سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
معاون وزیر کشور:

احراز هویت در انتخابات به صورت الکترونیکی است

جمال عرف در حاشیه دیدار با نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد در جمع خبرنگاران افزود: وزارت کشور براساس سیاست‌های ابلاغی انتخابات، که تصریح کرده است الکترونیکی شدن در مراحل ثبت‌نام و اخذ و شمارش آرا، تکلیفی برعهده این وزارتخانه است بر این اساس مرحله احراز هویت الکترونیکی در انتخابات خواهد بود و سامانه انتخابات، احراز هویت را برعهده دارد و در این زمینه ، احراز هویت افراد براساس کد ملی است که اعلام می کنند و این نشان می دهد این شماره کد ملی می تواند رای بدهد یا رای نمی تواند.
منتشر شد؛

تقویم کامل انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

ستاد انتخابات کشور برنامه زمان‌بندی برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد.
«پول‌های کثیف» ممنوع؛

هزینه‌های مالی نامزدهای انتخابات مجلس شفاف می‌شود؟

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار می‌شود که هنوز طرح یا لایحه‌ شفاف‌سازی منابع مالی نامزدهای انتخابات خاک می‌خورد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛

اطلاع از نحوه آراء و کیفیت تصمیم‌گیری‌های نمایندگان مجلس حق مردم است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حق مردم و موکلین است که از نحوه آراء و کیفیت تصمیم‌گیری‌های نمایندگان پارلمان مطلع و موضوع شفاف شود، گفت: انتظار داریم این مطالبه عمومی در مجلس مورد توجه قرار بگیرد.
سخنگوی وزارت کشور:

برای اجرای مرّ قانون پافشاری می‌کنیم/یا به احراز صلاحیت برسیم یا احراز عدم صلاحیت

سخنگوی وزارت کشور گفت: حاکمیت باید تلاش کند که درباره افرادی که در انتخابات شرکت کردند یا به احراز صلاحیت برسد یا عدم آن را احراز کند. تلاش ما این است که در تعامل با شورای نگهبان صلاحیت افرادی که داوطلب انتخابات می‌شوند در وقت بیشتری و با دقت مورد بررسی قرار گیرد.
انتقاد از فرآیند بررسی صلاحیت‌ها؛

چگونه می‌توان انتظار انتخابات پرشور را داشت؟

در جلسه دیروز هیأت دولت، رئیس جمهور به موضوع انتخابات و ضرورت حضور مردم اشاره کرد و گفت مردم ایران باید عناصر و افرادی را گزینش کنند که بتوانند مطالبات و آرزوهای مردم، به ویژه نسل جوان و کار آفرینان را برآورده سازد.
هزینه های انتخاباتی؛

ردپای تبلیغات زودهنگام در بذل و بخشش‌‌های نمایندگان مجلس (فیلم)

مدتی است که برخی نمایندگان مجلس با راه‌اندازی کارناوال‌هایی، به شکل عجیبی اطلاع‌رسانی می‌کنند.
غایبان احتمالی انتخابات ۹۸؛

آنها که از نماینده بودن انصراف دادند+جدول

درنظرخواهی از ۶۲ نماینده مجلس دهم درباره کاندیداتوری آنها در انتخابات اسفندماه ۹۸، اغلب نمایندگان از قصد خود برای شرکت در انتخابات گفتند و البته شمار قابل‌توجه دیگری نیز یا هنوز تصمیم قطعی نگرفته اند یا قصد حضور مجدد در انتخابات را ندارند.
قواعد مالی برای تأمین مالی کاندیداها؛

دریافت کمک انتخاباتی از منابع خارجی ممنوع است

اصغر سلیمی با اشاره به قواعد مالی نامشخص برای تأمین مالی کاندیداها در انتخابات اظهار کرد: معتقدم دریافت کمک مالی انتخاباتی داخلی باشد یا خارجی، اخلاقی و براساس عرف نیست و نامزدهای انتخاباتی را وامدار می‌کند.
نیازآذری:

اخذ و شمارش آرا در انتخابات مجلس یازدهم الکترونیکی نیست

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه اخذ و شمارش آرا در انتخابات مجلس یازدهم الکترونیکی نیست، گفت: بنا بر اظهار نظر وزیر کشور، فقط ثبت مشخصات کاندیداها و احراز هویت رای دهندگان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
وزیر کشور اظهار داشت؛

پول‌های کثیف در انتخابات رصد می‌شود

ما از منظر حوزه‌های سیاسی و کارگری و هم از منظر مسائل امنیتی تلاش می‌کنیم تا با پیش بینی و پیشگیری لازم نسبت به رفع مشکلات اقدام کنیم.وی در خصوص جلوگیری از ورود پول‌های کثیف در انتخابات اظهار داشت: در این زمینه مجموعه نظرات را جمع بندی و ارائه می‌دهیم و قانون لازم را که بر اساس لایحه تنظیم کرده‌ایم به مجلس ارائه داده‌ایم و تلاش می‌کنیم همه هزینه‌ها را از مبدا تا مقصد در حوزه انتخابات رصد کنیم و حتماً باید این هزینه‌ها بر اساس یک نظام مالی و حسابداری دقیق صورت بگیرد.
نامزدهای مطرح انتخابات مجلس؛

اسامی هزار تن از کاندیداهای احتمالی مجلس هشتم (دو دور قبل)

با نزدیک شدن به انتخابات مجلس هشتم آرایش کاندیداهای مجلس رفته رفته شکل می گیرد ، گرچه هنوز جریان های سیاسی شناخته شده کاندیدهای خود را مشخص نکرده اند اما اما تا کنون طیف وسیعی از دانشگاهیان ، اصحاب رسانه و فرهنگ و هنر،سرداران بازنشسته سپاه و مدیران ارشد اجرایی آمادگی خود را برای شرکت در انتخابات مجلس هشتم اعلام کرده اند.
«معمّای پول و پارلمان»؛

هزینه ۱۷ میلیارد تومانی یک نماینده‌ برای ورود به مجلس

"نماینده‌ای در این مجلس می‌شناسم که ۱۷ میلیارد تومان خرج کرده که به مجلس بیاید. این نماینده مجلس در این ۴ سال قرار است چه کاری انجام دهد که حاضر است ۱۷ میلیارد تومان خرج کند؟"
سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد؛

خرید و فروش رای در انتخابات مجلس جرم است

سخنگوی وزارت کشور گفت: اقداماتی مثل خرید و فروش رای، کمک های نقدی و غیرنقدی و توزیع اقلام و لوازم توسط داوطلبان انتخابات مجلس جرم بوده و در مرحله رسیدگی به صلاحیت ها مدنظر قرار می گیرد. سیدسلمان سامانی با بیان اینکه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار روز قبل از پایان مجلس نهم یعنی در تاریخ سوم خرداد سال 95 اصلاح شد، اظهار کرد: تاکنون هیچ انتخاباتی با این اصلاحیه قانون انتخابات مجلس برگزار نشده است و انتخابات پیش رو اولین انتخاباتی خواهد بود که براساس این قانون اجرا خواهد شد.
نزدیک انتخاباته؛

آب‌نباتهای اهدایی نماینده مجلس رسید!

ماجرای گرداندن دستگاه ام آر آی خریداری شده توسط یکی از نمایندگان مجلس در شهر مربوطه، بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشت.
سخنگوی وزارت کشور گفت:

هشدار جدی به کاندیداهای انتخابات مجلس

سخنگوی وزارت کشور گفت: جرایمی مثل خرید و فروش رای، کمک‌های نقدی و غیرنقدی و توزیع اقلام و لوازم توسط داوطلبان انتخابات مجلس جرم بوده و در مرحله رسیدگی به صلاحیت‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.
سید سلمان سامانی عنوان کرد؛

کمک کاندیداهای انتخابات مجلس به اماکن مذهبی و هیات‌ها جرم است

سخنگوی وزارت کشور گفت: جرایمی مثل خرید و فروش رای، کمک های نقدی و غیرنقدی و توزیع اقلام و لوازم توسط داوطلبان انتخابات مجلس جرم بوده و در مرحله رسیدگی به صلاحیت ها مدنظر قرار می گیرد.سید سلمان سامانی با بیان اینکه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی چهار روز قبل از پایان مجلس نهم یعنی در تاریخ سوم خرداد سال 95 اصلاح شد، اظهار کرد: تاکنون هیچ انتخاباتی با این اصلاحیه قانون انتخابات مجلس برگزار نشده است و انتخابات پیش رو اولین انتخاباتی خواهد بود که براساس این قانون اجرا خواهد شد.
عبدالرضا رحمانی فضلی خبر داد؛

احراز هویت در انتخابات مجلس صددرصد الکترونیکی می‌شود

عبدالرضا رحمانی فضلی در فرودگاه رشت با اعلام این خبر، اظهار کرد:‌ الکترونیکی شدن صد در صد احراز هویت رای دهندگان گام بلندی در بحث الکترونیکی کردن انتخابات است.
از ارث پدری تا وام بانکی؛

پولِ «نماینده شدن» را از کجا آورده‌ای؟ / وقتی پس اندازِ روز مبادا خرج انتخابات می شود؛

انتخابات که بدون هزینه نمی‌شود؛ این دیگر یک اصل مسلم است اما وقتی هزینه‌ها بالا می‌رود این سوال هم مطرح می‌شود که نمایندگان این پول کلان را از کجا آورده‌اند؟
ما مردم باید چه کنیم؟

در انتخابات به کسی رای دهیم که بدهکار این و آن نباشد

آنهایی که در ایام انتخابات هر روز ناهار و شام می‌دهند، رای می‌خرند، وقتی به مجلس می‌روند از همان ابتدا به فکر این نیستند که چگونه بدهی‌های دوران تبلیغ را بدهند و یا خیل محبت‌ها را جبران کنند.
صفحه  از ۸۳
نظرات و گلایه ها