سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مجلس این هشدار را جدی بگیرد؛

کیهان: تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز است

رئیس‌مجلس و وزرای خارجه و اطلاعات به همراه برخی از نمایندگان مجلس همزمان با اقدام تروریستی اهواز، جلسه ویژه‌ای با موضوع FATF برگزار کردند. تصویب FATF خیانت به خون شهدای اهواز است. لازم و ضروری است که نمایندگان مجلس به‌جای برگزاری نشست ویژه برای تسریع در تصویب لوایح مرتبط با FATF، در اعتراض به جنایت مزدوران دولت‌های صحنه‌گردان FATF لوایح مرتبط را از دستور خارج کنند.
شفافیت آرا نمایندگان مجلس خواسته کاربران شبکه‌های اجتماعی؛

نمایندگان موافق "طرح شفافیت آراء نمایندگان"

ماجرا از توییت حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شروع شد، حاجی دلیگانی با انتشار تصویری از امضاهای جمع آوری شده برای طرح شفافیت آرا نمایندگان نوشت: بهترین معیارهای ارزیابی نمایندگان توسط مردم این است که بدانند نمایندگان آنها در خصوص طرحها و لوایح مختلف در مجلس چه نظراتی داشتند. طرح یک فوریتی شفافیت آرای نمایندگان تحویل هیئت رئیسه مجلس شد. اسامی باقی حامیان شفافیت آرا را با شما در میان خواهم گذاشت
اظهار تعجب عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران از یک اتفاق عجیب در دیپلماسی ایران؛

هند و چین نصف نفت ما را می‌خرند، معلوم نیست چرا سفیر نداریم

رضا پدیدار، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران و رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در رابطه با عدم حضور سفیر در کشورهای چین و هند گفت: اگر در هر فرآیند زیرساخت‌های درستی پیش بینی شود، افراد تنها تسهیل کننده آن فرآیند هستند نه تصمیم گیرنده، اما از آن جهت که در کشور ما همه امور متکی به افراد است بنابراین نبود سفیر در سفارتخانه‌های ایران مانند سفارتخانه‌های هند و چین موجب می‌شود تا کارها و امور به درستی صورت نگیرد
روزنامه اعتماد نوشت؛

انتقادات تند یک مداح جوان به سران سه قوه در مراسم عزاداری

یک مداح جوان در شمیران تهران پس از خواندن روضه حضرت علی اصغر اظهاراتی داشت که سبب اعتراض تعدادی از عزاداران شد. این هیات که شبانه میزبان بیش از دو هزار نفر از عزاداران حسینی است، شب گذشته میزبان پیکر پاک یک شهید گمنام بود. پس از پایان روضه و ورود پیکر پاک این شهید گمنام به جلسه، این مداح جوان اعلام کرد که از شب نخست حرف سیاسی نزده تا در حضور این شهید نظرات خود را مطرح کند. نخستین هدف این مداح جوان حسن روحانی رییس دولت دوازدهم بود.
گفتگو با حسن بهشتی‌پور؛

پرهیز از نگاه‌های سیاسی به FATF

برخی مدعی شده اند که تصویب این لوایح امنیت ملی را زیر سؤال می‌برد. از این عده باید پرسید آیا اطلاعات بانکی و حسابرسی از بانک‌ها و برخی حساب‌ها، به معنای امنیت ملی است؟ از همین جا می‌توان دریافت که بحث‌ها حول مسأله‌ای به نام «اف.ای.تی.اف» سیاسی شده است و دیگر فنی و دقیق نیست.
نقد به عارف؛

حمله کیهان به عارف بخاطر صحبت از "گوگوش"

«اصلاح‌طلب توصیف کردن خواننده کاباره‌ای رژیم طاغوت هم تهمتی است که با چند من سریش هم به گوگوش نمی‌چسبید. وی با کمک سلطنت‌طلبان آمریکایی، شبکه ضد دینی و ضد اخلاقی من و تو را راه‌اندازی کرد و به تازگی، ترانه‌ای مبتذل علیه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی خواند».
یادداشت سلیمی‌نمین:

غفلت از جایگاه نخبگی

رفتار، سکنات و نحوه تعاملات در یک مدل کوچک اجتماعی- سیاسی، اما پر اهمیت زمانی که در مقاطع حساس در کانون توجه و قضاوت آحاد جامعه قرار می‌گیرد می‌تواند منشأ بسط فرهیختگی یا خدا ناکرده نقش تخریبی جدی در این مسیر باشد. این جامعه کوچک، اما تأثیرگذار که از یک سو عصاره انتخاب سیاسی ملت است و از دیگر سو به لحاظ جایگاه قانونی "در راس امور است" امروز به جهت تربیتی و رشد و ارتقای منزلت ملت چه نقشی ایفا می‌کند؟ این سؤالی اساسی است که می‌بایست بدون پرده پوشی در برابر بهارستان نشینان قرار داد.
تصحیح تصورات درباره FATF؛

اظهارات برخی مقامات درباره FATF بیش‌ازحد غیر فنی است

اظهارات بی از حد غیر فنی برخی مقامات سیاسی و نمایندگان مجلس باعث ایجاد تصورات غلطی درباره FATF شده است که باید تصحیح شود.
یادداشت «جعفر بلوری»؛

دولت در سایه وجود دارد اما کجا؟

ما هم معتقدیم به احتمال زیاد «دولت سایه» وجود دارد. دولتی که باعث می‌شود، دولت مستقر نتواند کار کند. دولتی که دولت بیرون از سایه را به این روز کشانده است. وقتی می‌گویند باید پارلمان در سایه داشته باشیم، چرا دولت در سایه نداشته باشند؟! مگر تئوریسین همین جریان سیاسی از لزوم تشکیل پارلمان در سایه نگفت؟راه‌حل ما این است که دولت بهبود شرایط را با تغییر نقشه راه و پاکسازی برخی حلقه‌های سیاسی که به بدنه دولت نفوذ کرده‌اند، شروع کند.
دولت باید بماند؛

حمایت‌های رهبری از دولت و نجات روحانی از سناریوهای حداکثری

با وجود حمایت‌های فراوان رهبری، دولت تاکنون آن چنان که باید و شاید اقدام خاصی در راستای کنترل و بهبود شرایط معیشتی مردم انجام نداده است؛ درباره دلیل این بی عملی و بی تحرکی نظرات مختلفی از سوی اصولگرایان و اصلاح طلبان عنوان شده که اعتقاد به هر کدام از آنها راه حل های متفاوتی را پیش روی ما خواهد گذاشت.
حمله روزنامه اصولگرا به روحانی؛

5طلبه در قم بخاطر آن پلاکارد کذایی دستگیرشدند؛این است معنای وحدت؟!

روزنامه جوان نوشت:موج سازی‌های کذایی اصلاح‌طلبان بر سر پلاکاردی در حاشیه تجمع اعتراضی طلاب فیضیه نسبت به وضعیت اقتصادی کشور، سرانجام مدعیان آزادی را به آنچه می‌خواستند، رساند و پنج طلبه به دلیل شکایت دولت توسط دادگاه ویژه روحانیت احضار و بازداشت شدند.
یادداشت دکتر خالقی؛

نگاه متفاوت سیاسیون

درست است که در میانه باتلاق ابرچالش‌های اقتصادی گرفتار شده‌ایم، ولی نباید نشانی غلط داد، مشکل اساسی کشور ما در درجه اول نبود یک پروژه سیاسی است. با دستکاری و ترفند شاید بتوان امروز را فردا کرد، ولی نخبگان سیاسی ما نیازمند یک تغییر بنیادین در نگاهشان به جهانند، چیزی که متاسفانه نشانه‌هایش را نمی‌بینیم.
انتقاد تند و توهین آمیز کیهان؛

۲ نماینده مجلس از دهانشان لجن بیرون آمده !

کیهان در ستون گفت و شنید خود نوشت: گفت: دوتن از وکیل‌الدوله‌های فراکسیون امید در نطق‌های پیش از دستور مجلس به بهانه مشکلات اقتصادی، هر لجنی که از دهانشان بیرون آمده بود را به چهره نظام و رزمندگان اسلام پاشیده‌اند!
حجت‌الاسلام معلّمی در دومین روز اجلاس خبرگان:

آقای روحانی! تا فرصت دارید «خانه‌تکانی» کنید

نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری خطاب به رئیس‌جمهور گفت: هنوز هم تا پایان دوره ریاست جهوری فرصت خوبی دارید و بیایید برای رضای خدا و موفقیت خودتان خانه تکانی در دولت را با جایگزین ساختن عناصر مؤمن انقلابی و کارآمد انجام دهید
حسن صادقی مطرح کرد؛

باید مجلس را استیضاح کرد

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری معتقد است نظارت استصوابی آلوده به مسایل و دیدگاه‌های سیاسی و نتیجتا وجود افراد سهم‌خواه منفعت‌طلب و فاقد تخصص‌های لازم در مجلس، موجب شده شاهد تاثیرات مثبت مجلس در حوزه قانون‌گذاری کشور نباشیم.
هاشمی‌طبا عنوان کرد؛

یک نهاد هم باید مجلس را استیضاح کند

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: مردم فکر می‌کنند مجلس به جای اینکه به فکر کشور باشد به دنبال بازی‌های سیاسی است.
رضا رضایی:

یک بام و چند هوای مجلس در استیضاح رئیس جمهور!

پس از جلسه سوال از رییس‌جمهور در مجلس، ابهاماتی مطرح شد و با نظر رئیس مجلس، باتوجه به عدم ذکر موضوع نقض قانون و استنکاف از قانون در طرح سؤال، موضوع فوق دیگر قابلیت ارجاع به قوهٔ قضائیه را نداشت
پس بقیه چی؟!

انتقاد صادقی از دادگاه علنی متهمان ‎فساد اقتصادی

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، از نحوه اجرای دادگاه علنی متهمان ‎فساد اقتصادی انتقاد کرد.
یادداشت روزنامه «کیهان»؛

تناقضات دیپلماتیک!

آیا کسانی که در برجام با وعده‌های محقق نشدنی امید امروز مردم را که امید آینده دیروزشان بود، از بین بردند و مسکن مهرشان را مزخرف نامیدند و با پرداخت یارانه‌ها عزا می‌گیرند، آیا آمریکا و اسرائیل نیستند
روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس؛

استیضاح زنجیره‌ای اقدام نامناسب در شرایط فعلی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:عملکرد برخی عناصر مجلس به ویژه در طیف همیشه در صحنه برای استیضاح وزرای کابینه به وضوح نشان می‌دهد که آنها بدون رعایت مصالح نظام و بی‌اعتنا به منافع ملی مایلند یا دولت را به زمین بزنند و یا حداقل آنرا زمین گیر کنند.
صفحه  از ۲۵
نظرات و گلایه ها