سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
ذوالقدر عنوان کرد؛

جلوی سوءاستفاده دلالان بازار چادر مشکی را می‌گیریم

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلالان در بازار چادر مشکی نابسامانی ایجاد کرده‌اند، گفت: کمیسیون فرهنگی به این حوزه ورود کرده و با حدیت این موضوع را مورد نظر قرار می دهد. سیده فاطمه ذوالقدر در این خصوص گفت: نشست شورای سیاست گذاری چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی که از ۱۵ شهریور به مدت یک ماه برپا خواهد بود، در دهم شهریور در مرکز پژوهشهای راهبردی اتحادیه پوشاک تهران برگزار شد. در این جلسه رئیس اتحادیه پوشاک تهران، مدیر اصناف و دبیر شورای مذکور، رئیس مرکز پژوهش این شورا، نماینده صدا و سیما و دیگر مسئولان ذیربط حضور داشتند.
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان؛

عرضه ۷۵۰ تن چای وارداتی با ارز دولتی در ایام محرم و صفر

عباس تابش با اشاره به توزیع بخشی از چای وارداتی با ارز دولتی در طرح محرم و صفر اظهار کرد: در هفته‌های گذشته چندین جلسه با شرکت‌های واردکننده چای داشتیم و با توجه به اسناد چای وارداتی با ارز رسمی، گزارش کاملی از این بررسی‌ها را به ستاد تنظیم بازار اعلام کردیم.
سطح مداخله دولت در تنظیم بازار چگونه باید باشد؟؛

نسخه درمان سرگیجه قیمتی

بررسی وضعیت برنامه‌های تنظیم بازار در کشور گویای متمرکز بودن متولیان و برنامه‌های پیشنهادی آنها بر قیمت به‌عنوان علت اصلی ناکامی بازار است. این رویکرد به همراه تفسیر اشتباه از سیگنال‌های قیمتی، داشتن رویکرد سرکوب قیمت و نگاه کوتاه‌مدت، شالوده اکثر تصمیمات تنظیم بازار و مقررات قیمت‌گذاری است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد این رویه به‌منظور ایجاد بازارهای امن با نوسانات پایین در حوزه قیمت و تعادل بین عرضه و تقاضا، موثر نبوده است. در یک گزارش پژوهشی نسخه درمان سرگیجه قیمتی در بازار ارائه شده است.
نوسانات بازار در محرم ؛

ساز گرانی اقلام اساسی در بازار محرم کوک می‌شود/ عرضه مناسب، راه‌حلی برای کنترل قیمت کالاها

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت اقلام پر تقاضای ایام محرم همچون دام زنده، گوشت قرمز، مرغ، برنج و بسیاری از اقلام دیگر با نوساناتی در بازار روبرو شده است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی؛

کنترل قیمت‌ها در ماه‌های آینده ادامه می‌یابد/ کاهش نرخ ۸۳ قلم کالا

فرهاد دژپسند: کاهش نرخ تورم به معنای کاهش قیمت‌ها نیست البته در برخی موارد شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم و بر اساس گزارش وزیر صنعت،‌معدن و تجارت، از بین یکصد قلم کالای پایش شده بهای ۸۳ قلم کالا کاهش یافته است. اما در مجموع آنچه مسلم است این است که کاهش روند افزایش قیمت‌هاست کنترل می‌شود.
دبیر ستاد تنظیم بازار:

قیمت دولتی ۵ کالای اساسی در آستانه محرم اعلام شد/عرضه فوری ۱۰۰هزار تن کالا به بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: قیمت برنج خارجی 6500 تومان، شکر 3250 تومان، مرغ 12500 تومان، گوشت گوساله وارداتی 55 هزار تومان و روغن نباتی 15 درصد زیر قیمت بازار تعیین شده است. نرخ چای را نیز سازمان حمایت به‌زودی اعلام می‌کند.
جایگاه نظارت کجاست؟

قیمت گذاری عجیب و غریب کالا در سایت های اینترنتی ایرانی

موضوع قیمت‌گذاری کالا در سایت‌های اینترنتی در ایران بسیار متفاوت و عجیب و غریب است. فرآیند مشخص کردن ارزش و قیمت کالا و خدمات به منظور خرید و فروش که یکی از مهمترین عوامل موثر در فرآیند تبلیغات در سایت‌های فروش آنلاین محسوب می‌شود از سوی مردم انجام می‌شود و هیچ نهاد ناظری برای تشخیص صحت و سقم این قیمت‌ها در کشور وجود ندارد.
مافیای واردات بیدار شدند ؛

احیای وزارت بازرگانی؛تنظیم بازار اقلام اساسی یا نابودی تولید داخلی

با وجود آنکه مسئولان دولتی با احیای وزارت بازرگانی سعی در تنظیم بازار اقلام اساسی سبد خانوار داشتند، اما با ابلاغ معاون اول رئیس جمهور مبنی بر واگذاری بخشی از وظایف وزارت بازرگانی بخش کشاورزی به وزارت صمت در چند روز گذشته شاهد سیر صعودی قیمت برخی کالاها هستیم که این امر با واکنش شدید مصرف کنندگان روبرو شده است.
کشورهای دیگر چطور با بازار رفتار می‌کنند؟؛

سوءتفاهم تجربی در تنظیم بازار

به نظر سوءتفاهمی در تحلیل تجربه دیگر کشورها در تنظیم بازار شکل گرفته است. در حالی برخی تنظیم بازار را یک الگوی پذیرفته‌شده در جهان می‌دانند که نمونه اجرا شده در ایران، هم به لحاظ روش و هم از نظر شمولیت، منحصر به فرد است. بررسی‌ها حکایت از این دارند که در دنیا، حمایت‌ها و تنظیم بازار به روش‌های غیرمستقیم و در قالب سیاست‌های جبرانی دنبال شده است. دو ویژگی برجسته سیاست‌های اجرا شده در دیگر کشورها، مشمولان محدود و قالب‌های متنوع اجرایی است.
در روزهای آینده؛

قیمت رب گوجه‌فرنگی کاهش می‌یابد

معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تکذیب خبر افزایش ۴۰ درصدی قیمت رب گوجه‌فرنگی، اظهار کرد: هرچند در حال حاضر رب گوجه‌فرنگی از اقلام مشمول اولویت اول قیمت‌گذاری تثبیتی و تکلیفی نیست و واحدهای تولیدی ذیربط باید براساس ضوابط عمومی قیمت‌گذاری مصوب هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها نسبت به تعیین قیمت کالای خود اقدام کنند، اما به دلیل کاهش قیمت گوجه‌فرنگی و سهم بالای آن در قیمت رب، هماهنگی لازم با واحدهای تولیدی و انجمن ذیربط به منظور تعدیل قیمت از طریق این سازمان انجام شده است.
خسارات تعیین سطح قیمتی؛

آسیب شناسی نظام قیمت‌گذاری کالاهای منتخب

سیاست‌گذاران اخیرا گام تازه‌ای را از طریق راه‌اندازی سامانه رصد قیمت ۱۰۰ قلم کالای پرمصرف، با هدف تنظیم بازار برداشته‌اند؛ اما از منظر کارشناسی این پرسش مطرح است که مدل قیمت‌گذاری دستوری و تعیین کف و سقف قیمت تا چه میزان می‌تواند راهگشا باشد؟ ماهیت و ساختار سیاست‌های مداخله‌گرایانه دولت از جمله سیاست‌های قیمت‌گذاری به‌گونه‌ای است که می‌تواند به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم بر سطح و ساختار قیمت کالاها تاثیر گذارد. در یک طرح مطالعاتی خسارات ناشی از تعیین سطح قیمت برای کالاها شناسایی شده است.
رونق تولید داخل؛

عرضه بی‌سابقه لوازم‌التحریر ایرانی به بازار

برخی از صنایع کشور با وجود اینکه به ظاهر نقش زیادی در روند توسعه نداشته و ظاهراً ارزبری بالایی ندارند، اما در عمل هر ساله باعث خروج مقادیر زیادی ارز از کشور می شوند. چین و تایلند و آلمان مهمترین کشورهایی هستند که تاکنون بازار لوازم‌التحریر ایران را در چنبره صادرات محصولاتشان داشته‌اند، اما امسال برای اولین بار یک اتفاق جدید رخ داده است، شماری از شرکت‌هایی که در سالیان گذشته نقش وارد‌کننده لوازم‌التحریر به کشور داشته‌اند، در زمره تولید‌کنندگان ظاهر شده‌اند و دانش‌آموزان ایرانی، ایرانی‌ترین لوازم‌التحریر ساخت کشور را مصرف می‌کنند.
لغو قانون تمرکز ؛

به‌ نام تنظیم بازار به کام واردات

انتزاع وظایف بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و واگذاری آن به وزارت صمت مصداق بارز قانون‌شکنی است و متأسفانه این کار بدون این‌که آسیب‌شناسی شود، صورت گرفته. آیا با جابه‌جا کردن وظایف یا احداث وزارت بازرگانی مشکلات حل می‌شود؟
سیاست های اقتصادی کلان؛

اهداف تنظیم بازار با احیای وزارت بازرگانی محقق می‌شود؟

آحاد مردم با مطرح شدن موضوع تفکیک ۲ وزارتخانه صنعت و معدن و تجارت و بازرگانی، این سوال را می‌پرسند که آیا در صورت تاسیس وزارت بازرگانی اهداف اصلی تنظیم بازار برای واقعی سازی قیمت‌ها محقق می‌شود؟
فروش آنلاین میوه ؛

اختلاف فاحش قیمت میوه در بازار و اینترنت! +عکس

با نگاهی به سایت‌های میوه و تره بار متوجه می‌شویم که قیمت این محصولات فاصله زیادی با نرخ منطقی که قانون برای فروش میوه مشخص کرده دارد و در این میان به نظر می‌رسد که جای بازرسان و ناظران در سایت‌های فروش میوه و تره بار خالی است.
قیمت کالاهای اساسی ؛

مقایسه قیمت بازار با قیمت سامانه دولت + عکس

روز گذشته رئیس سازمان حمایت، از آغاز به کار سامانه رصد قیمت صد قلم کالای اساسی خبر داد
با اعلام دو شیوه نرخ‌گذاری مشخص شد؛

قیمت آنلا‌ین ۱۰۰ قلم کالا

اعلام آنلاین ۱۰۰ قلم کالا به‌صورت روزانه استارت خورد. مطابق سامانه اطلاع‌رسانی اقلام پرمصرف در ۶ گروه (کالای اساسی و مواد غذایی، لوازم مصرفی خودرو، لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، مصالح ساختمانی و لوازم‌التحریر) طبقه‌بندی شده که برای هر قلم کالا، سه الگوی قیمتی (حداکثر، حداقل و عرف بازار) درج شده است. براساس اعلام متولیان دولتی، قیمت کالاهایی که با دلار ۴۲۰۰ تومانی وارد کشور می‌شوند، قیمت‌گذاری شده و نرخ‌گذاری مابقی کالاها، به‌صورت خوداظهاری و طبق فرمولی که در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است، اعلام می‌شود.
لزوم حمایت از تولیدکنندگان مرغ؛

ارز واردات مرغ را به نهاده‌ها اختصاص دهید

دو روز پیش وزارت صمت اعلام کرد که اگر تا دو روز دیگر قیمت مرغ کاهش پیدا نکند، دست به واردات می‌زند. امروز مهلت دو روزه وزارت صمت برای کاهش قیمت مرغ به پایان می‌رسد.
وزیر کشور:

برخورد با بازارسازی از طریق شبکه های خارجی

رحمانی فضلی گفت: با بازارسازی از طریق شبکه های خارجی و قیمت سازی سایت‌های متخلف برخورد می شود.
پرش قیمت مرغ ؛

مرغ با قیمت۱۷هزارتومان جفا در حق‌مصرف‌کننده

عرضه‌مرغ با قیمت17هزارتومان جفا در حق‌مصرف‌کننده است.
صفحه  از ۳۹
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها