سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
چه کسی به بازار «جو دروغین کمبود و گرانی» تزریق می‌کند؟!

چرا قیمت مواد غذایی کاهش یافت؟

ظاهراً کنترل صادرات و عرضه به موقع و ورود تعزیرات به بازار، سه عامل کنترل قیمت‌ها است، اما معلوم نیست که چه کسی به بازار «جو دروغین کمبود و گرانی» تزریق می‌کند؟!
واردات شکر ؛

محموله ۲۷ هزار و ۲۰۰ تنی شکر وارد بندر شهید رجایی شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۶ کشور از ورود محموله ۲۷ هزار و ۲۰۰ تنی شکر خام به بندر شهید رجایی بندرعباس خبر داد.
آشفتگی بازار خودرو؛

خودروساز گران‌فروشی می‌کند؛ سازمان حمایت هم پاسخگو نیست

به دنبال رشد شدید قیمت‌ها بود که زمستان سال گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت به موضوع ورود کرده و مصوب کرد خودروهایی که مشمول قیمت‌گذاری شورای رقابت نیستند، با نرخ پنج درصد زیر قیمت حاشیه بازار عرضه شوند. با این حال رصد بازار خودرو در چند ماهه گذشته نشان می‌دهد که این دستورالعمل از سوی برخی از شرکتهای خودرویی رعایت نمی‌شود.
کنترل بازار مواد غذایی؛

رشد عرضه و ثبات نسبی قیمت خوراکی‌ها

رشد عرضه، زمینه تثبیت نسبی قیمت و فراوانی برخی اقلام کالایی مانند شکر، برنج خارجی، ماکارونی و... را در بازار ‌ماه مبارک رمضان فراهم کرد.عرضه کالاهای اساسی با نرخ مصوب دولتی در میادین میوه و تره‌بارو فروشگاه‌های زنجیره‌ای، رویکردی است که دست‌اندکاران تنظیم بازار برای ساماندهی بازار اقلام کالایی در ‌ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار دادند. گرچه عرضه دیرهنگام این کالاها موجب رشد نسبی قیمت‌ها در آستانه ‌ماه مبارک رمضان شد اما اکنون با گذشت چند روز از این ماه، رشد نسبی عرضه، زمینه ثبات قیمت‌ها در بازار خرده‌فروشی را فراهم کرده است.
مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی؛

کارگروه تنظیم بازار هر هفته بازار را رصد می‌کند

مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی گفت: کارگروه تنظیم بازار هر هفته بازار را رصد می کند و مسائل در این کارگروه مورد بحث قرار می‌گیرد و در هر محصولی افزایش قیمت به خط قرمز نزدیک شود، کارگروه تمهیداتی در نظر خواهد داشت.
علیرضا رستمی اعلام کرد؛

بازار شکر به زودی متعادل می‌شود

مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان علت نابسامانی‌های اخیر در بازار شکر را بارندگی شدید و سیل در خوزستان و همچنین محدودیت واردات در سال گذشته اعلام کرد و گفت که با توزیع شکر در قالب طرح تنظیم بازار و ضیافت ماه رمضان و تحقق واردات شکر، در هفته آینده بازار این محصول به تعادل می‌رسد.
دبیرکل اتاق اصناف عنوان کرد؛

کالاهای اساسی بدون محدودیت در حال تأمین است

دبیر کل اتاق اصناف از افزایش تأمین و توزیع 5 کالای اساسی برنج، شکر، روغن، گوشت قرمز و گوشت مرغ خبر داد و گفت: در تأمین هیچ کالایی با محدودیت مواجه نیستیم و در بازار و سطح خرده فروشی‌ها نظارت‌ها را تشدید کرده‌ایم تا به بهانه افزایش تقاضا در ماه رمضان، قیمت‌ها افزایش بی‌رویه نداشته باشد.دبیر کل اتاق اصناف از توزیع گوشت یخ‌زده با نرخ ارز نیمایی خبر داد و گفت: گوشت مرغ، روغن، شکر، برنج به‌عنوان کالاهای اساسی در طرح ضیافت قرار دارد و این کالاها با قیمت مصوب در تمام استان‌ها توزیع می‌شود.
رضا الفت:

عاملان اصلی تلاطم بازار خودرو را بشناسید

عضو هیئت مدیره و سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کار‌های مجازی به شرح توضیحاتی درباره مسببان اصلی تلاطم بازار خودرو پرداخت.
نظارت بر بازار ماه رمضان؛

پرمصرف ترین اقلام ماه رمضان چقدر قیمت خوردند؟

ماه مبارک رمضان در حالی از راه رسید که مانور بازار برای پاسخ دهی به تقاضای ویژه این ماه از ابتدای هفته آغاز شده است.گردشی در سطح شهر نشان می دهد هر چند اعتراضاتی نسبت به کمبود شکر در بازار وجود داشت اما قنادی‌ها مملو از سینی‌های زولبیا و بامیه از روز گذشته، عرضه این شیرینی را اغاز کرده اند. در این ماه فروش سایر انواع شیرینی به نفع افزایش فروش این شیرینی خاص کاهش می یابد. قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه بین 20 تا 22 هزار تومان تعیین شده اما برخی قنادی ها حتی رقم 25 هزار تومان را ینز برای این شیرینی در نظر گرفته نمی می گویند کیفیت زولبیا و بامیه تولیدی شان بالاتر است.
رئیس اتحادیه قنادان:

قیمت زولبیا و بامیه برای ماه رمضان، ۱۸ تا ۲۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه قنادان تهران اظهار کرد: قیمت پیشنهادی اتحادیه قنادان برای هر کیلوگرم زولبیا و بامیه بر اساس هزینه های تولید برای ماه رمضان امسال ۲۵ هزار تومان به سازمان حمایت مصرف کنندگان و مصرف کنندگان اعلام شد اما این سازمان با قیمت ۲۰ هزار تومانی موافقت کرد.
دبیرکل اتاق اصناف عنوان کرد؛

کالاهای اساسی بدون محدودیت در حال تأمین است

دبیر کل اتاق اصناف از افزایش تأمین و توزیع 5 کالای اساسی برنج، شکر، روغن، گوشت قرمز و گوشت مرغ خبر داد و گفت: در تأمین هیچ کالایی با محدودیت مواجه نیستیم و در بازار و سطح خرده فروشی‌ها نظارت‌ها را تشدید کرده‌ایم تا به بهانه افزایش تقاضا در ماه رمضان، قیمت‌ها افزایش بی‌رویه نداشته باشد.به گفته عوض‌پور اقلام طرح ضیافت در فروشگاه‌های زنجیره ای، فروشگاه‌های منتخب، بازارچه‌ها و میادین عرضه مستقیم کالا با قیمت‌های تعیین شده به دست مردم می‌رسد.
سونامی افزایش قیمت اقلام خوراکی؛

سبقت مواد غذایی از نرخ‌های مصوب دولت

ضعف نظارت و اصرارستاد تنظیم بازار بر ابلاغ قیمت‌های غیرواقعی و کاهش عرضه محصولات، این روزها موج تازه افزایش قیمت خرده فروشی اقلام خوراکی را رقم زده است.
افزایش ۲ برابری قیمت‌ها؛

آش و حلیمِ ماه رمضان کیلویی ۲۵ هزار تومان شد

هر کیلو آش و حلیم ساده در ماه رمضان با قیمت مصوب ۲۵ هزار تومان عرضه می شود.
زرگران عنوان کرد؛

حذف ارز واردات کالای جایگزین گوشت

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی گفت:دولت قبل از اینکه ارز دولتی برای واردات کالاهای اساسی را حذف کند باید کالاهای جایگزین را معرفی کند اما در بخشنامه اخیر این جایگزین‌ ها معرفی نشده و ارز واردات حبوبات و گوشت به طور همزمان حذف شده است.
فرار مسئولان از پاسخگویی؛

شکر تنظیم بازاری کجاست؟

در حالی که رئیس ستاد تنظیم بازار وزارت صنعت از توزیع 20 هزار تن شکر به قیمت هر کیلوگرم 3 هزار و 400 تومان برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان خبرداده اما معلوم نیست این شکر در کجا توزیع شده است که مردم آن را پیدا نمی‌کنند.
مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی؛

قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان اعلام شد

مدیرکل تنظیم بازار و ذخایر راهبردی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار همه کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن، شکر، مرغ، گوشت قرمز و دیگر کالاها همچون خرما و زولبیا بامیه تأمین شده و قیمت و چگونگی توزیع آن نیز به همه استان‌ها ابلاغ شده است.
نماینده مردم ارومیه:

تصمیمات بی‌موقع دولت در صادرات اقلام مصرفی بازار را به‌نفع سودجویان ملتهب کرد‌

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تصمیمات بی‌موقع دولت در صادرات اقلام مصرفی بازار را ملتهب کرده است و در زمانی که نیاز به صادرات برخی کالاها وجود ندارد یک تصمیم دولتی سبب اخلال در اقتصاد کشور می‌شود.
تنظیم بازار در ماه مبارک؛

جزئیات قیمت اقلام اساسی در رمضان ۹۸

با توجه به آنکه کمتر از چهار روز به آغاز ماه رمضان باقی است، بازار اقلام اساسی مورد نیاز سبد خانوار با رفت و آمد بیشتری روبروست.
مسوولیت نظارت بر عرضه و توزیع کالا به ۴ وزیر واگذار شد؛

ماموریت ویژه علیه گرانی

ماموریت جدید دستگاه‌های اجرایی برای تنظیم بازار داخلی مشخص شد. بر این اساس رئیس‌جمهوری به چهار وزیر کابینه دستور داده است که اقدامات لازم را برای تنظیم بخش «عرضه و توزیع کالا‌ها» انجام دهند و از سوی دیگر مقابله با گران‌فروشی را به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دنبال کنند. در چارچوب این دستور، وزرای «صنعت، معدن و تجارت»،«جهادکشاورزی» و «کشور» موظف شده‌اند که فاز جدید سیاست‌های نظارتی و کنترل‌کننده را برای تنظیم بازار و جلوگیری از جهش‌های قیمتی در آستانه ماه مبارک رمضان، اجرا کنند. از سوی دیگر ضلع دیگر دستور رئیس‌جمهوری ناظر به وظایف و اقدامات وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی است که در چارچوب قوانین و مقررات موظف شده‌اند با گران‌فروشان برخورد کنند.
افزایش قیمت کالاهای اساسی ؛

گران‌فروشی رسمی شد!

در حالیکه براساس آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار هر بسته شکر ۹۰۰ گرمی باید به قیمت ۴,۰۰۰ تومان به دست مردم برسد قیمت این محصول در این روزها به حدود ۹,۰۰۰ تومان رسیده و جالب‌تر اینکه قیمت‌های غیرقانونی به صورت رسمی روی بسته‌ها درج می‌شود.
صفحه  از ۳۶
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها