سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در نقد اندیشه ها؛

آیفون، تنباکو و باقیِ قضایا!

در اخبار آمده است که ‏مجلس شورای اسلامی طرحی ۲فوریتی دارد جهت تحریم خرید آیفون در کشورهای اسلامی!
تصویب برجام ؛

توضیحات زاکانی درباره مجلس یک نفره لاریجانی...

زاکانی در برنامه شب گذشته اختیاریه: مجلس ما مجلس یک نفره است. لاریجانی از قبل تصمیم به تصویب برجام گرفته بود.
علیرضا محجوب عنوان کرد؛

با اصلاح قانون انتخابات مجلس 30 درصد از نمایندگان فعلی نمی‌توانند کاندیدا شوند

علیرضا محجوب، نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نمایندگانی که سه دوره متوالی نماینده بودند، دیگر نمی‌توانند کاندیدا شوند که با این مصوبه 35 نفر از نمایندگان فعلی نمی‌توانند برای دور بعد کاندیدا شوند. با مصوبه اخیر مجلس مبنی بر داشتن مدرک فوق لیسانس برای کاندیداتوری مجلس هم حدود 20 تا 25 نفر از نمایندگان فعلی نمی‌توانند برای انتخابات مجلس یازدهم کاندیدا شوند.
نماینده مجلس اظهار داشت؛

تحریم سپاه ربطی به موضوع FATF ندارد

علیرضا رحیمی اظهار کرد: این‌که برخی تحلیلگران بخواهند تصمیم اخیر آمریکا مبنی بر قراردادن نام سپاه در گروه‌های تروریستی را با رسیدگی به کنوانسیون‌های CFT و پالرمو مرتبط کنند نوعی اشتباه در برداشت است و نشان می‌دهد فاصله زیادی با واقعیت دارند؛ چرا که حرکت غیرمنطقی آمریکا قاعدتا ارتباطی با موضوع FATF ندارد.
نقوی‌حسینی عنوان کرد؛

دولت باید قانون اقدام متقابل در برجام را اجرا کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مدت‌هاست که از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد و از آنجایی که اروپایی‌ها هم اقدامی برای حفظ برجام نمی‌کنند، دولت باید قانون اقدام متقابل در برجام را اجرا کند.وی با اشاره به اینکه اروپایی‌ها تعهد داده بودند که برای ادامه برجام خسارات خروج آمریکا را جبران می‌کنند، ادامه داد: اروپایی‌ها طی ماه‌های گذشته صرفاً یکسری بسته پیشنهادی کلی ارائه کردند که به هیچ وجه خسارت‌های خروج آمریکا از برجام را جبران نمی‌کند و کافی نیست.
اخطار شدیداللحن نمایندگان به روحانی؛

هزینه ابقای پوری حسینی برای دولت چیست؟

چهل و سه تن از نمایندگان مجلس در نامه‌ای شدیداللحن خطاب به رییس جمهور و معاون اول خواستار برکناری پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی شدند.
منتشر شد؛

متن کامل گزارش نظارتی مجلس از رفع موانع تولید

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در حوزه بازارهای مالی منتشر شد.
تحریم شرکت آمریکایی اپل؛

طرح دو فوریتی مجلس برای تحریم شرکت اپل

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد طرحی دو فوریتی خواستار تحریم شرکت آمریکایی اپل شدند.
بگويند پول انتخابات از كجا مي‌آيد؛

نحوه تأمین منابع مالی فعالیت‌های انتخاباتی مشخص شد

چقدر پول براي راهي بهارستان‌شدن صرف مي‌شود؟ اين سؤال امروز نيست؛ سؤالي است که حداقل چهار سال قبل به شکل جدي مطرح شد؛ وقتي که وزير کشور از پول‌هاي کثيفي گفت که از قاچاق مواد مخدر وارد انتخابات مي‌شود. از همان زمان هم بود که دولت سعي کرد لايحه نظارت بر منابع مالي را تهيه کند و به انتخابات مجلس دهم برساند؛ يعني سال 94.
من نبودم !!!

