سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
قمار با جیب مردم؛

تحریک ترامپ برای اقدام نظامی علیه ایران

چرا محمدجواد ظریف نباید بازیگر عملیات روانی دموکرات‌های آمریکا برای انتخابات ۲۰۲۰ باشد؟
آقامحمدی:

حتی رفسنجانی هم نمی‌گفت اختیارات لازم را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم گفت: حتی هاشمی‌رفسنجانی هم با وجود آنکه می‌خواست همه کارها مطلقاً در ید خودش باشد، هیچ‌گاه نگفت اختیارات لازم را در ریاست‌ جمهوری ندارد.
خاطرات تریتا پارسی؛

روحانی ۹۲ : هم سانتریفیوژ باید بچرخد، هم چرخ زندگی مردم/ خاتمی: برای بهبود اقتصاد و ایجاد امید، به روحانی رأی بدهید +فیلم

روحانی تنها نامزدی بود که وعده می‌داد با حل مسئله هسته‌ای از طریق مذاکره، وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشد و می‌گفت: خوب است که سانتریفیوژها بچرخند، اما چرخ زندگی مردم هم باید بچرخد.
نقدی بر دیدار فعالان سیاسی با روحانی؛

عباس عبدی: سرای سالمندان سیاست

این جلسه و ترکیب آن و این عکس دو نفری، نشانه‌ای است از فاتحه زودهنگامی که باید بر سیاست‌ورزی پیرمحور خواند.
مقاومت اقتصادی در مقابل آمریکا؛

مسئولان و خانواده‌های‌شان هم فشار اقتصادی را لمس کنند

پیشنهاد می کنیم مدیران محترم که از همراهی خود و خانواده شان با مردم در جریان مشکلات اقتصادی می گویند، برای نشان دادن یک اقدام عملی و عزم جدی در این راه، بخشی از حقوق های دریافتی خود را برای رسیدگی به وضعیت اقشار ضعیف جامعه اختصاص داده و از دریافت مزایایی مانند پاداش سالیانه مدیران که در بیشتر شرکت ها 10 برابر حقوق ماهانه در نظر گرفته می شود و مسائلی از این دست اجتناب کنند...
وعده‌های روحانی؛

روحانی (شهریور ۹۳): همه مسئولیت مذاکرات با من است/ روحانی (اردیبهشت ۹۸): در دوره اوباما، در سیاست خارجی اختیار نداشتم!

قریب به ۶ سال از عمر دولت روحانی سپری شده است، ادعایی همچون «اختیارات محدود دولت» و «دموکرات‌های خوب- جمهوری خواهان بد» دیگر در افکار عمومی خریدار ندارد. مردم منتظر بهبود معیشت و عملکرد روحانی هستند.
مردم چرا رای دادند؟

آقای رییس جمهور تازه فهمیدید اختیار ندارید؟

اصلا مردم به خاطر همین شعارها و اینکه «شیخ دیپلمات» به آنها وعده بهتر شدن اوضاع کشور را داد، به حسن روحانی رای دادند.
درباره عملکرد قوه قضاییه ؛

انتقاد تند از موضع‌گیری‌های سیاسی رئیس پیشین قوه قضائیه

روزنامه اعتماد با حسین میرمحمدصادقی سخنگوی اسبق قوه قضاییه درباره رفتار و عملکرد قوه قضاییه مصاحبه کرده است.
نمایندگانی که شأن مجلس را پایین می‌آورند؛

از «دست‌بوسی روحانی» تا «عکس‌بوسی وزیر کشور»+تصاویر

بدون شک با اقدام به دست بوسی از رئیس جمهور یا بوسیدن عکس وزیر کشور، مجلس و نمایندگان نخواهند توانست به وظایف خود از جمله بهره گیری از قدرت نظارت بر دولت، رئیس جمهور، وزارتخانه ها، وزیران و ... بهره ببرند؛ بلکه چنین رفتار‌هایی نشان می‌دهد شأن مجلس شورای اسلامی توسط برخی نمایندگان که باید وکیل المله باشند، به پایین‌ترین حد و اندازه خود نزول پیدا کرده است...
عبدالرضا مصری:

۶ سال است می خواهیم رئیس جمهور را ببینیم، موفق نشده ایم

عبدالرضا مصری:۶ سال است می خواهیم رئیس جمهور را ببینیم، موفق نشده ایم.
دکتر سریع القلم؛

چرا ما راحت تحریم می شویم؟

دکتر محمود سریع‌القلم استاد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی در یادداشتی به این پرسش پاسخ داده است که "چرا ما راحت تحریم می شویم؟"
این آزادی بیان است ؟؟؟

عدم دعوت ازضرغامی ورحیم پورازغدی به شورای عالی انقلاب فرهنگی

در پی دعوت نشدن ضرغامی و رحیم پورازغدی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ،مجری برنامه ثریا واکنش نشان داده و گفت که این مسئله برای دولتی که شعار آزادی بیان سر می دهد و شعار می دهد که با دشمن هم می شود مذاکره نمود این یک اتفاق عجیب است.وی بیان میداردکه منتقدین در جلسه شورا ها و تصمیم گیری ها باشند که این امر توصیه مقام رهبری به رئیس جمهور است که فرمودند به انتقاد های دلسوزانه گوش دهند.
جلسه هیأت دولت؛

در حاشیه جلسه هیأت دولت

جلسه هفتگی هیئت دولت، صبح امروز چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ برگزار و اعضای هیات دولت با حضور در جمع اصحاب رسانه به برخی سوالات پاسخ دادند.
کیهان؛

شما که به خدا پناه برده بودید از بستن دهان منتقدان؟

رئیس جمهور درحالی مانع از حضور دو منتقد خود در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی شده که چندسال پیش، از بستن دهان منتقدان به خدا پناه می‌برد.
یادداشت اقتصادی؛

هدف سفر غیرضروری مدیران به آمریکا/ شرکت در اجلاس بانک جهانی یا دیدار خانواده؟

انتظار می رود افرادی همچون آقای پورمحمدی و آقای تاجگردون حداقل به بدیهیاتی همچون ممانعت از خرج تراشی های غیر ضرور به ویژه ارزی، پایبند باشند.
حاجی بابایی:

دولت به دنبال مذاکره با آمریکا است

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می‌گوید می‌خواهیم برای انتخابات ۱۴۰۰ آشی بپزیم که همه مردم بخورند.
پورابراهیمی عنوان کرد؛

دولت روحانی غرب را گستاخ‌تر کرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: صدماتی که در حوزه اقتصادی به کشور وارد شده، ناشی از انحراف از مسیر اصلی آرمان‌های اقتصادی انقلاب است.رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یکی از عوامل مؤثر در مشکلات اقتصادی کشور را عدم توجه به مبانی ارزشی و فقهی اقتصاد می‌داند و معتقد است: «بر اساس آرمان‌های انقلاب اسلامی قوانین بانکی باید بر اساس مبانی اسلامی و شیعی پایه گذاری می‌شد که در این بخش حرمت ربا از موضوعات بسیار مهم بود اما در ادامه راه انقلاب این آرمان‌ها مورد بی توجهی قرار گرفت و امروز بخشی از مشکلات نظام بانکی ناشی از عدم به روز رسانی قانون در حوزه نظام بانکی بر اساس مبانی اسلامی و شیعی است.»
موسی الرضا ثروتی، نماینده سابق مجلس :

دولت روحانی بدهکارترین دولت 100 سال اخیر است + فیلم

ثروتی گفت: در 100 سال اخیر هیچ دولتی به اندازه روحانی، اینقدر اوراق قرضه منتشر نکرده بود.
ناکارآمدی دولت در مدیریت بحران ؛

سقوط لجستیک دولت روحانی + سند

دولت دوم حسن روحانی که نتوانسته است در سیاست خارجی به وعده‌های خود جامه عمل بپوشاند و در مدیریت نرخ ارز و سایر مسائل کلان کشور چندان موفق عمل ننموده در مدیریت بحران سیل اخیر نیز نشان داد بیش از آنکه چابک و فرز باشد متورم و تنبل است از این حیث سیل زدگان و عموم مردم، آتش به اختیار، ناامید از دولت تدبیر و امید خود راسا وارد کارزار شده و به دنبال آن اند که گلیم خود را از آب بیرون بکشند.
چند تطبیق ساده؛

دولتمردان در کجا سیر می‌کنند؟ +جدول

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در آخرین جلسه شورای اقتصاد در سال ۱۳۹۷ که ظهر روز دوشنبه به ریاست وی برگزار شد، با اشاره به مشکلات و دشواری‌های اقتصادی سال ۹۷ گفت: آمریکایی‌ها فشار سنگینی را در سال جاری به منظور فروپاشی اقتصاد کشور بر بخش‌های اصلی اقتصاد نظیر بخش نفت و حمل و نقل وارد کردند اما به فضل الهی این اتفاق رخ نداد و ما توانستیم با برنامه‌ریزی و تلاش و ایستادگی مردم فشارها را پشت سر بگذاریم.
صفحه  از ۳۴
نظرات و گلایه ها