سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
رقیبان روحانی؛

برنامه های رقیب روحانی چه بود؟

محورهای اصلی وعده ها و صحبت های انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی به چند مورد خلاصه می شد. مسکن مهر، یارانه، بیکاری، وام ازدواج، تعطیلی کارخانه ها از جمله پر تکرارترین موضوعات سخنرانی های او بود. موارد اندک دیگری هم در این سخنرانی ها دیده می شود. مثلا در اراک به مشکلات زیست محیطی اشاره کرده و در مقایسه با صنایع، اولویت را به محیط زیست داد. البته مهمترین وعده های اقتصادی او سه برابر کردن یارانه نقدی سه دهک پایین و ایجاد یک و نیم میلیون شغل در سال بود.
وزیر کشور:

170 هزار رای باطله نام کاندیدای سابق را نوشته بودند

وزیر کشور گفت: در این دوره از انتخابات یک میلیون و ١٥٠ هزار آراى باطله داشتیم که این تعداد طبیعى به نظر میرسد.در یک مورد ١٧٠ هزار راى باطله داشتیم که نام کاندیداى سابق رانوشته بودند.
تحلیل نتیجه انتخابات؛

آمار رأی ایرانیان مقیم خارج از کشور+نمودار

بهترین راه برای تحلیل نتیجه انتخابات، بررسی آمار نهایی و تفکیکی آن است؛ البته به شرط آنکه ارائه شده باشد. دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری جمعه گذشته برگزار شد و ایرانیان داخل و خارج از کشور، هم‌زمان پای صندوق‌های رأی رفتند. ظهر شنبه آرا شمرده و نتیجه انتخابات اعلام شده بود.
انتخابات 96؛

زنگ پایان وعده های بی پشتوانه

رای اعتماد دوباره مردم به اعتدال گرایان و اهداف و برنامه های آنان، در شرایطی به صندوق ها واریز شد که تبلیغات بسیاری در زمینه وعده های رنگارنگ اما فاقد پشتوانه ای مشخص، فضای انتخاباتی را لبریز ساخته بود.
معاون روحانی؛

سه میلیون نفر موفق به رأی دادن نشدند

معاون پارلمانی ریاست‌جمهوری گفت:‌ نزدیک به سه میلیون نفر موفق به رأی دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری نشدند.
خوانده می‌شوید؛

نظرتان درباره این تصاویر چیست؟

چهره شهرها در حالی که در یکی دو هفته ابتدایی تبلیغات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری معمولی و کم و بیش تمیز بود، با شروع تبلیغات افرادی که با ادعای ساختن و زیباتر کردن شهرها به میدان آمده بودند، در فرصت کوتاه یک هفته‌ای، زشت و پر از زواید بصری شد. به تصایر زیر که از شهرهای مختلف ایران جمع‌آوری شده، نگاه کنید و نظرتان را در این باره بنویسید.
کمک فضای مجازی به انتخابات؛

روحانی پیروزی‌اش را مدیون کیست؟

رئیس‌جمهور روحانی آن گونه که در سخنرانی‌های اخیر خود بارها به زبان آورد، با مقاومت در برابر محدود کردن اینترنت و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی، انحصار اطلاعات را در ایران شکست و با پیروزی در انتخابات، بهره‌اش را برد.
سبد رای آبکی؛

رای روحانی آبکی است و به راحتی تبخیر می شود

در جریان انتخابات این راهبرد «بترسان و حکومت کن» ستاد روحانی برخی «خطوط قرمز» تاریخ انقلاب را درنوردید! یعنی اگر تا پیش از این در رقابت‌های سیاسی برخی افراد به مسائل ملی ورود می‌کردند و اصطلاحا «بگم‌بگم» می‌کردند این بار طرف پیروز بسیاری از رکوردهای «مگوها» را جابه‌جا کرد!این مدل رفتار سیاسی شدیدا «سلبی» موجب یک سبد رای «آبکی» برای دولت دوازدهم شده است که براحتی قابل «تبخیر» است.
سخن‌روز مطبوعات کشور؛

فرصتی که روحانی از اصلاح‌طلبان گرفت/ درسی که آزادسازی خرمشهر به دشمنان داد

چرا دولتمردانی که مردم ما را به دروغ و به خاطر مصارف انتخاباتی از جنگ و حمله نظامی آمریکا و ناتو ترساندند و گفتند «5+1 آماده حمله به ایران بودند»‌(!)، نسبت به «ناتوی فرهنگی» حساسیتی نشان ندادند؟
با کمی تامل؛

تحقیر با تدبیر رئیس‌جمهور چه نسبتی دارد؟

اولین گفت‌وگوی جناب آقای روحانی با رسانه‌های خبری بعد از انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، روز دوشنبه اول خردادماه انجام شد.
تحلیل انتخابات با رویکرد گفتمانی؛

درس های گفتمانی انتخابات برای آینده

در گفتمان آینده، کرامت انسانی، حقوق زن، محیط زیست، همزیستی مسالمت آمیز و حق تعیین سرنوشت و غیره که همگی از منظر اسلام جایگاه ویژه ای دارند باید منظور نظر قرار گیرند.
مقایسه آرای منتخبان ریاست‌جمهوری و رقبای اصلی در ادوار گذشته؛

«رئیسی» رکورد قدرتمندترین رقیب رئیس جمهور منتخب را زد + جدول

در این دوره از این انتخابات، حجت‌الاسلام رئیسی به عنوان رقیب اصلی کاندیدای پیروز توانست با 16 میلیون رأی یک حد نصاب جدید را در تاریخ انتخابات ریاست‌جمهوری اسلامی رقم بزند.
در اقدامی بی سابقه رخ داد؛

اشتباه عجیب انتخاباتی در زاهدان!

فرمانداری زاهدان در اقدامی عجیب نام یکی از کاندیداهای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زاهدان را در لیست کاندیداها قرار نداد.
انتخابات شورای اسلامی شهر؛

شگفتی سازان شورا

شورای شهر تهران در پنجمین پله مهم و حساس خود تجربیات و تحولات جدید و البته قابل‌توجه و خوبی را پشت‌سر گذاشت؛ تحولاتی نظیر حضور چشمگیر زنان و افرادی دور از انتظار از دل مردم که مردم به آنها اعتماد کرده و رأی دادند. دوره پنج، دوره کنار گذاشته‌شدن افراد مشهور بی‌ربط مانند ورزشکاران و... و انتخاب و اعتماد به افراد کمترشناخته‌شده بود.
آتلانتیک:

روحانی دو هفته مانده به انتخابات خود را یک اصلاح‌طلب تمام عیار معرفی کرد

یک اندیشکده آمریکایی گزارش کرد از آنجایی که نظرسنجی‌های قبل از انتخابات حکایت از آن داشت که کمپین «حسن روحانی» به دردسر افتاده است، روحانی دو هفته مانده به انتخابات خود را یک اصلاح‌طلب تمام عیار معرفی کرد.
نیکزاد خطاب به وزیر کشور:

نتایج شمارش آرا به تفکیک صندوق اعلام شود

رئیس ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه متاسفانه وزارت کشور از ارائه شفاف نتایج و تفکیک صندوق‌های اخذ رای خودداری می‌نماید، تاکید کرد: نتایج شمارش آرا به تفکیک صندوق اعلام گردد.
مجتبی شاکری:

نمی‌توان باورکرد یک لیست صدر تا ذیل کرسی ها را با اکثریت قاطع از آن خود کند

رییس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران با ادعای وقوع تخلفات در انتخابات شورای پنجم درخواست کرد مانند سال 88 صورتجلسه شمارش آرای تمام صندوق ها در سایت فرمانداری منتشر شود.
اطلاعیه شماره ۳۸ ستاد انتخابات کشور؛

اسامی منتخبان انتخابات میان دوره ای مجلس اعلام شد

ستاد انتخابات وزارت کشور با صدور اطلاعیه ای اسامی منتخبان چهارمین دوره انتخابات میان دوره ای مجلس در حوزه های انتخابیه اصفهان، مراغه، بندرلنگه و اهر را اعلام کرد.
نتایج انتخابات ریاست جمهوری؛

آراء روحانی و رئیسی در هر استان

نتایج دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی اعلام شد که حسن روحانی با کسب 23 میلیون و549 هزار و 616 رای با اکثریت آراء به عنوان رئیس جمهور منتخب برگزیده شد این در حالی بود که مهم ترین رقیب وی در این انتخابات سید ابراهیم رئیسی 15 میلیون و 786 هزار و 449 رای کسب کرد.
اطلاعیه‌ ستاد انتخابات کشور :

درخواست ستاد انتخابات درباره برپایی جشن

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از همگان انتظار می‌رود بمنظور حفظ آرامش و سهولت تردد مردم و جلوگیری از مزاحمت‌ها و سوء استفاده‌های احتمالی، از امروز از حضور در خیابان‌ها و معابر برای برپایی جشن خودداری نموده و چنانچه ستاد منتخبین ملت در ریاست جمهوری و شوراها متقاضی برگزاری مراسم باشند با مراجعه به فرمانداری شهرستان محل خود برای هماهنگی و دریافت مجوز در زمان و مکان مشخص اقدام کنند.
صفحه  از ۶۶
نظرات و گلایه ها