به مناسبت سالروز اجرای برجام؛

برجام، بدعهدی ها و وعده هایی که محقق نشد

27 دی ماه سالروز اجرای برجام است و با گذشت يك سال از اجرايي شدن برجام مي توان ارزيابي بهتري از دستاوردهاي آن داشت. در طول دوازده ماه که از عملیاتی شدن توافق هسته ای ایران با کشورهای 1+5 می گذرد برجام فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است.
خط و نشان جهانگیری برای مقامات آمریکایی؛

اگر برجام را پاره کنند ما هم آن را آتش می زنیم

معاون اول رئیس جمهور گفت: ما از موضع اقتدار می گوییم اگر برجام را پاره کنند آن را آتش می زنیم.
سرمقاله رای الیوم؛

صدای طبل جنگ زودهنگام علیه ایران به صدا درآمد!/ تهران تهدید کرد

«انتخاب تیلرسون برای وزارت خارجه و ماتیس برای وزارت دفاع توسط ترامپ بدون برنامه و بی جهت صورت نگرفته است.»
دبیر شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد:

ارائه طرح ۴ ماده‌ای ایران برای پایان بحران سوریه

دبیر شورای عالی امنیت ملی از ارائه طرح سیاسی چهار ماده ای ایران برای پایان دادن به بحران جاری در سوریه مشتمل برآتش بس فوری، اجرای اصلاحات ، شکل گیری گفتگوهای داخلی و برگزاری انتخابات فراگیر خبر داد.
ظریف در دیدار با وزیر خارجه آلبانی:

کشورهای اروپایی از رشد افراط گرایی در رنج هستند

وزیر خارجه با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی و از جمله کشورهای بالکان از رشد افراط گرایی در رنج هستند، آمادگی کشورمان را برای همکاری در زمینه مقابله با افراط گرایی و تروریسم اعلام کرد.
ابراهیم جعفری:

حامل پیام‌های شفاهی میان ایران و عربستان بوده‌ام

وزیر امور خارجۀ عراق، از میانجی‌گری این کشور در روابط ایران و عربستان خبر داد و گفت: «این اقدامات از سال گذشته ادامه دارد و من پیام‌هایی میان دو کشور رد وبدل کرده‌ام.»
عراقچی در نشست خبری:

توقعات مورد انتظار ما در حوزه بانکی و مالی برجام به وقوع نپیوست

رئیس ستاد پیگیری برجام گفت: هیچ جا در مبادلات بانکی و مالی خود در بن‌بست نیستیم و برای هر کاری راهی وجود دارد که آن را انجام خواهیم داد ولی قطعاً آن سرعتی که مد نظر داشتیم به وقوع نپیوست.
بهرام قاسمی عنوان کرد:

تیلرسون کمی با «متیس» گپ بزند/برجام قابل بازنگری نیست

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنش به اظهارات تیلرسون گزینه پیشنهادی وزارت خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه برجام قابل بازنگری نیست به وی پیشنهاد کرد در بیان مواضع خود احتیاط بیشتری کرده و با «متیس» تبادل‌نظر کند.
حصر صنعت هوایی سرانجام شکست ؛

گارانتی برجام در آسمان ایران

حصر صنعت هوایی ایران شکست و برجام، پای خود را فراتر از لغو تحریم‌های 10 ساله گذاشت و توانست محدودیت‌های فراتر از تحریم‌های هسته‌ای را هم از میان بردارد. بالاخره نخستین هواپیمای نو در آستانه یک‌سالگی برجام در تهران به زمین نشست تا پس‌از حدود 40 سال صنعت هوایی ایران شاهد چنین اتفاقی باشد.
معاون وزیر امور خارجه کویت ؛

ارسال پیام شورای همکاری خلیج فارس به ایران توسط کویت

معاون وزیر امور خارجه کویت اعلام کرد که کشورش قرار است پیامی از کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را به ایران تحویل دهد.
معاون وزارت خارجه روسیه مطرح کرد:

راهکارهای رفع تحریم را از دیپلمات های ایرانی می آموزیم

سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه و مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه گفت: کارنامه دیپلماسی سه سال گذشته ایران در رابطه با برجام و مراحل اجرای آن خلاقانه است و جز این ارزیابی عالی چیزی نمی توانم بگویم.
در اولین سالگرد اجرای برجام ؛

100 دستاورد برجام به روایت بعیدی نژاد

در اولین سالگرد اجرای برجام حمید بعیدی‌نژاد عضو هیات مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان که چند ماهی است به عنوان سفیر کشورمان در لندن فعالیت می‌کند به ۱۰۰ دستاورد مهم برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پرداخته است.
تمدید قانون تحریم‌های ایران یا قانون ایسا؛

آیا کمیسیون مشترک برجام می‌تواند چاره‌ساز باشد؟

اقدام اخیر آمریکا در تمدید قانون ایسا مورد اعتراض ایران قرار گرفته و در کمیسیون مشترک برجام، در حال پیگیری است اما اینکه این کمیسیون تا چه میزان می‌تواند مقابل نقض برجام بایستد، موضوع مهمی است.
درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی ؛

«عربستان» خارج از اجماع تسلیت‌گویان عربی به ایران

در حالی که اغلب کشورهای عربی بویژه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به ایران تسلیت گفته‌اند، عربستان تنها کشوری است که از تسلیت به ایران خودداری کرده است.
لاریجانی بعداز دیدار با همتای مالیایی:

بحران های جهان اسلام باعث تحت الشعاع قرار گرفتن فلسطین شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بحران های موجود در میان کشورهای اسلامی باعث شده است که مسئله فلسطین، تحت الشعاع قرار بگیرد.
بیانیه نشست وین؛

کمیسیون مشترک برجام تضمینهای ارائه شده آمریکا رامورد توجه قرارداد

دربیانیه کمیسیون مشترک برجام آمده:این کمیسیون تضمینهای ارائه شده آمریکامبنی بر اینکه تمدیدقانون ایسا تاثیری بر فرایند رفع تحریم هایی که ایران از آن بهره مند می شود ندارد را موردتوجه قرارداد.
غلامعلی خوشرو:

اشغالگری اسرائیل و دخالت خارجی در سوریه و یمن چشم‌انداز صلح در این مناطق را تیره و تار کرده است

نماینده دائم ایران در سازمان ملل اشغالگری رژیم صهیونیستی و دخالت خارجی علیه سوریه و یمن را مصادیق مفهوم تجاوزی خواند که در منشور ملل متحد به آن اشاره شده و گفت:‌ ادامه آن چشم‌انداز صلح را در این مناطق تیره و تار ساخته است.
ذوالنور:

نشست امروز کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ باید دو نتیجه داشته باشد

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نشست امروز کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ باید دو نتیجه در بر داشته باشد، گفت: اگر این دو نتیجه حاصل نشود، دولت باید دست به اقدام متقابل بزند.
واکنش آمریکا به ورود اورانیوم از روسیه به ایران؛

این موضوع مخالف برجام نیست.

سخنگویان وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید در واکنش به گزارش هایی درباره وارد کردن محموله اورانیوم خام از روسیه به ایران، این موضوع را دارای ممنوعیت یا مخالف برجام ندانستند.
عراقچی:

تمدید قانون آیسا نقض تعهدات برجامی آمریکاست

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با تاکید بر اینکه از دید ما تمدید قانون آیسا نقض تعهدات برجامی آمریکا است، گفت: این نقض باید به نحو موثری جبران شود.
صفحه  از ۱۱۰
نظرات و گلایه ها