سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
خلیج فارس؛

خلیج تا ابد فارس

مستندات زیادی که اثبات کننده اصالت واژه خلیج فارس و پذیرش آن توسط غربی ها می باشد. برخی از این مستندات تاریخی و سیاسی بوده و برخی دیگر مربوط به زمان حاضر می شود. تصاویر زیر گویای مصادیق برخی از این مستندات است.
به بهانه چهلمین سالگرد درگذشت سید مصطفی خمینی؛

5 مرگ مشکوک در تاریخ معاصر

محتمشی پور: پزشک ایرانی می گفت سرویس‌های امنیتی خارج برای اینکه مخالفین خود را از بین ببرند و مشخص نشود کار آنها بوده از سم‌هایی استفاده می‌کنند و در لیوان آب یا چای می‌ریزند.
مواجهه با نماینده امام؛

"چپ‌های سازمان مجاهدین انقلاب "با آیت‌الله راستی چه کردند؟

یکی از حساس‌ترین برهه‌‌های زندگی مرحوم آیت‌الله راستی کاشانی در زمان نمایندگی امام در سازمان مجاهدین انقلاب ورق خورد. به‌راستی طیف چپ سازمان با او چه مواجهه‌ای داشته است؟
دو همسفر، ناصرالدین‌شاه و امپراتور ژاپن !

سوغات این دو مسافر از سفر به اروپا برای کشورهای‌شان چه بود؟

تقارن جالبی است؛ ناصرالدین شاهِ ما و امپراتور مِی‌جیِ ژاپن در یک زمان به اروپا رفتند؛ اروپایِ پیشرفته و صنعتی.
عرب سرخی: من هرگز بازجو نبودم؛

اکبر براتی به برخی اعضای مجاهدین انقلاب اتهام زد

آنچه از خاطرات هسته اولیه سازمان بر‌می‌آید، سازمان در مواجهه با اعضای گروهک فرقان نقش جدی ایفا کرده است؛ اما باید دید کدام جناح سازمان این نقش را برعهده داشته است.
سلیمی:

نباید به مذاکره با عمربن‌سعدها دل‌خوش باشیم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: پیام عاشورا این است که نباید دلخوش به مذاکره با عمربن‌سعدها باشیم.
مطهری:

خطرناک‌تر از داعش، خشکه‌مقدس‌ها هستند

علی مطهری گفت: جامعه اسلامی همیشه از درون خود تهدید می شود.
تصویری واقعی از تاریخ:

انتشار اولین عکس واقعی از امیر کبیر

اولین عکس واقعی از مرحوم اتابیک اعظم میرزا تقی خان فراهانی امیر نظام (امیرکبیر) که امروز منتشر شد/منبع: وقایع اتفاقیه
ساواک با مامور خود چه کرد!

چرا نخستین رئیس ساواک، مغضوب شاه و ترور شد؟

تیمور بختیار عموزاده ثریا اسفندیاری بود؛ دومین همسر محمدرضا پهلوی که چون پایش به دربار باز شد، گروه کثیری از فامیل خود را به دربار آورد و راه پیشرفت را برای چهره‌‎هایی چون پسرعمویش باز کرد. تیمور بختیار که تحصیلات اولیه‌اش را در بیروت و پاریس گذراند، دانش‌آموختۀ مدرسۀ نظامی سن‌سیر فرانسه بود و وقتی با درجۀ ستوان دومی وارد ارتش ایران شد، به واسطۀ تبحر و لیاقتی که نشان داد، به سرعت مدارج ترقی را پیمود.
کار روس‌ها بود یا انگلیس‎ها؟

توتون سیگار باعث سکته طالقاني شد یا انگشتر سفیر شوروی؟/ مرگ مشکوک آیت‎الله طالقانی

حدود چهار دهه پیش آیت‌الله طالقانی دار دنیا را وداع گفت. در این سال‌ها، فرزندان و دوستداران آیت الله فرضیات زیادی برای مشکوک بودن درگذشت او را مطرح کرده اند. قطع بودن تلفن دفتر و منزل آیت‌الله پای ثابت فرضیاتی است که مطرح می شود. احتمال توطئه خارجی‌ها هم عنوان شده؛ از شوروی کمونیست تا انگلستان امپریالیست!
عسگراولادی:

خیلی از اموال مصادره شده دهه ۶۰ برگردانده شده است

من یک یهودی را می‌شناسم که چند مرتبه این موضوع را به من گفت اما من گفتم که دخالتی نمی‌کنم و برای این کار وکیلی بگیرد. او به ایران آمد و وکیل گرفت و ساختمانی را که متعلق به مادرش بود پس گرفت.
در گفتگو با عضو سابق نهضت آزادی:

برخورد تند آیت‌الله طالقانی با «مسعود رجوی»

محمدمهدی جعفری می‌گوید: دیدیم که آیت‌الله طالقانی به مسعود رجوی تَشَر می‌زند که "بله؛ رفتید با کمونیست‌ها یکی شدید، دیگر من چیکار می‌توانم بکنم؟".
نسبت ما با این سیره علوی چیست؟؛

طالقانی روی زمین نشست تا حقوق نجومی باب نشود

نوزده شهریور یادآور عروج مردی است که به بیان امام (ره)، ابوذر زمان بود و زبانی چون شمشیر مالک اشتر، بُرنده داشت. یکی از ابعاد شخصیت آیت الله طالقانی، ساده‌زیستی او بود. وی معتقد بود وقتی روی صندلی می‌نشینید نمی‌توانید برای روی زمین نشسته‌ها تصمیم‌گیری کنید و به همین دلیل هم در مجلس خبرگان که همه روی صندلی نشسته بودند روی زمین نشست.
به مناسبت ۱۷ شهریور؛

جمعه سیاه، خط بطلان سلطنت

قیام ۱۷ شهریور در شرایطی اتفاق افتاد که جعفر شریف امامی با اجرای سیاست آشتی ملی درصدد بود از بار مخالفت‌ها بکاهد. با کشتار مردم، این سیاست عملاً غیرقابل اجرا شد.
پاسخ آرمین به مقام امنیتی سابق؛

محسن آرمین: دهه ٦٠ بازجو نبودم

محسن آرمین از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب به ادعاهای اکبر براتی پاسخ داد.
شیعیان عربستان و حکام آل سعود؛

گزارشی از ظلم ۵۰ ساله آل سعود به شیعیان عربستان

یأس و سرخوردگی از اصلاحات به‌تدریج حالتی از خشم و نارضایتی را بین شیعیان به وجود آورد. سال ٢٠٠٩ شهر مدینه شاهد آشوب و درگیری‌هایی بود. این درگیری‌ها بین حجاج شیعه و افرادی از هیئت امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر وابسته به نظام عربستان به وقوع پیوست. پس از آن نیروهای امنیتی وارد محله‌های شیعیان در مدینه شدند و ساکنان را ضرب‌وشتم و بازداشت کردند.
برشی از خاطرات حجت‌الاسلام حسن روحانی؛

شورای انقلاب در مقابل اصرارهای یزدی ایستاد

روزی که وزیر امورخارجه اعلام کرد که دولت قصد دارد هواپیماهای اف ۱۴ را به امریکا پس بدهد، من بسیار نگران شدم و به دکتر بهشتی زنگ زدم و قرار ملاقات گذاشتم و در دیدار با ایشان درباره این ماجرا صحبت کردم و گفتم: اجرای این تصمیم بسیار خطرناک و مانند تقلیل دوره سربازی به یک سال، نوعی خیانت است.
کلاهی و کشمیری کشته شده‌اند؛

روایتی جدید از سرنوشت عاملان انفجار هفت تیر و هشت شهریور

سیدجواد هاشمی‎نژاد فرزند شهید هاشمی نژاد که خود از خانواده شهدای ترور محسوب می‎شود، در زمره اولین افرادی است که در کانون هابیلیان به صورت مشخص به مقوله ترور پرداخته است. او خبر جدید را درباره سرنوشت کلاهی و کشمیری مطرح می کند.
چند روایت از کشته شدن کشمیری؛

رد پای کاخ سفید در حادثه ۸ شهریور

ابعادی از انفجار دفتر نخست وزیری در سال ۶۰ ناگفته باقی مانده است؛ در این گزارش سعی شده به بخشی از پشت پرده های این جنایت اشاراتی شود.

ماجراي توقيف يك روزه روزنامه اطلاعات به دستور امام

امام: من لنين نيستم كه يك نسخه ي متفاوت روزنامه را براي من ميفرستيد
صفحه  از ۱۸
نظرات و گلایه ها