سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
حال و هوای فضای سیاسی کشور؛

مظلومیت عدالت اجتماعی در هیاهوی بداخلاقی های سیاسی

بارها شنیده ایم و گفته ایم که برخی از سوراخ سوزن رد می شوند اما از در دروازه نه ! ضرب المثلی رندانه که این روزها بیش و کم حال و هوای فضای سیاسی کشور ما را در بر گرفته است. خانمی که نماینده مجلس شورای اسلامی است و وظیفه اش قانون گذاری و نظارت بر اجرای آن، از فرط ناراحتی عنان اختیار از کف می دهد و با پایه میکروفون در دست به سمت معاون استاندار خراسان رضوی می تازد وفریاد می زند که چرا در فلان مجلس به خطا، از واژه خراسان غربی استفاده کرده بود.! اشتباه سهوی که در همان جلسه آقای معاون استاندار آن را اصلاح کرد و از آن پوزش طلبید و گفت: «اگر چنين چيزي گفتم اشتباه گفته‌ام. منظور من غرب استان خراسان بود. اگر گفته‌ام خراسان غربي اشتباه گفته‌ام. » اما نماینده محترم نیشابور رگ غیرتش آنچنان ملتهب بود که عذر خواهی آقای معاون را بر نمی تابید و جز با شنیدن واژه " غلط کردم" آرام نمی گرفت.
نظام اجتماعی اسلامی؛

نظریه اسلام اجتماعی را تدوین نکرده ایم/دولت درست کرده ایم،اما مشکل جامعه را حل نکرده ایم

وقتی جامعه مان را نگاه می کنیم می بینیم که سالانه میلیون ها پرونده حقوقی، قضایی و اختلافی در کشور وجود دارد، در داخل کشور هم با بحث یارانه ها، چهار پنج دهک، و بیش از 36 میلیون نفر را باید یارانه بدهیم. علاوه بر این، تهمت زدن، تخریب، بیوفایی، حسادت و عوام فریبی به طور گسترده در کشور وجود دارد. همین طور، آسیب هایی در خانواده از جمله طلاق، روابط پسر و دختر، کاهش عواطف و تضعیف پیوند باطنی و اجتماعی و قانون گریزی، فریب کاری، فساد، تقلب و دزدی وجود دارد. جامعه ما از دو پدیده ناهمگون برخوردار است...
کدخدایی:

هیأت اندیشه‌ورز جایگزین مجمع تشخیص نیست

رئیس حوزه ریاست مجلس خبرگان رهبری گفت: هیأت اندیشه‌ورز جایگزین مجمع تشخیص مصلحت نظام یا هم عرض آن نخواهد بود. قطعا یک نهاد مستقلی در داخل مجلس خبرگان رهبری خواهد شد که بتواند وظیفه مطالبه‌گری را انجام دهد.
براساس نظرسنجی مرکز پژوهشی PEW ؛

غیر قابل ‌اعتمادترین رهبر جهان!

گرچه ترامپ تنها چند ماه است که در کاخ سفید مستقر شده، ریاست‌جمهوری وی تاثیر عمده‌ای بر نگاه به ایالات متحده در جهان داشته است. بسیاری از سیاست‌های کلیدی وی در سراسر جهان غالبا غریب هستند و رتبه‌بندی ایالات متحده در بسیاری از کشورها کاهش یافته است.
نشست سران سازمان همکاری‌ اسلامی ؛

دیدارهای رییس جمهور در حاشیه اجلاس سران در قزاقستان

رییس جمهور در حاشیه برگزاری نشست سران سازمان همکاری‌ اسلامی در آستانه قزاقستان، امروز با روسای جمهور قزاقستان، ازبکستان، ونزوئلا و آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.
تئاتر سیاست؛

هنر سیاست ورزان در صحنۀ تئاتر سیاسی

بررسی تحولات جهانی، نکته‌ای کانونی را به ذهن متبادر می‌سازد: بسیاری از کشورها قفل شده‌اند؛ خیلی فرصت برای تغییر وجود ندارد؛ منافع گسترده در درون کشورها، فضای تحول را بسیار محدود کرده است؛ مدیریت مشکلات برحل آن‌ها اولویت پیدا کرده است. بنابراین، حفظ وضع موجود مبنای سیاست ورزی است.
معاون وزیرخارجه انگلیس :

انتخاب دوباره روحانی نشانه خوبی برای توسعه مناسبات تهران و لندن است

معاون وزیرخارجه انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا گفت: انتخاب دوباره حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری دوازدهم ایران نشانه خوبی برای توسعه مناسبات تهران و لندن است.
گاردین گزارش داد؛

پوپولیسم نمرده است؛ پنج واقعیتی که لازم است بدانیم

امروزه پوپولیسم در تار و پود بسیاری از دموکراسی‌های غربی تنیده شده و دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم در کوتاه‌مدت یا میان‌مدت از میان خواهد رفت. در اینجا پنج فرضیه در رابطه با پوپولیسم را بررسی خواهیم کرد.
دموکراسی دستاوردی تاریخی؛

دموکراسى، زبان اداره جامعه

همچنان که زبان، محصولى تاریخى است که سر منشا آن فعالیت مشترک انسان‌ها در مواجهه‌اى دائمى، طاقت‌فرسا و طولانى با طبیعت به منظور مهار و استفاده بهینه ازآن است، دموکراسى نیز دستآوردى تاریخى است، محصول درگیرى‌ها و برخوردهاى مدام اجتماعىِ گروه‌هاى گوناگون.
دیپلماسی و فضای مجازی ؛

سایبر دیپلماسی و تأثیر آن بر روابط کشورها

۳ مزیت سایبر دیپلماسی درمقایسه باسایر دیپلماسیها عبارت است ازدسترسی به شمار زیادی ازمخاطبان در سرتاسر دنیا،امکان معرفی ظرفیت ها و قابلیتهای یک کشور درفضای مجازی و بهره گیری از رسانه های ارزان وفراگیر.
سیاست‌گذاری سرمایه‌ی انسانی در ایران؛

توسعه‌ی ملی ، لوازم و موانعِ آن در ایران

توسعه، مفهومی بسیار هنجارمند و تعریفی جدید از فرایندِ تکاملِ بشری‌ست. توسعه را فرایندی چند بُعدی و عبارت از سازماندهی و جهت‌دهیِ مجدّدِ کل نظام اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می‌دانند که مستلزمِ تغییراتِ اساسی در ساختارِ اجتماعی، طرز تلقّی عامه‌ی مردم و نهادهای ملّی، تسریع رشد اقتصادی، کاهش نابرابری و ریشه‌کَن کردنِ فقرِ مطلق است.
این اتفاق فقط در ایران رخ می دهد؛

همه کاندیداها طرفدار همه گروههای اجتماعی و اقتصادی

یکی از بزرگترین کاستی ها و کژی ها درجامعه ایرانی نبود احزاب شناخته شده و نیرومند دارای سابقه و کارنامه و برنامه است . وقتی هیچ حزبی وجود ندارد که با صراحت تمام بگوید یک حزب طرفدار اقتصاد آزاد است و قانون و مقررات ضد اقتصاد آزاد را تصویب نمی کند و اجازه نمی دهد در چارچوب قانون این اتفاق بیفتد،
گزارش تحلیلی مرکز پژوهش‌ها؛

آدرس سیاستمداران پوپولیست

مرکز پژوهش‌ها در گزارشی تحلیلی به معرفی چارچوبی برای شناسایی ابعاد مختلف پدیده پوپولیسم پرداخته است. این گزارش در بخش نخست زمینه ظهور سیاست‌گذاران پوپولیست را تشریح کرده است. بر این مبنا پوپولیسم عموما در بستری از نارضایتی ناشی از نابرابری درآمدی و فساد، زمینه بروز پیدا می‌کند.
یک کارشناس تاریخ عنوان کرد:

دولت سازندگی اشرافیت را پابرجا کرد/بیماری قجری دیوانسالاری ایران

مظفر نامدار با بیان اینکه دیوانسالاری بیشترین سهم را در بازسازی یا تخریب اعتماد عمومی دارد، گفت: مقاومت در مقابل ایده های جایگزین امام در مقابل دیوانسالاری غربی از دولت موقت بازرگان آغاز شد.
دکتر محمود سریع‌القلم مطرح کرد؛

مزیت نسبی ایران چیست؟

در جهان متلاطم و پرتنش امروز، وزن ایران در اقتصاد جهانی چه میزان است؟ جایگاه صنعت نفت در رشد اقتصادی کشورهای نفت‌خیز در نگاهی کلی و ایران به‌گونه‌ای ویژه چیست؟ آیا، همچون چند دهۀ پیش، می‌توان بر روی صنعت نفت، به‌عنوان مهم‌ترین بنیان پیشرفت کشورمان تمرکز کنیم؟
واژگان سیاسی؛

ایسم شناسی به زبان مختصر و ساده

آشنایی با مفاهیم سیاسی، مهمترین گام در تحلیل و تبیین دقیق و روشن مسائل و پدیده های سیاسی است، چراکه اگر شناخت صحیح و علمی از اصطلاحات و مفاهیم سیاسی نباشد، چه بسا در ارائه تحلیل سیاسی دچار اشتباه و خطا شویم. در متن زیر با عنایت به مطلب فوق درصدد آشناسازی مخاطب با برخی از مهمترین اصطلاحات سیاسی برآمده ایم و سعی شده با زبانی ساده ولی علمی به این هدف نائل آییم.
وقتی سیاست عمومی، خصوصی شود؛

سیاست مسکوت یا سیاست متحرک

مرگ سیاسی هنگامی اتفاق می افتد که به تدریج قدرت واقتدار سیاسی عمومی رخت ببندد و به مالکیت خصوصی تبدیل شود به عبارت دیگر سیاست عمومی ذاتاً خصوصی شده باشد.
درآمدی بر سیاست‌زدگی؛

سیاست‌زدگی ما عین غرب‌زدگی ما!

سیاست‌باز همه‌چیز را ابزار می‌بیند بیشتر از هر چیز آدم‌ها را. آدم‌ها هدف نیستند. ارزش آدم‌ها در کاربردی است که دارند و او به راه بردن آدم‌ها نمی‌اندیشد بلکه به پله کردنشان فکر می‌کند و اگر نشد؛ کله کردنشان.
داشتن یک مذاکره خوب؛

ده توصیه برای اینکه مذاکره بهتری داشته باشید

مذاکره واقعا یک هنر است و آموختن این هنر ممکن است حتی برای حرفه‌ای‌ترین‌های کسب‌وکار هم سخت باشد. مانند هر هنر دیگری، این هنر هم باید سوهان بخورد و پرداخت شود. رسیدن به یک توافق بهتر ممکن است باعث احساس شادی و منفعت شود. بنابراین، سؤال این است که چطور می‌توان یک مذاکره خوب داشت؟ این ممکن است کمی دشوار باشد، خصوصا اگر ظاهرا تمام کارت‌ها، دست طرف مقابل باشد. در اینجا، به ارائه‌ی ده توصیه برای رسیدن به یک توافق خوب می‌پردازیم.
روشهای متقاعد کردن دیگران؛

چگونه فردی با نفوذ باشیم؟

همه‌ی ما دوست داریم در هنگام سخنرانی‌، تأثیر مثبتی بر روی مخاطبان خود بگذاریم. پس هنگام سخنرانی، به حرفی که می‌زنید اعتقاد داشته باشید، در این‌صورت، حتی اگر مخاطب اعتقاد چندانی هم به سخنان شما نداشته باشد، باز هم با شما همراهی می‌کند و چه بسا در نهایت به آنچه می‌گویید باور پیدا پیدا کند. اما واقعیت تأمل‌برانگیز این است که تنها تعداد اندکی از افراد در سخنرانی و متقاعد کردن دیگران موفق عمل می‌کنند. در این مقاله شما با ۱۵ تکنیک برای متقاعد کردن دیگران آشنا می‌شوید.
صفحه  از ۱۰
نظرات و گلایه ها