرخ ثابت 4 ساله نان

قیمت نان در 4 سال گذشته تغییر نکرده اما در مقابل سایر هزینه‌های تولید که حدود 90 درصد هزینه‌های تولید نان را تشکیل می‌دهد هر ساله سیر افزایشی داشته است و نانوایان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.
میثم رادپور:

سرمایه‌گذاران ایرانی و دست‌فروشان خیابانی

بساط دستفروشان مختصر است، و در معرض انواع دستبردها قرار دارند. همواره نگرانند؛ از آسمان نگرانند که نکند ببارد؛ از باد نگرانند که نکند ببرد؛ از رهگذران بیمناکند که مبادا بساطشان را به‌هم بریزند.
خبر جدید وزیر صنعت؛

بررسی ۳ پیشنهاد مهم برای حل مشکلات نانواها در اولین جلسه ستاد تنظیم بازار

رئیس اتاق اصناف ایران از قول وزیر صنعت برای تعیین تکلیف مشکلات نانوایی‌ها در اولین جلسه ستاد تنظیم بازار خبر داد.
مطالبات نانوایان چیست؟

گلایه ها بر سَرِ آرد دونرخی و قیمت نان

نانوایان مطالباتی از دولت دارند که باشگاه خبرنگاران جوان در مصاحبه با متولیان نان در کشور به انعکاس مشکلات این صنف پرداخته است.
حل و فصل مشکلات اخیر بازار بزرگ تهران؛

حضور روسای ۱۱ اتحادیه صنفی در بازار بزرگ تهران برای حل و فصل مشکلات اخیر

روسای ۱۱ اتحادیه صنفی عازم سبزه میدان تهران شدند تا با حضور در جمع بازاریان درباره حل و فصل مشکلات اخیر با آنها مذاکره کنند.
در جـلسه وزیر صنعت بـا نـمایندگـان اتـحادیه هـای صنفی؛

تشکیل ۴ کمیته برای حل مشکل اصناف و بازار

در جـلسه وزیر صنعت بـا نـمایندگـان اتـحادیه هـای صنفی مـقرر شـد، ۴ کمیته متشکل از نـمایندگـان اصـناف بـرای بـررسی و حـل مشکلات پیش روی بـازاریان و اصـناف تشکیل شـود.
گزارش میدانی از بازار تهران؛

قلب اقتصادی کشور در آرامش/ درخواست کسبه بازار بزرگ تهران از مسئولان

بازار بزرگ تهران امروز حالت عادی خود را دارد و فروشندگان در آرامش کامل به فعالیت اقتصادی خود ادامه می‌دهند، اما کسبه تقاضاهای به حقی دارند که امید است مسئولان مربوطه گوش شنوایی برای شنیدن و رفع مشکلات آنها داشته‌باشند.
رحمانی فضلی:

وجود 700 هزار واحد صنفي غيرمجاز در کشور

وزير کشور با بيان اينکه متأسفانه ما در استقلال اقتصادي نتوانستيم در تراز انقلاب حرکت کنيم، گفت: همه کساني که خواستند در مسائل سياسي وارد شوند، در حوزه‌هاي اقتصادي گفتند که استقلال، اصلي‌ترين پايه اقتصاد است.
به مناسبت روز اصناف؛

بخش خصوصی؛ زمینه ساز حمایت از کالای ایرانی

اصناف به عنوان بزرگترین نهاد غیردولتی متولی بخش خصوصی در کشور، نقشی تعیین‌کننده ای در حمایت از کالای ایرانی بر عهده دارند. از این رو باید جایگاه واقعی اصناف را شناخت و ارزش های معنوی، اجتماعی و اقتصادی تلاشگران عرصه شکوفایی اقتصادی کشور را ارج نهاد
رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور:

کارخانه‌های نان صنعتی، گورستان تجهیزات وارداتی!

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نان کشور گفت: دو نرخی بودن قیمت آرد و برخورداری نانوایی‌های سنتی از حمایت‌های دولتی امکان رقابت را از نان‌های صنعتی گرفته و کارخانه‌های این صنعت در حال تبدیل شدن به گورستان تجهیزات وارداتی هستند.
رئیس اتاق اصناف ایران:

انتقاد از برخورد با اصناف به بهانه قاچاق/ قوانین موازی بلای جان اصناف شده‌اند

جایگاه بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط در کلان اقتصاد بخصوص در زمینه اشتغالزایی غیرقابل انکار است و کشورهای توسعه‌یافته تلاش می‌کنند هرچه بیشتر از این امتیاز به نفع رونق اقتصادی خود و ایجاد اشتغال استفاده کنند. این درحالی است که علی‌رغم جایگاه غیرقابل انکار بنگاه‌های یاد شده کشورمان در این زمینه همچنان درگیر مشکلاتی است که باعث شده تا بنگاه‌های کوچک و متوسط از جایگاه اصلی خود در اقتصاد ایران فاصله گرفته و رفته رفته گرفتار مشکلاتی شوند که آینده‌ای نگران کننده پیش رو داشته باشند.
علی فاضلی عنوان کرد؛

یک بنگاه صنفی به‌ازای هر ۷ خانوار ایرانی

رئیس اتاق اصناف گفت: در مجموع بیش از ۳میلیون بنگاه صنفی داریم که در مقایسه با آمار جهانی خیلی زیاد است برای اینکه طبق نرم جهانی به‌ازای ۳۷ تا ۴۲ خانوار یک بنگاه صنفی هست اما در ایران به‌ازای ۷ تا ۸ خانواده یک بنگاه وجود دارد.
پدیده‌ای که رمق تولید را گرفته است؛

خاموشی چراغ تولید و درخشش چلچراغ رستوران داری

تولیدی‌ها جای خود را به اغذیه فروشی‌ها داده‌اند. این جمله را این روزها از فعالان صنفی مختلف به کرات می‌شنویم. صاحبان پول ترجیح می‌دهند بین تولید و فروش اغذیه، سراغ اغذیه فروشی بروند و شعارشان این است که در فروش اغذیه و انواع خوراکی‌ها هیچ ضرری نیست و همواره مشتری دارد.
رئیس اتاق اصناف اعلام کرد:

فعالیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار دستفروش و بنگاه صنفی بدون مجوز

رئیس اتاق اصناف ایران از فعالیت ۷۵۰ هزار بنگاه صنفی بدون مجوز و ۵۵۰ هزار دستفروش در کشور خبر داد.
رئیس اتاق اصناف کشور:

اصناف در گرانی کالاها بی‌تقصیرند

وجود سه میلیون بنگاه صنفی ثبت شده و فعالیت ۷۵۰ هزار واحد صنفی فاقد پروانه کسب و اشتغالزایی برای ۵/۶ میلیون نفر، خانواده‌ای با ۲۴ میلیون نفر جمعیت را تشکیل می دهد که گردش مالی سالانه ۶۰۰ هزار میلیارد تومانی دارد.
صفحه  از ۸
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها