سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مرکز آمار ایران؛

رشد اقتصادی با احتساب نفت ۱.۷ درصد شد

محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در سه ماهه نخست سال جاری به رقم ١٨٢٨٤٤٠ میلیارد ریال با نفت و ١٤١١٣٨٥ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت ١٧٩٧٦٦٣ میلیارد ریال و بدون نفت ١٣٨٤٥٨٩ میلیارد ریال بوده که نشان از رشد ١,٧ درصدی محصول ناخالص داخلی با نفت و ١.٩ درصدی محصول ناخالص داخلی بدون نفت در سه ماهه اول سال ١٣٩٧ دارد.
عطریان فر عنوان کرد؛

کمتر از 50 درصد اقتصاد در دست دولت است

محمد عطریان‌فر به روزنامه آرمان گفت: چیزی که به ذهن همه بدیهی می‌آید این است که کنترل و مدیریت نظام اقتصادی ایران از مسئولیت‌ها و ماموریت‌های دولت است و دولت در قبال اقتصاد، معیشت و قدرت خرید مردم اختیار کافی دارد .بر اساس مطالعات تجربی و کارشناسانه از حجم 100 درصدی توان اقتصادی در اختیار جامعه ایرانی 42 درصد قدرت اقتصاد کشور دست دولت، 48 درصد دست نهادهای غیردولتی و 10 درصد قدرت اقتصادی در اختیار بخش خصوصی است.
یادداشت سیدعلی سیدرزاقی ؛

می‌توان به جای شرمندگی و اضطراب خنده به خانه برد

کسی تا بحال فکر کرده که می‌شود از تبریز به باکو و تفلیس و مسکو و دیاربکر و آنکارا و استانبول و اربیل و تهران و گیلان قطار سریع‌السیر گذاشت یا شرکت هواپیمایی ارزان قیمت مثل «رایان ایر» یا «ایزی جت» در منطقه درست کرد؟
داور شیخاوندی:

زیستن در آشفته‌بازار

ما نیز مردمان و جامعه‌ای هستیم چون دیگر مردمان و دیگر جوامع. شاید چیزهایی که برایمان اتفاق افتاده یا می‌افتد، پیش از این و بیش از این برای دیگران نیز اتفاق افتاده باشد. مجموعه این تجربیات و مطالعه روی این موارد و قانونمند ساختن آنها نیز می‌شود یک فعالیت علمی. پس وقتی ما شرایط و آشفتگی‌های امروز جامعه‌مان را می‌بینیم، باید قبل از هر چیزی دقت کنیم که آیا در دیگر نقاط جهان و در دیگر زمان‌ها نیز چنین چیزی اتفاق افتاده و برایش تعاریف، راهکارها و باید و نبایدهایی تدارک دیده‌اند یا نه؟ دانش جامعه‌شناسی می‌گوید رویدادهایی که امروزه تجربه می‌کنیم، آنومی یا آشفتگی اجتماعی است. اینکه گفتیم، دقیقاً یعنی چه؟ داور شیخاوندی به سؤالات شما و دغدغه‌های ما در این باره، بیشتر جواب خواهد داد.
بر اساس آمار بانک مرکزی ؛

کل بدهی‌های خارجی کشور (به دلار)

دولت احمدی‌نژاد بدهی‌های دولت‌های خاتمی و هاشمی را پرداخت.
شایعه «قحطی در سه ماه آینده» از کجا آمد؟

حربه‌ای برای خالی کردن انبار‌ها و فروش کالا به قیمت گزاف؟!

مسعود خوانساری گفته بود «اگر وضعیت اقتصادی کنونی ایران به شکل فعلی ادامه یابد، تا سه ماه آینده ‏قحطی کالا و مواد اولیه در بازار خواهد بود.»
ولید معلم:

ایران و روسیه در مساله بازسازی سوریه در اولویت هستند

همزمان با مطرح شدن مساله بازسازی سوریه پس از سرکوب داعش و گروه‌های تروریستی، وزیرخارجه سوریه گفت که سوریه در جنگ با تروریست‌ها از دوستان خود ایران و روسیه کمک خواست، بنابراین در روند بازسازی نیز طبیعتا اولویت به این کشورها داده خواهد شد. همزمان نماینده دائم ایران در سازمان ملل نیز ابراز کرد که پس از شکست تروریست‌ها در ادلب، دنیا باید به بازسازی سوریه و بازگشت آوارگان کمک کند.
نقشه (برداری) سرمایه؛

سخنرانی مراد فرهادپور درباره بازنمایی سرمایه

پنجشنبه گذشته نشست «بازنمایی سرمایه» در مؤسسه پرسش برگزار شد. در این نشست بارانه عمادیان با عنوان «فانتاسماگوریا: جهان‌وارونه سرمایه» و مراد فرهادپور با عنوان «نقشه‌‌‌(برداری) سرمایه» سخنرانی کردند.
همه محتکرها به تلاش!

سلطان پوشک هم پیدا شد!

در حاشیه افشاگری یک برنامه تلویزیونی از تخلفات یک شرکت خارجی تولید پوشک در کشور و رد پای همکاری یکی از نمایندگان مجلس، مجید مرسلی این طنز را در خبرآنلاین منتشرکرد.
یک تجربه خوب؛

مگر کارآفرینان به داد دولت ها برسند!

به آن سیاست خصوصی می گویند که در آن بازارها به صورت خودجوش "شکست بازار" را جبران می کنند؛ شکست بازار اینجا به همان معنای ناکارآمدی بازار برای فراهم آوردن خوراک برای تمامی خانوارهای کم درآمد است.
یک پیشنهاد بی شرمانه؛

نامه عجیب سازمان ملی استاندارد

نامه عجیب سازمان ملی استاندارد: رعایت سطح مکاتباتی را با رئیس ما بکنید(رئیس ما را تحویل بگیرید).
ابلاغیه بانک مرکزی در مورد تکالیف جدید صادرکنندگان؛

آوانس زمانی به ارز صادراتی

بانک‌مرکزی با بازنگری در ضوابط اجرایی رفع تعهد ارزی، مهلت بازگشت ارز کلیه صادرکنندگان را سه ماه اعلام کرد. این در حالی است که در بخشنامه هفته گذشته برای سه گروه از صادرکنندگان (محصولات پتروشیمی، فولاد و فلزات رنگین) مهلت دوماهه در نظر گرفته شده بود. با توجه به اینکه مطابق دستورالعمل جدید ارائه خدمات و تسهیلات ویژه به صادرکنندگان منوط به رفع تعهد ارزی است، روز گذشته صادرکنندگان بخش خصوصی با ارسال نامه‌ای به متولی تجارت اعلام کردند که این زمان نیز برای بازگشت ارز کفایت نمی‌کند و خواستار افزایش مهلت ارزی به ۶ تا ۱۲ماه شدند.
گزارشی از حال و هوای فروشگاه‌ها در آستانه بازگشایی مدارس؛

خرید پوشک به‌جای لوازم‌التحریر!

بررسی‌ها نشان از آن دارد که برخلاف گذشته که مواد پروتئینی در اولویت خرید قرار داشت، مردم در فروشگاه‌ها بیش از نیاز روزانه و حتی ماهانه خود به خرید محصولات بهداشتی روی آورده‌اند.
ابرمحتکر عزیز؛

زیارت قبول برادر

ابرمحتکر عزیز، زیارت قبول! جمعی از محتکران پوشک بچه و بزرگسال جمعی از محتکران پوشک بچه و بزرگسال.
سونامی تعدیل؛

تعدیل 175 نفر از کارکنان دی جی کالا

بی شک اخراج کارگران و کارکنان شاغل در شرکت های خصوصی و کارخانه ها به دلیل مشکلات اقتصادی کشور، زنگ خطری است برای آن دسته از مسئولانی که توهم پیروزی بر دشمن را دارند!
دانستنی ها؛

مقایسه بِرَندهای‌های معمولی و معروف

در این ویدئو تفاوت های برندهای با شهرت زیاد را با برندهای کمتر معروف ببینید.
درباب گرانی گوشت؛

خوشمزه ترسناک

ترسناک تر از دلار ۱۵ هزار تومنی اون کوبیده ایه که هنوز قیمتش ۲۵۰۰ تومن مونده.
طی بیانیه‌ای؛

انتقاد انجمن اقتصاددانان به اظهارات راغفر

انجمن اقتصاددانان از تمامی اقتصاددانان کشور تقاضا کرد تا از اعلام نرخ‌های پیش‌بینی و امثال آن در فضای عمومی خودداری کنند.
احتکار خصلت فاجران ؛

وقتی برخی از مردم با محتکران همراه می‌شوند!

احتکار از نمونه پدیده‌هایی به شمار می‌رود که ظهور و بروز آن در هر اقتصادی مسبب پیامد‌ها و تبعات تلخ و زیان باری خواهد بود.
در گفتگو با آیت‌الله عبداللهی؛

مسئولان بانک مرکزی را برای توضیح به خبرگان دعوت کردیم اما نیامدند

رئیس کمیسیون سیاسی، اقتصادی مجلس خبرگان رهبری گفت: از مسئولان بانک مرکزی دعوت شده بود اما به کمیسیون اقتصادی سیاسی خبرگان نیامدند اماکارشناسان اقتصادی آمدند و مسائل را تشریح کردند
صفحه  از ۲۱
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها