سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
امیر خجسته ،نماینده مجلس:

عدالت در حق نیروهای شرکتی رعایت شود

امیر خجسته ،نایب رئیس کمیسیون اصل نود معتقد است نظام استخدامی نیروهای شرکتی فاقد عدالت و نوعی ظلم در حق مستخدمین است.
اکبر ترکان :

آنهایی که رانت می‌کارند فساد می چینند

هر روز خبری و هر روز عددی. اخبار تکراری است، اما اعداد مردم را دچار سرگیجه‌های شدید اقتصادی می‌کند. مسئولان از مبارزه و مقابله و شفافیت می‌گویند و مردم در پی نتیجه دادگاه‌ها هستند. از فسادی سخن می‌گوییم که اگر ریشه بدواند خود می‌آید اما رشد و کارایی اقتصادی، توزیع صحیح درآمد، تخصیص عادلانه منابع و هر آنچه اقتصاد سلامت به آن نیاز دارد، با خود می‌برد.
حاشیه‌های مبارزه با فساد در جلسه سران قوا؛

اعتراض روحانی به رئیسی

خبرنگار فارس کسب اطلاع کرده که در جلسه دیروز شورای هماهنگی اقتصادی برخی افراد از جمله رئیس جمهور نسبت به روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی به آیت الله رئیسی انتقاد کردند که با واکنش رئیس قوه قضائیه و اژه ای معاون اول مواجه شدند.
میرمحمد صادقی:

هدف از مبارزه با فساد عدالت باشد نه تبلیغات

حسین میرمحمدصادقی، معاون قوانین مجلس معتقد است: در اطلاع‌رسانی‌های مربوطه به پرونده‌های فساد و رسیدگی و تحقیقات باید مر قانون رعایت شود و هدف اصلی نیل یه عدالت و اجرای آن باشد نه تبلیغات ذیل ردای مبارزه با فساد.
کاخ‌نشینی برای عزت و شکوه اسلام؛

از معاویه تا برخی مسئولینِ کشور!

دعوا بر سر دو نوع اسلام و دو نوع تشیع است که هر دوی آنها زیارت، عزاداری و حب اهل بیت دارند. همین الآن در کشور ما طرفداران #اسلام_معاویه از اسلام امام علی (ع) بیشتر است.
پرونده باز دولت اصلاحات؛

ورود پول‌های کثیف به انتخابات ریاست جمهوری از چه زمانی کلید خورد؟

داغ شدن تب و تاب انتخابات، بازار صحبت از پول‌های کثیفی که ممکن است وارد انتخابات شوند را داغ کرده است؛ پول‌های کثیفی که از رسانه‌ها تا نمایندگان مجلس و مجریان قانون را زیر چتر نفوذ خود قرار داده است.
هدف از احتکار کاغذ؛

دلالان برای انتخابات مجلس کاغذ را احتکار کردند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از فرصت احتکاری کاغذ در مهر ماه و با افزایش قیمت قابل توجه کاغذهای مورد نیاز در تولید نوشت‌افزار و بخشی هم در نیاز هر دوره از انتخابات مجلس به کاغذ صورت می‌گیرد.
بحران «آقازادگی» در کشور!!

شرکت سفیران گویای بابا و پسران !!!

بحران «آقازادگی» در کشور ما روز به روز حاشیه‌های تازه‌ای را خلق می‌کند. پدیده‌ای که هربار با مطرح کردن یک موضوع تازه به سوژه داغ رسانه‌ها تبدیل می‌شود. آقازاده‌ها یک باراز «ژن خوب» حرف می‌زنند و آن را وارد گفتمان روزمره مردم می‌کنند یا گاهی پسرو عروس سفیر می‌شوند و با عروسی‌های اعیانی جنجال راه می‌اندازند.
صدور فرزندان به جای صدور انقلاب!

«سفیران گویای نظام» در کنار «صاحبان نمازهای باکیفیت»

اظهارات یکی از شش فرزند مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم در تکذیب ادعاهای پدرش درباره علاقه او به بازگشت به کشور و التزامش به نظام جنجال‌هایی را به همراه داشته است. سقائیان نژاد فرزتدانش را سفیران گویای نظام خوانده است اما فرزندش می‌گوید کاری به نظام ندارد. بازخوانی برخی نمونه‌های مشابه در چهل سال اخیر جالب توجه است.
پایان خارج‌نشینی «ژن‌های خوب»؛

بهارستان، جهانگردی تحصیلی آقازاده‌ها را پایان می‌دهد؟

برخی از خانواده‌ها و فرزندان مسئولان به اسم تحصیل در خارج از کشور ساکن هستند و این موجب نارضایتی مردم شده و از سوی دیگر مجلس هم طرحی برای ممنوعیت تحصیل خانواده مسئولان در خارج از ایران دارد که باید دید این موضوع به سرانجام مطلوب می‌رسد.
عضو فراکسیون امید؛

مبارزه با مفسدان اقتصادی امری سیاسی نیست

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با فساد اقتصادی بسیار عمل تأیید شده‌ای است که اعتماد عمومی را تقویت می‌کند اما تا اصلاحات ساختاری صورت نگیرد این فساد بازگشت پذیر است.
روحانی:

با بگیر و ببند فساد برطرف نمی‌شود!

