سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
محسن جلال پور:

در طول ۴۰ سال ۸۰۰۰ صادرکننده داشتیم، در سال ۹۷ ناگهان ۶۵۰۰ نفر اضافه شد!

رییس سابق اتاق بازرگانی ایران می‌گوید: «کلا در طول ۴۰، ۵۰ سال گذشته هشت هزار صادرکننده ایجاد شد، اما در طول یک‌سال ۹۷ با تصمیم اشتباه شش هزار و ۵۰۰ صادرکننده به وجود آمد.»
طرح تفکیک وزارتخانه ها؛

توضیحات دفتر پروانه سلحشوری در خصوص گزارش «نود اقتصادی»

دفتر پروانه سلحشوری در خصوص گزارش «نود اقتصادی» توضیحاتی را ارائه کرد.
فراخوان آقای جهانگیری برای بازنگری در مورد یارانه های سنگین کنونی؛

ای کاش درباره «دلار جهانگیری» مشورت می‌کردید؟

جهانگیری فراخوانی داده که ما با یارانه‌های سنگین چه کنیم، خودمان توزیع کالاهای اساسی را در قالب کوپن و سهمیه‌بندی برعهده بگیریم یا به‌طور کلی قیمت همه کالاها را آزاد و به جای آن اختلاف قیمت‌ها را به مردم به‌عنوان یارانه بدهیم
قصه‌های کاپیتالیسم؛

پیامبران جدید سرمایه

نیکول اشاف، مدرس جامعه‌شناسی در دانشگاه بوستون، کتابی نوشته است با عنوان پیامبران جدید سرمایه. او در این کتابْ اسطوره‌سازی‌های مدرن سرمایه‌داری را بررسی می‌کند. اشاف می‌گوید سرمایه‌داری همواره به داستان‌هایی نیاز داشته است تا «ما را صبح‌ها از تخت بیرون بکشد»، قصه‌هایی دربارۀ کاپیتالیسم خلاق و تفکر مثبت که پیامبران جدیدی مثل بیل گیتس و اپرا وینفری تعریف می‌کنند. این قصه‌ها کمک می‌کنند مردم قانع شوند که کاپیتالیسمْ بهترین یا تنها راه ممکن برای سازمان‌دهی جامعه است.
رابطهٔ انسانی به‌مثابهٔ کالایی لوکس؛

هر چه فقیرتر باشی، بیشتر به صفحهٔ گوشی‌ات نگاه می‌کنی

وقتی فقیر باشید، همیشه نگران وقتی هستید که نتوانید کار کنید. دوران پیری برای فقرا مشکلات دوچندانی دارد، مسائل مالی و جسمی از یک سو، و تنهایی از سویی دیگر. اما شرکت‌های سیلیکون‌ولی که نمی‌خواهند هیچ انسانی در رنج باشد، برای این مشکل فقرای کهن‌سالان هم راه‌حلی ساخته‌اند: برنامه‌هایی کامپیوتری که با آن‌ها حرف می‌زند. ولی پیرهای پولدار همچنان با «آدم‌ها» نه «نرم‌افزارها» در ارتباطند. این آغاز دوران جدیدی است که در آن فقط پولدارها می‌توانند بیرون از تلگرام هم با آدم‌ها معاشرت کنند.
تعرفه های جدید در سال 98؛

خوش‌ به‌حال پرمصرف‌ها شد؟!

از چندی پیش وزارت نیرو برنامه‌هایی را در راستای افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف برنامه‌ریزی کرده بود و طبق گفته‌های مسئولان قرار بر این بود که با هدف اصلاح الگوی مصرف، قیمت تمام‌شده از مشترکان پرمصرف برق اخذ شود. اما طبق آخرین خبرها این دسته از مشترکان تنها با افزایش ۲۳ درصدی تعرفه برق مواجه شدند.
آینده مالی؛

