سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
در نشست خبری سخنگوی دولت مطرح شد؛

اتهام زنی به ایران در خصوص آرامکو،شرایط مذاکره با امریکا و ورود زنان به استادیوم و حل بحران یمن

ربیعی درباره حذف یارانه دهک های بالا اظهار کرد: برای تکمیل پایگاه های اطلاعاتی دستوری صادر شده و روز به روز وضعیت آن بهتر می‌شود. مجلس نیز دستور داده بود که سه دهک را حذف کنیم و این یعنی نزدیک به سی میلیون نفر که با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم ها این تصمیم در حال حاضر کمی دشوار است، اما آنچه درباره حذف افراد ثروتمند مطرح است حتما اجرا می‌شود...
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی:

فساد و اختلاس در اثر ضعف دولت پدید آمده است

بادامچیان گفت: اقدامات قضایی که بگیر و ببند نیست، اجرای قانون رسمی و احیای حقوق است. اقدامات قضایی بازدارنده و پیشگیری کننده در برابر ارتکاب جرائم و فساد و اختلاس است.
تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی؛

افزایش اختیارات سازمان تعزیرات

علی ربیعی سخنگوی دولت از تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای افزایش اختیارات سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد.
نقشه راه دو سال پایانی؛

رویکرد دولت روحانی برای پدیده سندروم دو سال پایانی دولت

دیگر در ایران خیلی‌ها باور دارند که کارکرد دولت‌ها در دو سال پایانی عمرشان فرق دارد. شاید هم بتوان اسمش را گذاشت «سندروم دو سال پایانی» سال‌هایی که دولت‌ها زیر بار بیشترین فشارها هم از سوی حامیان و هم از سوی منتقدان و رقبا قرار می‌گیرند. در خصوص بحث جانشینی دولت به نظر می‌رسد به شکل طبیعی نگرانی‌هایی در پاستور وجود داشته باشد اما هیچ نشانه‌ای از تلاش برای ساخت یک آلترناتیو در این بازی دیده نمی‌شود.
مهره اصلی عدم ورود زنان به استادیوم؛

محمود واعظی:تا سلطانی‌فر نتواند فضای سکو‌ها را مناسب کند، ورود زنان به مصلحت نیست

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: وزیر ورزش مامور شد تا با لیدرهای تیم های ورزشی صحبت کند تا فضا از نظر اخلاقی برای حضور زنان فراهم و علاوه بر این جای مناسبی برای ورود خانم‌ها، دستشویی و نشستن آنها آماده شود. اگر فضا در ورزشگاه اخلاقی و درست باشد از نظر ما حضور زنان در ورزشگاه‌ها منعی ندارد.
علی ربیعی، سخنگوی دولت؛

اعتقاد به حضور زنان برای کسب جایگاه‌های اجتماعی را داریم

سخنگوی دولت درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها بیان کرد: اعتقاد به یک گام به پیش؛ یک گام به پُشت نداریم و اعتقاد به حضور زنان برای کسب جایگاه‌های اجتماعی را داریم.
رئیس جمهور:

آمریکا باید بفهمد جنگ‌طلبی سودی ندارد

رئیس جمهور تأکید کرد: آمریکا باید بفهمد که جنگ‌طلبی و جنگ‌طلبان سودی ندارد و باید جنگ‌طلبان را کنار گذاشته و سیاست‌های جنگ‌طلبی و فشار حداکثری را رها کند. روحانی گفت: منطق جمهوری اسلامی ایران استفاده از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای است و در برجام نیز منطق ما تعهد در برابر تعهد است، اگر آنها به تعهد خود عمل کنند ما نیز عمل می‌کنیم و اگر آن را ناقص عمل کنند ما نیز چنین خواهیم کرد.
حسینعلی امیری :

طرح موضوع استیضاخ وزرا عجیب و غریب نیست

حسینعلی امیری درباره این که مدت‌ها از استیضاح وزرا خبری نبود اما به یک باره نمایندگان مسئله استیضاح چند وزیر را مطرح می‌کنند، آیا این دست اقدامات به دلیل نزدیکی انتخابات نیست، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی حق سوال، تحقیق و تفحص دارند و این کارها جزء وظایف ذاتی آنان است بنابراین اگر جایی صحبت از استیضاح می‌شود، اتفاق عجیب و غریبی برای ما نیست.
محمود الفت :

101 وعده سیاسی رئیس جمهور محقق نشده است

الفت فرهنگ رفاه طلبی مسئولان را به عنوان بزرگترین مشکلی که کشور با آن مواجه است، دانست و گفت: فرهنگ رفاه طلبی و رسیدن به ثروت که پس از پایان جنگ تحمیلی در میان مسئولان رواج پیدا کرد، با کم توجهی سایرین به عنوان یک فرهنگ جاافتاد که یکی از وعده های رئیس جمهور مبارزه با اشرافی گری مسئولان بود که محقق نشد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور:

84 لایحه دولت در مجلس است که قطعا این مجلس نمی‌تواند به همه آنها رسیدگی کند

«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رئیس جمهور، در خصوص «لایحه شفافیت» گفت: یکی از لوایح مهمی که پس از کارشناسی مفصل در حوزه های مختلف و در دولت به تصویب رسید، لایحه شفافیت است. دولت از اول به دنبال شفافیت بوده و بارها رئیس جمهور و اعضای دولت نسبت به این موضوع و پیگیری شفافیت، اظهارنظر کرده‌اند.
عملکرد دولت؛

کوتاهی نسبت به توزیع عادلانه افزایش مستمر ضریب جینی در دولت روحانی

با وجود این که دولت از رشد اقتصادی می‌گوید، آمارها از افزایش ضریب جینی و بیشتر شدن شکاف طبقاتی در 5 سال دولت روحانی حکایت می‌کند.
وزیر کشور:

لایحه مقابله با ورود پول‌های کثیف به انتخابات در انتظار تصویب مجلس

وزیر کشور درباره نظارت برای جلوگیری از ورود پول‌های کثیف به انتخابات گفت: در این زمینه قانون لازم را در لایحه جامعی که به مجلس تقدیم کردیم؛ پیش‌بینی کرده بودیم که همه هزینه‌ها از مبدأ تا مقصد در بحث انتخابات، حتما باید براساس یک نظام ملی و حسابداری صورت بگیرد که این لایحه هنوز تصویب نشده است ولی امیدواریم اتفاق بیفتد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری :

توسعه متوازن و محرومیت‌زدایی از اولویت‌های اصلی دولت است

معاون رییس جمهوری به همراه عنایت الله رحیمی استاندار فارس در سفر به شهرستان رستم از پروژه بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهرستان رستم بازدید و در جریان مراحل پیشرفت این پروژه قرار گرفت.این بیمارستان ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در زمینی به مساحت سه هکتار در زیربنایی به مساحت ۶ هزار متر مربع در حال احداث است.
واعظی؛

گزارشی از خرابکاری در سایت موشکی به ما نرسیده است

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: گزارشی از خرابکاری در سایت موشکی به ما نرسیده است و به گفته کارشناسان نقص فنی باعث مشکل شده است.
سیاست خصمانه آمریکا علیه ایران؛

واکنش ایران به تعیین جایزه آمریکا برای «خیانت و جاسوسی»

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، سخنان «برایان هوک» و تروریسم اقتصادی تازه آمریکا که در راستای فشار بیشتر بر مردم ایران اعمال شده است را بشدت محکوم کرد.
واعظی؛

مذاکرات عراقچی و تیم اقتصادی با اروپایی‌ها پیشرفت‌هایی خوبی داشته است

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: مردم را نامحرم را نمی‌دانیم، اما چون با طرف خارجی بحث می‌کنیم نمی‌خواهیم برداشت ذوق زدگی از کار ما را داشته باشند.
سخنگوی دولت:

منتظر محقق شدن وعده های اروپا هستیم

سخنگوی دولت با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات درست در موعد مقرر اجرا می شود، افزود: همچنان منتظر هستیم تا وعده‌ای که برای خرید نفت و پولی که در اختیار ایران قرار می‌گیرد، عملی شود.
روحانی در جلسه رأی اعتماد؛

ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداریم

رئیس‌جمهور: نباید صدای دشمن را از حنجره ولو گروه مخالف دولت بشنویم. بگذارید دشمن با حنجره خود حرف بزند. چرا عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند؟ امروز باید متحد و در کنار هم باشیم، چون با اتحاد می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم.
اکبر ترکان:

رقبای روحانی شبانه‌روز مشغولند تا کینه‌توزانه دولت را ناکارآمد نشان دهند

در تمام سال‌های گذشته شاهد بوده‌ایم که بعضا تعابیر و تعاریفی از کلیدواژه نقد در کشور ارایه می‌شود که به عقیده نگارنده نه تنها صحیح نیست، بلکه تا حد قابل‌توجهی با اصل موضوع در تضاد است.
جهانگیری مطرح نمود:

لزوم حمایت از تعاونی ها برای نقش آفرینی در اقتصاد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در آیین افتتاح همزمان 643 پروژه تعاونی در سراسر کشور و تقدیر از تعاونی های برتر ملی، ضمن تبریک هفته تعاون ابراز امیدواری کرد با حمایت و تلاش جدی مسئولین، بخش تعاون بتواند جایگاه مطلوب و مناسب خود را در اقتصاد کشور پیدا کند.وی تصریح کرد: هیچ کس به هیچ بهانه ای نباید در فعالیت بخش خصوصی و تعاونی های کشور اخلال ایجاد کرده و چوب لای چرخ فعالیت آنان بگذارد.
صفحه  از ۱۰۹
نظرات و گلایه ها