سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سخنگوی وزارت کشور:

حد نصاب رأی‌ آوری کاندیداهای مجلس تغییر کرد

سخنگوی وزارت کشور تصریح کرد: پیش بینی مان این است که در این دوره از انتخابات مجلس در بسیاری از حوزه های انتخاباتی در مرحله اول تکلیف انتخابات روشن شود و تعداد کرسی های به مراتب کمتری به دور دوم کشیده شود.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی:

استانی شدن انتخابات از دستور کار خارج شد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: اعضای کمیسیون در ادامه بررسی ایرادات قانون انتخابات ارجاعی شورای نگهبان، مواد ۲،۳ و ۴ مرتبط با استانی شدن انتخابات را حذف و آن را از دستور کار خارج کردند.
یادداشت؛

بوی انتخابات و آقا دوربینی های شهر من

بوی انتخابات که می آید ورقها یکی یکی برمی گردد! نماینده یک حوزه انتخابیه که از ابتدای حضور خود در مجلس به هیچ عنوان پاسخگوی خبرنگاران نبوده به یکباره تغییر رویه داده و خود را در برابر رسانه ها مسئول می بیند و از قضا در همه زمینه های مرتبط و غیرمرتبط اظهارنظر دارد؛ این نماینده بزرگوار که در طول بیش از سه سال از عمر حضورش در مجلس حتی یک نطق در حمایت از مردم شهرستان خود نداشته و گویی در خانه ملت حضور داشته تا صندلی خالی نماند؛ با نزدیک شدن به ایام انتخابات علاقمند شده تا عکسش بر روزنامه ها و پایگاههای خبری و نشریات بیشتر جلوه کند! به هر حال طعم شیرین نمایندگی مجلس باز هم چشیدن دارد.
تکاپوی انتخابات؛

عدول از «برنامه‌های قابل تحقق» به «رجزخوانی انتخاباتی»

"یکی از راهکارهایی که ظاهراً در دستور کار یک جریان سیاسی قرار گرفته این است که مردم، وعده‌های داده شده را فراموش کرده و آن را یک امر بی‌ارزش و از جنس رجزخوانی انتخاباتی بدانند."
توصیه‌های مهم به فرمانداران:

بدون ملاحظه با جرایم انتخاباتی و تخلفات در فضای مجازی برخورد شود

معاون امنیتی و انتظامی وزیرکشور به فرمانداران گفت: در بحث انتخابات از همین الان اعلام موضوع کنید و قاطعانه اعلام کنید که ما قانون را اعمال می‌کنیم .
سعید حجاریان؛

اینجا استانبول نیست! /"انتخابات و رای" در ایران

سعید حجاریان با انتشار متنی به طور همزمان در روزنامه سازندگی و سایت "مشق نو" به موضوع "انتخابات و رای" در ایران و مقایسه آن با دیگر کشورها به ویژه ترکیه پرداخت.
همایش فرمانداران سراسر کشور؛

کدخدایی: آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی را داریم

سخنگوی شورای نگهبان گفت: در هر مرحله‌ای از انتخابات که بتوانیم امنیت و سلامت را تضمین کنیم با هماهنگی وزارت کشور انتخابات الکترونیکی برگزار می‌کنیم.
پرونده الکترونیکی‌شدن انتخابات؛

۲۳ یا ۲۵ مرحله‌ای؛ فرق انتخابات تمام و نیمه الکترونیک در چیست؟

همزمان با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، موضوع الکترونیکی‌شدن رأی‌گیری مهمترین رویداد سیاسی به تیتر یک رسانه‌ها تبدیل شده که در این گزارش به مزایا و معایب این شیوه پرداخته شده است.
برنده از قبل مشخص است؟

چرا اصولگرایان از همین الان خودشان را برنده انتخابات مجلس می‌دانند؟

درحالی‌که در جبهه اصلاح‌طلبی بحث آمدن یا نیامدن تا پای صندوق‌های رأی به هر قیمتی، داغ شده و عملا به نظر می‌رسد که تا زمان انتخابات ما با دو جبهه و دو رویکرد به انتخابات در اصلاح‌طلبی روبه‌رو باشیم؛ اما اصولگرایان در پوست خود نمی‌گنجند؛ تاجایی‌که محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، در نشست فصلی این حزب گفته است: «زمینه و فضای رأی اصولگرایان در جامعه فراهم است».
انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰؛

جلسات چراغ خاموش برای رسیدن به پاستور، از حسین دهقان تا فتاح

«خیلی دور،خیلی نزدیک» این حکایت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ است؛ درست در لحظه‌ای که همه تصور می‌کنند تا سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری فاصله زیادی وجود دارد اما برخی آن را نزدیک می‌دانند و برای رسیدن به راس قوه مجریه برنامه‌ریزی می‌کنند.
کدخدایی:

فرض کنید ۱۰ میلیون نفر درمورد انتخابات ۸۸ قانع نشده‌اند؛ آیا با رای دادگاه رضاخاتمی قانع می‌شوند؟

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مصاحبه با روزنامه شرق به انتقادات مطرح شده از شورای نگهبان پاسخ گفته است.
رئیس ستاد انتخابات با تأکید بر ضرورت گفت‌وگوهای اجتماعی؛

داور نهایی در انتخابات، رأی و خواست مردم است

معاون سیاسی وزیر کشور به نظر می‌رسد جدی‌تر از دیگر مسئولان دولتی، موضوع گفت‌وگوهای اجتماعی مورد تأکید رئیس جمهوری را دنبال می‌کند. جمال عرف که همزمان رئیس ستاد انتخابات کشور است و روند اجرایی انتخابات مجلس یازدهم را از چندی پیش بر اساس تقویم قانونی کلید زده، سفرهای استانی را در دستور کار قرار داده و هر هفته میهمان یک یا دو استان کشور است. مقصد او در آخر هفته گذشته استان اردبیل و آذربایجان شرقی بود. جمال عرف در بیان اهداف خود از این سفرها گفته است: «ما با هدف گفت‌وگو با جامعه مدنی در استان‌ها و با مشارکت فعالان عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جلساتی را برگزار می‌کنیم تا در جریان مسائل استانی قرار گرفته و نقطه نظرات را برای رسیدن به اجماع بشنویم.»
معاون سیاسی وزیر کشور گفت:

تغییر استانداران و فرمانداران تا پایان انتخابات مجلس متوقف شد

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: ما طی بخشنامه‌ای جز در موارد اضطرار هرگونه تغییر فرمانداران و استانداران را متوقف کردیم چرا که عملا وزارت کشور و ستاد انتخابات وارد مرحله اجرایی و عملیاتی شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان؛

استعفای 8 نفر از مسئولان آذربایجان‌شرقی برای شرکت در انتخابات مجلس

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از استعفای ۸ نفر از مسئولان استان خبر داد.
معاون سیاسی وزیر کشور خبر داد؛

استعفا 50 مدیر وزارت کشور برای شرکت در انتخابات مجلس

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این‌که تبلیغات زودهنگام انتخاباتی را رصد و پیگیری می‌کنیم، گفت: این موضوع را در ستاد‌های انتخاباتی استان‌ها نیز رصد می‌کنیم و درصورت نیاز تذکر داده و در شرایطی که افراد اصرار بر تبلیغات داشته باشند، به عنوان تخلف انتخاباتی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
معاون سیاسی وزیر کشور؛

داور نهایی در انتخابات، رأی و خواست مردم است

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور که در جریان سفر استانی به آذربایجان شرقی در جمع معتمدین، برگزیدگان و نمایندگان گروه‌ها و اقشار مختلف این استان سخن می‌گفت، اظهار داشت: ..
‌‌ کدخدایی تشریح کرد؛

سه راهبرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها

سخنگوی شورای نگهبان گفت: مردم اصلاً به موضوعاتی مثل انتخابات مشروط و تحریم انتخابات توجه ندارند و همگان خواهند دید که مشارکت مردم در انتخابات بسیار پرشور خواهد بود.
کدخدایی :

برخی نمایندگان با اجرای طرح استانی‌شدن انتخابات مخالفند

سخنگوی شورای نگهبان به برگشت مصوبه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با قانون انتخابات اشاره کرد و گفت: ایراد اصلی شورای نگهبان به استانی‌شدن انتخابات بود.
گفته می‌شود صندلی‌های خالی شورایاری بیش از داوطلبان است؛

«یخ» مثل انتخابات شورایاران/ چرا شیفتگان خدمت ثبت‌نام نکردند؟

بازی شورایاری در شورای پنجم نگرفته است. این را می توان از ابراز نگرانی برخی از اعضای بیشتر مطلع شورای شهر دریافت، آنها مجبور شدند با وجودی که قرار بود سه شنبه هفته جاری مهلت ثبت نام شورایاران به پایان برسد، ولی مهلت دیگری برای ثبت نام تا نیمه تیرماه بدهند چون استقبال مردم دلسرد کننده است.
حدادعادل:

برخی برای رضای خدا در انتخابات ثبت‌نام نکنند

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شرط اول در انتخابات را اخلاص و کار کردن برای خدا دانست و گفت: خوب است که امسال برخی برای رضای خدا احساس تکلیف شرعی نکنند و فداکاری کنند تا زمینه برای رسیدن به گزینه یا گزینه‌های مشترک هموار شود.
صفحه  از ۷۹
نظرات و گلایه ها