سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حواشی شورای شهر بابل؛

اتفاقی که در بابل افتاد یک دام بود/سایه نظارت استصوابی بر شوراها

آیا تخلف در شوراها بزرگ‌نمایی شده یا آنکه به حدی رسیده که دیگر نمی‌توان آن را از افکار عمومی مخفی کرد؟، برخی این روند را طبیعی دانسته و آن را هجمه‌ای سیاسی علیه شورا می‌دانند. میرلوحی می‌گوید: براساس اخباری که به من رسیده برخی از اعضای جبهه پایداری با این هدف تخلف در شوراها را دنبال می‌کنند تا بگویند؛ دیدید گفتیم اینها را تایید نکنید.
پرونده‌ املاک در شهرداری؛

حاتم بخشی ۳۸ هزار متری قالیباف به سپاه

انگار قرار نیست لیست املاک و زمین های واگذار شده به نهادها و افراد خاص به نقطه برسد. هر روز پرونده تازه‌ای از حاتم بخشی های شهردار اسبق تهران کشف می شود. به تازگی مدیران شهری از تلاش برای نقد کردن زمینی در منطقه طرشت خبر می دهند که بدون هیچ مبنایی به سازمان فنی سپاه واگذار شده است.در این زمین تجهیزات لجستیکی در زمان بحران نگهداری می‌شد که پس از این واگذاری، این تجهیزات به زمین دیگری منتقل می‌شود.
مجله علمي «سايک‌ سنترال»:

آيا سياست‌مدار فاسد قابل تشخيص است؟

به نقل از سایکوسنترال، در این مطالعه برای اولین بار مشخص شد که اکثر مردم از توانایی ذاتی برای تشخیص عدم صداقت در اولین نگاه به چهره سیاستمداران برخوردارند.طبق یافته‌های این تحقیق مشخص شد که از نظر بیشتر مردم، احتمال دچار شدن به فساد در سیاستمدارانی که چهره پهن دارند به مراتب بیشتر است.
معاون اول رئیس جمهوری پاسخی برای کارشناسان دارد؟؛

عمران کرمان؛ از فرار کارگزاران و اصلاح طلبان تا سکوت جهانگیری!

وام 7 هزار میلیاردی شرکت عمران کرمان در روزهای اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده است و بر اساس آنچه رسانه‌ها می‌گویند اسحاق جهانگیری نقش مهمی در تخصیص این مبلغ به شرکت عمران کرمان داشته است اما جهانگیری تا کنون هیچ پاسخی به مسائل مطرح شده در این‌باره نداده است.
فسادهای اقتصادی اعضای کارگزاران؛

از اختلاس گسترده کرباسچی تا رانت 500 میلیون دلاری به مرعشی

سابقه فساد در حزب کارگزاران به سال ها قبل باز می گردد؛ اعضای حزب کارگزاران تقریباً در کارنامه خود چند سال زندان به خاطر مشکلات اقتصادی، امنیتی، سیاسی و ... را دارند.
افسارگسیختگی قیمت‌ها؛

«سابوتاژ اقتصادی» کارِ کیست؟!

طرح «سابوتاژ» توسط دشمنان ایران و اقدام برای سیاه‌نمایی در ذهن مردم؛ گام سومی هم داشت و آن تقلّا برای ملموس کردن تمام این توهّمات بود... تا روزهای فعلی از راه رسیدند.
در مجلس پخش شد؛

مستندی جنجالی از اعترافات دری اصفهانی(جاسوس هسته‌ای)

مستندی جنجالی از اعترافات دری اصفهانی(جاسوس هسته‌ای) که توسط کریمی قدوسی در مجلس پخش شد.
مشاور معاون رئیس جمهوری:

مسئولان در مبارزه با فساد گناه را بر گردن دیگری نیاندازند

مشاور معاون امور مجلس رئیس جمهوری با تاکید بر ضرورت برخورد شفاف با مفاسد گفت: در زمینه مبارزه با فساد نباید هر مسئولی گناه را بر گردن دیگری اندازد و هر کسی باید به وظیفه و تکلیف خود عمل کند.
هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات باقری درمنی؛

نماینده دادستان: اظهارات متهم در رابطه با فقدان سابقه کیفری دور از واقعیت است

هفتمین جلسه رسیدگی به اتهامات «ح.ب.د» به اتهام فساد فی الارض به صورت علنی در دادگاه انقلاب برگزار شد.
عزت ا.. ضرغامی:

عده‌ای هستند که با پرونده‌های قطور فساد، خون مردم را می‌مکند

رئیس پیشین صداوسیما با بیانی جدی درباره معضل فساد اقتصادی گفت: در کشورمان فساد وجود دارد اما فساد سیستماتیک را که عده‌ای مدام مطرح می‌کنند، قبول ندارم. بسیاری از افرادی که در نهادهای دولتی کار می‌کنند اگر حقوق سر ماه نداشته باشند، زندگی‌شان نمی‌گذرد اما عده‌ای هستند که با پرونده‌های قطور فساد، خون مردم را می‌مکند.
حسن اسدی زیدآبادی:

آقای شهباز حسن پور، پاسخ دهید نقش شما چه بوده است؟

حسن اسدی زیدآبادی از حسن پور خواست تا درباره واگذاری زمین 100 هکتاری معدن گل گهر به محمدحسین عرب پور توضیح دهد.
یادداشت محمد فاضلی؛

دیزی درباز گربه را بی‌حیا می‌کند

«ضرب‌المثل «در دیزی باز است، حیای گربه کجا رفته؟» را حتماً شنیده‌اید. کار حکومت و سیاست‌گذاری عمومی نباید بر مبنای ضرب‌المثل باشد و بالاخص نباید بر اساس این ضرب‌المثل بنا شود اما سیاست‌گذاری عمومی در ایران به طرز عجیبی بر همین اساس بنا شده است.
درباب تجمع طلاب قم؛

سخنان رحیم‌پور به جنجال صورت گرفته از سخنرانی قم

همه حرف هایی که در مورد سکولاریسم در حوزه زدم، حرف های امام و رهبری بود!
وعده افشاگری آذری جهرمی؛

آذری جهرمی وعده افشاگری داد

آذری جهرمی:آماده‌ام؛ اگر تلویزیون وقت کافی دهد، فرآیند‌های مافیاپرور و امضا‌های طلایی فسادزا را تشریح کنم.
انتشار جزییات فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان؛

فتوره‌چی آزاد نشد و صادقی تهدیدش را عملی کرد

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس، تهدیدش درباره افشای جزئیات پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را عملی کرد و بخشی از جزییات تحقیق و تفحص مجلس از بانک سرمایه را فاش کرد.
روزنامه اعتماد در یادداشتی نوشت؛

فساد علیه ثبات‌ سیاسی

کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد 15 سال پیش مورد تصویب مجمع عمومی قرار گرفت، ایران نیز به این کنوانسیون پیوسته است و در سال 1385 در مجلس و در سال 87 نهایتا در مجمع‌ تشخیص مصلحت نظام مفاد این کنوانسیون به تصویب رسیده و در حکم قانون درآمده است.
سکوت سنگین مسئولین؛

سخنان جنجالی رحیم‌پور در تجمع اخیر طلاب در قم

می‌گویند به برادر رئیس قوه‌قضائیه و رئیس مجلس،برادر رئیس جمهور و برادر معاون رئیس جمهور، اتهاماتی وارد شده، چرا نمی‌آیید به مردم جواب بدید؟
سیدضیا دری:

درون نظام نیروهایی وجود دارند که متعهد به انگلیس اند

سیدضیا_دری: به ضرس قاطع می گویم که در درون نظام الان نیروهایی وجود دارند که متعهد به انگلستان هستند.. جای مهر هم روی پیشانی دارند ولی...
جهانگیری:

آلوده شدن مسئولان بالایی کشور به فساد

معاون اول رئیس‌جمهوری اظهار کرد: اگر با فساد و مسئولینی که دامن جمهوری اسلامی را به فساد آلوده کردند به موقع برخورد می‌شد، امروز مبارزه با فساد به دغدغه عمومی ملت تبدیل نشده بود.
جهانگیری زیر ذره بین کمپین؛

پرونده تخلف 60 میلیارد ریالی اسحاق جهانگیری در دیوان محاسبات

محمدکاظم انبارلویی سردبیر روزنامه رسالت نوشت: اسحاق جهانگیری در حالی به طور مکرر به تخلفات دولت های قبل اشاره کرده که خود او در دوره وزارتش در دولت اصلاحات، با یک پرونده تخلف 60.825.378.000 ریالی روبروست.
صفحه  از ۱۵
نظرات و گلایه ها