سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
فرافکني تازه براي جاي خالي آژانس مدلينگ بزرگسالان
آژانس مدلینگ کودک؛

فرافکني تازه براي جاي خالي آژانس مدلينگ بزرگسالان

در غياب آژانس مدلينگ بزرگسالان سخن‌گفتن از آژانس مدلينگ کودکان يک شوخي بامزه بيش نيست. هزينه‌هاي مادي و رواني نبود آژانس‌هاي مدلينگ حرفه‌اي براي بزرگسالان بارها توسط رسانه‌هاي مختلف از جمله گروه مد روزنامه «شرق» به صورت قانوني و رسمي اعلام شده و اين در حالي است که به نظر مي‌رسد برخي افراد از نهادهاي نيمه‌خصوصي که در اصل زير پرچم دولت قرار دارند گاهي با اظهارنظرهاي غيردقيق بر محدوديت‌هاي اين حوزه مي‌افزايند.
رنگ زمان بر نشان اقتصادی
شواهد تغییر روند در نوبل اقتصاد بررسی شد؛

رنگ زمان بر نشان اقتصادی

اکنون پس از ۵۱ سال اهدای جایزه نوبل اقتصاد می‌توان تصویری کلی از روند موضوعاتی را بررسی کرد که در دوره‌های مختلف مورد توجه اهداکنندگان این جایزه مهم بوده است. اولین نکته حائز اهمیت تغییر ذائقه آکادمی نوبل از مسائل کلی و کلان در اقتصاد در سال‌های اولیه به سمت مسائل مشخص‌تر و جزئی‌تر است.
انگ زنی و برندسازی
یادداشت دکتر موسی غنی‌نژاد؛

انگ زنی و برندسازی

واژه اَنگ در اصل معنای برَند را کم و بیش دارد؛ اما امروزه این دو واژه در دو معنای متفاوت یا حتی متضاد به کار می‌روند. انگ برچسبی است که موجب آبروریزی می‌شود؛ در حالی که برند باعث افتخار است. در زبان امروزی انگ زدن یعنی نسبت دادن صفتی نکوهیده به کسی و برند ساختن به معنای شناساندن برتری‌ها است. هر دو نشان از مُهری دارد که در افکار عمومی بر شخص حقیقی یا حقوقی زده می‌شود، یکی مُهر نفی و طرد و دیگری مُهر اثبات و قبول. در بحث‌های نظری و علمی که ملاک صرفا باید استدلال منطقی باشد، انگ زدن روشی ناپسند و غیراخلاقی برای محکوم کردن طرف مقابل در افکار عمومی است. روش انگ زدن را در دنیای مدرن عمدتا مارکسیست‌ها با توسل به این فرضیه باب کردند که ساختار ذهنی انسان‌ها برحسب تعلق طبقاتی‌شان متفاوت است.
تاریخچه برندبازی در ایران + تصاویر
لاکچری بازی در تاریخ؛

تاریخچه برندبازی در ایران + تصاویر

ایرانی‌ها از چه زمانی گرفتار «برندبازی» شدند؟ کالای تجملی از چه زمانی به سبک زندگی ایرانی راه یافت؟ تاریخ می‌گوید ناصرالدین قاجار را باید نخستین ایرانی برندباز دانست؛ البته آنچه برای وی «لاکچری» بود برای امروزی‌ها «زاقارت» است! در هر دوره‌ای مردم عادی، سبک زندگی عرفی خود را داشته‌اند؛ اعیان و اشراف هم. اما برندبازی از قدیم‌الایام بوده است؛ ردپایش از دوره قاجار در تاریخ ایران دیده می‌شود، از روزی که کالاهای خارجی به‌تدریج وارد ایران شد و در میانشان کالاهای لوکس هم بود. بالطبع کسانی که توان خرید لوکس‌ها را داشتند برندبازهای روزگار خود بوده‌اند. از همه برندبازتر شاهان قاجار و در میانشان از همه بیشتر ناصرالدین.
مدیریت حملات فیشینگ ساده نیست
مدیریت صحیح درگاه های پرداختی؛

مدیریت حملات فیشینگ ساده نیست

حملات فیشینگ و کلاهبرداری‌های آنلاین به یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور تبدیل شده که کارشناسان تاکید دارند مدیریت این دسته از حملات ساده نیست و برخورد با آنها نیازمند عزمی جدی و فراتر از بانک مرکزی است. در سال‌های اخیر حملات فیشینگ و سایت‌های جعلی در فضای پرداخت کشور افزایش پیدا کرده‌اند تا جایی که بانک مرکزی به مراتب برای افزایش امنیت و کاهش کلاهبرداری‌ها نسبت به اطلاع‌رسانی و همکاری با سایر دستگاه‌ها برای شناسایی و برخورد با کلاهبرداران سایبری اقداماتی را در دستور کار خود قرار داد که توانست دستاوردهایی خوب را به دنبال داشته باشد.
500 بار ارسال پیامک قبض برق به یک مشترک
قبض برق دبستان ایمان اصفهان؛

500 بار ارسال پیامک قبض برق به یک مشترک

پیامک قبض دوره سوم برق به مبلغ دو میلیون و922 هزار ریال از ساعت 8:04 تا 10:25 امروز در هردقیقه 8 تا 12 بار برای محمدرضا درستکار مدیر مدرسه ارسال شد.
مکاتب اقتصادی در یک جمله
مکاتب اقتصادی؛

مکاتب اقتصادی در یک جمله

هاجون چانگ در یکی از کتاب های خود به تشریح مکاتب اقتصادی می پردازد. در ابتدا هر مکتب را در قالب یک جمله کوتاه و رسا معرفی می کند.
وزارت تجارت و خدمات بازرگانی کمترین مداخله را در بازار داشته باشد
دبیر مجمع فعالان اقتصادی:

وزارت تجارت و خدمات بازرگانی کمترین مداخله را در بازار داشته باشد

یک کارشناس حوزه تجارت معتقد است ساختار اداری و مدیریتی وزارتخانه تجارت و خدمات بازرگانی باید تا حد ممکن کوچک و چابک باشد. همچنین تفکر و بینشی که در این وزارتخانه قرار است حاکم شود، باید مبنی بر کمترین مداخله و دستگاه‌های پیرامونی باشد.
نظرسنجی
میزان رضایت شما از عملکرد بورس، در سال 1398چقدر است؟
نظری ندارم
کم
متوسط
زیاد
نظرات و گلایه ها