سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سیاست های تهاجمی علیه اقتصاد ایران؛

پشت صحنه تحریم‌های مالی

بانک مرکزی ایران مجددا از سوی آمریکا تحریم شد. پشت صحنه این تحریم‌های تکراری چیست؟ آیا تحریم‌های جدید تکرار همان تحریم‌های قبلی است یا نه، پشت این تحریم‌های تکراری اهداف خاصی نهفته شده که بخشی از اقتصاد ایران را نشانه‌گیری کرده است؟ اگرچه برخی معتقدند تحریم‌های جدید منجر به ایجاد فشار جدید بر اقتصاد ایران نمی‌شود، اما فارغ از نتیجه آتی، سیاست‌گذار باید اقدامات متقابل و دفاعی لازم را در دستور کار قرار دهد. به نظر می‌رسد دولت آمریکا سه هدف عمده را دنبال می‌کند. اول اینکه نقل وانتقالات مالی را محدود کند و ریسک مبادلات مالی با ایران را افزایش دهد. دوم اینکه زمینه قفل کردن ذخایر ارزی ایران در سایر کشورها را فراهم کند.
در حاشیه مجمع عمومی ایزو؛

روسای استاندارد ایران و ترکیه دیدار و گفت و گو کردند

برای نخستین بار روسای استاندارد ایران و ترکیه در حاشیه مجمع عمومی سالانه سازمان بین‌المللی استاندارد که در آفریقای جنوبی در حال برگزاری است دیدار و درخصوص همکاریهای دوجانبه گفت و گو کردند.
غذای نذری محرم ؛

آیا گرانی‌ها بر هیأت‌های عزاداری هم اثر گذاشته است؟

اثر گرانی‌ها بر سفره‌های مردم در یک سال گذشته محسوس بوده، فارس در گزارشی به بررسی اثر این گرانی‌ها بر سفره عزای امام حسین (ع) پرداخته است.
"شریعتمداری" دستور داد؛

استرداد دعاوی قضایی مطروحه علیه خبرنگاران

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخشنامه‌ای به تمامی معاونین، روسا و مدیران سازمانها، صندوقها، بانکها، موسسات تابعه و مدیران کل اجرایی دستور داد تا در راستای حمایت از فعالیت‌های خبرنگاران، همه دعاوی قضایی مطروحه را مسترد کنند.در این متن آمده است: اطلاع رسانی آزاد و انعکاس حقایق و واقعیت های موجود از عوامل تعیین کننده در میزان توسعه یافتگی یک جامعه در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می باشد که خبرنگاران با آگاه سازی و ارتقای سطح دانش آحاد جامعه و تنویر افکار عمومی به ایفای این مهم می پردازند.
انحصاری کردن ساحل خزر؛

وقتی سواحل خزر حیاط خلوت خوش‌نشینان می‌شود!

برخی افراد با انحصاری کردن ساحل خزر و ساخت و سازهای غیرقانونی حق سایر مردم را خورده و به هیچ وجه از کرده خود کوتاه نمی آیند.
کدام نئولیبرالیسم؟

به بهانه پرده‌برداری محمد قوچانی از پروژه جدید «کدام؟»

محمد قوچانی سال‌هاست که در پروژه‌های رسانه‌ای خود، سرمایه‌داری ملی را به عنوان راه‌ توسعه کشور معرفی می‌کند. اما چه قدر این ادعا درست است؟
فرصت طلبی در جامعه؛

از شهروندان فرصت‌طلب تا نخبگان رانت‌جو

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات راه و شهرسازی در طی یادداشتی با بیان اینکه شیوع فرصت‌طلبی در سطح گسترده جامعه را با بحران جدی مواجه می‌سازد، معتقد است: هرچه کشوری وابستگی بیشتری به منابع رانتی داشته باشد، شهروندان فرصت‌طلب‌تری دارد که بهای کمتری به منفعت جمعی می‌دهند.
این روزها؛

او نذری می‌دهد، تو به فقرا کمک کن!

بهتر است به مردمی اعتراض کنیم که بعد از خوردن نذری، ظرف‌های یک بار مصرف غذای خود را در خیابان رها می‌کنند که هم به طبیعت ضریه می‌زنند و هم باری می‌شوند بر دوش کارگران شهرداری. واقعا همان‌هایی که این افراد را محکوم می‌کنند حاضر هستند یک ماه حقوق خود و یا دستمزد بازیگری‌شان را به صورت کامل به فقرا کمک کنند؟ اصلا بیایند کمپینی راه بیندازند و هر کسی مخالف نذری دادن است بخشی از هزینه زندگی خود را به فقرا کمک کند.
قوانین تامین اجتماعی؛

نحوه تقسیم مستمری تامین اجتماعی میان بازماندگان

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی نحوه تقسیم مستمری تامین اجتماعی میان بازماندگان بیمه شده متوفی را تشریح کرد.محمدحسن زدا در صفحه اینستاگرامی خود مطالبی ویدئویی تحت عنوان "دانستنی‌های تامین اجتماعی" منتشر می‌کندو به مرور برخی قوانین تامین اجتماعی می‌پردازد.
یادداشت دکتر موسی غنی‌نژاد؛

کار مولد و نامولد در اقتصاد

مفهوم کار مولد در اقتصاد بحثی دیرینه است. آدام اسمیت صرفا تولید کالاهای مادی ملموس را کار مولد می‌دانست و کارهای ناظر بر تولید خدمات نظیر تجارت، حمل و نقل، آموزش، خدمات پزشکی و حقوقی و مانند آنها را گرچه مفید می‌شمرد، اما مولد نمی‌دانست. اشتباه اسمیت ناشی از رویکرد ماتریالیستی به موضوع تولید بود و ریشه در نظریه ارزش داشت. نظریه ارزش آدام اسمیت جزء نقاط ضعف او به حساب می‌آید. اسمیت نه تنها ثروت، بلکه ارزش اقتصادی را هم با کار انسان توضیح می‌داد. به عقیده وی ارزش کالاها در بازار به مقدار کار صرف شده برای تولید آنها بستگی دارد. به سخن دیگر، ارزش چیزی نیست جز کار «متبلور» شده در کالای تولیدی.
با برپایی یک همایش بررسی شد؛

نقش حسابرسان و حسابداران در اقتصاد

همایش «نقش حسابداران و حسابرسان در توسعه اقتصاد» با حضور جمعی از مدیران ارشد بازار سرمایه و فعالان حوزه حسابرسی برگزار شد. در این همایش که با همکاری انجمن حسابداری ایران و انجمن حسابرسی ایران برپاشده بود، به مشکلات موجود در حرفه حسابداری و حسابرسی پرداخته و عنوان شد تقویت این حرفه، گامی در راستای توسعه و سلامت سایر ارگان‌ها خواهد بود
در این مطلب می خوانید؛

معرفی ۲۰ ریسک کلیدی در حسابرسی داخلی

در این نوشتار ،از مجموعه مباحث مربوط به20 ریسک موثر بر فرآیند کار حسابرسان داخلی ،دو موضوع با عناوین «پروژه‌ها و نوآوری‌ها در سطح سازمان» و «مدیریت اثربخش استعدادها» مورد بحث قرار گرفته است.
ماده 362 قانون مدنی ایران؛

با آثار قرارداد خرید و فروش آشنا شویم

ماده 362 قانون مدنی ایران 3 اثر را بر قرارداد خرید و فروش بار کرده است در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید...
فاطمه کاهی:

در پمپ بنزین انعام دهید نه پول زور

بر اساس گفته‌های سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، متصدیان جایگاه که برای افراد بنزین می‌زنند طبق قانون نباید مبلغی را مطالبه کنند اما افراد می‌توانند بابت دریافت این خدمت به‌ آن‌ها انعام دهند.
لطفعلی بخشی از چرایی استعفایش از انجمن اقتصاددانان می‌گوید؛

انجمن اقتصاددانان هیچ تاثیری بر روند اقتصادی کشور ندارد

لطفعلی بخشی عضو سابق انجمن اقتصاددانان که از حضور در این انجمن استعفا داده در خصوص چرایی این استعفا اظهار کرد: انجمن اقتصاددانان یک انجمن 47 ساله است اما به خاطر نوع مدیریتش هیچگاه نتوانسته اقتصاددانان را در جامعه جمع کند و هیچ وقت در روند مناسبات اقتصادی کشور به عنوان یک سازمان تخصصی اثر گذار نبوده است.
مدیر ارشد یک شرکت PSP:

کارتخوان‌های اجاره‌ای قابل ردیابی نیستند

یک کارشناس حوزه پرداخت الکترونیک معتقد است نباید فکر کنیم با ورود دستگاه کارتخوان، مشکل نظام مالیاتی کشور حل می‌شود. بلکه کل کشور باید مجهز به سیستم صندوق مکانیزه شود. وی البته به یک مشکل جدی در این زمینه اذعان می‌کند: هیچ نهادی نمی‌تواند افرادی را ردیابی‌ کند که کارتخوان خود را به دیگری می‌دهند.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام (ره):

آمادگی ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد را داریم

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت: ستاد فرمان اجرایی امام(ره) این آمادگی را دارد که ۵۰ هزار واحد از ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که دولت متعهد به ساخت آن است را بسازد. بخشی از این واحدها در اراضی متعلق به ستاد و بخشی دیگر در اراضی متعلق به دولت ساخته خواهد شد.
شیوه تهاتر بدهی‌های دولت ابلاغ شد؛

ابلاغ بخشنامه تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی

رییس سازمان برنامه و بودجه شیوه‌نامه اجرایی تسویه و تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی یا بدهی اشخاص یادشده به دولت یا بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری غیربانکی را ابلاغ کرد.
انتصاب حجت‌الاسلام سیف جمالی؛

سرپرست جدید کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور معرفی شد

مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شایعات مطرح شده درباره دلیل رفتن حمید قبادی از کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور را تکذیب کرد و گفت: "از آنجاکه حمید قبادی چندی پیش به عنوان مشاور اجرایی معاونت هنری منصوب شده بود، با توجه به قانون دوشغله‌ها لازم بود پس از 6 ماه یکی از شغل‌های خود را واگذار کند. بنابراین وی در سمت مشاور اجرایی معاونت هنری باقی ماند و از دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس رفت."
دانستنی های جالب در مورد خرید کردن؛

ایرانی‌ها موقع خرید به چه مواردی توجه دارند؟

هنگام خرید وسایل روزمره، هر فرد به نکاتی توجه می‌کند که در جوامع مختلف ممکن است عوامل دخیل در خرید، متفاوت باشد. در این اینفوگرافی که براساس آمار مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) تهیه شده، به نکاتی که ایرانی‌ها موقع خرید به آنها بیشتر توجه می‌کنند پرداخته شده است.
صفحه  از ۳۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها