سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
روایت یک نماینده مجلس ؛

ورود ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق به کشور و انکار وزیر!

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه باید دید وزیری که در وزارتخانه قبلی موفق نبوده و در آستانه استیضاح قرار دارد چگونه با ۲۰۰ رای مجدد وزیر می‌شود، گفت:راه نجات کشور شفافیت است اما بسیاری از نمایندگان با شفاف‌سازی آراء مخالفند.خجسته با اشاره به اینکه به عنوان رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفاف‌سازی در راستای مبارزه با سران مفاسد اقتصادی ورود پیدا کرده‌ام، بیان کرد: در راستای مبارزه با مفاسدان اقتصادی به هیچ جناح، گروه، حزب و گرایشی رحم نمی‌کنیم و هر اطلاعاتی که به ما برسد بدون استثنا در مجلس مطرح می‌کنم.
معاون حقوقی رئیس جمهوری:

شکستن مرز صلاحیت ها، قانون را فاقد مشروعیت می کند

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: ایجاد نهادها و ساختارها و ایجاد هنجارها، کارکرد اصلی قانون اساسی است. قانون اساسی قدرت را تقسیم می کند، برای هر نهاد یا فرد حدود صلاحیت می گذارد و امکان رصد و نظارت را فراهم می آورد؛ بر این اساس اگر مرز صلاحیت ها شکسته شود، قانون فاقد مشروعیت می شود.
ظریف در کانون حملات دلواپسان؛

چه کسانی از پولشویی در ایران سهم می‌برند؟

بحث بر سر قوانین بازدارنده پولشویی در حالی بالا گرفته است و برخی نگرانی هایی را نسبت به تصویب لوایح چهارگانه می کنند که مقامات نظام نظراتی صریح در خصوص پولشویی دارند.
محمود صادقی:

با پولشویی روی برخی از جرایم در ایران، سرپوش گذاشته می شود

رییس فراکسیون شفافیت مجلس شورای اسلامی گفت: پولشویی جرمی فراملی است و مبارزه با آن به همکاری بین المللی نیاز دارد؛ نمی توان با هجمه علیه یک فرد یا دستگاه وجود این مساله را در کشور انکار کرد؛ پاک کردن صورت مساله، راهکار مبارزه با فساد نیست.
حجت الاسلام حسین انصاری راد:

نهادهایی که بدون گزارش کار بودجه می گیرند، دچار اختلال در سیستم مالی هستند

حجت الاسلام حسین انصاری راد روحانی اصلاح طلب و رئیس کمیسیون اصل نود در مجلس ششم درمورد سواستفاده های مالی در کشور گفت: من از زمانی که در مجلس ششم بودم بارها تکرار کردم که درآمدهای کشور مشخص وعدد آن معلوم است. اینکه چقدر نفت فروختیم و چقدر ارز گرفتیم. مالیات ها هم مشخص است که چه میزانی بوده و چه میزان درآمد عاید کشور شده و چه کسانی مالیات داده اند و چه گروه هایی نداده اند. این مجموعه درآمدها طی سال هایی که از عمر انقلاب گذشته است مشخص بوده است.
خودشان می گویند!

توییت بعیدی نژاد درباره پولشویی در کشور

بعیدی نژاد، سفیر ایران در انگلستان، در مورد پولشویی در کشور توییتی منتشر کرد.
وزیر کشور:

٢٤ هزارتن اموال تملیکی بلاتکلیف به سرعت تعیین تکلیف شود

وزیر کشور تاکید کرد: ٢٤ هزار تن کالاهای اموال تملیکی بلاتکلیف، اموال بیت المال است که باید وزارت امور اقتصادی و دارایی به سرعت آن را تعیین تکلیف کند.
نماینده مجلس:

تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی به تخلفات بنیاد شهید

رئیس هیأت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید از تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی به تخلفات این بنیاد خبر داد.
شهید بهشتی:

انقلاب و اسلامی که دکان بازیگران شده، آفت انقلاب است

شهید بهشتی: آفت انقلاب اسلامی این است که دچار بازیگرانی باشد که اسلام و انقلاب را دکان کنند؛ دکان قدرت، دکان ثروت، دکان شهرت و دکان ریاست...
یادداشت محمدرضا شهبازی؛

حضرات اشراف متواضع!

مدیر کاردرست در مدرسه مفتی درست نمی شود. مدیر کاردرست وقتش را بجای اینکه توی مرز تلف کند باید سریع برود پیاده روی اربعین و برگردد و تست بزند برای کنکور. بالاخره هر جامعه‌ای یک عده مدیر می خواهد. اینها قرار است مدیر بشوند و مدیر تربیت کنند تا مستضعفین را از درد و رنج رهایی بخشند. این ها حتما اشراف متواضعی هستند و این عین عدالت است!
افشاگری زاکانی؛

افشاگری زاکانی از مفاسد مالی حسین فریدون

با افشاگری زاکانی حسین فریدون به خط آخر رسید.
به قلم پژمان گرامی؛

پوپولیسم با معیشت مردم چه می‌کند؟

راه شکست و مقابله با تبعات مخرب پوپولیست فقط در یک کلمه خلاصه می‌شود: کارآمدی! آن هم نه در حرف که در عمل. سیاست‌مداران و دولتمردان باید خطر ظهور این گروه را جدی بگیرند و به جای پرداختن به مسائل فرعی، موضوعات اصلی مردم را حل کنند. وگرنه باز هم سیکل ناکارامدی/فرصت‌طلبی تکرار خواهد شد و مردم گرفتار و تحت فشار معیشت گرفتارتر خواهند شد.

ماشین نیم میلیاردی محسن رفیق دوست

محسن رفیق‌دوست، رییس اسبق “بنیاد مستضعفان و جانبازان” و عضو کنونی هیات امنای این بنیاد، خودروی “لکسوس RX350” نیم میلیاردی سوار می شود.
به روایت یک نماینده مجلس ؛

دست‌های پشت پرده برای جلوگیری از استخراج معادن آلومینیوم

نماینده مردم سراب در مجلس از دست‌های پشت پرده برای جلوگیری از استخراج معادن آلومینیوم کشور سخن گفت.
حضور موتلفه در صنعت سیمان؛

خطر ورود پول نهادهای عمومی در سیاست

فعالیت همزمان سیاسون در عرصه سیاست و اقتصاد یکی از آفت های جدی در عرصه سیاسی ایران است. محمد نبی حبیبی هم چنان به عنوان رئیس هیات مدیره در سیمان هگمتان مشغول به کار است و رئیس هیئت مدیره شرکت کاوه پارس نیز یحیی آل اسحاق است.
نقل قول از امیرکبیر:

مملكت مجلس دانا مي خواهد

از قول اميركبير نقل مي كنند كه: ابتدا فکر می كردم مملکت وزیر دانا می خواهد، بعدها فکر کردم مملکت شاه دانا مي خواهد، ولی آخر به این نتیجه رسیدم مملکت فقط مردم دانا می خواهد و بس"
احمد توکلی:

برخی سازمان‌های ضد فساد، خود درگیر فساد شده‌اند

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی سازمان‌های مسئول که وظیفه جلوگیری از این فسادها را دارند خود درگیر فساد شده‌اند و به درستی عمل نمی‌کنند.

تبلیغ وزیر با پول بیت المال!

یک فعال رسانه ای در توییتر با انتشار تصویری از نشریه تامین اجتماعی و تبلیغ محمد شریعتمداری برای وزارت کار با پول بیت المال را به نقد کشید.
منتجب‌نیا مطرح کرد؛

پشت پرده انتصابات شهرداری

قائم مقام سابق حزب اعتماد ملی از لابی‌های سیاسی و حزبی در روند انتصابات شهرداری تهران پرده برداشت و گفت: شهردار جدید که بیاید، متوجه حقایق می‌شود و چه بسا عذر تعدادی از آنان را بخواهد.
جلوگیری از فساد؛

این بار از آمریکاییها یاد بگیرید

این بار از آمریکاییها یاد بگیرید - قانون لینکلن
صفحه  از ۱۶
نظرات و گلایه ها