سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مفاهیم پایه ای حسابداری؛

اندوختة قانونی چیست و مقدار آن چقدر است؟

هیئت مدیرة هر شرکت مکلف است هر سال پنج درصد از سود خالص شرکت را با عنوان اندوختة قانونی ذخیره نماید. همین که اندوختة قانونی به ۱۰ درصد کل سرمایه شرکت رسید، ذخیره‌کردن آن اختیاری است.

وقتی که سوزاندن پول به صرفه‌تر از خرید سوخت بود! +عکس

زنی در حال روشن کردن اجاق خوراک پزی خود با اسکناس، چون سوزاندن پول به صرفه تر از خرید سوخت بود!
وزیر جهاد کشاورزی:

ممنوعیت ثبت‌سفارش واردات گندم دوروم تمدید شد

وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ممنوعیت ثبت سفارش برای واردات گندم دوروم را تمدید کرد، این اقدام علی‌رغم ادعای برخی مبنی بر پائین بودن گلوتن گندم داخلی با توجه به تولید چهار میلیون تن گندم ممتاز در کشور انجام می‌شود.
اسکناسی با تصویر دانشمند ایرانی؛

اسکناس تاجیکستان با طرح دانشمند ایرانی

اسکناس کشور تاجیکستان با تصویر یکی از دانشمندان به نام ایرانی چاپ می‌شود.
محمدحسین ادیب:

دولت دوازدهم استراتژیست ارشد ندارد

یک پژوهشگر ریسک با تأکید بر اینکه دولت فاقد استراتژیست ارشد است، به بررسی آینده کابینه جدید روحانی پرداخت.

گفتاری بر رفتار خرید

هر كسب و كاری با در نظر گرفتن و درك رفتار مخاطبان، بهتر انجام می گیرد. در معاملات و مبادلات، مطالعه رفتار مخاطبان و مصرف كنندگان، نگرش خوبی به افراد برای ارتباطات می دهد. بازاریابی موفق با درك چرایی و چگونگی رفتار مخاطبان آغاز می شود.
اینفوگرافیک اقتصاد ایران و سنگاپور؛

اقتصاد ایران و سنگاپور در یک نگاه

رئیس بنیاد مستضعفان:

سند مالکیت کاخ سعدآباد و نیاوران، به نام بنیاد مستضفان است

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: سند مالکیت کاخ های نیاوران و سعد آباد به نام این نهاد است.
کتاب رکوردهای گینس؛

کار من زیباتر کردن چهره زندگی است

علی عابدی آرایشگری که به خاطر کار همزمان با 22 قیچی ، نام خود را در کتاب رکورد های گینس به ثبت رسانده ، از جمله کسانی است که با کارشان عشق می کنند
اینفوگرافیک؛

مردم ایران، بیشتر کدام نان را مصرف می کنند؟

مردم ایران، بیشتر کدام نان را مصرف می کنند؟
ضوابط استفاده از منابع صندوق تعیین شد؛

استفاده مجدد از منابع صندوق توسعه ملی با چهار شرط مجاز شد

در جلسه هیئت امنای صندوق توسعه ملی با حضور رئیس‌جمهور شرایط و ضوابط استفاده مجدد اشخاص حقیقی و حقوقی از منابع این صندوق مصوب شد.
علی اصغر زرگر:

تحریم‌های کنگره روی قرارداد توتال و بوئینگ بی‌تاثیر است

یک تحلیلگر اقتصاد سیاسی گفت: تحریم جدید کنگره آمریکا نظامی، سیاسی و تبلیغاتی بوده و جنبه اقتصادی ندارد چرا که امریکا نمی‌خواهد با این اقدام قراردادهایی که در آینده با ایران دارد را زیر سوال ببرد.
در نامه به رئیس‌جمهور مطرح شد؛

نگرانی ۷۱ اقتصاددان حامی دولت از کابینه دوازدهم

۷۱اقتصاددان حامی دولت در نامه به رئیس‌جمهور ۱۲چالش بزرگ اقتصادی آینده را برشمردند و با ابراز نگرانی از ترکیب تیم اقتصادی دولت بعد اعلام کردند: متأسفانه برخی نامزدهای پست‌‌های کلیدی اقتصادی که این روزها نامشان در رسانه‌‌ها مطرح است، واجد شرایط نیستند.
علیرغم اعمال تحریم های جهانی؛

رشد اقتصادی کره شمالی به بالاترین رقم ۱۷ سال اخیر رسید

رشد اقتصادی کره شمالی در سال گذشته میلادی به ۶.۱ درصد رسید که از سال ۱۹۹۹ میلادی به بعد بی سابقه گزارش شده است.
علی عموزاده:

کنترلی روی واردات و صادرات نیست

یک کارشناس مسائل اجتماعی گفت: کنترلی روی واردات و صادرات نیست و ۲ میلیارد دلار لوازم آرایشی در سال وارد کشور می‌شود.
فنون علمی وفادارسازی مشتری؛

تکنیک های وفادارسازی مشتری به یک برند

کمپانی‌های بزرگ دنیا امروزه دریافته‌اند می‌توانند با انجام اقداماتی مشتریان کسب و کار خود را به سفیران برند خود تبدیل کنند. آنچنان که مشتری به عنوان وکیل مدافع برند، محصولات آن کمپانی را به صورت رایگان در بین مشتریان جدید تبلیغ کند. در دانش بازاریابی به این عملکرد سفیران کمپانی‌ها، مشتری‌های وفادار گفته می‌شود.
تاثیر شغل در شکل گیری DNA؛

تأثیر اولین شغل در شکل‌گیری DNA شما

خواه تمایل داشته باشیم تا برای یک شرکت فعال در حوزه آی تی کار کنیم خواه علاقمند به دنیای فریلنسری باشیم، بالاخره می بایست فعالیت حرفه‌ای خود را از جایی شروع کرده و یک شرکت یا استارتاپ را به عنوان Starting Point یا «نقطه شروع» زندگی حرفه‌ای خود انتخاب کنیم. همان‌گونه که دوستان و اطرافیان ما در شکل دهی شخصیت مان تأثیر بسزایی دارند و گاهی اوقات از روی ایشان است که قضاوت می شویم، اولین شغلی را هم که انتخاب می‌کنیم در آینده کاریمان و حتی کل زندگی مان بسیار حائز اهمیت است و می‌توان گفت که اولین محیط کار، DNA زندگی حرفه‌ای مان را شکل خواهد داد. در این مقاله با سکان آکادمی همراه باشید تا با نکاتی پیرامون ضرورت شروع فعالیت کاری در شرکت ها یا استارتاپ های حرفه‌ای بیشتر آشنا شوید.

۱۰ نکته و ۱۰ خطای بزرگ بازاریابی

در شرایط تجاری کنونی، بازاریابی امری ضروری است. هرچند در صورتی‌که روش مناسبی برای بازاریابی انتخاب نکنید به جای سودمند بودن، می‌تواند زیانبار باشد. با دوری کردن از این اشتباهات رایج و معمول، از دام‌های بزرگ بازاریابی دوری گزینید.
همه واگذاری ها قانونی است؛

یک دهه واگذاری در سازمان خصوصی سازی

رئیس سازمان خصوصی سازی در دولت نهم و دهم روز پنجشنبه اظهارنظر معاون خود در این سازمان در خصوص روند خصوصی سازی در دولت روحانی را «نامناسب»‌ دانست و گفت: در همه دولت ها واگذاری ها بر اساس مصوبات هیات واگذاری بوده است.
صفحه  از ۵
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1396 چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها