سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در صحن علنی مجلس بررسی شد؛

کلیات طرح کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تصویب شد

وکلای ملت با کلیات طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها موافقت کردند و آن را به کمیسیون اصلی برای رسیدگی بیشتر ارجاع دادند.
قاسمی مطرح کرد؛

آزادی مرزبانان ربوده شده، اولین آزمون «عمران‌خان» در مناسبات ایران و پاکستان

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه انتظار داریم دولت جدید پاکستان در اولین حادثه‌ای که دوران جدید نخست‌وزیری عمران خان در مناسبات میان ایران و پاکستان اتفاق افتاده است، سرفراز از این آزمون بیرون بیاید و اقدامات مثبتی نسبت به همسایه خوبشان، ایران انجام دهند، ابراز داشت: امیدواریم رایزنی‌ها و همکاری‌های طرف‌های ایرانی با طرف پاکستانی به نتایجی مطلوب در اولین فرصت ممکن نائل شود چراکه همه بخش‌ها در ایران در تلاش هستند سربازان ربوده شده به آغوش خانواده‌هایشان برگردند.
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس؛

مجلس فقط موظف به رفع ایرادات شورای نگهبان است

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: نظرات هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لوایح پالرمو و اصلاح قانون مبارزه با پولشویی شرح کشافی است که در چهارچوب قانون و قانونگذاری نمی گنجد و مجلس فقط موظف است ایرادات شورای نگهبان را رفع کند.
در جریان طرح سوال از اردکانیان؛

مجلس به وزیر نیرو کارت زرد داد

وکلای‌ملت از پاسخ‌های وزیر نیرو درباره مشکلات حق‌آبه کشاورزان قانع نشدند و به او کارت زرد دادند.
شفافیت آرای نمایندگان؛

فوتبال مهم‌تر است یا مجلس؟

دو شبکه تلویزیونی در ایران به ورزش می‌پردازند. برنامه «نود» پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون هم به کنکاش در فوتبال و شفاف‌سازی همه ابعاد آن، اختصاص دارد.شفاف‌سازی نه فقط در فوتبال بلکه برای کل کشور ضرورت دارد و یکی از جاهایی که باید شفاف شود مجلس شورای اسلامی است. شما به احتمال قریب به یقین با من هم‌عقیده هستید که مجلس مهم‌تر از لیگ فوتبال است و بنابراین شفاف‌سازی در امور مجلس (و البته سایر ارکان حکومت) مهم‌تر از شفاف‌سازی در فوتبال است. بیایید مجلس و فوتبال را مقایسه کنیم و به چند نتیجه برسیم.
قاضی زاده:

مجازات مدیران بازنشسته‌ای که ترک پست نکنند، «حبس» است

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: مدیران بازنشسته‌ای که در فرصت قانونی پست های مدیریتی را ترک نکنند مجازات حبس در انتظارشان است.
شفافیت کدر؛

شفافیت آرای نمایندگان؛ بیم‌ها و امیدها

اهمیت «شفافیت آرای نمایندگان» زمانی مشخص می‌شود که رییس مجلس شورای اسلامی برای رای‌گیری در موضوعات مختلف در مجلس به کرات از نمایندگان درخواست می‌کند که در رای‌گیری شرکت کنید، هرچند که این مورد الزام قانونی ندارد و مستوجب مواخذه نمایندگان نمی‌شود اما مردم به این دلیل در انتخابات شرکت می‌کنند که بتوانند به طور غیر مستقیم در قانون‌گذاری کشور مشارکت داشته باشند درنتیجه توقع دارند که موکلانشان در رای‌گیری‌های مجلس شرکت کرده و نسبت به مسائل کشور بی‌اهمیت نباشند.
حواشی این روزهای مجلس؛

ماجرای خط‌ونشان‌هایی که به بادی بندند

وقتی مخالفان، لیست روی لیست رای نمایندگان به لایحه الحاق به کنوانسیون بین المللی منع تامین مالی تروریسم را منتشر می‌کنند نمی‌توان این تصور را داشت که تنها صداقت است که حرف اول را می‌زند و هیچ هدفی در پس آن وجود ندارد.هرچند چندین روز است که پرونده لایحه CFT در مجلس بسته شده است توپ به زمین شورای نگهبان افتاده اما حرف و حدیث ها درباره جلسه داغ مجلس ادامه دارد. اگر تا پیش از جلسه بحث پیامک ها و تهدید نمایندگان نقل محافل بود این روزها اینکه کدام نماینده رای مثبت داده است و کدام نماینده رای منفی بازاری پر رونق پیدا کرده است و مخالفان همچنان در تب و تاب این شکست پارلمانی دنبال مقصر می گردند. اما ماجرای رای ها چیست؟
میرزایی‌نیکو :

مخالفان FATF سعی نکنند با هوچی‌گری و فشار، نظر خود را تحمیل کنند

قاسم میرزایی‌نیکو ، با اشاره به تلاش عده‌ای برای برگزاری تجمعاتی در مخالفت با پیوستن به FATF عنوان کرد: من که در کمیسیون ماده ۱۰ حضور دارم و تاجایی که می‌دانم مجوزی برای برگزاری چنین تجمعی صادر نشده است
در مصاحبه با احمد مازنی؛

از سلفی گرفتن با موگرینی در مجلس تا عکس انداختن با تتلو

از سلفی گرفتن با موگرینی در مجلس تا عکس انداختن با تتلو روی آنتن زنده تلویزیون
کواکبیان عضو فراکسیون امید:

توافق پشت پرده نوبخت و لاریجانی بر سر برنامه ششم توسعه

کواکبیان درپاسخ به این سوال"آیا با انتقادهایی که به عملکرد شریعتمداری در وزارت صمت مطرح می شود او گزینه مناسبی برای وزارت کار است و چرا رئیس جمهور مُصر است از او در کابینه استفاده کند؟"، اظهارداشت: نظر شخصی من این است که اگر دولت قصد استفاده از این گزینه را دارد باید در همین حوزه(صنعت و تجارت) فعالیت کند از این رو استیضاح شود و به سوالات نمایندگان مجلس پاسخ دهد. اگر مبانی منطقی برای استیضاح وجود داشته باشد و رای نیاورد دیگر نمی توان او را معرفی کرد اما اگر استیضاح رای نیاورد می تواند با قدرت بیشتری ادامه دهد چرا که می گوید، من را استیضاح کردند ولی باز هم به من رای اعتماد داده شد.
موسوی تشریح کرد؛

طرح نمایندگان برای مجازات مدیران نهادهای شفافیت‌گریز

نماینده مردم تهران در مجلس در تشریح طرح تشدید مجازات عدم شفافیت صورت‌های مالی گفت: طبق این طرح، مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه شرکت‌های تابعه و وابسته آنها که قانوناً مجوز فعالیت اقتصادی را دارند، می‌توانند در بازار تولید کالا و خدمات فعالیت داشته باشند مگر آنکه فعالیت آنها موجب اخلال در رقابت شود. این نهادها و مؤسسات موظفند گزارش مجموع مالکیت مستقیم و غیرمستقیم کلیه شرکت‌های تابعه و وابسته خود را در هر بازار تولید کالا و خدمات هر شش ماه یک بار به شورای رقابت ارسال کنند و همچنین تمامی این نهادها ملزم به انتشار عمومی صورت‌های مالی هستند که در صورت تخطی و عدم ارائه، اعضای هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت‌ها و موسسات به پنج سال محرومیت از عضویت در هیات مدیره شرکت‌ها (اعم از دولتی، نیمه دولتی و خصوصی) محکوم خواهند شد.
حقوق دریافتی نمایندگان ؛

حقوق و مزایای نمایندگان چقدر است؟

حقوق و مزایای نمایندگان چقدر است؟
نماینده مجلس:

پس از خرابکاری هدفمندی یارانه‌ها دومین خرابکاری طرح تحول سلامت است

نماینده مردم در مجلس گفت: طرح تحول سلامت بار سنگین مالی به نظام وارد کرده است زیرا این طرح بدون مطالعه و اصول کارشناسی شده اجرا شده است و این در حالی است که طرح تحول سلامت به‌طور کامل بیمه ها را بر زمین زده است.
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس :

نمایندگان مجلس ماهانه چقدر حقوق می گیرند؟

به طور متوسط هر نماینده ماهی ۲۰ تا ۲۵ میلیون برای خود و هزینه دفاتر دریافتی دارد، هر نماینده در هر دوره که وارد مجلس شود اگر تقاضای وام ضروری یا مسکن کند مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان وام بدون سود به وی تعلق می گیرد. در صورت تقاضا و موافقت رئیس مجلس به این وام از ۳۰ تا ۵۰ میلیون اضافه می گردد.
سوال از رییس جمهور؛

افشاگری نقوی از شام نوبخت به نمایندگان

نقوی حسینی از شام نوبخت به نمایندگان برای پس گرفتن سوال از رییس جمهور افشاگری کرد.
شفافیت، شاید وقتی دیگر؛

بهـارسـتـان مردود آزمون شفافیت

اسامی بخشی از نمایندگان مخالف CFT به شکل غیر رسمی شفاف شد، بررسی ها نشان می‌دهند هسته سخت شکل‌دهنده این جمع همان موافقان طرح شفافیت آرای نمایندگان است.
تشکیل فراکسیون های جدید؛

2 فراکسیون جدید در مجلس اعلام موجودیت کردند

فراکسیون های حمایت از کودک و نوجوان و پاسخگو در مجلس شورای اسلامی تشکیل و اعضای هیات رئیسه آن مشخص شدند.
طرح شفافیت آرا ؛

شفافیت آرا نمایندگان با عبور از ملاحظات جناحی

شفافیت آرا نمایندگان طرحی است که به باور کارشناسان زمینه را برای پاسخگویی، مسئولیت پذیری و بهبود فرآیند قانونگذاری و کیفیت قوانین در مجلس فراهم می کند اما برخی تقابل ها، ملاحظات و واهمه های سیاسی و جناحی مانع از رویکرد صریح نمایندگان نسبت به آن شده است.
آنالیز رای نمایندگان؛

این نمایندگان به لایحه جنجالی FATF رای مثبت دادند؟ + گرایش فراکسیونی

خبرگزاری تسنیم روز گذشته اسامی ۹۶ نماینده‌ای که به یکی از لوایح جنجالی FATF رای مخالف داده بودند را منتشر کرد؛ پس از آنالیز رای نمایندگان مشخص شد که ۱۶۴ تن از آنها رای‌شان هنوز شفاف نشده؛ با اسامی و گرایش سیاسی این افراد آشنا شوید.
صفحه  از ۱۳۸
نظرات و گلایه ها