سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بازار آجیل و شیرینی در واپسین روز اسفند؛

حباب ۲۰ درصدی قیمت پسته به قوت خود باقی است

با توجه به آنکه تنها یک روز به شروع سال جدید زمان باقی است، بازار آجیل و خشکبار، شیرینی و شکلات با هیاهوی بیشتری همراه است.بررسی ها از بازار اقلام آجیل و خشکبار، شیرینی و شکلات نشان می دهد که قیمت اقلام از یک مغازه به مغازه دیگر متفاوت است که مسئولان اتحادیه کیفیت و تنوع اقلام را عامل اصلی تفاوت قیمت می دانند و اذعان می‌کنند که این امر به معنای گران فروشی نیست.باتوجه به آنکه سو استفاده شبکه دلالی، احتکار و افزایش تقاضای هیجانی و غیره در ایام پیک مصرف در رشد بی رویه قیمت تأثیر دارد، از مسئولان ذی ربط انتظار می‌رود با اعمال نظارت بیشتر از سودجویی و تخلف دلالان در بازار جلوگیری کند، چرا که افزایش بی رویه قیمت در ماه‌های اخیر به دغدغه اصلی مردم به خصوص قشرهای متوسط و ضعیف جامعه تبدیل شده است.
کاهشی بودن قیمت فلز سرخ در ماه جاری ؛

مارس بدیمن در بازار مس

نوسان قیمت‌ها در بازار جهانی مس و عقب‌نشینی از اوج نرخ در روزهای گذشته و تعدیل قیمت‌ها برای برخی از فعالان بازار به معنی بیم و امید از تغییر فاز سریع در بازارهای جهانی خواهد بود. تعدیل مقطعی قیمت‌ها غیرممکن نیست، ولی تداوم افت قیمت‌ها به داده‌هایی نیاز دارد که هم‌اکنون محقق نشده اگرچه در بسیاری از گزارش‌های بین‌المللی خوش‌بینی‌ها بیش از حالت عادی مورد مخابره قرار گرفته است. آخرین آمارهای منتشره نشان می‌دهد که مجددا موجودی انبارهای مس در بورس فلزات لندن وارد یک فاز صعودی شده که ممکن است برخی از تحلیل‌های پیشین را تغییر داده یا از شدت امیدواری‌های قیمتی بکاهد.
ترکیب نرخ تورم و نرخ بیکاری؛

شاخص فلاکت چیست؟

یاشا سلیمانی اظهار کرد: این فرض پذیرفته شده‌ای است که بالا رفتن نرخ بیکاری (Uneployment Rate) و نرخ تورم (Inflation Rate) در یک اقتصاد تبعات اقتصادی و اجتماعی غیرقابل اجتنابی خواهد داشت. به ویژه ارتباط مستقیمی بین نرخ رشد جرم و جنایت در یک جامعه و شاخص فلاکت وجود دارد.
نگهداری از حیوانات خانگی ؛

هزینه سرسام‌آور نگهداری از سگ خانگی در هتل ۵ ستاره لواسان!

هزینه نگهداری ازسگ خانگی به طور متوسط، نیمی از درآمد ماهانه یک کارمند اداری را به خود اختصاص می دهد!
دکتر عبدالحسین ساسان:

اتاق های بازرگانی توسعه یافته درگیر منازعات جناحی نمی شوند

شاید در یک خانه بازی یا یک مهدکودک به حجم هایی که نونهالان با "خمیرِ بازی" می سازند توجه کرده باشید. این حجم سازی ها از طوفان های ذهنی آنان الهام می گیرد. برخی از حجم ها مغشوش و درهم برهم است، ولی برخی از حجم ها زیبا و هنرمندانه ساخته شده اند، به گونه ای که شگفتی انسان را برمی انگیزند.
خاموشی:

دولت صلاحیت اصلاح ساختار اداره کشور را ندارد

علینقی خاموشی معتقد است که دولت اغتشاش فکری داشته و فهمی از برد ــ برد؛ که ماهیتی ذاتاً اقتصادی است ندارد، و دستور رهبری انقلاب برای تغییر ساختار اقتصادی ضمن اثبات ناکارآمدی دولت؛ نشان دیگری از پیشتازی فکری ایشان نسبت به فهم کارشناسی کشور است.
وقتی رسانه اشتباه می کند؛

پدیده سوءتفاهم هزارمیلیاردی

بر اثر یک سوء‌تفاهم جنگی رسانه‌‌ای شکل گرفته؛ خبر دستور رئیس‌جمهور برای تخصیص هزار میلیارد تومان به سهامداران معسر پدیده شاندیز در هفته قبل شگفتی کارشناسان اقتصاد را به‌دنبال داشت، این خبر را نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس رسانه‌ای کرده بود اما پس‌از آن رئیس دفتر ریاست‌جمهوری خبر را تکذیب کرد، حالا این ماجرا به جنگ مجازی میان نصرالله پژمانفر و محمود واعظی تبدیل شده؛ جنگی که البته با کمی دقت می‌تواند با عذرخواهی هر دو طرف به پایان برسد زیرا خبری که پژمانفر اعلام کرده بود، فقط یک سوءبرداشت از رونوشت نامه محرمانه‌ای است که به سبک اغلب نامه‌های اداری، انشای نادرستی دارد و دفتر ریاست‌جمهوری برای نماینده مشهد فرستاده است.
سرقت از شرکت بیمه ما؛

شرکت بیمه‌ای بانک ملت بر مدار حاشیه

ساختمان مركزي بیمه ما توسط یک سارق مورد سرقت قرار گرفت.
اسلام و اقتصاد بازار؛

حرمت متمایز ربا

معروف است که اندیشمندان مسلمان در عصر طلایی تمدن اسلامی، میراث فلسفه یونان را از زبان یونانی به عربی ترجمه کردند، و به واسطه آن ترجمه‌های عربی است که آن میراث و سنت فلسفه یونانی حفظ شد. مدت‌ها بعد اروپایی‌ها ترجمه‌های عربی را به زبان لاتین برگرداندند و این‌‌گونه آن میراث را بازیافتند. اگر ترجمه‌های عربی نبود، آن میراث یونانی از بین رفته بود، و روشنگری و نوزایی در اروپا از یک نیروی محرکه قوی محروم مانده بود. درباره اقتصاد آزاد هم ظاهرا داستان از همین قرار است، فقط در جهت عکس. اولین جلوه اقتصاد بازار آزاد را که متاسفانه به غلط سرمایه‌داری یا کاپیتالیسم نام‌گرفته به وضوح تمام می‌توان در صدر اسلام مشاهده کرد. نقش‌آفرینی پررنگ و نوآوری‌های بی‌مثال پیامبر اسلام در طرح‌ریزی ترتیبات نهادی بازار آزاد نیز مطلقا غیرقابل‌انکار است.
مجادله بر سر «دروغ بزرگ»؛

واکنش محسن هاشمی به سخنان قالیباف در تلویزیون

رئیس شورای شهر تهران به اظهارات محمدباقر قالیباف در صداوسیما واکنش نشان داد.
اظهارات تند احمد خورشیدی؛

150میلیارد دلار پول برجام که گفته بودید کجا رفت؟

دبیرکل جمعیت خدمت گزاران انقلاب اسلامی گفت: جناب تاجگردون!تبعیض و بی عدالتی در این شهر بیداد و غوغا می کند و با توجه به اینکه بودجه و عزل و نصب ها را در اختیار دارید بنده باید جواب بدهم یا شما،برادرانه می گویم دوست ندارم برخی چیزها را بشکافم که اگر ادامه پیدا کند حتما در ماه های دیگر می شکافم.
اقتصاد ایران در طول تاریخ؛

شاخص‌های اقتصادی ایران در زمان پهلوی

دیدن صدها هزار مخالف و ناراضی همچون صاعقه‌ای بر سر شاه وارد شد و آن شوک آنچنان موثر و قوی بود که باعث فلج فکری و ذهنی او شد.در این زمینه برای سنجش بهتر وضعیت شاخص‌های اقتصادی-اجتماعی کشور در دهه ۵۰، این شاخص‌ها علاوه‌بر بررسی با آمارهای داخلی (آمارهای بانک مرکزی و سرشماری رسمی کشور)، در مقایسه‌ای تحلیلی با وضعیت کشورهای منطقه ازجمله ترکیه (همسایه ایران)، مصر (رقیب منطقه‌ای)، لیبی (کشور نفتی) و سوریه نیز بررسی شده است. ۲۰ میلیارد دلار درآمد نفتی در یک سال چه شد؟ سال‌های ۱۳۲۰ تا ۱۳۵۷ در ایران منشأ رخدادهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی بسیار گسترده‌ای است؛ ملی‌شدن صنعت نفت در سال ۱۳۲۹، اصلاحات ارضی سال ۱۳۴۱، افزایش بی‌حدوحصر فروش نفت در اوایل دهه ۵۰، مهاجرت گسترده روستاییان و گسترش بی‌رویه شهرنشینی ازجمله این موارد هستند.
صنعت لوازم صوتی و تصویری در ایران؛

چهل سال افتخار در صنعت لوازم صوتی و تصویری

صنعت لوازم صوتی و تصویری یکی از حوزه های پویای صنایع الکترونیک است که در دنیا و ایران دارای نقش قابل توجهی از نظر تولید و اشتغال می باشد.
اگر سهمتو از پولی که خرج سوریه و عراق می شه بهت بدن!!

سهم هر ایرانی از پول خرج شده در سوریه و عراق

چه مقدار از سهم هر ایرانی در سوریه خرج می شود؟
سرمایه انسانی؛

گزارش «پروژه سرمایه انسانی» + PDF

سرمایه انسانی در مطالعات رشد اقتصادی به عنوان یک عامل تعیین‌کننده در نظر گرفته می‏‌شود و این مسئله اخیراً توسط بانک جهانی مورد توجه ویژه قرار گرفته است. براین اساس پروژه‌‏ای توسط بانک مذکور تعریف شده که هدف آن درک ارتباط بین سرمایه‌گذاری بر افراد جامعه و اثرگذاری آن بر رشد اقتصادی و در نتیجه تسریع تامین مالی برای سرمایه‌گذاری در ارتقای سرمایه انسانی است.
تولد اشرافی با کیک لاکچری؛

رونمایی از کیک تولد ۲ میلیون تومانی در چهل سالگی انقلاب! +تصاویر

اخیرا کیک‌های تولد و عروسی با قیمت‌های نجومی در اینترنت به فروش می‌رسد. متوسط قیمت هر یک کیلو کیک، چیزی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است؛ این در حالی است که قیمت آن حتی در گران‌ترین شیرینی فروشی‌ها کمتر از کیلویی ۵۰ هزار تومان است.
اعلام شد؛

کد دستوری ایرانسل برای پیگیری دریافت بسته حمایتی

بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی مشترکین اپراتور ایرانسل می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #8*1420* وضعیت بسته حمایتی خود را پیگیری کنند.
یادداشت سعید اسلامی بیدگلی:

داشتن حساب بین‌المللی و حقوق شهروندی

ایرانی‌ها کارت بدهی (debit) و اعتباری (credit) ندارند. بسیاری از شرکت‌هایی که این کارت‌ها را صادر می‌کنند، خدمتی به شهروندان ایرانی ارائه نمی‌کنند.
دانستنی های اقتصاد؛

استاندارد حسابداری‌ فعالیت های‌ کشاورزی‌

استاندارد حسابداری‌ فعالیت های‌ کشاورزی‌ باید باتوجه‌ به‌ ” مقدمه‌ای‌ بر استانداردهای‌ حسابداری‌ “مطالعه‌ و بکار گرفته‌ شود. کاربرد این‌ استاندارد در حسابداری‌ موارد زیر الزامی ‌است‌، مشروط‌ بر اینکه‌ به‌ فعالیت‌ کشاورزی‌ مربوط‌ باشد.
پورابراهیمی:

سند ملی افزایش سواد مالی و اقتصادی مردم ایران تدوین می‌شود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تدوین سند ملی برای افزایش سواد مالی و اقتصادی خبر داد و گفت: موضوع آموزش‌های همگانی با رویکرد تخصصی در متون درسیگنجانده می‌شود.
صفحه  از ۲۷
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها