سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان:

هنوز شکایتی از دو نماینده در ماجرای «سحر خدایاری» به این هیئت نرسیده

محمد جواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت که هنوز شکایتی از دو نماینده مجلس در ماجرای سحر خدایاری به هیئت نظارت نرسیده است که در صورت ارائه شکایت ما آن را بررسی خواهیم کرد.
مطالبه شفاف‌سازی، نوعی زیاده‌خواهی!!

مردم جهان چگونه از عملکرد نمایندگان خود مطلع می‌شوند؟

برای جماعتی که فکر می‌کنند مطالبه شفاف‌سازی، نوعی زیاده‌خواهی، دخالت در امور قوه مقننه و یا هر مداخله نامشروع و غیرقانونی دیگر است و کسی حق ندارد به حیاط خلوت آنها ورود کند، لازم است نمونه‌هایی از عملکرد پارلمان‌های دنیا را احصا کنیم تا مشخص شود که قرار گرفتن تصمیمات نهاد قانون‌گذاری کشور در اتاق شیشه‌ای برای نظارت عمومی به چه معناست.
یارانه‌ انرژی آزاد شود؛

مخالفت عبدی و موافقت پزشکیان با حذف یارانه‌ نقدی اقشار پردرآمد

نزدیک به ۷۸ میلیون نفر از حدود ۸۰ میلیون جمعیت ایران یارانه نقدی می‌گیرند. مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس با حذف یارانه اقشار پردرآمد موافق است ولی عباس عبدی فعال سیاسی اصلاح طلب از مخالفان این موضوع است. با این‌حال هر دو موافق برداشته شدن یارانه انرژی یا به عبارتی آزاد شدن قیمت‌ها هستند و آن را راهکاری ضروری برای رفع تبعیض استفاده از حامل‌های انرژی، به‌ویژه سوخت می‌دانند.
سخنگوی فراکسیون حقوق شهروندی:

انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضاییه مطالبه مردمی است

عضو فراکسیون حقوق شهروندی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح انتزاع سازمان زندان ها از قوه قضاییه، مطالبه مردم و افکار عمومی جامعه برای نظارت بر امور زندان‌ها و زندانیان بوده و به لحاظ منطقی و حقوقی نیز امکانپذیر است.
عدم آشکاری تصمیمات مجلس؛

نظر سه فراکسیون سیاسی مجلس درباره طرح «شفافیت آرای نمایندگان»

شفافیت آرای نمایندگان با در نظر گرفتن شرایط کشور و حساسیت‌های موجود اکنون به مطالبه عمومی بدل شده، موضوعی که برخی وکلای ملت در پذیرش آن ان‌قلت می‌آورند.
هزینه های انتخاباتی؛

ماجرای وام یک‌روزه ۱۲۰میلیاردتومانی یک نماینده برای اقوام

"نماینده‌ای که برای ورود به مجلس میلیاردی هزینه کرد، در یک روز ۱۲۰ و چند میلیارد تومان برای چند نفر از اقوام خود وام گرفت".در نخستین گزارش از این پرونده با ۸ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این باره به گفتگو نشستیم تا ببینیم برای تبلیغات انتخاباتی چقدر هزینه کرده‌اند. در شماره دوم نیز به متوسط حقوق و دریافتی یک نماینده مجلس دهم پرداختیم تا مشخص شود یک نماینده در ۴ سال دوره نمایندگی چه‌میزان دریافتی دارد که برخی از کاندیدا‌ها تا میلیارد‌ها تومان برای کسب کرسی‌های پارلمان هزینه می‌کنند؟
لایحه تجارت ؛

متن کامل لایحه در حال تصویب در مجلس

تصویب لایحه تجارت در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته و برخی مواد آن نیز در هفته جاری تصویب شده است.
هشت نکته ای که باید در مورد هر نماینده شفاف شود؛

چرا شفاف شدن آراء نمایندگان در مجلس از نان شب هم واجب تر است؟

بارها شاهد بوده‌ایم که نمایندگان مجلس طرحی را با بیش از 150 امضاء به صحن علنی برده‌اند اما در روز رای‌گیری کمتر از 100 نفر به طرح رای داده‌اند. این یک تراژدی است که لیست امضاء کنندگان یک طرح با متن کامل آن باید انتشار عمومی پیدا نکند و بعدا مسیر رایزنی درون مجلس پیرامون آن و رای‌های نهایی منتشر نشود. در چنین شرایطی برخی از نمایندگان قدرت‌طلب خوب می‌دانند که چه فرصت‌ها و دستاوردهای همراه با فسادی را می‌توانند کسب کنند.
اکبر رنجبرزاده ؛

اعتقاد مردم درباره عملکرد قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی برخلاف نظر رئیس‌جمهور است

