به بهانه سالروز اجرای برجام؛

از وعده های داده شده تا برجام/12 سوال از روحانی

بعد از ظهر امروز رئیس‌جمهور محترم با اصحاب رسانه کنفرانس خبری دارد و قرار است به پرسش‌های آنها پاسخ بدهد. ظاهرا بهانه این نشست خبری، سالروز اجرای برجام است.
تداوم بی‌قانونی حقوقدانان؛

آغاز فعالیت‌ انتخاباتی دولتی‌ها/ واعظی چه نقشی در ستاد انتخاباتی روحانی دارد؟

جنب و جوش‌های انتخاباتی درون کابینه چندوقتی است شروع شده و وزرا در سفرهای خود به استان‌های مختلف به دنبال جلب رای مردم در حمایت از رئیس جمهور فعلی هستند.
پول نفت کجا می‌رود؟

تناقض‌های سخنان عراقچی درباره پول نفت و تحریم بانکی

عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده مدعی است دسترسی به 29 میلیارد دلار درآمد فروش نفت، کاملا مهیا است، اما او در همین نشست خبری گفته است: هنوز شرایط بانکی ما به حالت عادی برنگشته است.
نقوی‌حسینی:

روحانی شناخت درستی از برجام نداشت/داده‌های نقد دادیم و وعده‌های نسیه گرفتیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه روحانی شناخت درستی از برجام نداشت، گفت: برجام بده بستانی است که داده‌های نقد دادیم و وعده‌های نسیه گرفتیم و اکنون باید خون دل بخوریم، فریاد بزنیم و تلاش کنیم این وعده‌های نسیه را نقد کنیم.
علیرضا زاکانی:

برجام «بچه معلولی» است که باید سالها آن را «تیمارداری» کرد

رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه محصول برجام تاکنون یک هواپیمای ایرباس شده، گفت که برجام «بچه معلولی» است که باید سالها آن را تیمارداری کرد.
دوپینگ دولتی ها برای انتخابات 96؛

مردم کدام را باور کنند؛ جیب خالی دولت یا هزینه‌های سرسام‌آور تبلیغات؟ + سند

استفاده از بیت المال برای ارائه گزارش عملکرد سه ساله دولت به مردم در آستانه انتخابات زمانی بیشتر مورد نقد قرار می گیرد که بعد از گذشت سه سال از ارائه اولین سبد کالا به مردم، برخی سبدهای کالایی دیگر نیز در واپسین روزهای عمر دولت یازدهم تهیه و در اختیار اقشاری از مردم قرار گرفته است.
بی توجهی به شروط رهبری در مسئله هسته ای؛

در بازطراحی رآکتور اراک مشارکت که نکردند هیچ، هزینه‌ای بالاتر هم می‌خواهند!

اکنون طرف مقابل به جای مشارکت در بازطراحی رآکتور نه تنها همه هزینه ها را از ایران مطالبه می‌کند بلکه قیمتی حتی بالاتر از استانداردهای جهانی به اعتراف کمالوندی را درخواست کرده است.
سعید معید فر؛

شکاف جامعه و نهاد سیاست

در روزگاری نه چندان دور، مفهوم و چشم‌انداز آرمانشهر اسلامی جامعه در حال‌ گذار ایران را به خیابان‌ها کشاند و نظام چند هزار ساله شاهنشاهی را به کتاب‌های تاریخی فرستاد! اکنون بعد از چهار دهه، رئیس جمهوری منشور حقوق شهروندی را به‌عنوان یک ضرورت برای کشور مطرح می‌سازد، حقوقی که آنقدر مسلم وقطعی است که برخی بر این باورند که نیازی به قانون شدن در مجلس ندارد و به زبان دیگر، از ابتدایی‌ترین حقوق هر جامعه است،اما برخی آن را با همه سادگی اش برنمی تابند و حتی خلاف قانون می‌دانند.
آبروریزی ملی؟!

حضور وزرای دولت در مراسم استقبال از ایرباس

آقایان وزرا اگر ذره ای به حیثیت دولت جمهوری اسلامی فکر کنند متوجه خواهند شد که شرکت آنان در مراسم فرش قرمز برای ورود یک هواپیما،در حقیقت موجب وهن دولت جمهوری اسلامی و شخص آنان در مقام عالی وزارتخانه های کشور است.
انتقاد توکلی از بگومگوهای روسای دو قوه؛

چرا از بین مردم یارکشی می‌کنید؟ /هر سه قوه دچار فساد شده‌اند

نماینده سابق تهران در مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در کانال تلگرامش، از علنی شدن اختلافات روسای قوه قضائیه و مجریه انتقاد کرد.
دولت محرمانه‌،قرارداد محرمانه؛

48 چالش شفافیت در دولت‌یازدهم

در 1200 روز گذشته اغلب قراردادهای مهم بدون اطلاع رسانی به مردم و رسانه‌ها منعقد شد و دولت نیز از آنها به عنوان قراردادهای محرمانه یاد کرد!
تکرار ادعا درتوئیت های روحانی؛

هجمه به قوه قضائیه؛ دغدغه شفافیت یا راهکار تمدید ماندن در پاستور؟

دوباره ماجرای حساب‌های قوه قضائیه و درخواست روشنگری درباره آن مطرح شده است، اما نه در کانال تلگرامی نزدیک به اپوزیسیون؛ برخی در پاستور دوست ندارند ماجرای حساب های قوه قضائیه فراموش شود، حتی اگر وزیرشان هم حاشیه‌های حساب‌ها را تکذیب کرده باشد.
دولت روحانی و چالش های پیش رو؛

روحانی قراردادها و بخشیدن اموال را هم در سامانه بیاورد

نمایندگان مجلس و شخصیت‌های سیاسی به مطالبه خود از رئیس جمهور برای شفاف کردن اقدامات دولت در حوزه‌های مختلف ازجمله شفافیت مالی، شفافیت در قراردادهای نفتی، شفافیت در اقدامات برادر رئیس جمهور و انتقاد از پنهان‌کاری در برجام پرداختند.
مرتضی تمدن:

دولت موضوع قراردادهای FATF و IPC را شفاف کند

استاندار سابق تهران گفت: دولت موضوع قراردادهای FATF و IPC را شفاف کند، که این قرار دادهای نفتی تاکنون چه منفعتی برای اقتصاد کشور داشته است.

قاضی‌پور: رئیس‌جمهور شفاف‌سازی را از خانواده خود شروع کند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور شفاف‌سازی را از خانواده خود شروع کند، گفت: آقای روحانی برای مردم شفاف‌سازی کنید و بگویید که برای تبلیغات انتخاباتی خود از چه کسانی پول دریافت کرده‌اید؟
رنج جامعه از عدم شفافیت ها:

نان حرام باعث شده برخی مسئولان متوجه گورخواب‌ها نباشند

رئیس شورای عالی بسیج کشور در جلسه ناگفته‌های برجام گفت: جامعه ما از عدم شفافیت رنج می‌برد و همانطور که همه می‌دانند افرادی که در برجام مذاکره کننده بودند در خصوص 4 سند مذاکره داشته‌اند اما فقط یک سند را به مردم نشان دادند.
مصلحی در جمع مردم قاین؛

آقای وزیر چطور تحریم هستیم اما 100 هزار خودرو وارد کشور می‌شود؟

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به جدی بودن پروژه نفوذ، گفت: برخی در کشور به نظام در حال فروپاشی آمریکا دلخوش کرده‌اند.
نماینده مردم شاهین‌شهر:

مردم! بدانید دولت موافق شفاف‌سازی نیست

حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: مردم! بدانید دولت موافق شفاف‌سازی حقوق‌ها و مسائل مالی نیست و علیرغم حرف‌ها با شفاف‌سازی‌ها مخالفت می‌کند.
روحانیون مجلس دهم؛

گعده‌های کم فروغ «شیوخ» اصلاح‌طلب و اصول‌گرای مجلس

فراکسیون آنها تاکنون در مجلس اقدام اثرگذاری نداشته است، گرچه برخی اعضای این فراکسیون نگاه متفاوتی دارند و معتقدند فراکسیون کم کم فعالتر خواهد شد.
دولت یازدهم و دردسرهای ابتکاری؛

سبزپوشی این بانو از جنس محیط زیست است یا سیاست؟

در حالی که ارجحیت اهداف سیاسی بر اهداف زیست‌محیطی یکی از عمده‌ترین انتقادات نسبت به عملکرد معصومه ابتکار به شمار می‌رود این بانوی سبزپوش همواره می‌کوشد انگشت اتهام سیاسی‌کاری را از پیش روی خود چرخانده و به‌سمت کلیه منتقدان نشانه رود.
صفحه  از ۹
نظرات و گلایه ها