سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
باهنر در اصفهان:

برای انتخابات سال آینده نیاز به چند حزب قوی و شناسنامه‌دار داریم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین کشور گفت: برای اینکه مجلسی قوی داشته باشیم برای انتخابات سال آینده نیاز به چند حزب قوی و شناسنامه‌دار داریم.
ظریفیان:

ضعف دولت در مدیریت نارضایتی‌ها تاثیر مستقیم بر رای مردم دارد

معاون پیشین وزیرعلوم دولت اصلاحات می‌گوید با شرایطی که امروز با آن روبرو هستیم اگر بخواهیم وارد فضای انتخابات شویم قطعا با کمترین سطح مشارکت مواجه می شویم.
قاسم میرزایی‌نیکو:

بعضی از دکان‌‌‌‌های انتخاباتی با استانی شدن انتخابات تعطیل می‌شود

یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس گفت: الان ببینید فراکسیون امید مگر پاسخگو است؟ همه آن ها هم می گویند ما در جبهه اصلاحات هستیم. حتی اصولگرایان نیز همین طورند. نه اصولگرای حزبی کامل و نه اصلاح طلب حزبی کامل نداریم چون انتخابات که می‌شوند تازه می گویند ما عضو هیچ حزب و دسته و گروهی نیستیم. ولی وقتی که نشان و تکلیف باشد این اتفاق نمی افتد.
انتخابات مجلس؛

طرح نمایندگان برای استانی‌شدن انتخابات + متن

طرح کامل نمایندگان برای استانی‌شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر شد.
عباس پاپی‌زاده تشریح کرد؛

فواید استانی شدن انتخابات مجلس

نایب رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس فواید استانی شدن انتخابات مجلس را تشریح کرد.
یادداشت مسعود مجاوری؛

محصول دموکراسی فله ای

بایدبرای چیدمان این دموکراسی بی کیفیت طرحی نو درانداخت تا نفر اول انتخابات شوراهای رشت با آنهمه آلاف اولوف سیاسی مخالفانش را”جلبک”خطاب نکند.انگار یک شیر پاکخورده دراین شهر نیست تا به این لیدر مدعی بگوید “مردحسابی”؛اگر همین جلبکها انقلاب نمی کردند که امثال تو تا ابد یک معلم ساده در روستای گل افزان فومنات باقی می ماند.
کدخدایی:

اصلاح فوری قانون انتخابات ضرورتی انکارناپذیر است

عباسعلی کدخدایی در توئیتر خود نوشت: دو سال پیش سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغ شد. در بند 10 این سیاست‌ها آمده است: ارتقاء شایسته‌گزینی، همراه با زمینه‌سازی مناسب، در انتخاب داوطلبان تراز شایسته جمهوری اسلامی ایران و دارای ویژگی‌هایی متناسب با جایگاه مربوط. اصلاح فوری قانون انتخابات ضرورتی است انکارناپذیر.
قانون جامع انتخابات ؛

شرایط سنی برای داوطلبان انتخابات مجلس و ریاست جمهوری

محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت قول داده در روزهای آینده لایحه قانون جامع انتخابات را به قوه مقننه ارائه کند، اظهار داشت:لایحه قانون جامع انتخابات در وزارت کشور و کارگروه‌های دولت مصوب شده و تنها باید در هیئت دولت تصویب شود.نماینده مردم کرج در مجلس با بیان اینکه در اصلاحاتی که در کمیسیون بر روی قانون انتخابات داشته‌ایم برای کاندیدای هر انتخابات شرایط سنی را قرار داده‌‌ایم، ادامه داد:به طور مثال برای انتخابات ریاست جمهوری سن کاندیدا‌ها را بین 40 تا 75 و برای انتخابات مجلس سن داوطلبان را بین 30 تا 70 قرار داده‌ایم.
وعده های پوشالی؛

وعده هایی که در مناظرات انتخاباتی مردم را دلگرم کرد

وعده هایی که عملی نشد و به رویا تبدیل شد.
كيومرث اشتريان:

نبود سنت سیاسی، آسیب جناح‌های ایران است

اگر بخواهیم از حوزه سیاست‌گذاری به این موضوع نگاه کنیم، به نظرتان می‌شود روند شكل‌گيري سنت سياسي را تقویت‌ کرد؟
كيومرث اشتريان:

نبود سنت سياسي، آسيب جناح‌هاي ايران است

نطق‌هاي پرشور نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري دوازدهم در 29 ارديبهشت 96 كه فرونشست، همه به انتظار سبزشدن چراغ مرحله تثبيت در حوزه سياست داخلي نشستند. حسن روحاني اگرچه در چهار سال اول دولت خود، فضاي سياسي را متفاوت‌تر از دوران چهارساله پيش از خود كرد؛ اما كم نبودند فعالان سياسي و تحليلگراني كه سياست داخلي را اولويتی بعد از اقتصاد و ديپلماسي براي وی ارزيابي مي‌كردند.
کولیوند:

«نظام جامع انتخابات» امسال نهایی می‌شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با انتقاد از تعلل دولت در ارائه لایحه نظام جامع انتخابات بعد از یک سال و نیم، گفت: طرح مجلس قطعا امسال نهایی می‌شود.
محمدرضا عارف:

آینده«امید»

هر چند سال‌ها بر جایگاه وزارت تکیه زد و چند سالی نیز بر کرسی معاون اولی رئیس‌جمهوری وقت نشست اما او بیش از هر زمانی، در سال ۹۲ در میان افکار عمومی محبوبیت یافت.
گفت‌وگو با سید محمد حسینی؛

چهره‌های نظامی در انتخابات مقبولیت ندارند

اگرچه نیروهای اصولگرا و از جمله وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد، بر پیوند با توده مردم و مشخصاً گسترده شدن در بین طبقه متوسط به بالای جامعه که تاکنون پایگاه رأی اصلاح‎طلبان بودند، اعتقاد دارند اما با این حال به نظر نمی‌رسد که برنامه‌ای برای تغییر گفتمان خود داشته باشند. اگر هم باشد بعید است آنچنان به چشم بیاید که بتواند مطالبات به روز شده جامعه ایرانی و بخصوص نسل جوان و زنان را برآورده کند. مشروح گفت‎وگو با سید محمد حسینی، سخنگوی جمنا ، وزیر ارشاد دولت دهم و استاد دانشگاه تهران را در ادامه بخوانید.
امام خامنه ای:

هرچه انتخاب کنیدبرای خودتان انتخاب کرده اید

جهانگیری در انتخابات 96: اگر ما رای بیاوریم هیچ کس در ایران سر گرسنه زمین نخواهد گذاشت..
چهره‌هایی که از انتخابات ریاست‌جمهوری باز می‌مانند؛

بررسی شرایط متفاوت ثبت نام سیاستمداران نامدار بر اساس قانون جدید شرکت درانتخابات

ابراهیم رئیسی، سطح چهار فقه و اصول از حوزه علمیه قم، فوق لیسانس حقوق بین‌الملل، دکترای فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه شهید مطهری را در سابقه تحصیلی خود دارد. رئیسی هم‌اکنون ٥٨ ساله است و در انتخابات ١٤٠٠، ٦١ ساله خواهد بود، بنابراین شرایط حضور در انتخابات را خواهد داشت.
وضعیت لایحه قانون جامع انتخابات؛

اعلام شرایط سنی و مدرک تحصیلی کاندیداهای ریاست‌جمهوری + جزئیات

تعیین شرایط سنی و مدرک تحصیلی کاندیداهای ریاست‌جمهوری در کمیسیون شوراهای مجلس تعیین شد.
انتخابات ریاست جمهوری؛

ورود زودهنگام به انتخابات به صلاح نیست

هنوز برای پیش بینی درباره انتخابات زود است. اینکه جریان ‌های سیاسی تا چه اندازه برای موفقیت در انتخابات ‌های پیش رو شانس دارند و اینکه چه گزینه هایی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌ جمهوری اقدام خواهند کرد و بسیاری از سوالات مشابه درباره انتخابات را نمی‌توان از حالا پاسخ درستی به آنها داد
رئیسی برای انتخابات آماده می شود! ؛

جلسات انتخاباتی رئیسی در تهران؛ چه کسانی به جلسات رئیسی رفته‌اند؟

سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی جلسات انتخاباتی را با موضوع مجلس کلید زده است.
دکتر حمید ابوطالبی؛

حذف انتخابات مستقیم ریاست جمهوری، ضربه به نظام است

دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری در پاسخ به این سوال می گوید: من معتقدم که به جمهوریت نظام خدشه وارد می‌شود. ریاست جمهور، نماد جمهوریت نظام و وحدت و انسجام ملت است، در پشت نظام و در پشت باور مردم که انتخابشان جمهوریت نظام است.
صفحه  از ۷۰
نظرات و گلایه ها