سرنوشت آیندۀ مالی ما در دستان کیست؟

وضعیت مالی ما جزئی از آینده است. آیندۀ مالیِ بهتر به احتمال بیشتر در انتظار کسانی است که برای آیندۀ خود اهداف مالی داشته باشند و به تناسب این اهداف تلاش بلندمدت را سرلوحۀ کار خود قرار دهند. تحقیقات نشان داده است که ۷۹% از ثروتمندان خودساخته در هر وضعیت مالی که هستند تنها خود را مسئول این جایگاه می‌دانند. درمقابل ۸۲ درصد از فقرا اعتقاد داشته‌اند که علت فقر آن‌ها این بوده که در یک خانوادۀ فقیر یا وضعیت نامناسب به دنیا آمده‌اند. حال انتخاب با خود ماست که آینده را به‌دست خود بگیریم یا به شرایط محیطی واگذار کنیم.
حامد قدوسی:

علم فاینانس و توسعه اقتصادی

آیا علم فاینانس (اقتصاد مالی، مدیریت مالی) می‌تواند به موضوع توسعه و رشد اقتصادی مربوط باشد؟ از یک نگاه اتفاقا فاینانس در قلب اقتصاد توسعه است. جامعه فاینانس یکی از دورترین زیرشاخه‌های علم اقتصاد به روحیه و علایق و موضوعات اقتصاد توسعه میباشد!
لزوم توجه برندهای مد به تبلیغات حرفه‌ای؛

جای خالی مدل‌های حرفه‌ای روی بیلبوردهای تهران

ابتدای دهه 90 خورشیدی، یادآور فصل سبز حضور مدل‌های حرفه‌ای در تیزرهای تبلیغاتی و بیلبوردهای تهران و مشهد است. مشهد، بعد از تهران، دومین شهر ایران است که به حضور حرفه‌ای مدل‌ها روی بیلبوردها، روی خوش نشان داده و به این حضور، ادای احترام کرده است.
بیشتر بدانید؛

تکنیک اسکمپر چیست ؟

اسکمپر بر این مفهوم استوار است که هر چیز جدیدی، مدل اصلاح شده چیزی است که پیش از این موجود بوده است. هر حرف، در کلمه مخفف اسکمپر (SCAMPER) نشان دهنده یک راه مختلف، همراه با ویژگی‌هایی است که شما را برای راه‌اندازی ایده‌های جدید، به چالش می‌کشد‌.
تخلف رستوران ها ؛

پول زور ندهید!

حق سرویس و مالیات برارزش افزوده حق رستوران‌دارها و فست‌فودی‌ها هست یا نه؟
پیامک مخابرات برای اقناع مجلس؛

پيگيري قراردادهاي دائم كارگزاران مخابرات روستايي

هم‌زمان با آغاز سؤال از وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مجلس، كميسيون امور اجتماعي از مديرعامل شركت مخابرات ايران دعوت كرد با حضور در كميسيون، درباره چرايي تفاوت قرارداد كارگزاران روستايي مخابرات با قرارداد ساير كاركنان اين شركت توضيح دهد. البته نكته جالب اين جلسه غيررسمي، حضورنداشتن نمايندگان كارگزاران روستايي براي مذاكره است. وقتي علت اين حضورنداشتن را از رئيس كميسيون اجتماعي مجلس جويا شديم، پاسخ جالبي داد: «اين جلسه در راستاي پيگيري خواسته‌هاي كارگزاران مخابرات روستايي برگزار شد و الزامي نداريم افراد ديگري را دعوت كنيم.»
سید علی اصغر میرابراهیمی اعلام کرد؛

دریافت "حق سرویس" در رستوران‌ها تخلف است

در حالیکه "حق سرویس" در سال‌های اخیر به جزو جدانشدنی فاکتور بسیاری از رستوران‌ها به خصوص رستوران‌های لوکس بدل شده، رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس، دریافت حق سرویس از مشتریان را خلاف قانون می‌داند.در این رابطه سیدعلی اصغر میر ابراهیمی - رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس - به ایسنا گفت: دریافت حق سرویس خلاف قانون است و هر رستورانی که به دریافت حق سرویس بپردازد مرتکب تخلف شده است. وی ادامه داد: قیمت اعلامی در منو رستوران‌ها با توجه به قیمت خرید کالاهای مصرفی، هزینه‌های جاری، دستمزد کارگر و نرخ سود رسمی برای فعالیت رستوران‌ها تعیین شده است، از این رو هیچ رستورانی حق دریافت حق سرویس از مشتریان را ندارد.
سود نامتعارف میلیاردی؛