واکنش ذوالقدر به عکس جنجالی‌اش در مجلس

روز گذشته عکسی جنجالی و پرحاشیه از از حجت الاسلام مصطفی ذوالقدر در مجلس منتشر شد که در آن پاهایش رو میز نمایندگان دراز کرده بود و مشغول بازی با موبایل بود.
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

تصویب طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در کمیسیون آموزش مجلس

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

قوانین موازی و به درد نخور از سوی مجلس تصویب می شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: گاهی قانون های موازی و به درد نخور از سوی مجلس شورای اسلامی تصویب می شود، افزود: متاسفانه هیچ نظارتی بر اجرای قانون نمی شود.
طرح و ایده‌های متعدد نمایندگان با مهر اقدام علیه آمریکا!!!

گرایش خاص مجلس به تعدد طرح ها در حوزه سیاست خارجی

مجلس این روزها به جد به‌دنبال اثر‌گذاری و فعالیت در حوزه سیاست خارجی است؛ به همین دلیل طرح و ایده‌های متعدد نمایندگان با مهر اقدام علیه آمریکا یکی بعد از دیگری خبرساز می‌شوند. طرح دو فوریتی مقابله با آمریکا در حمایت از سپاه پاسداران، طرح سه فوریتی اقدام متقابل با آمریکا در حمایت از سپاه پاسداران، طرح تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران و طرح تشکیل فراکسیون مقابله با تحریم‌ها در مجلس 4طرحی هستند که نمایندگان با به جریان انداختن آنها پویایی مجلس در حوزه سیاست خارجی را دنبال می‌کنند.
نماینده اهر:

صداوسیما به جای حذف برنامه ۹۰ اشکالات را رفع می‌کرد

نماینده مردم اهر در مجلس گفت: گلایه فرهنگیان در دیدار با نمایندگان مجلس درخصوص حق الزحمه و اضافه تدریس است، مطالبات این عزیزان باید همانند سایر دستگاه‌ها پرداخت شود.
گزارش کامل از جلسه امروز دولت و مجلس؛

نمایندگان و وزرا درباره سیل چه گفتند؟

مجلس شورای اسلامی امروز به‌منظور بررسی اقدامات دولت و دستگاه‌های امدادرسان در مناطق سیل‌زده جلسه علنی تشکیل داد که در گزارشی به همه آنچه در این جلسه مطرح شده است، پرداخته‌ایم.
پاسخ محمد جواد کولیوند؛

مقامات برای حضور در انتخابات مجلس باید تا چه زمانی استعفا دهند؟

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس آخرین فرصت مقاماتی که قصد شرکت در انتخابات مجلس را دارند را اعلام کرد.
مقابله با اقدام آمریکا ؛

طرح مجلس برای تقویت سپاه چقدر کارائی دارد؟

نجفی‌خوشرودی گفت: هر گونه تصمیمی که قرار باشد در ایران برای مقابله با آمریکایی‌ها گرفته شود باید متناسب با منافع و ملاحظات جمهوری اسلامی ایران باشد و این موضوع در سطوح اصلی تصمیم‌گیری یعنی شورای عالی امنیت ملی قابل بررسی و پیگیری است.
احمد علیرضابیگی د:

وزیر اقتصاد می‌گوید از پس رییس سازمان خصوصی‌سازی برنمی‌آیم

علیرضابیگی با اشاره به تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی می‌گوید: وضعیت ناسالم مدیریتی در سازمان خصوصی‌سازی در زمان مدیریت پوری‌حسینی تشدید شده و او کارنامه بسیار ضعیفی را از خود به جای گذاشت.
در پی تحریم های یکطرفه از سمت آمریکا؛

طرح ۵۲ نماینده مجلس برای تنبیه کشورهای همکار آمریکا

نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرحی را برای تنبیه کشورهای همکار آمریکا در اعمال تحریم‌ها علیه ایران تدوین کردند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس :

۳ راهکار مجلس پیشِ‌روی دولت برای توزیع کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰تومانی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر نحوه عرضه کالای اساسی وارداتی با ارز ۴۲۰۰تومانی ضعف نظارت مشهود بود، گفت: مجلس سه راهکار مختلف برای توزیع ۱۴میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی پیشِ‌روی دولت قرار داده است.
صفحه  از ۱۵۹
نظرات و گلایه ها