روحانی گفت:هرکس فکر می‌کند با دادگاه و دستگاه قضایی فساد از بین می رود اشتباه می‌کند!
احمد توکلی:

مارمولک‌های فساد، اژدها شدند

احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو گفت: مبارزه جدی با فساد دیر پا گرفت و به قول رهبری باعث شد مارمولک‌ها، اژدها شوند، اما به هر حال با مسیری که به ویژه در این دوره شروع شده، در حال پیشروی هستیم، و دستگاه قضا با هیچ کس تعارف ندارد و به شکل گسترده‌ای با فساد مبارزه می‌کند.
رئیس فراکسیون مبارزه با فساد در مجلس:

پرونده خودروسازان را ما به دادگاه ارجاع دادیم

رئیس فراکسیون مبارزه با فساد در مجلس گفت: با بیان این جمله که «مگر می‌شود قدرت پشت فساد نباشد» گفت: اگر قدرت نباشد فساد نیست.
شبهه سیاسی بودن فسادستیزی!

بازداشت برخی مفسدان اقتصادی به مزاق دولت خوش نیامده

بعد از بازداشت عباس عراقچی، حسین فریدون، مهدی جهانگیری و... –که البته همگی امروز به قید وثیقه‌های میلیاردی آزاد هستند- در هفته‌های اخیر نوبت به برکناری و بازداشت علی‌اشرف پوری‌حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی رسید. بازداشت پوری‌حسینی، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در دو انتخابات 92 و 96 در آذربایجان‌شرقی گویا به مذاق دولتی‌ها خیلی تلخ آمد
فلاحت‌پیشه:

مردم باید از سرنوشت پول‌های غارت شده اطلاع پیدا کنند

فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است برگزاری دادگاه‌های مفاسد اقتصادی در صورتی می تواند به اعتمادسازی منجر شوند که مردم از سرنوشت پول ها و اموال غارت شده مطلع شوند.
پرونده‌ی «نظارت ‌جمهور»؛

سوت‌زن‌ها چگونه مبارزه با فساد را متحول می‌کنند؟

حرکت به سمت تحقق حداکثری عدالت یکی از شعارها و آرمان‌های اصلی انقلاب اسلامی بوده و هست. با این حال و علیرغم آنکه تلاش‌های بسیاری طی سالهای پس از انقلاب صورت گرفته اما مردم و مسئولان ارشد نظام نسبت به وضعیت عدالت رضایت جدی ندارند. موضوع مبارزه با فساد یکی از مهمترین پیش‌نیازها در تامین عدالت است امّا اخبار متعددی که از فسادها طی سالهای اخیر منتشر شده، اعم از فساد سه‌هزارمیلیاردی تا حقوق‌های نجومی و ... دست‌کم این احساس را در مردم به وجود آورده که مبارزه جدی با فساد در کشور انجام نمی‌شود.
پرونده «پول و پارلمان»:

یک نماینده چقدر حقوق می‌گیرد که برخی کاندیداها هزینه‌های میلیاردی می‌کنند؟

چگونگی تأمین هزینه‌های انتخاباتی و منابع مالی داوطلبان و نحوه هزینه‌کرد آن در قالب پرونده ای با عنوان «معمّای پول و پارلمان» پیگیری می‌شود.
نفر سوم کجاست؟

روایت سخنگوی هیأت نظارت از دستگیری نمایندگان مرتبط با پرونده سایپا

محمد جواد جمالی نوبندگانی ،سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: فرم محاکمه نمایندگان به شکلی است که در ابتدا هیأت رئیسه و هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را در جریان می‌گذاشتند تا اقدامات بعدی صورت گیرد، سه نماینده در پرونده مربوط نقش داشته که دادستانی اسامی را اعلام کرده، ولی فقط در مورد دو نفر دستگیری داشته‌ایم.
عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت:

بازداشت 2نماینده مجلس بخاطر اخلال در بازار خودرو

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: تا این لحظه مدارک لازم و اسناد مرتبط با بازداشت ۲ نماینده مجلس (فریدون احمدی و محمد عزیزی نمایندگان زنجان و ابهر) توسط قوه قضاییه به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان نرسیده است.
صفحه  از ۲۱
نظرات و گلایه ها