سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
كيومرث اشتريان:

نبود سنت سیاسی، آسیب جناح‌های ایران است

اگر بخواهیم از حوزه سیاست‌گذاری به این موضوع نگاه کنیم، به نظرتان می‌شود روند شكل‌گيري سنت سياسي را تقویت‌ کرد؟
كيومرث اشتريان:

نبود سنت سياسي، آسيب جناح‌هاي ايران است

نطق‌هاي پرشور نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري دوازدهم در 29 ارديبهشت 96 كه فرونشست، همه به انتظار سبزشدن چراغ مرحله تثبيت در حوزه سياست داخلي نشستند. حسن روحاني اگرچه در چهار سال اول دولت خود، فضاي سياسي را متفاوت‌تر از دوران چهارساله پيش از خود كرد؛ اما كم نبودند فعالان سياسي و تحليلگراني كه سياست داخلي را اولويتی بعد از اقتصاد و ديپلماسي براي وی ارزيابي مي‌كردند.
کولیوند:

«نظام جامع انتخابات» امسال نهایی می‌شود

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، با انتقاد از تعلل دولت در ارائه لایحه نظام جامع انتخابات بعد از یک سال و نیم، گفت: طرح مجلس قطعا امسال نهایی می‌شود.
محمدرضا عارف:

آینده«امید»

هر چند سال‌ها بر جایگاه وزارت تکیه زد و چند سالی نیز بر کرسی معاون اولی رئیس‌جمهوری وقت نشست اما او بیش از هر زمانی، در سال ۹۲ در میان افکار عمومی محبوبیت یافت.
گفت‌وگو با سید محمد حسینی؛

چهره‌های نظامی در انتخابات مقبولیت ندارند

اگرچه نیروهای اصولگرا و از جمله وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد، بر پیوند با توده مردم و مشخصاً گسترده شدن در بین طبقه متوسط به بالای جامعه که تاکنون پایگاه رأی اصلاح‎طلبان بودند، اعتقاد دارند اما با این حال به نظر نمی‌رسد که برنامه‌ای برای تغییر گفتمان خود داشته باشند. اگر هم باشد بعید است آنچنان به چشم بیاید که بتواند مطالبات به روز شده جامعه ایرانی و بخصوص نسل جوان و زنان را برآورده کند. مشروح گفت‎وگو با سید محمد حسینی، سخنگوی جمنا ، وزیر ارشاد دولت دهم و استاد دانشگاه تهران را در ادامه بخوانید.
امام خامنه ای:

هرچه انتخاب کنیدبرای خودتان انتخاب کرده اید

جهانگیری در انتخابات 96: اگر ما رای بیاوریم هیچ کس در ایران سر گرسنه زمین نخواهد گذاشت..
چهره‌هایی که از انتخابات ریاست‌جمهوری باز می‌مانند؛

بررسی شرایط متفاوت ثبت نام سیاستمداران نامدار بر اساس قانون جدید شرکت درانتخابات

ابراهیم رئیسی، سطح چهار فقه و اصول از حوزه علمیه قم، فوق لیسانس حقوق بین‌الملل، دکترای فقه و حقوق خصوصی از دانشگاه شهید مطهری را در سابقه تحصیلی خود دارد. رئیسی هم‌اکنون ٥٨ ساله است و در انتخابات ١٤٠٠، ٦١ ساله خواهد بود، بنابراین شرایط حضور در انتخابات را خواهد داشت.
وضعیت لایحه قانون جامع انتخابات؛

اعلام شرایط سنی و مدرک تحصیلی کاندیداهای ریاست‌جمهوری + جزئیات

تعیین شرایط سنی و مدرک تحصیلی کاندیداهای ریاست‌جمهوری در کمیسیون شوراهای مجلس تعیین شد.
انتخابات ریاست جمهوری؛

ورود زودهنگام به انتخابات به صلاح نیست

هنوز برای پیش بینی درباره انتخابات زود است. اینکه جریان ‌های سیاسی تا چه اندازه برای موفقیت در انتخابات ‌های پیش رو شانس دارند و اینکه چه گزینه هایی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌ جمهوری اقدام خواهند کرد و بسیاری از سوالات مشابه درباره انتخابات را نمی‌توان از حالا پاسخ درستی به آنها داد
رئیسی برای انتخابات آماده می شود! ؛

جلسات انتخاباتی رئیسی در تهران؛ چه کسانی به جلسات رئیسی رفته‌اند؟

سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی جلسات انتخاباتی را با موضوع مجلس کلید زده است.
دکتر حمید ابوطالبی؛

حذف انتخابات مستقیم ریاست جمهوری، ضربه به نظام است

دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری در پاسخ به این سوال می گوید: من معتقدم که به جمهوریت نظام خدشه وارد می‌شود. ریاست جمهور، نماد جمهوریت نظام و وحدت و انسجام ملت است، در پشت نظام و در پشت باور مردم که انتخابشان جمهوریت نظام است.
عضو کمیسیون شوراها:

احتمال استانی شدن انتخابات مجلس/ موافقت شورای نگهبان را جلب می‌کنیم

عضو ارشد فراکسیون امید گفت : اخیرا بیش از 30 مجوز ارائه شده که در این میان 4 الی 5 حزب خوب مانند حزب ایثارگران و اتحاد ملت نیز مجوز گرفته اند، مجموعا سعی کردیم احزاب متعلق به جریان چپ و راست فرقی نکنند و اگر شرایط کلی تشکیل حزب وجود دارد، مجوز داده شود. همچنین مصطلح بود که نمایندگان قوه قضائیه سخت گیری هایی می کنند اما این مهم بالعکس بوده و آن ها در جلسات کمیسیون همراهی خوبی داشته اند.
حاشیه ای بر پیروزی روحانی؛

ناامیدی محض در سالگرد تدبیر و امید

با تمام این اوصاف دولت تصمیم گرفت در سوت و کوری تمام، سالگرد تولد دوباره‌ا‌ش را بگذراند و به حیات خود ادامه دهد و البته که برای این تصمیم باید حق داد و شاید بهترین کار همین بود.
محمدجواد کولیوند؛

طرح ۱۵۵ ماده‌ای «قانون جامع انتخابات» نهایی شد

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، از نهایی شدن طرح ۱۵۵ ماده‌ای «قانون جامع انتخابات» خبر داد و گفت: این طرح، طی این هفته برای دریافت نظرات به وزارت کشور ارائه می‌شود.
کدخدایی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

پایان بررسی لایحه جامع انتخابات/ تایید نهایی رجل سیاسی منوط به تصویب مجلس است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بررسی کمیته مشترک دولت، مجلس و شورای نگهبان برای رسیدگی به لایحه جامع انتخابات به پایان رسیده است.
اینفوگرافیک؛

میزان محبوبیت نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری

نامزدهای نظامی انتخابات ریاست‌جمهوری چه قدر محبوب بوده‌اند؟
علیرضا محجوب مطرح کرد:

استانی شدن انتخابات عامل کاهش مشارکت مردم نیست

طرح استاني شدن انتخابات مجلس شوراي اسلامي ‌از دوره پنجم مجلس همواره مطرح بوده است. در سال 86 طرحی با همین عنوان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد که حدود 4 سال در دست بررسی مجلس بود. پس از ارجاع آن طرح به شورای نگهبان، این شورا مخالفتش را با استانی شدن انتخابات مجلس به نحوی که در آن طرح آمده بود، اعلام کرد.
ابراهیمیان عضو شورای نگهبان:

آئین‌نامه داخلی شورای نگهبان نیازمند اصلاح است

اظهارات قبل از انتخابات مجلس دهم و خبرگان پنجم نشان از حضور چهره‌ای متفاوت با ترکیب همیشگی شورای نگهبان درون این نهاد قانونی داشت. مواضع متفاوت او با آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان وقتی علنی‌تر شد که در مقطع حساس انتخابات یاد شده از سخنگویی شورای نگهبان استعفا داد. نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان بواسطه همین رویکردهای متفاوت به چهره‌ای شناخته شده و مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی تبدیل شده است.
گفتگوی انتخاباتی؛

آرایش انتخاباتی آوردگاه 96

حق شناس، دهقان و ایمانی از صف آرایی سیاسی می‌گویند.
باهنر:

تابلو انتخاباتی اصولگرایان نباید ضد برجام باشد

باهنر معتقد است «برجام» ناگزیر بود و بر این باور است نباید تابلوی اصولگرایان در انتخابات سال آینده، «ضد برجام» باشد. مشروح گفت‌وگو با دبیرکل«جبهه پیروان» را در زیر می‌خوانید.
صفحه  از ۷۰
نظرات و گلایه ها