سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
گفت‌وگو با محمدرضا خاتمی؛

وقت گفت‌وگوی منصفانه با مردم است

نایب‌رئیس مجلس ششم پیشنهادهایی برای بازسازی اعتماد مردم به حاکمیت و باروری امید آن ها به مسئولان داشت، ازجمله اینکه به روحانی پیشنهاد کرد به مردم بگوید مردم ببخشید ما این وعده را داده‌ایم، اما حالا شرایط و توانایی انجام آن را نداریم و فقط می‌توانیم این کارها را انجام دهیم. مشروح مصاحبه با محمدرضا خاتمی در پی می‌آید.
نقدی بر یک انتصاب:

انتصاب خانم فرشچی در فنلاند و ده ها سوال در ایران

بعد از انتشار خبر انتصاب سرکار خانم دکتر پروین فرشچی بعنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در فنلاند(بعنوان دومین سفیر زن)،سوالات زیادی در افکار عمومی در خصوص این انتصاب مطرح گردید. به منظور پاسخ یابی مستند و جلوگیری از شایعات احتمالی، اقدام به مکاتبه با وزارت امور خارجه و درخواست سوابق موثر دیپلماتیک و یا تشریح علل این انتصاب شد. گزارش زیر، با رویکردی چراجویانه ، قصد بررسی ابعاد و علل این انتصاب با هدف پاسخگویی به افکار عمومی را دارد. امیدواریم جوابیه ارسالی از طرف سخنگوی محترم وزارت امور خارجه، تا حد زیادی باعث افزایش شفافیت ها و کاهش سو برداشت های احتمالی در خصوص این انتصاب گردد.
نائب رئیس خانه احزاب:

رئیس‌جمهور اقدام عاجلی در تغییر کابینه صورت دهد/کارنامه نوبخت موفق نیست

نائب رئیس خانه احزاب گفت: نوبخت که از اصلی‌ترین نقش‌آفرینان امور اقتصادی دولت به حساب می‌آید تاکنون کارنامه موفق نداشته است.
انتقادها به کابینه دوازدهم؛

تغییر و ترمیم کابینه دوازدهم آری یا خیر؟

انتقادها به کابینه دوازدهم حسن روحانی با افزایش التهابات بازار و فضای اقتصادی کشور بالا گرفت، تا جایی که خبر کنار رفتن چند نفر از تیم اقتصادی دولت بر زبان‌ها افتاد، هرچند تا کنون خبر استیضاح و رفتن برخی از دولت تکذیب شده‌است اما شواهد امر چیز دیگری را نشان می‌دهد.
ابراز نگرانی روزنامه جمهوری اسلامی؛

دیگر بازخواست، هشدار و تشر زدن به دولت مشکل گشا نخواهد بود

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله امروز خود نوشت؛ دولت در وسط میدان است ولی عملکردش متناسب با رفتار مورد انتظار از دولتی نیست که با شرایط پیچیده و بغرنج امروزی مواجه شده است.
طرح عدم کفایت رئیس‌جمهور؛

وزیر دولت اصلاحات خواستار "استعفای روحانی" شد

عبدالعلی‌زاده وزیر مسکن و شهرسازی دولت اصلاحات با بیان اینکه حسن روحانی اصلاح‌طلب نیست اما اصلاح‌طلبان از دولت او حمایت کردند، گفت: بهتر است دولت روحانی استعفا دهد.
علیخانی:

برخی وزرا چندین بار استعفا دادند، روحانی نمی‌پذیرد

چندى پیش در مراسم بزرگداشت برادر آقای ناطق نوری مسوولی به یکی از دوستان گفته ۴ بار استعفا داده ام و آقای روحانی قبول نمی‌کند. وقتی کسی استعفا می‌دهد اگر اختلاف در فکر یا نوع کار است، باید راه حل پیدا کنید، اگر نمی‌شود، باید استعفا را بپذیرید، وقتی نمی‌پذیرید مشکلات مضاعف می‌شود.
انتقاد به عملکرد دولت ؛

نتیجه اعتماد به رئیس‌جمهور

نمی‌دانم این درددل را رییس جمهور خواهند دید یا خیر، ولی می‌خواستم مطالبی را با ایشان در میان بگذارم. ایشان گفتند که مردم به ما اعتماد کنند و اکنون بنده می‌خواهم برخی تجارب اعتماد خود به ایشان را بیان کنم.
ادعای کیهان؛

جدیدترین دستپخت محرمانه دولت؛ حمله «کانال خرید اروپا» به قلب صنایع کشور

به نظر می رسد محرمانه‌های دولت روحانی پایان ندارد گویا EUP2P مشابه سازی روند خسارت بار FATF در حوزه صنعت و تکنولوژی است.
نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری:

آقایانی که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند پاسخ دهند که چگونه صاحب خانه‌های مجلل شده‌اند

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری گفت: من با صراحت می‌گویم عده‌ای که اول انقلاب اجاره‌نشین بودند و حتی توان پرداخت اجاره‌شان را هم نداشتند امروز چگونه صاحب خانه‌های چند هزار متری در تهران شده‌اند؟
حسین راغفر، مطرح کرد؛

تغییر کابینه با توجه به فساد گسترده تعادل سیاسی را به هم می‌زند

یک اقتصاددان درباره تاثیر تغییر تیم اقتصادی کابینه دوازدهم گفت: قطعا تعویض افرادی که در درون دولت هستند یا همان تیم اقتصادی به معنای حل مسئله نیست. همه این مباحث در بستر اقتصاد سیاسی و یک بستر وسیع‌تر و گسترده‌تری معنا دارد و ‌علی‌اصول باید به این زمینه هم توجه کرد
قحط الرجال در دولت تدبیر؛

طه هاشمی سفیر ایران در واتیکان / حکم ظریف برای مدیر معزول حاشیه‌دار، مرید مشایی و عاشق هاشمی!

باید در نظر داشت چشم پوشی از اسناد و مدارکی که منجر به برکناری طه هاشمی از دانشگاه آزاد شده می تواند تبعات جبران ناپذیری برای کشور داشته باشد.
بررسی مواضع جدید روحانی؛

نگرانی منتقد برجسته دولت از حرف‌های جدید روحانی؛ شاید صحنه سازی جدید او باشد

این سخنان نباید مقدمه یک چرخش با ترفندی برای بستن دهان منتقدان در مقابل یک توافق بد یا اروپا باشد. اگر روحانی از یک طرف حرف از مقاومت و وحدت بزند و از سوی دیگر یک بسته توخالی از سوی اروپایی‌ها را در آغوش بگیرد، غربی‌ها او را جدی نخواهند گرفت. آنچه در عمل انجام می‌دهیم بسیار مهم‌تر از حرفی است که می‌زنیم.
نقدی که وارد است ؛

شاهکار عقد قراردادهای یکطرفه و قابل فسخ در دولت مدعی حقوقدانی

در چند هفته گذشته چند شرکت بزرگ خارجی و البته عمدتاً اروپایی مانند شرکت توتال، سیتروئن، رنو، ایرباس و بویینگ و... قراردادهایی را که طی ۲ سال اخیر با ایران منعقد کرده بودند به شکل یک‌طرفه فسخ کردند.
تصویب معاهده پر ابهام؛

وقتی سخنان رهبرانقلاب به گوش مجلسی‌ها نمی‌رسد!

در حالی که سخنان رهبرانقلاب در مورد لایحه FATF مخالفت ایشان درباره این لایحه بود ولی برخی نماینده های مجلس سخنان ایشان را مبنای مخالف نمی دانند
عدم اولویت بندی‌ درست در کار‌ها؛

قیمت دلار و سکه رکورد می‌زند روحانی از توچال بازدید می‌کند

متاسفانه اولویت بندی‌های درستی در کار‌ها دیده نمی‌شود. در حالی مردم درگیر خروار‌ها گرانی و تورم هستند و زیر بار گرانی له می‌شوند. آقای روحانی از توچال بازدید می‌کند. من نمی‌دانم آیا در این شرایط از منطقه تفریحی بازدید کردن جزء اولویت‌های رئیس جمهور کشور است؟
استراتژی رسانه‌ای مبهم روحانی؛

همه اشتباهات رسانه‌ای یک رئیس‌جمهور

این اولین بار نیست، بعید است آخرین بار هم باشد؛ استراتژی رسانه‌ای مبهم و نامعلومی که از داخلش عجایبی به بیرون درز می‌کند.
بهت سیاسی و عاطلی و بلاتکلیفی تصمیم گیری ؛

سکوت دولت چه پیامی دارد؟

رئیس جمهور محترم در روزهایی که جامعه برای طرح های راهگشا و وعده های ضدتحریمی انتظار می کشد، توچال رفته و عکس یادگاری می گیرد. چطور توجیه کنیم؟
روزنامه اطلاعات:

آقایان نمایندگان مجلس! با چند تا پیامک، مرعوب کسانی شدید که برای پول مردم کیسه دوخته‌اند؟

روزنامه اطلاعات در یادداشتی نوشت: چند روز پیش در مجلس شورای اسلامی مسایلی پیش آمد که توضیح و توجیه آن آسان نیست و امیدوارم به سکوت و شمول مرور زمان از یاد نرود. مجلس، مرجع قانونگذاری و تعیین مواد قوانین موضوعه و جاری در ظلّ قانون اساسی است. به همین دلیل باید شفاف و بی هراس، از حق موکّلان که تمام مردم میهن هستند، دفاع کند.
در نامه سرگشاده مطرح شد؛

FATF و تذکر یک نکته به رئیس مجلس

سید یاسر جبرائیلی در نامه‌ای به رئیس مجلس به اظهارات اخیر وی مبنی بر تصمیم به استعلام از رهبر معظم انقلاب درباره FATF و کنوانسیون‌های تکلیفی آن واکنش نشان داد.
صفحه  از ۲۲
نظرات و گلایه ها