سرویس ویژه نمایندگی لنز و عدسی های عینک ایتالیا در ایران با نام تجاری LTL فعال شد اینجا را ببینید  /  سرویس ویژه بانک پاسارگارد فعال شد / سرویس ویژه شورای انجمنهای علمی ایران را از اینجا ببینید       
نیرنگ دولت آمریکا و رسوایی طبس؛

صحرای طبس موجب رسوایی آمریکا شد

امروز پنجم اردیبهشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به صحرای طبس است، تهاجم نظامی که آمریکایی‌ها از آن به «عملیات دلتا» یاد کردند و برای جیمی کارتر، رئیس جمهوری وقت آمریکا گران تمام شد.
رئیس ‌جمهورهایی که یک ‌دوره‌ای شدند؛

نگاهی به رؤسای جمهور تک ‌دوره‌ای جهان

در دهه‌های اخیر رئیس‌جمهورهای متعددی در جهان به دور دوم نرسیدند، هر یک به علتی. در اینجا با سیری در چند کشور مهم، علل شکست یا کناره‌گیری این افراد در انتخابات دور دوم را برمی‌شماریم.
چرایی ترور شخصیت افراد؛

چرایی انکار و تردید مغرضان سیاسی درباره حماسه تابستان سال67

کسانی که سعی می کنند با تمسک به اقدامات صورت گرفته در سال 67 برای خود و احزاب شان کلاهی بدوزند، باید بدانند کار آنها در حد همان خیانت هایی است که منافقین با ترور افراد انجام می دادند حال این ترور در قالب ترور شخصیت افراد است!
دولت سازندگی اشرافیت را پابرجا کرد؛

بیماری قجری دیوانسالاری ایران

مظفر نامدار با بیان اینکه دیوانسالاری بیشترین سهم را در بازسازی یا تخریب اعتماد عمومی دارد، گفت: مقاومت در مقابل ایده های جایگزین امام در مقابل دیوانسالاری غربی از دولت موقت بازرگان آغاز شد.
شناسنامه شخصیت‌های «معمای شاه»؛

پزشک 80 شغله حکومت پهلوی را بیشتر بشناسید

دکتر ایادی پزشک محمدرضا شاه و نزدیکترین فرد به شمار رفته و دارای 80 شغل بوده است.
روایت تاریخ؛

ویژگیهای 12فروردین روز تثبیت نظام

12 فروردین از ایام الله عمر انقلاب است که صدها ویژگی منحصر به فرد دارد.
ناکامی بنی‌صدر و احمدی‌نژاد:

۵ رفراندوم‌ برگزار شده در ایران

از ابقای دولت مصدق و انقلاب‌سفید تا تأیید و اصلاح قانون‌اساسی؛ تاریخ ۶۴ساله رفراندوم‌های ایرانی رفراندوم فقط یک اصطلاح سیاسی برای یادآوری روش های مداخله مردم در تصمیم‌گیری‌های سیاسی نیست، بلکه در عمل، سه بار مردم ایران پس از انقلاب از این روش برای تعیین سرنوشت خود استفاده کرده‌اند.
فیلم سینمایی ماجرای نیمروز؛

ماجرای نفوذ یک «پاسدار» منافق در قلب اطلاعاتی انقلاب +عکس

مانند بیشتر شخصیت های «ماجرای نیمروز» که ما به ازای عینی و بیرونی داشته اند، «عباس» هم یک شخصیت کاملا واقعی است. عباس، بازتولید سینمایی شخصیت «عباس زریباف»، یکی از بزرگ ترین نفوذی های منافقین است.
یوم الله 12 فروردین روز تثبیت انقلاب اسلامی؛

۱۲ فروردین زمینه ساز پیروزی مستضعفان برمستکبران

انقلاب اسلامی که با نثار خون بهترین فرزندان ایران رشد کرده بود، سرانجام در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷به بار نشست و با پیروزی انقلاب اسلامی زمینه مهم ترین همه پرسی تاریخ ایران زمین، جهت تعیین نوع حکومت فراهم شد.در روز پربرکت ۱۲ فروردین، نظامی متولد شد که نور اسلام عزیز را، دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلّی ساخت.
گفتگو با دکتر فرشاد فروزش؛

عهدنامه ترکمن چای در چه سالی شروع شد و در چه سالی به پایان می رسد؟

قرارداد ترکمن چای در شعبان ۱۲۴۳ بسته شد و شامل چهار قسمت بود. آنچه جای سوال دارد این است که مدت این قرارداد چقدر است؟ عموم مردم تصور می کنند که این یک قرارداد ۱۰۰ ساله میان ایران و روسیه است، اما این تصور چقدر صحت دارد؟
آیت‌الله معلمی:

مردم با رأی آری در 12 فروردین نظام را تثبیت کردند/ امام راحل از مردم برای نام‌گذاری نظام هم نظر گرفت

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم با رأی آری در 12 فروردین نظام را تثبیت کردند و امام راحل از مردم برای نام‌گذاری نظام هم نظر گرفت.
انقلابی با نام خدا؛

نگاهی به برکات و ۱۸ دستاورد ارزشمند انقلاب اسلامی ایران

انقلاب اسلامی ایران «با نام خدا» و برای اجرای «حکومت دینی» توسط یک «فقیه و اسلام شناس» در عصر «غربت دینداری» به وقوع می پیوندد. انقلابی که نخست وزیر رژیم منحوس صهیونیستی از آن به عنوان «وقوع زلزله ای که خاورمیانه و تمام جهان را به لرزه در خواهد آورد» یاد کرد.
روایت علی انتخابات ۹۲:

فریدون و اطرافیان روحانی از ردصلاحیت هاشمی خوشحال شدند

شب ثبت‌نام هاشمی، شب سختی برای آقای روحانی بود و ایشان خیلی ناراحت بود. بعد از رد صلاحیت هاشمی دیدم که شور و شعف در مرکز تحقیقات استراتژیک پیچیده و حسین فریدون و دیگران نشستند خوشحالی می‌کنند
نظر حسن روحانی درباره حجاب اجباری؛

علمای قم به بی‌حجابی زنان اعتراض کردند

زنان کارمند که بی‌حجاب بودند، شروع کردند به غر زدن و شلوغ کردن، ولی من محکم ایستادم و گفتم: از فردا صبح دژبان مقابل درب ورودی موظف است از ورود خانم‌های بی‌حجاب به محوطه ستاد مشترک ارتش جلوگیری کند.
خشم محمدرضا پهلوی از ژنرال‌هایش؛

این پفیوزها فقط به درد رقاصی می‌خورند

امیراصلان افشار، رئیس اداره کل تشریفات وزارت دربار، در کتابی خاطرات خود را از روزهای آخر حکومت پهلوی منتشر کرده است.
نگاهی به تاریخ؛

اولین فراماسون ایرانی کیست؟

میرزا صالح شیرازی نخستین ایرانی است که به عضویت فراموشخانه درآمد از تاریخ تولد و مرگ او اطلاع چندانی در دست نیست، او همچنین جز نخستین ایرانیانی بود که برای تحصیل به اروپا رفت.
تاریخچه تحریم در ایران؛

آشنایی با تاریخچه تحریم و انواع آن

لغت تحریم به معنی اقدامات و تدابیر قهرآمیزی است که با تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد، توسط کشور یا گروهی از کشورها علیه کشور دیگری که به قوانین بین المللی تجاوز کرده یا از معیار‌های اخلاقیِ مقبول در جامعه‌ی بین المللی تخطی کرده است، اعمال می‌شود.
روزگاری روستایی بود؛ قلعه‌ای بود و خانه‌ای؛

داستانِ تلخ احمد‌آباد!

روزگاری روستایی بود؛ قلعه‌ای بود و خانه‌ای؛ امروز، روستا و قلعه و خانه، آرام آرام می‌پوسند و خاک می‌شوند.
سایت جماران :

سیداحمدآقا چگونه جلوی ترور امام خمینی را گرفت؟

سایت جماران نوشت: سال 60 بود و ترور و بمب گذاری ها به وسیله منافقان به شدت صورت می گرفت. آنها از عناصر برجسته انقلاب گرفته تا هر شهروندی را که فکر می کردند، طرفدار جمهوری اسلامی و به قول معروف حزب اللهی است، مورد هدف قرار می دادند.
به بهانه دروغ‌پردازی‌های نتانیاهو؛

روایت تاریخ و تورات از رفتار مردمان سرزمین پارس با یهودیان

ایرانیان همواره زندگی مسالمت‌آمیزی با یهودیان داشته‌اند؛ چه زمانی که کوروش، این قوم را از دست بابلیان نجات داد، چه اینکه امروز در کنار هموطنان ایرانی و پیروان سایر ادیان امور روزمره خود را سپری می‌کنند.
صفحه  از ۱۴
نظرات و گلایه ها