سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رقابت نزدیک عارف با لاریجانی؛

برنامه‌ریزی امیدی‌ها برای میدان‌داری مجلس

رقابت نزدیک عارف با لاریجانی؛ تصدی ریاست کمیسیون آموزش و حالا تغییر در ترکیب هیأت رئیسه فراکسیون امید، نشانه‌هایی از احیای نقش امید در مجلس است.
دستور کار جلسات هفته آینده مجلس ؛

دستور کار جلسات علنی ۳ تا ۶ تیر ماه مجلس

تقاضای عده‌ای از نمایندگان در خصوص تشکیل کمیسیون ویژه بررسی لایحه کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم در جلسات علنی هفته آینده مجلس بررسی می‌شود
پروانه سلحشوری تشریح کرد؛

ورود زنان به مجلس سهمیه‌بندی می‌شود؟

رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: این فراکسیون در حال تدوین طرحی برای اختصاص سهمیه ورود نمایندگان زن به مجلس است.
عزیزی در نطق میان دستور ؛

اگر خداوند احمدی‌نژاد را نمی‌‌آفرید امروز مشکلات کشور را به گردن چه کسی می‌انداختیم

نماینده مردم ابهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از انداختن مشکلات به گردن دیگران بپرهیزیم، گفت: نمایندگان و جناب آقای رئیس‌جمهور اگر خداوند احمدی‌نژاد را نمی‌آفرید مشکلات کشور را به گردن چه کسی می‌انداختیم. از انداختن مشکلات به گردن دیگران بپرهیزیم
یک نماینده پیشین مجلس:

نمایندگان با استفاده از حق تحقیق و تفحص به عاملین ارسال پیامک‌ها برسند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت:‌ نمایندگان از حق تحقیق و تفحص خود استفاده کنند تا به عاملین ارسال پیامک‌های تهدیدآمیز دست پیدا کنند، کمیسیون امنیت ملی نیز می‌تواند پیگیر عاملین ارسال این پیامک‌ها شود.
دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان مجلس؛

استدلال رهبر انقلاب برای اهمیت حضور به موقع نمایندگان در صحن علنی و کمیسیون‌ها چه بود؟

یک نماینده مجلس شورای اسلامی درباره دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان مجلس گفت: توصیه‌های ایشان نشان از این دارد که به خوبی وظایف مجلس را زیر نظر دارند.
لاریجانی:

CFT را پس از اخذ نظر رهبری، در مجلس پیگیری می‌کنیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که «با توجه به بیانات مقام معظم رهبری موضوع لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) منتفی است»، گفت: باید قانون جدیدی برای مقابله با تامین مالی تروریسم وضع شود که در آن ضمن در نظر گرفتن قانون موجود درباره مقابله با تروریسم، موارد مندرج در این کنوانسیون نیز لحاظ شود.
در جلسه علنی امروز مجلس صورت گرفت؛

موافقت مجلس با فوریت «ارتقای شفافیت مالی نهادهای عمومی غیردولتی»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرحی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی، نهادهای غیردولتی که صورت های مالی خود را منتشر نکنند، مجازات می شوند.
علیرضا سلیمی ،نماینده محلات عنوان کرد؛

افشای رانت ۱۱۰ میلیاردی در مجلس/ با دلار ۴۲۰۰ تومانی ده‌ها بابک زنجانی به وجود آمد!

نماینده مردم محلات گفت: اعطای دلار ۴۲۰۰ تومانی به افرادی خاص باعث به وجود آ‌مدن ده‌ها بابک زنجانی شده است.
سلحشوری عنوان کرد؛

عوامل پخش تلویزیون ایران، مراکشی بودند!/ قدرت اصلی در دست یک عده خاص قرار دارد/ تهدید و تخریب می‌شویم

پروانه سلحشوری، که به دلیل فشارها و تخریب‌ها حتی با هزینه شخصی خود نیز حاضر به سفر به روسیه برای دیدن بازی‌های جام جهانی نشد، بر این عقیده است که زمانی که هنوز اجازه ورود بانوان به ورزشگاه‌ها داده نمی‌شود ،طبیعی است که اجازه پخش بازی‌های جهانی در این فضا را برای خانواده‌ها هم ندهند و متاسفانه برخی از باهم بودن مردم هراس دارند.
تفکیک وزارت خانه صنعت، معدن، تجارت منتفی شد؛

مخالفت مجلس با فوریت رسیدگی به لایحه تفکیک ساختار دولت

در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی طرح درخواست در اولویت قرار گرفتن رسیدگی به لایحه تفکیک ساختار دولت که به امضای 50 نماینده رسیده بود مطرح شد اما از 230 نماینده حاضر در جلسه فقط 103 رای موافق، 90 مخالف و شش رای ممتنع به دست آورد.
طیبه سیاوشی نماینده مجلس:

تماشای فوتبال در استادیوم آزادی همچنان در ابهام/ گفته‌اند تماشای تفکیک شده بازی‌ اشکالی ندارد

طیبه سیاووشی نماینده مردم تهران در حساب توییتری خود نوشت: مخالفت‌ها با تماشای خانوادگی مسابقه ایران و اسپانیا (جام جهانی) در استادیوم 12 هزارنفری آزادی کماکان پابرجا است.
محمدجواد ابطحی:

هیتلر بدبود،اماکار‌های قابل توجهی کرد

ابطحی گفت: من معتقدم می‌شود اقدامات خوبی داشت. ما هیتلر را آدم بدی می‌دانیم. اصلا هیتلر یک آدم جانی! اما اقداماتی که در حدود سال ۱۹۳۴ و سال‌های پیش از جنگ جهانی دوم در حوزه اقتصادی آلمان داشت، بسیار قابل‌توجه است. هیتلر دقیقا چنین کاری کرد. هیتلر «جبهه ملی کار» را ایجاد کرد و به این وسیله، مشکل اشتغال را در کشورش مرتفع کرد. به همین دلیل هم ملت آلمان او را دوست داشتند. پس می‌شود با نگاه به درون نیز کار کرد و دولت باید چنین کند.
اجلاسیه سوم دهمین دوره مجلس؛

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس مشخص شد + اسامی

پس از مشخص شدن اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های انرژی، اقتصادی، بهداشت و درمان، برنامه، بودجه و محاسبات، شوراها، حقوقی و قضایی و عمران طی روزهای گذشته، امروز نیز اعضای تعداد دیگری از کمیسیون‌ها برای اجلاسیه سوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اننخاب شدند.
انتخابات هیات رییسه مجلس؛

عارف رییس کمیسیون آموزش مجلس شد

در جریان انتخابات هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، محمدرضا عارف به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب شد.
نظارت نمایندگانِ مجلس بر دولت؛

نمایندگان مجلس و وظیفه نظارتی

یکی از وظایفِ نظارتی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، تذکر است که می تواند در هر موردی بصورت کتبی یا شفاهی نسبت به رییس جمهور و یا یکی از وزرا مطرح شود. در حقیقت تذکر نوعی پیگیری و نظارت نمایندگانِ مجلس بر دولت است و از جهاتی می تواند از پتانسیل مطلوبی برای پاسخگویی مسئولین برخوردار باشد.
رنجبرزاده:

جلسه مجلس برای بررسی علت گرانی خودرو لغو شد

عضو هیأت رئیسه مجلس با اعلام اینکه جلسه مجلس برای بررسی علت گرانی خودرو لغو شد، گفت: این جلسه قرار بود فردا برگزار شود اما به دلیل آماده نبودن گزارش مرکز پژوهش‌ها درباره علت گرانی خودرو، لغو و به هفته آتی موکول شد.
گفت‌وگو با یکی از ارسال کنندگان پیامک تهدیدآمیز به نمایندگان:

امیدوارم تا دو ماه دیگر دولت و مجلس ساقط شود/ در تلگرام هماهنگ شدیم

یکی از افرادی که جزو ارسال‌کنندگان پیامک به نمایندگان بوده، با اشاره به زمان دو ماهه مسکوت ماندن طرح مقابله با تامین مالی ترورسیم می‌گوید: امیدوارم تا دو ماه دیگر دولت و مجلس ساقط شود.
علیرضا رحیمی عنوان کرد؛

مخالفان اطلاعی از ابعاد حقوقی «اف ای تی اف» ندارند

ماهیت حقوقی FATF را نمی‌دانند؛ این خلاصه سخنان علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس درباره حملات هفته‌ اخیر به لوایح چهارگانه دولت و موضوع FATF است. حملاتی که البته تا اینجا موفق بودند و منجر به مسکوت ماندن دوماهه لایحه CFT یا همان الحاق به کنوانسیون منع تأمین مالی تروریسم شدند. این اتفاق زیر سایه بمباران شدید پیامکی نمایندگان انجام شد که آمار آن بین 600 تا هزار پیامک برای هر نماینده عنوان شده است. حالا علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با «ایران» توضیح می‌دهد که استدلال متن این پیامک‌ها دقیقاً مشابه استدلال نمایندگان مخالف FATF بوده که این نشان از یک هماهنگی بین آنها می‌دهد. خصوصاً اینکه هر دوی این استدلال‌ها دچار اشتباهاتی حتی ابتدایی شده بودند که بین دو طیف نمایندگان داخل مجلس و مخالفان بیرون مجلس مشترک بوده.
عبدالله ناصری:

علی لاریجانی از نامزدی برای انتخابات 1400 پشیمان شده است/ لاریجانی مانند رئیسی و قالیباف ریسک نمی‌کند

در انتخابات هیات رئیسه مجلس وزیر احمدی‌نژاد به نفع آقای لاریجانی کنار می‌رود تا او بتواند رئیس مجلس شود. این اتفاق در 1400 هم اگر لاریجانی بخواهد نامزد ریاست‌جمهوری بشود خواهد افتاد و بدون تردید او به رأی سازمانی جبهه پایداری و طرفداران احمدی‌نژاد نیازمند است.
صفحه  از ۱۱۹
نظرات و گلایه ها