سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
طرح عفو عمومی مجرمان سیاسی؛

یک فوریت و دوفوریت طرح «عفو عمومی مجرمان سیاسی» رای نیاورد

خردادماه امسال، یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تقدیم یک طرح دو فوریتی به هیات رییسه مجلس با بیش از ۷۰ امضا خبر داده بود که بر اساس آن عفو عمومی، تخفیف و تبدیل برخی مجازات‌ها و همچنین مصونیت ایرانیان مقیم خارج از کشور از تعقیب قضایی پیش‌بینی شده است.
ضرورت حضور در گفتمان بین‌المللی؛

چرایی پیوستن به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با پولشویی

علیرضا ساعدی می‌گوید: با عینکی که شیشه‌های آن رنگ ایدئولوژیک دارند به دشواری می‌توان موضوعات کاملاً تخصصی را که باید با میکروسکوپ «خردگرایی» ارزیابی شوند نگاه کرد، پدیده‌های زیر میکروسکوپ معمولاً از جنسی هستند که واقعیت خود را تحمیل خواهند کرد.
بدون احساسات و حب و بغض؛

سهم ایران از خزر چقدر است؟

ایران و شوروی سابق، به عنوان دو کشور ساحلی دریای خزر، هر کدام مالک 50 درصد از این دریا بوده اند و در معاهده 1921 و 1940 نیز که بین دو کشور امضا شده، این مالکیت 50 درصدی به رسمیت شناخته شده است.
لازمه این روزهای جامعه ؛

وحــدت، ضـــرورتــی بـــرای حــفـظ ایــران

قرار است حلقه فشار هر روز تنگ‌تر شود. دشمنان ایران کمر همت بسته‌اند با انواع تهدیدات و فشارها جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش خواسته‌های ناحق‌شان کنند. در این میان عده‌ای آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و وحدت مردم و مسئولان را نشانه گرفته‌اند ولی بعضی‌ها که حتی سابقه دشمنی با انقلاب اسلامی را دارند به انتقاد از سیاست‌های خصمانه آمریکا می‌پردازند.
جهان بینی ایرانی؛

حاصل جمع سه جهان بینی

به تاریخ ایران معاصر که نگاه میکنیم، دو نفر را می شناسیم: پدر و پسر؛ رضا شاه و محمدرضا شاه. آن دو به خصوص در نیمه دوم حکمرانی شان، خودشان به شخصه تصمیم گیر بودند و اگر هم افرادی بودند مانند فروغی ها در دوره رضا شاه یا عالیخانی ها در دوره محمدرضاشاه که مشورتی می دادند خیلی زود کنار گذاشته شدند.
با حضور سران؛

همایش روسای نمایندگی های ایران در خارج

همایش روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صبح روز یکشنبه (31 تیرماه) با حضور حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران:

هند از پروژه تکمیل چابهار خارج نمی شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: باخروج آمریکا ازبرجام مشکلی برای اجرای این پروژه ازسوی هند وجود ندارد و این کشور مصمم به اجرای این پروژه است؛ تاکنون هیچ بحثی مبنی برخروج ازاین پروژه ازسوی این کشور مطرح نشد
ایران و سوئیس در زمینه حمل‌و‌نقل بین‌المللی توافق کردند؛

امضای اولین موافقت‌نامه در پساخروج

مقصد اول تور اروپایی رئیس‌جمهور پس از خروج ترامپ از برجام به سوئیس صورت گرفت؛‌ در این سفر دو بیانیه همکاری علمی و بهداشتی و یک موافقت‌نامه همکاری حمل‌و‌نقل جاده‌ای با حضور روسای جمهور ایران و سوئیس، بین مقامات دو کشور به امضا رسید.
در تحلیلی از دکتر وحید شقاقی شهری؛

۷ پیشنهاد راهبردی برای عبور از بحران ارزی و مواجهه با تحریم‌های آمریکا

دولت باید اجازه دهد ارز به ‌صورت آزادانه در بازار قیمت‌گذاری شود. با توجه به حجم دلاری اندک بدهی‌های خارجی اقتصاد ایران (نهایتا 11 میلیارد دلار)، افزایش قیمت دلار در صورت آزادسازی آن قطعا تا یک سقف پیش خواهد رفت و سپس متوقف خواهد شد. این افزایش خود به خود موجبات کاهش واردات غیرضروری، کاهش مسافرت‌های خارجی و مانعی برای خروج ارز گردشگر و کنترل قاچاق را در پی خواهد داشت.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

برای غنی سازی بدون برجام آماده‌ایم

کمالوندی تاکید کرد: ما آماده‌ایم بلافاصله بعد از دستور رهبری در جایگاه مناسب قرار گیریم و با سرعت به مراتب جلوتر از گذشته رویم.
طرح ویژه آلمان برای ایران؛

تأسیس دفتر مشاوره به شرکت‌های نگران از سرمایه‌گذاری در ایران

وزارت اقتصاد آلمان جمعه 15 ژوئن / 25 خرداد اعلام کرد که یک «مرکز تماس ایران» برای برقراری امکان طرح پرسش‌های شرکت‌ها راجع به فعالیت اقتصادی در ایران تأسیس کرده است.
هیات دولت:

تعیین مکان هایی در تهران برای برگزاری تجمع

در سایر شهرها، شوراهای تأمین برای شهرهای با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر، یک محل و با جمعیت بیش از آن، دو محل را با لحاظ شرایط ایجابی و سلبی تعیین می­ کنند.
محل‌های مناسب تجمع ؛

مکان‌هایی که برای تجمعات مردمی در تهران مشخص شده را بشناسید

هیات دولت دیروز، درباره محل‌های مناسب برگزاری تجمعات تصمیم‌گیری کرد.
دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی:

حقوق‌بشر زنان به معنی بی‌‌توجهی به مبنایی دینی و اخلاقی نیست

دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی با بیان اینکه در حقوق‌‌بشر حق‌طلب و عدالت‌‌خواه باشید و این امر به معنی بی‌‌دین بودن و تضاد با دین نیست، تاکید کرد: وقتی می‌گویم حقوق بشر و حقوق‌بشر زنان به معنی بی‌‌توجهی به مبنایی دینی و اخلاقی نیست.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور:

تأیید مصوبه تعیین مکان‌های‌ خاص برای تجمعات/ بوستان‌ها، اماکن ورزشی و میادین محل تجمعات می‌شوند

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه در این مصوبه بوستان‌ها، اماکن ورزشی و میادین برای برگزاری تجمع در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این مصوبه به تصویب هیات دولت رسیده است ولی هنوز ابلاغ آن نهایی نشده است.
مسیر نامعلوم «رجل سیاسی»؛

نگاه‌های متفاوت درباره رجل سیاسی بودن زنان / صف کاندیداهای پاستور خلوت می‌شود؟

شورای نگهبان پا در مسیر تعریف «رجل سیاسی» گذاشته، واژه‌ای که نزدیک به چهل سال است بر سر آن اختلاف وجود دارد و هنوز با وجود تعریف شورای نگهبان سایه ابهامات از سر آن کم نشده است.
تحکیم اعتماد دولت و ملت؛

بنیان های محکم اعتماد ملی

بازسازی و تثبیت اعتماد جامعه به سیاست های دولت تدبیرو امید، پروسه پویایی است که نقش آفرینی همه جریان های سیاسی، اجتماعی و حتی فرهنگی و هنری را می طلبد. جریان هایی که با تکیه بر منطق، استدلال و آشکارسازی چالش های مسیر کشورداری، افکار عمومی را در اطمینان به برنامه های دستگاه اجرایی اقناع کند.
چیستی علم سياست؛

انديشه ‌ سياسي چيست؟ عمل سياسي كدام است؟

نيز مانند ساير علوم اجتماعي مي‌کوشد رفتارهاي انسان را در «قالب نظم‌هاي تجربه‌پذير» فهم و تفسير کند. به همين دليل است که روش غالب در آن، «روش تجربي» است و بخشي از علوم تجربي محسوب مي‌شود و نه دانش‌هاي عقلي يا نقلي.
سیر تطور «جمهوری» در تاریخ ایران؛

چرایی برتری نظریه جمهوری اسلامی

«جمهوری» همان واژه‌ای بود که در دوران رضاخان مطرح شده بود اما با مقتضیات زمانه وفرهنگ ایرانی - اسلامی هماهنگ شده بود. از این رو توانست موافقت ۹۸ درصدی مردم ایران را در ۱۲ فروردین ۵۸ جلب کند.
کنعانی مقدم :

قبیله گرایی سیاسی ناشی از خلا یک قانون کامل و جامع است

رئیس کمیته اطلاع رسانی خانه احزاب درباره قبیله گرایی سیاسی گفت: وقتی ما چهارچوب های قانونی خوبی در تصمیم سازی کشور نداشته باشیم قاعدتا گروه هایی با تعصبات قبیله گرایی و قومیتی شکل می گیرد که به ساختار سیاسی کشور ضربه خواهد زد.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها