سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رئیسی برای انتخابات آماده می شود! ؛

جلسات انتخاباتی رئیسی در تهران؛ چه کسانی به جلسات رئیسی رفته‌اند؟

سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی جلسات انتخاباتی را با موضوع مجلس کلید زده است.
دکتر حمید ابوطالبی؛

حذف انتخابات مستقیم ریاست جمهوری، ضربه به نظام است

دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری در پاسخ به این سوال می گوید: من معتقدم که به جمهوریت نظام خدشه وارد می‌شود. ریاست جمهور، نماد جمهوریت نظام و وحدت و انسجام ملت است، در پشت نظام و در پشت باور مردم که انتخابشان جمهوریت نظام است.
عضو کمیسیون شوراها:

احتمال استانی شدن انتخابات مجلس/ موافقت شورای نگهبان را جلب می‌کنیم

عضو ارشد فراکسیون امید گفت : اخیرا بیش از 30 مجوز ارائه شده که در این میان 4 الی 5 حزب خوب مانند حزب ایثارگران و اتحاد ملت نیز مجوز گرفته اند، مجموعا سعی کردیم احزاب متعلق به جریان چپ و راست فرقی نکنند و اگر شرایط کلی تشکیل حزب وجود دارد، مجوز داده شود. همچنین مصطلح بود که نمایندگان قوه قضائیه سخت گیری هایی می کنند اما این مهم بالعکس بوده و آن ها در جلسات کمیسیون همراهی خوبی داشته اند.
حاشیه ای بر پیروزی روحانی؛

ناامیدی محض در سالگرد تدبیر و امید

با تمام این اوصاف دولت تصمیم گرفت در سوت و کوری تمام، سالگرد تولد دوباره‌ا‌ش را بگذراند و به حیات خود ادامه دهد و البته که برای این تصمیم باید حق داد و شاید بهترین کار همین بود.
محمدجواد کولیوند؛

طرح ۱۵۵ ماده‌ای «قانون جامع انتخابات» نهایی شد

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، از نهایی شدن طرح ۱۵۵ ماده‌ای «قانون جامع انتخابات» خبر داد و گفت: این طرح، طی این هفته برای دریافت نظرات به وزارت کشور ارائه می‌شود.
کدخدایی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

پایان بررسی لایحه جامع انتخابات/ تایید نهایی رجل سیاسی منوط به تصویب مجلس است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بررسی کمیته مشترک دولت، مجلس و شورای نگهبان برای رسیدگی به لایحه جامع انتخابات به پایان رسیده است.
اینفوگرافیک؛

میزان محبوبیت نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری

نامزدهای نظامی انتخابات ریاست‌جمهوری چه قدر محبوب بوده‌اند؟
علیرضا محجوب مطرح کرد:

استانی شدن انتخابات عامل کاهش مشارکت مردم نیست

طرح استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي ‌از دوره پنجم مجلس همواره مطرح بوده است. در سال 86 طرحی با همین عنوان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد که حدود 4 سال در دست بررسی مجلس بود. پس از ارجاع آن طرح به شورای نگهبان، این شورا مخالفتش را با استانی شدن انتخابات مجلس به نحوی که در آن طرح آمده بود، اعلام کرد.
ابراهیمیان عضو شورای نگهبان:

آئین‌نامه داخلی شورای نگهبان نیازمند اصلاح است

اظهارات قبل از انتخابات مجلس دهم و خبرگان پنجم نشان از حضور چهره‌ای متفاوت با ترکیب همیشگی شورای نگهبان درون این نهاد قانونی داشت. مواضع متفاوت او با آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان وقتی علنی‌تر شد که در مقطع حساس انتخابات یاد شده از سخنگویی شورای نگهبان استعفا داد. نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان بواسطه همین رویکردهای متفاوت به چهره‌ای شناخته شده و مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی تبدیل شده است.
گفتگوی انتخاباتی؛

آرایش انتخاباتی آوردگاه 96

حق شناس، دهقان و ایمانی از صف آرایی سیاسی می‌گویند.
باهنر:

تابلو انتخاباتی اصولگرایان نباید ضد برجام باشد

باهنر معتقد است «برجام» ناگزیر بود و بر این باور است نباید تابلوی اصولگرایان در انتخابات سال آینده، «ضد برجام» باشد. مشروح گفت‌وگو با دبیرکل«جبهه پیروان» را در زیر می‌خوانید.
دبیر کل حزب سبز ایران:

الزامی برای نظامی بودن یک رییس جمهور وجود ندارد

دبیر کل حزب سبز ایران گفت: هیچ الزامی برای نظامی بودن رییس جمهور وجود ندارد اما رییس جمهوری که در مسایل امنیتی و نظامی دانشی نداشته باشد، کار آمدی او در این حوزه خیلی پایین خواهد بود.
نامزدهایِ شکست خورده، در صف ورود به پاستور ۱۴۰۰؛

رئیسی سرلیست اصولگرایان در انتخابات مجلس؟ | چشم طمع قالیباف و جلیلی به صندلی روحانی

با پایان یافتن هر انتخاباتی، تنها چند ماه فاصله لازم است تا احزاب و گروه‌های سیاسی به این فکر بیفتند که در کدام انتخابات پیش رو، کدامیک از مهره‌های خود را رو کنند.
عضو کمیسیون شوراها:

شرایط نامزدهای ریاست جمهوری اعلام شد

عضو کمیسیون شوراها تصریح کرد: در صورت تایید مصوبه امروز این کمیسیون در صحن علنی مجلس شورای اسلامی سن کاندیداهای ریاست جمهوری باید بین 45 تا 75 سال و حداقل تحصیلات باید کارشناسی ارشد یا معدل حوزوی آن باشد.

اعضاء هیئت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند

اعضاء هیئت اندیشه‌ورز مجلس خبرگان رهبری انتخاب شدند و آیت‌الله جنتی به‌عنوان رئیس این هیئت تعیین شد.
5 بهمن 1358؛

نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران

5 بهمن 1358 - نخستین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شد. بیش از 14 میلیون نفر واجد شرایط در این دوره انتخابات شرکت کردند .
طرح‌نظام‌انتخاباتی آماده ورود به صحن؛

کولیوند: منتظر لایحه نظام جامع انتخابات دولت نمی‌مانیم/ ساماندهی هزینه‌های تبلیغاتی نامزدها

ضرب الاجل یکماهه رییس کمیسیون شوراها برای ارسال لایحه نظام جامع انتخابات به مجلس به پایان رسید و حالا نوبت بهارستان‌نشینان است که از طرح آماده خود در هفته‎های آینده رونمایی کنند.
کولیوند:

طرح تعیین شرایط نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به صحن مجلس می‌آید

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: بخشی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح خواهد شد.
هاشمی‌طبا:

روحانی‌‌ تغییری نکرده است/ دیگر نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری نمی‌شوم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ گفت: بعضی‌ها فکر می‌کنند چون نامزد انتخابات شده‌ام می‌توانم برایشان کاری انجام دهم، مثلا به من مراجعه می‌کنند که در حل مشکلات زندگی کمک‌شان کنم و بیشتر مطالبات در زمینه شغل و اشتغال است که افراد از من دارند.
جبارزاده مطرح کرد:

تداخل‌های قانونی و نکات مبهم در قانون انتخابات رفع شده است

اسماعیل جبارزاده، معاون سیاسی وزیر کشور تاکید کرد که در لایحه جامع انتخابات تداخل‌های قانونی و نکات مبهم در قانون انتخابات رفع شده است و این لایحه تا پایان سال 96 تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.
صفحه  از ۶۹
نظرات و گلایه ها