راه‌هاي تأمين منابع براي جبران خسارت 30هزارميلياردتوماني سيل‌زدگان بررسي شد

در 11ماهه سال 1397، معادل ۴۰ ميليارد دلار کالا به‌طور رسمي از کشور صادر مي‌شود که بخش چشمگیری از آن مايحتاج عمومي و کالاهاي اساسي مردم است. اين رقم شامل ارقام قاچاق نمي‌شود که مقادير بي‌سابقه‌اي است که بر اثر بي‌ارزش‌شدن پول ملي و ارزان‌شدن آن در مقابل پول کشورهاي همسايه، خروج کالا از مرزهاي کشور را شتابي بي‌سابقه بخشيد و به همين دليل، مقادير زيادي دام و محصولات کشاورزي از کشور قاچاق شد.
ادعای عجیب سایت وزارت اقتصاد درباره بانک توسعه اسلامی؛

وقتی انتخاب براساس حروف الفبا به عنوان موفقیت در دیپلماسی به حساب می‌آید

این تحلیل عجیب در شرایطی از سوی سایت وزارت اقتصاد منتشر می‌شود که در پنج سال اخیر تنها یک پروژه از سوی بانک توسعه اسلامی برای ایران تامین مالی شده است.
دانستنی ها؛

احمقانه‌ترین معاملاتی که تاکنون شنیده‌اید

کاملا مطمئنیم که ۹۹% مردم یک قطعه چسب مایع خشک شده را آشغال می‌دانند. اما شاید باور نکنید برخی افراد می‌توانند همین آشغال را هزاران دلار یا حتی میلیون‌ها دلار بفروشند.
راه اندازی کسب و کار؛

با چند میلیون تومان می‌توانید یک کار راه بیندازید؟

قطعا آغاز هر کسب‌وکاری به سرمایه اولیه نیاز دارد که این سرمایه برای تهیه واحد صنفی، تجهیزات مورد نیاز و کالا و خدمات قابل‌عرضه هزینه می‌شود؛ در این باره، روسای اتحادیه‌های مختلف در پاسخ به این سؤال که سرمایه اولیه راه‌اندازی هر صنف چه میزان است، پاسخ داده‌اند.
عملکرد دولت در سال 97؛

ارزیابی پنج اقتصاددان از عملکرد اقتصادی دولت

اقتصاددانان و فعالان اقتصادی عملکرد اقتصادی دولت را بررسی کردند.
افتخار کسب روزی حلال؛

حلبی‌سازی؛ هنری کاربردی از گذشته تا امروز

یکی از هنرمندان صنایع‌دستی و حلبی‌سازی در همدان با بیان اینکه حلبی‌سازی حرفه پدری وی بوده است، گفت: علت اصلی موفقیتم احیای شغل پدری و افتخارم کسب روزی حلال طبق رویه پدر و پدربزرگم است.
افزایش قیمت مواد خوراکی؛

هزینه اولین وعده غذایی سال نو چقدر است؟

با توجه به افزایش قیمت محصولات مصرفی به خصوص اقلام خوراکی سبزی پلو ماهی با کوکو شب عید و رشته پلو به ترتیب قیمتی در حدود ۱۱۲ هزار و ۳۷ هزار تومان دارد.بررسی‌ها از سطح بازار حکایت از آن دارد که هر کیلو برنج ایرانی قیمتی در حدود ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، گوشت چرخ شده به طور میانگین کیلویی ۱۰۰ هزار تومان، کشمش ۳۰ تا ۳۳ هزار تومان، رشته پلویی ۱۱ هزار تومان، سبزی پلو کیلوی ۶ هزار تومان، ماهی قزل آلا ۳۳ هزار تومان و ماهی سفید ۶۵ تا ۷۰ هزار تومان قیمت دارد.
صفحه  از ۲۸
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها