سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود؛

مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند

یش از ۵۰۰ روز بازداشت و کیفرخواستی که ۶۵۰ صفحه است؛ اینها شاید برای ما حتی اعداد بزرگی به حساب نیاید، اما وقتی زندگی هشت فعال محیط زیست به آنها گره می‌خورد همین عددها شکل دیگری به خود می‌گیرند. مرجع تخصصی جاسوسی می‌گوید اینها جاسوس نیستند، اما سازمان دیگری اینها را متهم به جاسوسی می‌کند. این دوگانگی در کشور بد است. این حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود.
ابوترابی:

هیئت نظارت مجلس برخی نامزدهای مشکل‌دار شورای شهر را فله‌ای تأیید کرد

ابوالفضل ابوترابی، درباره افزایش تخلف میان اعضای شوراهای شهر و روستا و مسئولیت مجلس در این زمینه اظهار کرد: بسیاری از افرادی که در کسوت اعضای شورای شهر و روستا تخلف می‌کنند،‌ پیش از این از سوی مراجع چهارگانه رد صلاحیت شده بودند.
پاسخ علی مطهری به سخنگوی قوه قضاییه:

امنیتی کردن مجرمان سیاسی جفای به انقلاب

"ریشه فرار آقای اسماعیلی از تعبیر «جرم سیاسی» همان است که قبلاً گفته‌ام که امثال ایشان یک قداست کاذب به معنی غیرقابل انتقاد بودن برای نظام جمهوری اسلامی قائل هستند که به موجب آن هر منتقد و مخالفی را برانداز و اتهام او را اتهام امنیتی می‌دانند، لذا می‌گویند اساساً ما متهم یا مجرم سیاسی نداریم."
مجری برنامه ثریا:

مسئولین جلوی مشاور املاکی ها هم از چهره های مردم نظرسنجی کنند.

مجری برنامه ثریا: مسئولین جلوی مشاور املاکی ها هم از چهره های مردم نظرسنجی کنند.
دکتر سریع‌القلم:

چرا این قدر اشتباه می‌کنیم؟

دکتر محمود سریع‌القلم در یادداشتی در سایت شخصی‌اش نوشت: «اشتباه کردن مهم نیست. تعداد اشتباهات مهم است و بلکه تکرار اشتباهات مخرب است. به عنوان یک جامعه توانمند، به نظر می‌رسد تعدادی از اشتباهات را طی قرن گذشته مرتب تکرار کرده‌ایم.کانون «اشتباه نکردن» به ساختاری برمی‌گردد که در آن گردش اطلاعات، گردش فکر و گردش مجریان وجود داشته باشد. هدف از این گردش‌ها، یادگیری است.
آقایان! منتظر معجزه در مذاکرات نباشید؛

دولت هنوز جنگ اقتصادی را جدی نگرفته است

عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدام از جنگ اقتصادی صحبت می‌شود اما گویا دولت هنوز این موضوع را جدی نگرفته گفت: منتظر یک معجزه در مذاکرات هستند در حالی که خود رهبری تأکید کردند که "منتظر معجزه‌ای نباشید".
کوچکی نژاد:

انتصاب سالاری اشتباه بزرگ دولت روحانی و وزیر کار!

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اینکه “سالاری” رییس سازمان ورشکسته تأمین اجتماعی شد، گفت: این سازمان با بدهکاری حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی مواجه است و رانت وحشتناکی در آن در بحث شستا و خدمات اقتصادی سازمان وجود دارد و هزینه ای سنگین به نظام تحمیل کرده است.
راه راست اثبات صداقت مقامات؛

در قاموس جمهوری اسلامی، منافع اخروی بر منافع دنیوی ارجحیت دارد

تفاوت اصلی جمهوری اسلامی ایران با سایر نظام‌های سیاسی حاکم بر دنیا این است که جمهوری اسلامی علاوه بر حفاظت از منافع دنیوی شهروندان جمهوری اسلامی، از منافع اخروی شهروندانش نیز حفاظت می‌کند.
یک فعال سیاسی:

رئیس قوه قضائیه پارادایم قضائی خود را اعلام و عملیاتی کند

سیدرحیم ابوالحسنی رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی با اشاره به اینکه رئیس قوه قضائیه پارادایم قضائی خود را اعلام و عملیاتی کند، گفت: رئیس قوه قضائیه باید شعار و مصاحبه را کنار گذاشته و در عمل نشان دهد که دنبال ایجاد تحول جدی در قوه قضائیه است.
فلاحت پیشه عنوان کرد؛

جهانگیری باید در کنار روحانی پاسخگوی عملکرد دولت باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بابیان اینکه جهانگیری و روحانی باید پاسخگوی عملکرد دولت باشند، گفت: عده‌ای می‌خواهند دولت را به ورشکستگی بکشانند تاخودشان پیروز انتخابات باشند.
مشاجره روحانی با جهانگیری ؛

وقتی حتی «اقتصاد» به یک اشاره «سیاست» بند است، چرا اتفاقاتی از جنس مشاجره روحانی و جهانگیری باید رخ ‏دهد؟

فشار اقتصادی که ایران در حال حاضر متحمل می شود، کشور را در شرایط بسیار ویژه ای قرار داده که نمونه اش را ‏کمتر به یاد داریم. اوضاع اقتصادی نیز کاملا به سیاست وابسته است؛ چنانکه بسیاری از تکانه های اقتصادی کشور ناشی از اتفاقات سیاسی ‏است. کافی است به نحوه بالا و پایین شدن قیمت ها توجه کنیم. در چنین شرایطی اصل اولی که باید مورد توجه قرار گیرد، آشتی ملی است. طبیعی است که اتفاقاتی مانند آنچه بین روحانی و جهانگیری رخ داد، در شرایط فعلی سمی مهلک برای کشور است.
سیدهاشم بطحایی‌گلپایگانی؛

چرا بحث جایگزین رهبری را مطرح می‌کنید آقایان!

طرح بحث جایگزینی رهبری درشرایط فعلی که مقام معظم رهبری باقدرت و صلابت مثال زدنی و ستودنی در مقابل زورگویان جهان موضع گیری می کنند و ترامپ و ایادیش را تحقیر می کنند؛ تضعیف اقتدار نظام و رهبری است و به مصلحت کشور نیست.
مجتبی لشکربلوکی:

یک عدد سفیر هندی خریداریم!

شنیدم اسراییلی ها در ازای بازگرداندن استخوان های یک سرباز اسراییلی که سی سال پیش کشته شده است، دو سرباز اسیر سوری را مبادله خواهند کرد.
بازخوانی وعده‌های انتخاباتی؛

سلطان وعده‌ها

«هرکس وعده دهد و عمل نکند، گناه بزرگی کرده است. حتی اگر من مسئول شوم و نتوانم به وعده‌های خود عمل کنم، باید جرات این را داشته باشم که آن را به مردم بگویم... .» این عبارت بخشی از سخنان حسن روحانی در لابه‌لای وعده و وعیدهای انتخاباتی سال 92 است.
پشت پرده نوسانات بازار؛

کاهش قیمت‌هایی که سیاسی است نه اقتصادی/برجام را به معیشت گره زدیم تا مطالبات برای انعقاد برجام بالا برود!+فیلم

تغییرات در بازار ارز در حالی است که دولت هیچ سیاست اقتصادی جدیدی را پیاده نکرده است. طی روزهای گذشته«شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن به منظور دیدار با مقامات ایران راهی تهران می‌شود. همچنین «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان، امروز به ایران سفر کرد. در آستانه سفر نخست‌وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان به تهران، رسانه‌های دولتی و زنجیره‌ای در داخل، مشغول فضاسازی هستند که وانمود کردند که این دو سفر موجب شده تا دلار سیر نزولی به خود گرفته و همچنان در حال کاهش است!
اظهارات عجیب لعیا جنیدی؛

واکنش معاون حقوقی رئیس جمهور به وعده‌های انتخاباتی روحانی

لعیا جنیدی در پاسخ به این پرسش که چرا در صورت نبود اختیارات لازم، آقای روحانی در زمان انتخابات وعده‌های بسیاری داده‌اند اظهار داشت: شما انتخابات بدون وعده در دنیا دارید؟ آن وقت دیگر انتخابات نمی شود! مگر می‌شود بگویی من در انتخابات شرکت می‌کنم اما کار خاصی نمی‌توانم انجام دهم!
مشاور خاتمی:

مردم می‌گویند روحانی هر چه زودتر برود بهتر است

علی صوفی درباره ارزیابی خود از ۲ سال پایانی دولت حسن روحانی به نامه نیوز گفت: همه مولفه‌های بدتر یا بهتر شدن اوضاع کشور به دولت مربوط نمی‌شود ولی اینکه دولت وضع بهتری پیدا کند، خیر چنین نشانه‌هایی دیده نمی‌شود. انتظار این است که حداقل دولت با متغیرهای قابل کنترل در اختیار خود حرکتی انجام دهد و تحولی امیدوارکننده را به نمایش بگذارد تا اعتماد مردم را جلب کند.
صادق خرازی:

حرف زدن با روحانی فایده‌ای ندارد

صادق خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان گفت خردمندان اصلاحات، نیروهای مسئله‌دار اصلاح‌طلب را حذف کنند.
شاهکاری دیگر از مدعیان تسلط به زبان دیپلماسی؛

حامیان FATF (اسفند ۹۷): اگر به FATF نپیوندیم ترامپ خوشحال می‌شود/ (خرداد ۹۸): عصبانیت وزیر خارجه آمریکا از نپیوستن ایران به FATF

متاسفانه علیرغم ادعاهای فراوان برخی دولتمردان و همچنین فعالین اصلاح طلب درباره «تسلط به زبان دیپلماسی»، این طیف به حوزه روابط بین الملل و سیاست خارجی ناآشناست.
دکتر محمد خوش چهره:

وضعیت امروز اقتصاد ایران نتیجه رای مردم است

با تصمیمات اشتباه و غفلت دولت، مجلس، دستگاه‌های اطلاعاتی و قوه قضاییه مردم به یکباره فقیر شدند، اما چون بنیه اقتصادی قوی بود، این اقتصاد تاکنون ماند.
صفحه  از ۳۶
نظرات و گلایه ها