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور در نحوه برخورد قوه قضائیه با مفاسد در نشست سران سه قوه گفت: ما که در میان مردم هستیم، می‌شنویم که حرف مردم چیزی غیر از آن است که آقای رئیس‌جمهور می‌گوید و واقعیت این است که مردم از نحوه برخورد قوه قضائیه با مفسدین امیدوار شده‌اند.
پژمان‌فر نماینده مجلس:

به نتایج کنکور ارشد اعتراض دارم

به نتایج نهایی کنکور ارشد ۹۸ و عدم اجرای صحیح قانون اعتراض دارم، وزارت علوم باید حقوق تضییع شده دانشجویان را همین امسال جبران کند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی:

بیان مطالبه با لحن توهین‌آمیز از طرف کسی که منبر می‌رود، جای انتقاد دارد

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره انتقاد پناهیان از مجلس گفت: نحوه بیان مطالبه با این لحن توهین آمیز جای انتقاد دارد؛ به خصوص از طرف کسی که منبر می‌رود، روحانی است و کسوتی را به تن دارد که باید مروج اخلاق باشد.
جمالی‌نوبندگانی :

مجلس دهم اراده‌ای برای اصلاح قانون انتخابات ندارد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اراده‌ای برای قانونی کردن روند انتخابات و حل و فصل معضلات انتخاباتی در مجلس دهم وجود نداشت وگرنه باید از سال دوم یا سوم به صورت جدی وارد اصلاح قانون می‌شد.
مگر مردم نامحرم اند؟

چرا طرح شفافیت آرای نمایندگان در مجلس رای نمی آورد؟

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:با تاکید بر لزوم شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: سال‌ها است که ما به دنبال تصویب طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس هستیم ولی 2 بار این طرح در صحن علنی رای لازم را نیاورده است.
تاجگردون، کمیسیون برنامه، بودجه:

مجلس دهم «آقا» ندارد/عارف اصلا لابی کردن بلد نیست

غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید مجلس فعلی دستپخت شورای نگهبان در ردصلاحیت کاندیداهای اصلاح طلب است.
ارائه طرح های نمایشی در مجلس؛

طرح تعدادی از نمایندگان برای شکایت علیه هالیوود!

تنها زمانی که امثال عباس کیا رستمی و اصغر فرهادی بتوانند در بزرگ‌ترین جشنواره‌های فیلم سینمایی جهان در قله افتخارات قرار بگیرند و متعاقبا فیلم‌های ایرانی در آمریکا و دیگر کشورهای جهان بر روی پرده سینما برود، می‌توانیم بگوییم کاری انجام داده‌ایم؛ نه اینکه با ارائه طرحی بی‌نتیجه و فاقد کارایی هزینه‌ای گزاف و بیهوده بر دولت و مجلس تحمیل شود. بهتر است به جای ارائه چنین طرح‌هایی، رسیدگی به مشکلات شهروندان ایرانی و حل مسائل کشور در دستور کار مجلس قرار گیرد.
منتشر شد؛

گزارش عملکرد نمایندگان مجلس (مرداد ماه 1398)

گزارش عملکرد نمایندگان مجلس شامل «میزان مشارکت در رای‎گیری‎ها» و «حضور و غیاب»، مرتبط با مرداد ماه در قالب اکسل منتشر شد.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی خبر داد:

پیشنهاد "لاریجانی" به متقاضیان استیضاح "حجتی"

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی از پیشنهاد «لاریجانی» به متقاضیان استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد.
رئیس کمیسیون آموزش خبر داد؛

195 نفر از نمایندگان طرح شفافیت آرا را امضا کردند و فقط ۵۰ نفر به آن رأی دادند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه 195 نفر از نمایندگان طرح شفافیت آرا را امضا کردند و فقط 50 نفر به آن رأی دادند، گفت: بعید می‌دانم در این مجلس طرح‌هایی مثل طرح شفافیت آرای نمایندگان با قید 2 فوریت رأی بیاورد.
اسدالله عباسی مطرح کرد؛

سرنوشت طرح شفافیت آراء نمایندگان از زبان سخنگوی مجلس

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی آخرین روند بررسی طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس در پارلمان را تشریح کرد.
نماینده مجلس ششم:

مقایسه مجلس ششم با مجلس دهم اساسا اشتباه است

نماینده مجلس ششم گفت: مقایسه دو مجلس ششم و دهم اساسا اشتباه است، چراکه در یک مجلس اصلاح‌طلبان در اکثریت بودند و در این مجلس اصلاح‌طلبان یک اقلیت پرتعداد هستند.
صفحه  از ۱۸۲
نظرات و گلایه ها