سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران:

هند از پروژه تکمیل چابهار خارج نمی شود

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: باخروج آمریکا ازبرجام مشکلی برای اجرای این پروژه ازسوی هند وجود ندارد و این کشور مصمم به اجرای این پروژه است؛ تاکنون هیچ بحثی مبنی برخروج ازاین پروژه ازسوی این کشور مطرح نشد
ایران و سوئیس در زمینه حمل‌و‌نقل بین‌المللی توافق کردند؛

امضای اولین موافقت‌نامه در پساخروج

مقصد اول تور اروپایی رئیس‌جمهور پس از خروج ترامپ از برجام به سوئیس صورت گرفت؛‌ در این سفر دو بیانیه همکاری علمی و بهداشتی و یک موافقت‌نامه همکاری حمل‌و‌نقل جاده‌ای با حضور روسای جمهور ایران و سوئیس، بین مقامات دو کشور به امضا رسید.
در تحلیلی از دکتر وحید شقاقی شهری؛

۷ پیشنهاد راهبردی برای عبور از بحران ارزی و مواجهه با تحریم‌های آمریکا

دولت باید اجازه دهد ارز به ‌صورت آزادانه در بازار قیمت‌گذاری شود. با توجه به حجم دلاری اندک بدهی‌های خارجی اقتصاد ایران (نهایتا 11 میلیارد دلار)، افزایش قیمت دلار در صورت آزادسازی آن قطعا تا یک سقف پیش خواهد رفت و سپس متوقف خواهد شد. این افزایش خود به خود موجبات کاهش واردات غیرضروری، کاهش مسافرت‌های خارجی و مانعی برای خروج ارز گردشگر و کنترل قاچاق را در پی خواهد داشت.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

برای غنی سازی بدون برجام آماده‌ایم

کمالوندی تاکید کرد: ما آماده‌ایم بلافاصله بعد از دستور رهبری در جایگاه مناسب قرار گیریم و با سرعت به مراتب جلوتر از گذشته رویم.
طرح ویژه آلمان برای ایران؛

تأسیس دفتر مشاوره به شرکت‌های نگران از سرمایه‌گذاری در ایران

وزارت اقتصاد آلمان جمعه 15 ژوئن / 25 خرداد اعلام کرد که یک «مرکز تماس ایران» برای برقراری امکان طرح پرسش‌های شرکت‌ها راجع به فعالیت اقتصادی در ایران تأسیس کرده است.
هیات دولت:

تعیین مکان هایی در تهران برای برگزاری تجمع

در سایر شهرها، شوراهای تأمین برای شهرهای با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر، یک محل و با جمعیت بیش از آن، دو محل را با لحاظ شرایط ایجابی و سلبی تعیین می­ کنند.
محل‌های مناسب تجمع ؛

مکان‌هایی که برای تجمعات مردمی در تهران مشخص شده را بشناسید

هیات دولت دیروز، درباره محل‌های مناسب برگزاری تجمعات تصمیم‌گیری کرد.
دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی:

حقوق‌بشر زنان به معنی بی‌‌توجهی به مبنایی دینی و اخلاقی نیست

دبیر کمیسیون حقوق بشر اسلامی با بیان اینکه در حقوق‌‌بشر حق‌طلب و عدالت‌‌خواه باشید و این امر به معنی بی‌‌دین بودن و تضاد با دین نیست، تاکید کرد: وقتی می‌گویم حقوق بشر و حقوق‌بشر زنان به معنی بی‌‌توجهی به مبنایی دینی و اخلاقی نیست.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور:

تأیید مصوبه تعیین مکان‌های‌ خاص برای تجمعات/ بوستان‌ها، اماکن ورزشی و میادین محل تجمعات می‌شوند

مدیرکل سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه در این مصوبه بوستان‌ها، اماکن ورزشی و میادین برای برگزاری تجمع در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: این مصوبه به تصویب هیات دولت رسیده است ولی هنوز ابلاغ آن نهایی نشده است.
مسیر نامعلوم «رجل سیاسی»؛

نگاه‌های متفاوت درباره رجل سیاسی بودن زنان / صف کاندیداهای پاستور خلوت می‌شود؟

شورای نگهبان پا در مسیر تعریف «رجل سیاسی» گذاشته، واژه‌ای که نزدیک به چهل سال است بر سر آن اختلاف وجود دارد و هنوز با وجود تعریف شورای نگهبان سایه ابهامات از سر آن کم نشده است.
تحکیم اعتماد دولت و ملت؛

بنیان های محکم اعتماد ملی

بازسازی و تثبیت اعتماد جامعه به سیاست های دولت تدبیرو امید، پروسه پویایی است که نقش آفرینی همه جریان های سیاسی، اجتماعی و حتی فرهنگی و هنری را می طلبد. جریان هایی که با تکیه بر منطق، استدلال و آشکارسازی چالش های مسیر کشورداری، افکار عمومی را در اطمینان به برنامه های دستگاه اجرایی اقناع کند.
چیستی علم سياست؛

انديشه ‌ سياسي چيست؟ عمل سياسي كدام است؟

نيز مانند ساير علوم اجتماعي مي‌کوشد رفتارهاي انسان را در «قالب نظم‌هاي تجربه‌پذير» فهم و تفسير کند. به همين دليل است که روش غالب در آن، «روش تجربي» است و بخشي از علوم تجربي محسوب مي‌شود و نه دانش‌هاي عقلي يا نقلي.
سیر تطور «جمهوری» در تاریخ ایران؛

چرایی برتری نظریه جمهوری اسلامی

«جمهوری» همان واژه‌ای بود که در دوران رضاخان مطرح شده بود اما با مقتضیات زمانه وفرهنگ ایرانی - اسلامی هماهنگ شده بود. از این رو توانست موافقت ۹۸ درصدی مردم ایران را در ۱۲ فروردین ۵۸ جلب کند.
کنعانی مقدم :

قبیله گرایی سیاسی ناشی از خلا یک قانون کامل و جامع است

رئیس کمیته اطلاع رسانی خانه احزاب درباره قبیله گرایی سیاسی گفت: وقتی ما چهارچوب های قانونی خوبی در تصمیم سازی کشور نداشته باشیم قاعدتا گروه هایی با تعصبات قبیله گرایی و قومیتی شکل می گیرد که به ساختار سیاسی کشور ضربه خواهد زد.
نتایج نظرسنجی موسسه ایران پل؛

علاقه کم مردم به گرایش های سیاسی +جدول و نمودار

بر اساس یک نظرسنجی اروپایی درباره ایران، درحالی که محققان علم سیاست بر این باورند که ایرانیان عمدتاً اخبار سیاسی را از طریق شبکه های اجتماعی پیگیری می کنند، رسانه ملی در صدر فهرست منابع دریافت اخبار سیاسی برای ایرانیان قرار دارد.
برگزاری رفراندوم؛

گره رفراندوم به دست شورای نگهبان باز می‌شود؟

اصل 59 قانون اساسی که در آن آمده است «در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه‎‏پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد. در خواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد.» با سخنان حسن روحانی در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بر سر زبان ها افتاد.
ضرورت احیای اعتماد عمومی در سال جدید؛

«گوش شنوا»؛ لازمه حکومت‎ها برای اعتمادزایی

هرگاه حکومتی به این نتیجه رسید که در جامعه، فضای بی اعتمادی نسبت به حاکمیت، در حال گسترش است و باورپذیری سخنان مسئولان به حداقل رسیده است و در مواقعی، نافرمانی های مدنی و اعتراضات خیابانی در حال شکل گیری است، باید نسبت به درمان بیماری «ناشنوایی» خود اقدام کند تا بی اعتمادی ها، منجر به قیام بر علیه حکومت نشود.
شایسته سالاری یا قوم گرایی؛

آفات قبيله‌گرايي سياسي

قبيله گرايي سالهاست که روند توسعه نظام اسلامي را دچار معضل کرده و از هم افزايي توانمندي‌هاي مادي و انساني کاسته است. منطقي آن است که با تغييرات کارگزاران، سياست‌ها دستخوش تغيير و نوسان نشوند؛ اما متأسفانه روند تحولات سياسي سه دهه گذشته کشور از اين واقعيت به دور بوده و شاهد نوعي حرکت زيگزاگي و تصميمات نوسان‌دار در مسير حرکت توسعه کشور هستيم.
وابسته کردن جامعه به دولت؛

موانع اقتصادی دولت - ملت سازی در جمهوری اسلامی ایران

اگرچه در باب دولت - ملت سازی نظرات مختلفی وجود داشته و حدود مشخصی برای آن ترسیم نشده است اما حائذ اهمیت است که این اصطلاح پس از شکل گیری دولت های مدرن و در بررسی روابط میان دول، مطرح شده و حال حاضر اشاره به فرآیندی دارد که تحت عنوان آن یک همپیوندی در ارتباط ساختارهای موجود حاکمیتی با فضای اجتماعی در درون مرزهای سیاسی مشخصی شکل می گیرد. فرآیندی که بر اساس آن دولت ها صرف دارا بودن یک ساختار قدرت برای اعمال اقتدار در درون خود نیست که به این تعبیر خواهند رسید بلکه قالب یابی پیوسته ای است که ضمن مشروعیت بخشی به اعمال اقتدار دولت بر جامعه به یک دولت در برابر سایر دول هویت متمایزی داده و راهبرنده آن در سیاست های داخلی و تعاملات بین المللی خواهد بود.
سلیمی نمین:

نظام به این جمع‌بندی رسیده که حق اعتراض را نهادینه کند/ برخورد نرم با اعتراضات اخیر حرکت رو به جلوست

اگر در ارتباط با مالباختگان موسسات مالی و اعتباری ما قبل از اینها اجازه تظاهرات دادیم یعنی اعتقاد داریم حرف مردم باید شنیده شود، می‌توانستیم اعتقاد نداشته باشیم و بگوییم صدای اینها را خفه کنید.
صفحه  از ۱۲
نظرات و گلایه ها