چاووشی:

هیچ دستگاهی از سوی حاکمیت حق ورود به عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری در انتخابات ندارد

معاون سیاسی استانداری تهران گفت: هیچ دستگاهی از سوی حاکمیت حق ورود در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری در امر انتخابات را ندارد و فقط هیات های اجرائی و نظارت بر حسب قانون وظیفه برگزاری انتخابات را بر عهده دارند.
اظهارنظرها پیرامون انتخابات الکترونیک؛

مسئولان اجرایی و نظارتی می‌خواهند «گاف» انتخابات الکترونیک «صفر» باشد!

با رصد خبرهای انتخاباتی مشخص می شود، کشور آرام آرام آماده انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا می شود. علاوه بر خبرهای سیاسی انتخاباتی که حتی در مراسم ترحیم و تشییع چهره های سیاسی به گوش می رسد، موضوع انتخابات از لحاظ فنی نیز مورد بحث و سؤال رسانه ها قرار می گیرد.

تعرفه‌های انتخابات شوراها در هفت رنگ چاپ شد/ رای‌گیری در ۶۶ هزار شعبه اخذ‌ رای

هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و وزارت کشور در جلسه‌ای مشترک نحوه تهیه تعرفه‌های انتخاباتی(برگه‌های اخذ رأی) را مشخص کردند.
عباسعلی کدخدایی:

مسئولان اجرایی با کار کارشناسی از ثبت‌نام‌های بی‌رویه در انتخابات شوراها جلوگیری کنند

سخنگوی شورای نگهبان گفت: انجام کار کارشناسی می‌تواند از ثبت‌نام‌های بی‌رویه در انتخابات شورای شهر جلوگیری کند.

سلیمانی: ابلاغیه وزیر کشور نامتعارف و پدیده جدیدی است

نماینده سابق مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ابلاغیه اخیر وزیر کشور نامتعارف و پدیده جدیدی است گفت: هیأت نظارت بر انتخابات باید هرچه زودتر متن ابلاغیه اخیر وزارت کشور را لغو کند.
در آستانه انتخابات ریاست جمهوری؛

روایت سخنگوی وزارت کشور از دستور ویژه رهبری به دولت

سخنگوی وزارت کشور خواستار رعایت اخلاق و تقوا در فعالیت های انتخاباتی از سوی رسانه‌ها و گروه‌های سیاسی شد.
معضلي بنام هزینه‌های انتخاباتی؛

از کمک میلیاردی معاون اول «احمدی‌نژاد» به نمایندگان تا ادعای کمک «زنجانی» به ستاد «روحانی»

روزی که وزیر کشور از پول های کثیف گفت، به راحتي می شد ربط آن را به همه انتخابات ادوار گذشته فهمید. اگرچه او با جنجال هایی که پس از سخنانش به راه افتاد، مجبور به عقب نشینی شد، اما به موضوعی اشاره کرد که نمي توانست برای خیلی از سیاستمداران مساله ناآشنایی باشد.
المانیتور بررسی کرد:

روحانی ممکن است به نخستین رئیس‌جمهور یک‌دوره‌ای ایران تبدیل شود

المانیتور در مطلبی به قلم علی هاشم نوشت: از دفتر ریاست‌جمهوری ایران در مرکز شهر، پیاده شش دقیقه راه است تا برسی به میدان حرّ، که تندیسی از یک جنگجوی درحال‌کشتن هیولایی افسانه‌ای را در خود جای داده‌است. هر وقت حسن روحانی، رئیس‌جمهور، به محل کارش می‌رود، نمی‌شود این جنگجو را نبیند و همین ممکن است الهام‌بخش وی برای مبارزه در یک دور دیگر از انتخابات ریاست‌جمهوری باشد.
منصوری :

دو برابر شدن پارامترهای امنیتی برگه‌های انتخابات ریاست جمهوری

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران از دو برابر شدن پارامترهای امنیتی در برگه‌های انتخابات سال ۹۶ نسبت به دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
در پی درگذشت هاشمی رفسنجانی؛

آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای جهت جایگزینی "مرحوم هاشمی"

قائم‌مقام وزیر کشور از آمادگی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در تهران خبر داد.
مناظرات تلویزیونی و انتخابات۹۶؟

فضای مجازی مهم‌ترین چالش انتخابات‌ ۹۶ است

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور می‌گوید: تا زمانی که قانون جامع رسانه نباشد کنترل فضای مجازی سخت به نظر می رسد، گرچه این فضا دارای فوایدی است و می تواند به مشارکت مردم در انتخابات کمک کند اما از طرفی نگرانی وجود دارد.
محمدحسن نامی کاندیدارتور انتخابات ریاست جمهوری؛

یک وزیر دیگر احمدی‌نژاد، آماده کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری شد

روزنامه آرمان نوشت:سردار «محمدحسن نامی» وزیر سابق ارتباطات برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ کاندید خواهد شد.
واکنش قالیباف به مسئله گورخواب ها؛

انتخابات و گورخواب های سیاسی

این روزها اغلب سوژه های خبری یک سر در انتخابات 96 دارند یا به انتخابات ربط داده می شوند. موضوع گورخواب ها هم سیاسی شد، آنچنان که کار یک خَیِّر در شهریار که گورخواب معروف را حمام برد، لباس پوشاند و حمایت کرد دیده نشد اما راندووهای سیاسی در صدر توجهات قرار گرفت.
نامزدها در فاز «نمی‌آیم»؛

اقدامی در راستای کاهش احتمال تخریب از سوی اردوگاه رقیب

در ماه‌های نه چندان نزدیک به انتخابات همواره یک پدیده در فضای سیاسی ظهور می‌‌کند و آن تاکید مکرر برخی از چهره‌های در معرض نامزدی، مبنی بر شرکت نکردن در انتخابات است.امری که تجربه‌های انتخابات گذشته نشان می‌دهد چندان نمی‌تواند موثق و قابل اعتنا باشد. چهره‌های متعددی در سال‌های گذشته نامزد انتخاب‌های مختلفی شده اند که پیش از آن به شدت موضوع را تکذیب می‌کردند.
با نزدیک شدن به انتخابات 96؛

جنگ رواني براي تخريب روحاني

در شرايطي که فقط چهار ماه به انتخابات رياست‌جمهوري و شوراي شهر و روستا در سال 96 باقي مانده است، احزاب و شخصيت‌هاي مختلف به تأييد و رد اخبار کانديداهاي احتمالي مشغول هستند. رد ليست شوراي شهر اعلام‌شده از سوي شوراي‌عالي سياست‌گذاري اصلاح‌طلبان، تکذيب خبر آغاز فعاليت انتخاباتي دولت، انتشار خبرهاي ضد‌و‌نقيض از کانديداتوري محمدمهدي زاهدي، محمد‌باقر قاليباف و سعيد جليلي و حتي اعلام پرابهام کانديداي زن براي انتخابات رئيس‌جمهوري، از جمله شايعاتي هستند که در هفته‌هاي اخير فضاي انتخاباتي را پرحاشيه کرده است.
محمدرضایی خبر داد:

مطهری،پزشکیان و شمخانی گزینه‌های ستاد انتخاباتی مشترک اقوام ایرانی برای سال ۹۶

رئیس ستاد انتخاباتی مشترک اقوام ایرانی گفت: مطهری، پزشکیان و شمخانی سه گزینه احتمالی این ستاد برای انتخابات ریاست جمهوری خواهند بود و به‌ زودی با آنان نشست انتخاباتی برگزار خواهیم کرد.
رونمایی ازرقبایِ اصولگرای روحانی؛

بزرگ‌نمایی اصلاح‌طلبان

اصولگراها تشکل و چهره رو می‌کنند، اصلاح‌طلب‌ها هنوز در خم باید و نبایدهای نامزد پوششی هستند.
تحلیل فضاي سياسي ايران؛

سناريو‌هاي انتخابات ٩٦ به روایت محمد عطريانفر

كم‌كم در سوز سرماي زمستان فضاي سياسي ايران به سمت گرم شدن پيش مي‌رود. چه آنكه تا برگزاري انتخابت سال ٩٦ تنها چند ماه بيشتر باقي نمانده است. تكليف اصلاح‌طلبان كه همچون انتخابات ٩٢ كاملا مشخص است. آنها يكپارچه و متفق‌القول از روحاني حمايت خواهند كرد. اما داستان راستان كمي تفاوت دارد.
رقابت داغ انتخابات 96؛

حامیان روحانی و استراتژی «سنگ در برابر کلوخ»

اصول‌گرایان می‌خواهند با حضور گسترده روحانی را در گوشه رینگ قرار دهند. هرکدام از این نامزدها می‌خواهند در یک حوزه رییس جمهور را نقد کنند.
عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراها؛

ملاک ما برای تایید صلاحیت‌ها فقط مراجع چهارگانه است/منتظر اتمام رسیدگی به برنامه ششم هستیم

عضو هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر در مورد شروع فعالیت این کمیسیون گفت: ما هنوز فعالیت خود را آغاز نکرده‌ایم و هیچ جلسه‌ای هنوز برگزار نشده است .
صفحه  از ۳۱
نظرات و گلایه ها