سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رییس انجمن صنایع سلولزی ایران؛

کاهش مشروط قیمت محصولات سلولزی

به گفته رییس انجمن صنایع سلولزی ایران در حال حاضر هیچگونه مشکلی در چرخه تولید و توزیع محصولات سلولزی وجود ندارد و کاهش قیمت ارز در سامانه نیما می‌تواند قیمت این محصولات را نیز با کاهش مواجه کند.
دبیرکل اتاق اصناف ایران؛

افزایش ۵۰ درصدی قیمت کالاهای اساسی با وجود دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: برخی از مسئولین اقتصادی کشور اعلام کردند بین ۳۰ تا ۵۰ درصد اقلام کالاهای اساسی افزایش قیمت داشته ولی نباید کالاهایی که دولت تامین کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی برای آن ها بوده، افزایش بیابد.
مدیر کل بازرسی ویژه سازمان حمایت:

100 میلیارد ریال پرونده گرانفروشی روغن نباتی تشکیل شد

مدیرکل بازرسی ویژه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از تشکیل هزار و 172 فقره پرونده تخلف گرانفروشی و احتکار روغن نباتی در 6 ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این تخلفات به ارزش بیش از 100 میلیارد ریال بوده است.
وعده ای که عملی نشد؛

رشد قیمت کالاهای اساسی بر خلاف وعده رئیس جمهور

در اواسط مرداد ماه سال جاری بود که رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفتند، بنا به دستور رئیس جمهور، قیمت کالا‌های ضروری و دارو تا فروردین ماه ۹۸ ثابت باقی خواهد ماند و تغییری نخواهد کرد. به همین منظور هیأت دولت فهرستی از کالا‌های ضروری را جهت دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی تصویب کرد. هم اکنون پرسش این است، پس از گذشت حدود دو ماه از این وعده، آیا قیمت کالا‌های ضروری ثابت مانده است؟
با مصوبه ستاد تنظیم بازار؛

طرح پیش‌فروش لوازم خانگی اجرا می‌شود

با مجوز ستاد تنظیم بازار، تولیدکنندگان می‌توانند بر اساس ضوابط سازمان حمایت اقدام به پیش‌فروش لوازم خانگی نمایند. مرحله اول این طرح با فروش ۱۶۰ محصول با قیمت قطعی از فردا اغاز می شود.
تعزیرات را احیا کنید؛

بازار بی‌ناظر" شاهکار دولت دوازدهم

هیچ مسئول دولتی هم از تولید کننده و عرضه‌کننده نپرسید، چرا کالایی را که با ارز دولتی گرفتی با چند برابر افزایش قیمت فروختی و چرا کالایی که تاریخ تولید آن مربوط به قبل از گرانی‌ها و حتی سال قبل است، به چند برابر قیمت تحویل مردم دادی؟
شکاف قیمتی محصولات؛

تفاوت عجیب یک بطری نوشابه در دو فروشگاه‌

قیمت برخی محصولات نظیر بطری نوشابه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها تفاوتی چشمگیر دارد و گاهی در سوپرمارکت دو برابر فروشگاه زنجیره‌ای فروخته می‌شود اما چگونه این اتفاق رخ می‌دهد؟!
تورم ادامه دارد؛

با کاهش‌نرخ‌دلار، کالاها هم ارزان‌می‌شوند؟

با نوسانات نرخ ارز قیمت کالاها نیز افزایش یافت اما اکنون که روند کاهشی در بازار ارز حاکم شده، مصرف‌کنندگان توقع دارند قیمت کالاها نیز کاهش یابد اما رئیس اتاق اصناف تهران می‌گوید تعیین قیمت کالا از سوی مراجع، هیچ ارتباطی با نوسانات نرخ دلار ندارد و قیمت مورد تائید برای مراجع، قیمت مندرج در فاکتور رسمی خرید و محاسبه سود قانونی است.
علت گرانی چند برابری قیمت‌ها در دیجی کالا چیست؟؛

دیجی کالا: نمی‌توانیم روی قیمت ۶۰۰ هزار کالا نظارت کنیم!

دیجی کالا مدتی است که نه تنها تخیف‌های قیمتی شامل اجناس آن نمی‌شود، بلکه اجناس آن گرانتر از دیگر سایت های اینترنتی و بازار به فروش می رسد. کمپینی در فضای اجتماعی با هشتک نه به خرید از دیجی کالا راه افتاده است که در اعتراض به سیاست های جدید این شرکت بوده است.محمدی مدیرعامل دیجی درمورد اعتراضات مردم در فضای مجازی نسبت به گران‌تر بودن کالا‌های دیجی کالا از بازار گفت: مردم فکر می‌کنند دیجی کالا تولیدکننده یا صاحب برند است، درحالیکه یک خرده فروش است و کالا را از تامین کننده می‌گیرد و به دست مصرف کننده می‌رساند. این یعنی اگر دیجی کالا قیمت را از تامین کننده کالا کم بگیرد، قیمت فروش را هم کم خواهد کرد و بالعلکس اگر کالا را با قیمت بالا بگیرد مجبور است آن کالا را با قیمت بالاتری ارائه کند و حتی اگر نتواند کالایی را تامین کند آن کالا را ناموجود اعلام می‌کند.
روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشت:

کسبه و اصناف حاضر نیستند قیمتها را پایین بیاورند

روزنامه جمهوری اسلامی در یادداشتی نوشت: کوتاهی در برخورد با فرصت طلبان و سوءاستفاده گران هنوز هم ادامه دارد. قیمت‌هائی که به بهانه افزایش قیمت ارز در هفته‌ها و ماه‌های اخیر بالا برده شده‌اند هنوز هم بالا نگهداشته می‌شوند. درست است که در بعضی موارد، قیمت‌ها تا حدودی کاهش داده شده ولی این کاهش شامل بسیاری از کالاها وخدمات نشده و مشکل معیشتی مردم همچنان پابرجاست
سودجویان عقب نشینی می کنند؟

با کاهش قیمت دلار، مخدوش کردن قیمت‌های مندرج دیگر معنایی ندارد

هنگامی که قیمت دلار در چند هفته اخیر با تکانه های شدیدی رو به رو شد و دائماً در حال افزایش بود، بیشتر مغازه داران به بهانه افزایش قیمت دلار و به دنبال آن افزایش قیمت خرید کالاها، شروع به مخدوش کردن قیمت های مندرج بر کالاها کردند و این کالاها را با قیمت خرید روزانه به مشتریان می فروختند. حالا با کاهش قیمت دلار، تکلیف کالاهایی که به قیمت بالاتر از آنچه بر روی آن ها درج شده است، به فروش می رسند چیست؟
سقوط قیمت در بازارها؛

ریزش قیمتی در بازار خودرو

روز گذشته بازار خودرو متاثر از بازار ارز روند کاهشی در قیمت محصولات داخلی و وارداتی در پیش گرفت. بازار ارز کشور از دوشنبه گذشته روند نزولی در قیمت‌ها داشت، به‌طوری‌که دیروز این روند تشدید شد و نرخ دلار در برخی سایت‌ها حتی ۱۱هزار تومان نیز اعلام شد.
گرانی و کمبود رب گوجه؛

نوشداروی ممنوعیت صادرات گوجه پس از رکودزنی قیمت رب

اوضاع نابه‌‌سامان رب گوجه و افزایش قیمت و کمبود آن در بازار به‌دلیل صادرات بی‌رویه گوجه‌فرنگی تولیدی استان کرمانشاه به کشورهای دیگر است.
کوچک شدن سفره خانوار؛

بازهم گرانی لبنیات در سایه غفلت سازمان حمایت

کارخانه‌های لبنی طبق عادت همیشگی در چند روز گذشته به بهانه‌های مختلف قیمت محصولاتشان را افزایش داده‌اند.
با دستور روحانی؛

مجوز افزایش ۱۰ درصدی قیمت نان در شهرستانها

معاون وزیر صنعت گفت: مجوز افزایش حداکثر ۱۰ درصدی قیمت نان با دستور رئیس جمهور داده شده است، اما در شهر تهران هنوز اتفاقی نیفتاده است.
معاون وزیر صنعت اعلام کرد؛

هرگونه افزایش قیمت لبنیات تخلف است

معاون وزیر صنعت گفت: هر واحد صنفی عرضه‌کننده‌ که کالایی را به قیمتی غیر از نرخ درج‌شده بر روی کالا عرضه کند، مرتکب گرانفروشی شده و تخلف کرده است.معاون وزیر صنعت اظهار داشت: برخی دیگر از کالاها در ستاد تنظیم بازار برای قیمت‌گذاری نمی‌آید و این دسته از کالاها که به گروه دو معروف است، بر اساس ضوابط و شرایط قیمت‌گذاری که توسط سازمان حمایت در هیأت تعیین قیمت، قیمت‌های آن تصویب شده و به تأیید وزیر صمت رسیده، به واحدهای تولیدی و عرضه‌کننده ابلاغ می‌شود و خود آن واحدها بر اساس ضوابط ابلاغی باید کالاها را قیمت‌گذاری کنند و قیمت‌ها را به سازمان حمایت اعلام می‌کنند و بر اساس آن ضوابط و قیمتی که اتخاذ کرده‌اند، کالا را عرضه می‌کنند.
افزایش قیمت مرغ؛

قیمت مرغ به هوا پر کشید

قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم که در روزهای گذشته تا ۸ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش یافته بود دوباره کران شد و تا ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافت.بنابراین گزارش درباره دلایل افزایش قیمت مرغ می توان به مشکلات انتقال مرغ از شمال کشور به تهران اشاره کرد. علیرضا شعبان نژاد رئیس جهاد کشاورزی استان گیلان روز گذشته در این ارتباط در گفتگو با تسنیم گفت: روز گذشته برخی افراد سازماندهی شده مسیر انتقال مرغ به تهران را بسته بودند که با هماهنگی شورای تامین موفق شدیم تا مسیر را باز کنیم.
افزایش قاچاق مواد غذایی؛

کالا‌های اساسی ایرانیان سر سفره خارجی‌ها

بر اساس شنیده‌ها در مرز‌ها مردم سایر کشور‌ها برای خرید کالا‌هایی ایرانی در حجم انبوه هجوم آورده و کالایی را نایاب کرده‌اند و به همین دلیل عرضه و تقاضا در بازار به هم خورده است، دولت باید با بستن به موقع مرز‌ها از خروج تولیدات داخلی و اقلام مصرفی که در شرایط کنونی نیاز اساسی مردم است، جلوگیری کند.
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی؛

مجوزی برای افزایش نان لواش، تافتون و بربری صادر نشده است

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی گفت: قیمت نان بر اساس مصوبه آبان 96 است و هیچ گونه افزایش قیمتی تا این لحظه برای نان سنتی اعلام نشده است.
نایب رئیس اتاق اصناف ایران؛

کمبود کالا نداریم؛ مردم را به وحشت نیندازید

نایب رئیس اتاق اصناف ایران ضمن اعلام این که ذخایر و عرضه کالاهای اساسی مشکلی ندارد، گفت: نباید با جوسازی، مردم را به خرید بیش از نیاز کالاها دعوت کنیم. متاسفانه در مدت اخیر رسانه­‌ها و صداوسیما با تمرکز روی بازار یک کالا عامل ایجاد وحشت از قحطی و کمبود کالا شده اند.
صفحه  از ۲۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها