سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
سیاووشی:

بیسوادی سیاسی در سطوح بالا هم وجود دارد

یک نماینده مجلس درباره اظهارات کریمی قدوسی گفت: سخنان آقای کریمی قدوسی شوک‌آور بود کاش قوه قضائیه همان‌گونه که به صحبت‌های وزیر امورخارجه واکنش نشان داد و از وی مستندات می‌خواست از آقای کریمی قدوسی هم بخواهد.
جدیدترین توهین روحانی؛

چه کسی اسلام را نمی‌فهمد آقای روحانی!

اگر FATF، باشد هزینه‌ها ۲۰ درصد ارزان‌تر است و بدون آن گران‌تر خواهد بود! نمی‌شود در این کشور یک نفر از ارگانی بیاید، شعار بدهد و آثار شعارش را برای مردم ترجمه نکند. از مردم سوال کنید که شما می‌خواهید زندگی کنید آیا آن را ارزان می‌خواهید یا گران! یک کسی در گوشه‌ای نشسته و مردم را تحریک می‌کند که اگر FATF امضا شود یا با گروه اقدام مالی کار کنیم، اسلام از دست می‌رود. کدام اسلام از دست می‌رود؟ ای‌کاش اسلام را می‌فهمید، بعد می‌گفت اسلام از دست می‌رود..
کریمی قدوسی:

آقایان به جای مذاکره با آمریکا به فکر منافع ملت و نظام باشند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از آقایان در این مملکت معلوم نیست با طرح سازش با آمریکا دنبال چه هدفی هستند گفت: توصیه می‌کنم به جای طرح تئوری های مزخرفی چون مذاکره با آمریکا کمی هم به منافع این ملت و نظام فکر کنند.
ذوالنوری طی تذکر شفاهی:

افزایش چهار برابری ارز، نتایج همان حاکمیت عقلانی است که در برجام مطرح کردند!

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: افزایش چهار برابری قیمت ارز و گرانی‌ها نتایج همان نوع حاکمیت عقلانی است که در برجام توسط عده‌ای مطرح شد و موضوع هسته‌ای کشور را نابود کرد این در حالی است که ما در زمان بررسی برجام داد می‌زدیم که از آمریکایی‌ها تضمین گرفته شود.
پوپولیسم نوظهور در دولت روحانی؟

چگونه چند جوان بدون طی کردن سلسله مراتب اداری، ناگهان معاون وزیر شده اند؟

غالب مدیران جوانی که اخیرا به مناصب دولتی منصوب شده اند، بدون طی کردن سلسله مراتب ‏کاری به جایگاه خود رسیده اند. انتصاب آنها هم برای برخی از صاحبان نفوذ در دستگاه های مختلف، تبدیل به یک ابزار برای اعمال قدرت شده ‏است. فرد صاحب نفوذ، مدیر جوانی را ‏که شایستگی این سمت را ندارد، و صرفا از او حرف شنوی دارد، به این جایگاه می رساند و در واقع مدیریت آن قسمت عملا به ‏همان فرد پشت پرده می رسد. دولت هم یک موج تبلیغاتی به راه انداخته و روی آن سوار شده. آن هم در حالی که هنوز برای مردم مشخص نیست این مدیران چگونه و بر اساس کدام شایستگی به این سمت ها رسیده اند.
چرا به اینجا رسیده‌ایم؟

توییتر و سخنگوی شورای نگهبان!

می‌دانم این روزها مهم‌ترین مشکل مردم، گرانی و بحران‌های اقتصادی است. با علم به این موضوع می‌خواهم در این نوشتار به توییتر بپردازم. مسئله‌ای که سخنگوی شورای نگهبان هم به آن اشاره کرده است و از دلسوزان خواسته است با نیت پاک در این فضا حاضر شوند. فضای مجازی باعث شده است بعد از سال‌ها مسؤولان و مردم بدون واسطه با هم حرف بزنند، پس لطفا با سدی به نام فیلتر این فرصت را نسوزانیم.
خیانت‌های یک واژه؛

«دولت الکترونیک»

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران نوشت: “بعضی واژه‌ها از بس دورند، از بس غیرقابل لمس‌اند و از بس مفهومی‌اند، خائن می‌شوند به ما مردم؛ واژه‌هایی مثل «مشارکت عمومی» یا «قدرت هوشمند» یا حتی همین «دولت الکترونیک»! این واژه‌ها انگار با کت و شلوار همین دیروز از دانشگاه بیرون آمده‌اند؛ از بس دورند به ما مردم!
طعنه جمهوری اسلامی به مجلس؛

بدون هزینه کردن رهبری قانون تصویب کنید

روزنامه جمهوری اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس نوشت: راه را برای حضور افراد حدود ۹۰ ساله در مناصب مهم هموار نفرمایند و کاری نکنند که فرزند بازنشسته شود.
بررسی مجدد CFT؛

تصویب CFT یعنی تیر خلاص به امنیت ملی

نمایندگان مجلس در حالی امروز به بررسی مجدد CFT می‌پردازند که آمریکا و اروپا به دلایل متعدد بر پیوستن ایران به این کنوانسیون اصرار دارند.
سوالات بی‌جواب مردم از دولت باقی است؛

دولت با «مدیریت استرس» می خواهد کشور را اداره کند؟

خبر گرانی قیمت بنزین و بی‌اطلاعی آحاد جامعه دراین باره، این موضوع را بوجود می آورد که آیا مسئولان قرار است با «مدیریت استرس» کماکان جامعه را اداره کنند.رئیس جمهور هم بیشتر به طور رسمی سخنرانی می کند و چند وقتی است که «حسن روحانی در گفتگوی تلویزیونی شرکت نکرده است و البته در گفتگوهای تلویزیونی نیز چندان به این سئوالات پاسخی داده نمی شود. این موضوع حتی مورد انتقاد اصلاح طلبانی چون «صادق زیباکلام» استاد دانشگاه قرار گرفته است که در این گفتگوها پاسخی به سئوالات اساسی مردم داده نمی شود وبازهم یک گفتگوی رسمی در این زمینه شاهد هستیم.
کاشانی:

در هیچ کشوری انتخابات مجلس، استانی برگزار نمی‌شود

یک فعال سیاسی گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران سابقه نداشته و در هیچ کشوری نیز سابقه ندارد. در ایالات متحد آمریکا از سال ۱۸۱۲ و در کشورهای اروپایی، شهرهای پُر جمعیت مانند پاریس و لندن را به بخش های کوچک انتخاباتی تقسیم کرده اند تا در هر بخش انتخاباتی، رأی دهندگان تنها به یک نامزد انتخابات رأی دهند و از هر بخش در انتخابات مجلس نمایندگان، تنها یک نماینده راهی پارلمان شود.
یادداشت رضا بابایی؛

نقد حاکمان، تف سربالا

نقد حاکمان چندان فایده‌بخش نیست؛ چون آنان تافته‌های جدابافته نیستند. وقتی رفتارها و گفتارهای آنان، بیش‌وکم همان رفتارها و گفتارهای رایج در میان مردم است، نقد حکومت تف سربالا است.
تضعیف انسجام ملی کشور؛

هدف غرب با پیشنهاد پذیرش CFT چیست

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین گفت: CFT و امثال آن کاملاً به ضرر منافع ملی است و اختلافات داخلی و تضعیف انسجام ملی از جمله ضررهای تصویب این لایحه است.
پرویز حسابی، عضو اتاق بازرگانی :

امثال آقایان مسعود نیلی و محمد نهاوندیان کشور را به اینجا رساندند

پرویز حسابی، عضو اتاق بازرگانی در رابطه با استعفای مسعود نیلی، مشاور و دستیار اقتصادی رئیس جمهور در امور اقتصادی بعد از 5 سال حضور در دولت و دخالت در تصمیم‌گیری‌های دولتی بیان داشت: من باور مثبتی نسبت به این دوستان ندارم، آقایان نیلی و نهاوندیان از زمان آقای احمدی‌نژاد به اتاق بازرگانی مراجعه می‌کردند و همان موقع یک گروهی شدند که با عملکردشان کشور را به اینجا که امروز شاهدش هستیم رساندند و تصمیمات اشتباهی را گرفتند.
ظریف در نامه به دادستان کل؛

سندی ندارم که بفرستم!

ابعاد و تبعات اظهارات عجیب و نسنجیده ظریف مبنی بر وجود پولشویی گسترده در کشور، اما وسیع‌تر از آن بود که با توجیه سه جمله‌ای یا انکار آن بشود به سادگی از کنار آن گذشت .۲۰ آبان ماه بود که محمدجواد ظریف در گفت‌وگویی تصویری با یک سایت حامی دولت به جای ارائه استدلال درباره چرایی پافشاری دولت برای تصویب لوایح FATF و پاسخ به نقدهای صورت گرفته در این زمینه، به مثابه برجام سیاست اتهام‌زنی به منتقدان را در پیش گرفت و آنها را به پولشویی متهم کرد.
وقت نشناسی نمایندگان مجلس؛

استیضاح ظریف را فراموش کنید

ظریف در ساعت پاسخگویی به «مسئله برجام» به سر می‌برد و نه در وقت برکناری به خاطر ادعای پولشویی.
رویکردهای غیرکارشناسانه ظریف؛

بازخوانی خسارات اقتصادی اظهارات جنجالی ظریف در ۵ سال‌ اخیر

وجود نداشتن کلمه تعلیق در متن برجام،صفر شدن صادرات نفت در صورت نبود برجام،از بین نرفتن قراردادهای پسابرجامی با بازگشت تحریم‌ها و پولشویی گسترده در ایران، از جمله اظهارات غیرکارشناسی ظریف هست که هزینه سنگینی برای کشورمان داشته است.
کریمی قدوسی:

۷۰۰ تیم خارجی دولت روحانی را تخلیه اطلاعاتی کردند

کریمی قدوسی: ۷۰۰ تیم خارجی بعد از برجام دولت روحانی را تخلیه اطلاعاتی کردند.
مصباحی‌مقدم در پاسخ به مطهری؛

نظارت مجمع در زمان حیات آیت‌الله هاشمی هم اعمال می شد

یک عضو هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به اظهارات و پرسش های علی مطهری درباره نظارت این هیئت‌عالی گفت: بنده وقتی که نماینده مجلس شورای اسلامی بودم در دوره های هفتم، هشتم و نهم، دقیقا همین وظیفه رعایت سیاست های ابلاغی را مد نظر داشته ام.
خودزنی ظریف؛

هم‌صدایی ظریف و «پومپئو» در اتهام زنی به جمهوری اسلامی

باید از آقای ظریف پرسید به لحاظ محتوایی، چه تفاوت چشمگیری میان اتهام‌زنی‌های همتای ضدایرانی ایشان در دولت ترامپ و وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد؟
صفحه  از ۲۸
نظرات و گلایه ها