سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
کریمی قدوسی مدعی شد:

طبق گزارش‌های سیستم‌های نظامی و امنیتی، گمرکات منشأ ورود قاچاق کالا به کشور است

نماینده مردم مشهد در مجلس مدعی شد: طبق گزارش‌های رسمی سیستم‌های نظامی، امنیتی و تحقیقات صداوسیما، گمرکات کشور منشأ ورود قاچاق هستند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

رانت سیاسی در عزل و نصب مدیران مناطق آزاد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در صورتی که تغییر در مدیریت و اعضای هیأت مدیره در حد متعارف باشد، قابل قبول است، اما برخی عزل و نصب‌ها با رانت سیاسی انجام می‌شود و بدون توجه به تخصص و شرایط برای اداره امور این مناطق است.
دفاع از يك ابتكار قابل تقدير؛

مبارزه با فساد و دفاع از حقوق شهروندي

اعلام شد كه به ابتكار دو تن از فعالان سياسي و رسانه‌اي (عباس عبدي و احمد توكلي) قرار است سازمان ديده‌بان شفافيت و عدالت براي انتخاب روزنامه‌نگاران و رسانه‌هاي برتر فعال در موضوع شفافيت و عدالت، مبارزه با فساد و دفاع از حقوق شهروندي اقدام كند. اين كاري بايسته است و طبعا ملاحظات خاص خودش را هم دارد.
اکونومیست: ناهماهنگی اقتصاد و سیاست خطرناک است؛

آتش زیر خاکستر پوپولیست‌هـا

دهه گذشته دوران سقوط اقتصادها بود. حالا اما داستان کاملا تفاوت دارد. نشریه اکونومیست در سرمقاله این هفته خود از اوج‌گیری اقتصادهای جهان خبر داده است. اکونومیست بر این باور است که چرخه‌های اقتصادی و سیاسی معمولا با هم هماهنگ هستند. این موضوع را باید از جورج بوش پدر پرسید که به‌خاطر رکود اقتصادی در انتخابات ریاست‌جمهوری 1992 شکست خورد یا باید از گرهارد شرودر، صدراعظم آلمان پرسید که پس از اجرای اصلاحات سختگیرانه توسط رای‌دهندگان آلمانی کنار گذاشته شد و در نهایت آنگلا مرکل از منافع آن تصمیم بهره برد.
علیرضا زاکانی:

طی چند سال اخیر فساد به صورت حرفه ای در کشور افزایش پیدا کرده است

زاکانی بیان کرد: اگر در مذاکرات سر مردم ما کلاه رفت دلیل اصلی آن اعتماد به دشمن بود و مردم باید بدانند که هرگاه به دشمن اعتماد شد یقیناً راه را غلط رفته ایم و این خسارت محض است.مبارزه با فساد اصولگرا و اصلاح‌طلب نمی‌شناسد، باید با اصل فساد مبارزه کرد. هر جناح هم ابتدا باید ابتدا از خودش شروع کند.
حسن کامران دستجردی:

حقوق دو میلیونی مدیران برای حضور در جلسات دو ساعته

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حقوق ۲ میلیونی برخی مدیران برای حضور در جلسات ۲ ساعته، خبر داد و گفت: حاکمان، مسئولین و نجومی بگیران باید از این رفتار خود توبه و جبران مافات کنند.
کاریکاتور روزنامه قانون؛

پاسخ جالب احمدی‌نژاد به «چرا محاکمه‌ات نمی‌کنند؟»

ضمیمه طنز روزنامه قانون چهارشنبه هم به اظهارنظر چهره‌های سیاسی در کشور، واکنش نشان داده است.
فتاح:

رفاه طلبی و ثروت اندوزی برخی مسئولان بر شدت فقر افزوده است

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: متأسفانه رفاه طلبی و ثروت اندوزی برخی مسئولان بر شدت فقر افزود و این درحالی است که این حجم از محرومان تحت پوشش کمیته امداد زیبنده نظام اسلامی نیست و با تحقق عدالت که شعار اصلی ما بوده و هست، فاصله دارد.
پزشکیان:

در دوران تحریم مجبور شدیم کشتی کشتی نفت در اختیار امثال بابک زنجانی قرار بدهیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تنها متهمان نفتی مقصر نیستند بلکه افرادی که نفت را برای فروش در اختیار این متهمان قرار دادند نیز مقصر هستند.
علی باقری:

امروز مشکل کشور اجرای کنسرت نیست، تبعیض و فقر است/پایبندی به ارزشهای اسلامی از فساد جلوگیری می کند

معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشور گفت: امروز مشکل کشور اجرای کنسرت نیست، تبعیض و فقر است و پایبندی به اصول و ارزشهای اسلامی از فساد جلوگیری می کند و دور شدن از ارزشهای انقلاب ضرر و زیان به دنبال دارد.
انتقاد ‌پورمختار به ‌رفتار مجلس در قبال حقوق‌های نجومی؛

مبلغ کمی از حقوق‌های نجومی مسترد شد/برخورد با متخلفان نیز ضعیف بود

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی انتقادات تندی را نسبت به مبازه با مفاسد اقتصادی و رفتار ملاحظه‌کارانه مجلس در قبال حقوق‌های نجومی مطرح کرد.
طبق اعلام مسئولان؛

واگذاری اراضی ۳۰۰۰ میلیاردی قشم به افراد "خاص" در دولت احمدی‌نژاد

طبق اعلام مسئولان در اواخر دولت قبلی حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان اراضی مختلف در جزیره قشم به افراد یا سازمان‌های مختلف که با عنوان "خاص" از آن‌ها نام برده می‌شد واگذار شد تا موجب تشکیل ۴۱ پرونده در دستگاه قضایی شود.
توکلی:

اشرافی‌گری گریبان انقلاب را گرفته‌است

احمد توکلی با بیان اینکه توجه به مستضعفان و محرومان بزرگترین نقطه قوت پس از انقلاب است، گفت: بلای رفاه‌طلبی و اشرافی‌گری گریبان انقلاب را گرفته است.
پزشکیان و نجومی بگیرها؛

نجومی‌بگیران اصلاً تقصیری نداشتند؛ مدرکش هم موجود است

نائب رئیس مجلس معتقد است در جامعه برای اینکه بگویند ما با حقوق‌بگیران برخورد می‌کنیم یک عده از مدیران لایق را اخراج می‌کنند تا از هجمه‌ها بکاهند.

جوابیه فریدون به مجلس درباره وضعیت پرونده اقتصادی‌اش

حسین فریدون در پی تذکر 46 نماینده مجلس جوابیه‌ای را خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی به مجلس ارسال کرد.
رئيس‌كل اسبق بانك مركزی خبر داد؛

خواسته غيرقانونی احمدی نژاد از مظاهری

«در دولت پیش آقای احمدی‌نژاد به من دستور داد که از اعتبارات بانک مرکزی ٥٠‌ میلیون دلار به لبنان کمک کنم که من گفتم این کار فقط با مصوبه مجلس یا دستور رهبری ممکن است و بعد گفتند کمک نکن ولی ٥٠‌ میلیون دلار در بانک مرکزی لبنان سپرده‌گذاری کن که باز هم گفتم به‌دلیل آنکه بانک مرکزی لبنان اعتبار لازم برای بازپرداخت سپرده را ندارد، نمی‌شود، این کار را نمی‌کنم که بعد از من کردند».
بذل و بخشش‌های احمدی‌نژاد به خارجی‌ها؛

روایتی از ولخرجی احمدی‌نژاد درکشورهای خارجی

کمک‌های نقدی ایران به سایر کشورها دربرخی مقاطع مانند دولت نهم و دهم، حساب‌شده نبوده است. اگر کمک‌های نقدی ایران به سایر کشورها درقالب وام‌های کوتاه‌مدت یا خطوط اعتباری انجام می‌شد، کشور به راحتی می‌توانست با آن کشورها تسویه‌حساب مالی انجام دهد.
یوسفیان‌ملا:

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دوشنبه آینده تشکیل جلسه می‌دهد

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام کرد که پس از خبر روز گذشته، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی دوشنبه آینده تشکیل جلسه می‌دهد.
موسوی لارگانی خبرداد:

34 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی گم شد!

نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد: درآمد حاصل از افزایش قیمت حامل های انرژی به خزانه دولت واریز نشده است/ از 80 هزار میلیارد تومان درآمد حاصله، 41 هزار میلیارد تومان به صورت یارانه نقدی و پنج هزار میلیارد هم به وزارت بهداشت پرداخت شده است؛ مابقی پول ها معلوم نیست کجا هزینه شده است
حقوق نجومی صفدر حسینی؟

"ذخیره انقلاب!" با انقلاب چه کرد؟

صفدر حسینی که محمدباقر نوبخت از وی به‌عنوان یکی از "ذخایر نظام!" یاد کرده در راستای دریافت حقوق نامتعارف از صندوق توسعه ملی به دادسرا احضار شده و باید منتظر برخورد قضایی با وی ماند.
صفحه  از ۷
نظرات و گلایه ها