سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
باهنر:

اصلاحات اقتصادی جرات می‌خواهد که نه مجلس دارد نه دولت

باهنر گفت:اگر قرار باشد اصلاحاتی در کشور طراحی و اجرا شود حتما باید تفاهم صددرصدی بین سه قوه باشد، یعنی اگر قرار باشد قوه مجریه اصلاحات را انجام دهد بعد قوه‌قضائیه متولی‌اش را دستگیر کند و مجلس هم بخواهد وزیر مربوطه را استیضاح کند، شدنی نیست.
یک انتصاب فاقد تخصص؛

سفارت ایران در کرواسی پاداش عوامل رسانه‌ای دولت!

پس از اینکه محمدرضا صادق، یکی از مشاوران رسانه‌ای سابق رئیس جمهور، بدون هیچ سابقه دیپلماتیکی به عنوان سفیر ایران در کرواسی منصوب شد و کلید سفارت ایران در زاگرب را به دست گرفت، برخی خبر‌ها حاکی از این است که جانشین وی نیز از عوامل رسانه‌ای نزدیک به رئیس جمهور است که او هم مانند سفیر پیشین هیچ سابقه دیپلماتیکی ندارد!
احمد مازنی،نماینده مجلس:

سطح کیفی مجالس به این شکل بوده که سال‌به‌سال دریغ از پارسال

احمد مازنی، عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: تجربه مجالس اول تا مجلس دهم نشان می‌دهد سطح کیفی مجالس نوساناتی داشته و نوعاً به این شکل بوده که سال‌به‌سال دریغ از پارسال. معدل مجالس در هر دوره نسبت به دوره قبل کمتر بوده است، بنابراین شورای نگهبان باید علت این موضوع را بررسی کند.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز :

قیمت‌ها ۳ برابر شده است/ دولت در زمینه کنترل تورم موفق نبود

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره ادعای مدیریت قیمت‌ها توسط دولت گفت: به‌نظرم این ادعا صحیح نیست؛ چرا که با مدیریت، قیمت‌ها ۳ برابر شده است.
رئیس فراکسیون کارگری مجلس:

مجلس، دولت و شورای نگهبان حساسیت زیادی نسبت به فساد ندارند

رئیس فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه فسادهای خرد مانند رشوه خواری شایع شده است، اضافه کرد: قانون فساد اداری تعطیل شده که این امر نشان دهنده این است که مجلس، دولت و شورای نگهبان حساسیت زیادی نسبت به فساد ندارند.
یادداشت حسین شریعتمداری:

آیت‌الله سید ابراهیم ذوالقرنین دست مریزاد!

جناب روحانی در حالی از شفافیت و ضرورت آن سخن می‌گویند که دولت ایشان به «دولت محرمانه‌ها»! شهرت دارد.این در حالیست که ،رئیسی در برخورد قاطع و هوشمندانه با مفسدان اقتصادی و دستگیری و محاکمه آنها، میان یأجوج و مأجوج‌های عصر حاضر و مردم مظلوم و ستمدیده ایران، دیوار بلندی کشید و دست غارتگر آنها را از جان و مال ملت کوتاه کرد. از این روی باید گفت:‌ آیت‌الله سید ابراهیم ذوالقرنین، دست مریزاد و خدا قوت.
محمود صادقی:

مجلسی که در رأس امور بود به لحاظ جایگاه و کارآمدی تنزل پیدا کرده است

محمود صادقی، عضو فراکسیون امید مجلس‌ دهم، گفت: در یکی از جلسات به مزاح به آقای ظریف گفتم دست‌کم اجازه دهند «مجلس در جریان امور باشد». چون واقعاً در بسیاری از مواقع، مجلس حتی در جریان امور نیست.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

رئیس‌جمهور به جای انتقاد از برخورد با مفسدان با فساد اطرافیانش برخورد کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه امروز پرونده برادر آقای رئیس‌جمهور و برادر معاون اول مطرح است، گفت: آقای رئیس‌جمهور باید برخورد با فساد را از نزدیکان خود شروع کند.
پرونده‌ ویژه‌ «معمّای پول و پارلمان»؛

قانونی برای «شفافیت» منابع مالی کاندیداها نداریم

آقای علی بهادری حقوقدان تاکید می‌کند که متاسفانه قوانین نظارتی کشور در حوزه منابع مالی کاندیداها بسیار ضعیف است و این نه وظیفه‌ی شورای نگهبان، بلکه تکلیف خود مجلس است که در این باره قانون‌گذاری جدی کند تا منابع مالی کاندیداها شفاف شود.
نباید بزرگ نمایی و اغراق شود؛

10 الی 15درصد نمایندگان وارد جریان های رانتی می شوند

محمدرضا باهنر فعال سیاسی اصول‌گرا می‌گوید از مجموع نمایندگانی که وارد مجلس می‌شوند حداکثر شاید ۱۰ الی ۱۵ درصد وارد جریان‌هایی شوند که از رانت یا فرصت رانت استفاده کنند و ۵ یا ۶ درصد هم ممکن است از رانت‌های بزرگتری استفاده کنند بنابراین در این زمینه نباید بزرگ نمایی و اغراق شود.وی درباره موضوعات مختلف مطرح در فضای سیاسی جامعه از جمله حقوق نمایندگان مجلس و مساله عدالت خواهی و احزاب سخن گفت.
چرا سوئیس نمی‌شویم؟!

تفاوت مسئولین ما و سوئیس در وظیفه شناسی و خدمت بی منت است

جناب نماینده برای شهر ممسنی یک دستگاه «MRI» فراهم کرده است. دستش درد نکند. باری از دوش مردم برداشته است. احتمالا دیگر اهالی ممسنی برای گرفتن MRI، آواره این شهر و آن شهر نمی‌شوند. فقط نمی‌دانم چرا آقای نماینده«MRI کشان» راه انداخته بود؟
نماینده مجلس شورای اسلامی:

سخنان روحانی درباره مذاکره ناشی از شکست در برجام است

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت در این چند سال از ظرفیت کشورهای همسایه استفاده نکرده است، گفت: معتقدم سخنان روحانی ناشی از شکستی است که در برجام خورده و چنین حرف‌هایی یک نوع فرار روبه‌جلوست.
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

اگر اختلافات علنی باشد فاجعه خواهد بود

«اشرف بروجردی»، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درخصوص علنی شدن اختلافات میان روسای پیشین قوه قضائیه گفت: اگر این اختلافات علنی باشد فاجعه خواهد بود. اگر هر لحظه مردم مطلع شوند که مسئولین با هم اختلاف دارند و در موقعیت و پوزیشنی هستند که در سرنوشت مردم اثرگذارند، این برای مردم اصلا قابل قبول نخواهد بود.
اختیارات رئیس جمهور؛

کنایه زرشناس به ادعای عدم اختیار رئیس جمهور

اگر رئیس جمهور تدارک‌چی است و اختیاری ندارد پس چرا برای دو دوره با تمام توان در انتخابات شرکت می‌کند؟
در نامه زاکانی خطاب به وزیر اطلاعات مطرح شد:

تسامح در مبارزه با فساد به نوعی همدستی با مفسدان است

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس نهم در نامه‌ای به حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات اظهار داشت: اگر این وزارت اطلاعات و سایرین به وظیفه اشان عمل می کردند وضع فساد در کشور اینگونه نبود، به راستی نتیجه فرمان هشت ماده ­ای رهبر معظم­ انقلاب اسلامی به مسوولان سه قوه در اردیبهشت ۱۳۸۰ چه شد؟
پورابراهیمی؛

روحانی مشخص کند چه کسی تصمیم غیرکارشناسی توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی را گرفته است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از روحانی خواست مقصر توزیع غیرحرفه‌ای ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را اعلام کند.
نامه احمد توکلی به سران قوا ؛

باید تاکنون صدای «هل من ناصر» مستاجران را شنیده باشیم

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌هایی به روسای قوا ، اعضای دولت، مجلس ،قوه قضائیه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و اعضای شورای نگهبان ،ضمن هشدار نسبت به افزایش چشمگیر حاشیه نشینی در شهرها در آینده ای نزدیک با ارایه راهکارهایی خواستار تدابیر اساسی در زمینه مسکن و اجاره مسکن شد.
یادداشت ناصر بزرگمهر؛

آقای رئیس جمهوری دایره جرم وسیع است

چندی پیش یادداشتی خواندنی از آقای سعید معدنی را در همین روزنامه خودمان چاپ کردیم که عنوان آن «همه ما مجرم هستیم» بود. در آن یادداشت آقای معدنی توضیح داده بود که دولت کانادا ماریجوانا یا همان ماده مخدر گل را که مصرف آن در میان جوانان به‌شدت باب شده، آزاد اعلام کرد و دیگر تولید، حمل، خرید، فروش و مصرف آن در کانادا جرم نیست.
چهار سال نمایندگی و کارنامه خالی!

بجای وقت گذرانی در مجلس فکری به حال کشور کنید

همیشه در پایان همه مجالس، یکسری انتقادات به عملکرد مجلسیان در دوره نمایندگی آن‌ها وارد و عملکردشان در چند ماه پایانی توسط اشخاص و گروه‌های سیاسی ارزیابی میدانی می‌شود. به اعتقاد بسیاری از سیاستمداران و حتی مردم عادی، نمایندگان دوره دهم یکی از ضعیف‌ترین و منفعل‌ترین مجالس بعد از انقلاب ارزیابی می‌شود.در شرایطی که اتاق فکر دشمنان ما هر روز برای فشار آوردن به مردم ما برنامه ریزی می‌کند، نمایندگان مجلس در حال وقت‌گذرانی در مجلس هستند.
راه طی‌شده پاستور؛

آیا دولت به 110 حزب کشور میدان داد؟

شواهد و عملکرد روحانی و نقدها و برچسب‌هایی که به جناح‌های منتقد می‌زند، گواه این حقیقت است که وی دل خوشی از احزاب منتقد ندارد خواه اصولگرا باشد یا اصلاح‌طلب و به همین دلیل از ۱۱۰ حزب کشور بهره نبرده است.
صفحه  از ۳۸
نظرات و گلایه ها