سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
بشری: ایران شبیه کره شمالی نیست؛

بدقولی آمریکا در برجام بر دیدار اون-ترامپ تأثیر می‌گذارد

یک کارشناس مسائل بین‌المللی مذاکره آمریکا و کره شمالی و شباهت‌هایش با پرونده برجام را مورد بررسی قرار داده است.
چگونه از انزوی آمریکا صحبت می‌کنید؟!

چرا بعیدی‌نژاد برتداوم اشتباهاتش‌پافشاری‌می‌کند؟

تنها ساعتی پس از این اظهارنظر بعیدی نژاد مبنی بر انزوای آمریکا، رویترز از تحریم‌های جدیدی رونمایی کرد که درست مغایر گفته‌های بعیدی‌نژاد بود. مطابق با این خبر آلمان، فرانسه و انگلستان به منظور ترغیب «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای ماندن در برجام به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده‌اند تحریم‌هایی جدید علیه ایران اعمال کند. این خبرگزاری نوشت که تحریم‌های پیشنهادی سه کشور اروپایی، افراد دخیل در برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های تهران در سوریه را هدف خواهند گرفت.
بروجردی؛

اروپا توان تصمیمات مهم را ندارد

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپا همواره نشان داده است که توانمندی لازم را برای تصمیمات مهم ندارد.
در دیدار وزیر خارجه عمان؛

رئیس‌ جمهوری: ایران مصمم به توسعه همه جانبه روابط با عمان است

رئیس جمهوری در دیدار وزیر امور خارجه عمان، مناسبات و همکاری‌های دو کشور را دوستانه، برادرانه و رو به گسترش دانست و بر تلاش در راستای توسعه و تقویت بیش از پیش روابط تهران – مسقط تأکید کرد.
لاریجانی تشریح کرد؛

شرط ایران برای ادامه پایبندی به برجام

رئیس مجلس شورای اسلامی، شرط ایران برای ادامه پایبندی به برجام را تشریح کرد.
روابط تهران و مسکو؛

افق روابط تهران و مسکو در دورخیزمجدد مرد جودوکار اسلاو به سمت کرملین

در اوج جدل‌ها و کشمکش‌های این روزهای لندن و مسکو در ارتباط با مسموم شدن «سرگئی اسکریپال» افسر اطلاعاتی سابق روسیه و دخترش «یولیا» در انگلستان و ادعای مقامات لندن مبنی بر اینکه شخص ولادیمیر پوتین در این ماجرا دخالت دارد، فردا( 18 مارس) این مرد روس با اطمینان از پیروزی خود، در یکی از حوزه‌های رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری در مسکو حضور پیدا خواهد کرد و با همراهی جمعی از طرفدارانش رأی‌اش را در صندوق آرا خواهد انداخت.
برای ایجاد پیمان دوجانبه؛

نقش مهم رایزن اقتصادی در سفارتخانه‌ها چیست؟

موسوی‌‌لارگانی‌ به تشریح نقش مهم رایزن اقتصادی-بازرگانی در سفارتخانه‌ها برای ایجاد پیمان‌های دوجانبه در روابط اقتصادی پرداخت.
عباس عراقچی:

مشهود است که انتظارات مردم در مورد برجام برآورده نشد

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت:نکته‌ای که مشهود و درست هم هست این است که انتظارات اقتصادی مردم پس از برجام برآورده نشده است.
نشست آستانه ؛

جزییات نشست های کارشناسی آستانه از زبان جابری انصاری

جابری انصاری در نشست آستانه گفت: وزرای خارجه سه کشور ضامن جلسه ای برگزار کردند و ضمن تبادل نظر و گفت و گو برای نشست ها و کنفرانس آستانه به نتایج خوبی رسیدند و به زودی بیانیه ای مشترکی هم توزیع میشود.
نقوی‌حسینی :

مواضع تیلرسون نسبت به ایران و برجام باعث تغییرش شد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یکی از دلایل تغییر وزیر خارجه آمریکا را مواضع معقول‌تر او نسبت به ترامپ درباره برجام دانست و گفت: به نظر می‌رسد وزیر جدید مواضعش به ترامپ نزدیک بوده و مخالف برجام است به همین دلیل ترامپ او را به عنوان وزیر جدید انتخاب کرده تا زمینه‌های خروج از برجام را ایجاد کند.
عراقچی:

هیچ امکانی برای مذاکره مجدد یا توافق تکمیلی درباره "برجام" وجود ندارد

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص ادعاهای دولت آمریکا درباره اصلاح ایرادهای برجام گفت: به هیچ وجه امکان مذاکره مجدد نیست.
عراقچی در حاشیه نشست با کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

روند محاکمه تعرض‌کنندگان به سفارت ایران در لندن در جریان است

معاون وزیر امور خارجه گفت: دولت انگلیس تعهد کرده تا امنیت سفارت ایران را افزایش دهد؛ روند محاکمه تعرض‌کنندگان هم در جریان است.
به دنبال تعرض به سفارت ایران در انگلیس؛

عذرخواهی رسمی انگلیس از ایران

معاون سیاسی وزیرامورخارجه با اشاره به تعرض تعدادی از افراد به سفارت ایران در انگلیس در اواخر هفته گذشته اظهار کرد: دولت انگلیس در این زمینه در دو حوزه کوتاهی کرده است.
با امضای هشت سند همکاری؛

اجلاس مشترک ایران و آذربایجان پایان یافت

وزیران اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در پایان دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور، هشت سند همکاری امضا کردند که مهمترین آن به سوآپ نفتی و پروژه ریلی رشت ـ آستارا اختصاص دارد.
ظریف:

آمریکا با خروج از برجام بیش از پیش منزوی می‌شود

وزیر خارجه کشورمان گفت: اگر رئیس جمهور آمریکا از برجام خارج شود، این کشور در جامعه بین‌المللی بیش از پیش منزوی خواهد شد.
سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد:

واکنش ایران به تغییر وزیر خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه در آخرین نشست خبری خود در سال 96 در پاسخ به سوالی در مورد تغییر وزیر امور خارجه آمریکا و تاثیر آن بر برجام، تصریح کرد: این تغییرات و تحولات و آمد و شدها در هیات حاکمه آمریکا امر جدیدی نیست و ما در طول این مدت شاهد تحولات و تغییرات متعدد در هیات حاکمه کنونی آمریکا بوده‌ایم.
آمریکا و برجام؛

چگونه برجام منجر به برکناری تیلرسون شد؟

در میان مقام‌های دولت ترامپ، تاکنون مایک پمپئو بیش از همه علیه توافق هسته‌ای حرف زده و در ماه‌های اخیر هم تلاش کرد با انتشار اسناد و مدارکی از سال‌های گذشته، زمینه بیشتری برای افزایش فشارها بر ایران فراهم کند. با انتصاب پمپئو به سمت وزیر خارجه آمریکا احتمال خروج آمریکا از توافق هسته ای و در پیش گرفتن یک رویکرد ضد ایرانی در عرصه دیپلماسی بین المللی تشدید و بدون تردید، سیاست خارجی آمریکا در قابل ایران، تهاجمی تر و امنیتی تر خواهد شد.
ظریف:

اگر به عربستان تجاوز شود، ایران برای کمک به این کشور وارد عمل خواهد شد

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اگر روزی عربستان سعودی با هرگونه تجاوز خارجی مواجه شود، ایران نخستین کشور است که برای کمک به این کشور وارد عمل می شود.
قاسمی خبرداد؛

با اتریشی ها در خصوص حادثه مقابل اقامتگاه سفیر ایران در تماسیم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: با مقامات اتریشی در خصوص حادثه مقابل اقامتگاه سفیر ایران در تماس مستمر هستیم و درخواست اطلاعات دقیق تر کرده ایم.
سخنگوی وزارت خارجه :

هویت ضارب محل اقامت سفیر ایران در اتریش مشخص نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد: قرار است تا ساعاتی دیگر پلیس اتریش اطلاعات تکمیلی را در مورد حمله جوانی - که گویی دارای تابعیت اتریشی است - به محل اقامت سفیر ایران در این کشور اروپایی منتشر کند و ما از دولت اتریش خواسته‌ایم این موضوع را هرچه سریع‌تر پیگیری کند.
صفحه  از ۱۸۶
نظرات و گلایه ها